Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

amouramour
24. apr 2012

@katie1 napises jej mail, ale ona na pripravy vola az najskor v 36tt, my sme tam boli 2,5 hodiny kopec ludi v malej miestnosti, polku prednasky som presedela na chodbe s vylozenymi nohami co mi bolo tak zle z toho tepla a vydychaneho vzduchu, inak ona je velmi mila...

katie1
24. apr 2012

@ponyxx to je v podode, vychovavam ho spolu s priatelom, takze je ako moj 🙂
Ok dik...no ja mam este plno otazok ohladom Kramarov (kde, kam, kedy ist), tak ale to mam este asi cas riesit 🙂

donka178
24. apr 2012

@ponyxx
@amouramour dik strasne ste mi pomohly 🙂

donka178
24. apr 2012

@amouramour
ja sa teraz chistam p.jandovej nabuducy tyzden mam poradnu a potom idem k nej , a zaplatit epi 😉 tatka

ponyxx
24. apr 2012

@donka178 tak sa ti to krati 🙂

donka178
24. apr 2012

no chcela som povedat ze tatka nechcem lebo to bude horsie zvladat nez ja 😝 😀

ponyxx
24. apr 2012

@donka178 a niekoho ineho nechces, s kamoskou bola sestra 🙂

donka178
24. apr 2012

jaj a este sa chcem opitat ci ma niektora z vas skusenosty s porodnim gelom zevraj je porod lachsi a babo sa viklzne 😉

donka178
24. apr 2012

@ponyxx mozno rozmislam nad maminou je sestricka 😉 tak asi nieco bude vediet

ponyxx
24. apr 2012

@donka178 moj manzel od zaciatku hovoril, ze nechce byt priamo pri porode, ale na prvu a tretiu porodnu bol so mnou a velmi mi to pomohlo. Chodil so mnou na vecko a do sprchy.. po porode, kedze som rodila v noci, tak to uz bolo take nijake, lebo som viac prespala na stole, ako sa s nim o niecom bavila, to som ho po chvilke vysikovala domov, lebo mal toho chudak za sebou aj pred sobou este dost. Sestricka sa mi cudovala, ze co som ho poslala prