Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

amouramour
20. jan 2012

@sundance ja som bola vcera a pani Jandova je strasne mila, len jediny problem, robi to v etrem malej miestnosti pre tolko ludi, takze teplo, vydychany vzduch...mne tam bolo strasne zle, tak som polovicku presedela na chodbe...trvalo to 2hodinky a stvrt🙂

sundance
20. jan 2012

Aha, lebo mne písala, že toto je predporodná príprava zatiaľ bez otecka, že toto je len v utorok o 9:15. Takže idem tam, aspoň sa dozviem zaujimavosti, že tam bude hovoriť o všetkom..o porode, o epi, o nadštandartnych izbach a pod. No a s oteckom pojdeme nabudúce, že tam povie viacej.

ivulik211
20. jan 2012

@sundance ahoj ja som tam bola tento . tyždeň (17.1) a pani dr. jandová je super. môžeš sa hned zapísať na cvičenie (po/st/štv o 11:00) v utorky o 11:00 sú vždy prednášky o dojčení, starostlivosti, odobratí pup. krvi atď - tam sa netreba zapisovať stačí prísť. a teraz sa nahlasovali baby čo rodia vo feb. na poučenie pre oteckov (to trvá 2 hodky asi)
ta miestnosť je dosť malá ale dalo sa vydržať a veľa info sme sa dozvedeli takže oplatí sa tam ísť.

sundance
20. jan 2012

@ivulik211 ahoj, Ďakujem za odpoveď.takže teoreticky sa dá potom hneď zostať aj na tú prednášku? a či tam môže byť somnou segra, keďže ma tam vezie, nevieš náhodou? ja to mám na kramáre 50 km, takže asi cvičenie nehrozí aj keď by som bola rada. dúfam, že sa bude dať už zapísať na to poučenie pre oteckou...

merry580
20. jan 2012

@sundance poučenie pre oteckou (alebo kohokolvek chceš mať pri pôrode - 1 osoba) sa robi najskor 4 týždne pred pôrodom. Napiš Jandovej kedy maš termin a ona ťa podla toho objedna alebo osobne ked tam budeš, ona je fakt velmi mila.

dadinka
20. jan 2012

no kocky, ja sa mam v pondelok hlasit v ambulancii 217 u dr.zidzika a potom ubytovat na 8C, ze v utorok na vizite roodnu, ci cisarskym v stredu alebo o tyzden, uz ste o takom poculi? hlavne som zvedava na ubytko, ale na nadstandard ma asi nedaju,ked som este neporodila......

krpcek
20. jan 2012

ahojte, ja som vcera odchadzala z nadstandartu - pustali nas domov 10, takze sa to tam dost uvolnilo, ale sestricka hovorila, ze tam nejaka mamicka od rana cakala na izbu, ze aj na standarte bola ale ze ju poslali prec, ze nemaju miesto - tak nas uz o jednej vyhnali z izieb, aby mohli ubytovavat.
a este hovorila, ze cez vikned uz maju porodnicu stahovat spat, ze od pondelka sa uz robi na povodnom mieste.

lorima
20. jan 2012

@amouramour -> tak dalo sa to aj na tom štandarde. Síce niektoré sestričky boli vrcholne nepríjemné, ale musela som to nejak predýchať. Niekedy čakanie na sprchu alebo wc, keďže na celú chodbu boli tri sprchy a dve wc, ale časom som sa naučila kedy chodiť do sprchy aby boli volné. 😀
O nadštandarde na 8. nič neviem. Ja som bola na 8. na normálnom a baby na nadštandard všetky chodili na 9. čo viem.

amouramour
20. jan 2012

@lorima pytala som sa ohladom toho osmeho len preto, lebo moja sestra ked tam lezala mali na nadstandartnej aj mamicku s babatkom a taktiez p.Jandova povedala, ze da sa aj tam...a dakujem za info🙂

zuzikak
20. jan 2012

@ivulik211
jej aj ja som tam bola 17.1 - tak to sme sa tam asi videli 🙂 Len si ta nepamatam......

dadinka
20. jan 2012

@krpcek a nevies nahodou, ci je pravda, ze teraz maju renovovat 8 poschodie? ja uz len vikend a idem tam....tak som zvedava, co ma caka a ako sa vizita rozhodne, ze kedy cr......inak gratulujem k babatku ;)

p4
20. jan 2012

@dadinka fuuuu, Zidzik? tak to vela stastia. ja som sa celu cestu do porodnice modlila aby nemal sluzbu. Ale k tvojej otazke, pocula som ze renovuju uplne porodne boxi,ale nehovorili nic o 8. poschodi. Daj potom vediet ako to tam vyzera,lebo ja planujem aj dalsie dietatko porodit na Kramaroch. Inak,
@amouramour precitala som aj par predoslich komentov este z novembra a musim sa len pridat ku strane spokojnych. ja som presne pred rokom rodila na Kramaroch a vyyyyborne. Ci lekar,ci sestricka, ci pani upratovacka. vsetci boli fakt uzasni a vlemi mili.

vivi
20. jan 2012

Dnes som sa rozhodla, že si zazmluvním pôrodníka MUDr. Mašuru. 🙂

sirael
20. jan 2012

@dadinka Ahoj, ja som na tom skoro presne pred rokom bola tak ako aj ty 🙂 U zidzika som sa tiez musela hlasit, lebo on vypisuje rodicky na prijem. Ale on tam nakoniec aj tak nebol a vsetky papiere mi dala sestricka. Potom som len isla na osme poschodie, ubytovat sa. Pre mna izby boli celkom v pohode - styri postele - vsetko baby, co este neporodili, ale tie sprchy a wecka - to bolo pre mna otras. A mna vysetrovali este ten isty den 3x a rozhodovali sa, ci cisarsky, alebo nie, az ma nakoniec pozrel prednosta Rusnak a ten rozhodol, ze cisarsky a hned druhy den rano. Takze som tam nastastie dlho nebola a po porode som bola noc na jISke a potom na nadstandarte. Mala som stastie, ze vtedy tam bolo vcelku volno 🙂

krpcek
21. jan 2012

@dadinka o tom som nic nepocula. dakujem 🙂

mimuska2
21. jan 2012

Ahojte ja som vcera o pol tretej porodila sophie.ma 51cm a 4080g.zatial som tu velmi spokojna.

denaalubos
21. jan 2012

@mimuska2 gratulujem, mala bola tusim aj dost velka 🙂 a si na kramroch asi ze, a ake to tam je? si nadstandart? a mala si aj epi?

amouramour
21. jan 2012

@mimuska2 blahozelam k malickej🙂ako to tam teraz vyzera?🙂

furi2012
21. jan 2012

@mimuska2 gratulujem. ako to teraz na kramaroch vyzera, je uz rekonstrukcia dokoncena? cochvila sa tam pojdem na par dni ubytovat, tak som zvedava ci to uz stihli dokoncit, alebo mi tam pocas porodu bude chodit ujo so zbijackou 😀

sundance
21. jan 2012

Ahojte,
prosím Vás tie ktoré ste absolvovali predporodnú prípravu, ktorá je vždy v utorok, môže tam ísť somnou jedna osoba navyše, alebo nie?

Dˇakujem

kessinka
21. jan 2012

@sundance asi skôr nie, my sme nemali kde sedieť ani, také bolo plné - niekto navyše by sa tam ani nezmestil...a pochybujem že iné týždne je to výrazne lepšie...
pokiaľ chceš ale niekoho pri pôrode, tak sa treba s Jandovou dohodnúť na nejakom inom termíne, kam pôjdete spolu 🙂

dadinka
22. jan 2012

@sirael ahojky, neviem ci mi este stihnes napisat odpoved, ale rada by som vedela, ze ako prebiehal ten prvy den ubytovania, nebola to nuda, cakat na vizitu a ci sa rozhodnu, ze kedy? vobec neviem, ako si mam predstavit zajtrajsok, ze co ma caka.....dakujem za kazdu info 🙂))

mimuska2
22. jan 2012

@furi2012
@amouramour
@denaalubos som na obycajnej izbe sme na izbe tri a je to tu uplne vvpohodke.akurat som stale hladna lebo tu varia vsetko bez chuti.ranajky ze tri rozky a tri kolecka salamy a vecera jogurt a salama a chleba.tak to tu bezi.epi som nemala.voda mi odtiekla o pol dvanastej a o pol tretej bola mala na svete.

denaalubos
22. jan 2012

@morandia super takze zplna pohodicka co sa tyka nemocnice a aj porodu, dufam ze aj budem mat taku pohodu 🙂 😎

sirael
22. jan 2012

@dadinka Ahoj, no co si pamatam, tak mi stale robili monitor, raz ma kontrolovala moja lekarka, potom dalsi lekar, potom som bola na ultrazvuku, potom zasa monitor a takto az do vecera 🙂 Ono ti to rychlo utecie - len ked sa rozhodnu, ze pojdes druhy den na cisarsky, tak sa priprav, ze uz o piatej rano ta zobudia na klystir a zavedu ti kanylu a to vsetko a potom budes cakat este na vizitu (ako som ja cakal vyse hodinu) a pojdes na to 🙂 Tak ti drzim palceky 🙂

vivi
22. jan 2012

@mimuska2 u koho si rodila?

mimuska2
22. jan 2012

@vivi vies ze som sa este nedopracovala k menu.zistin a dam vedet.

dadinka
22. jan 2012

@sirael dakujem za infosky.....tak som zvedava, moj dr. tam normalne nie je, takze neviem, ci budem mat take caste vysetrenia.....sak uvidim....inak mam sa ubytovat na 8C, to je tusim len standart, na nadstandart ma asi nedaju pred porodom....a ako to je so stravou? dostanem prvy den nieco ci si mam radsej nechat nieco doniest??? 😨

ba80
22. jan 2012

@amouramour ja som s malou lezala v 2008 na osmom na nadstandarde... 😉

amouramour
22. jan 2012

@mimuska2 parada, to vyzera na celkom fajn porod🙂je tam teraz vela mamiciek?a ako vyzerali tie zrekonstruovane porodne saly?🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre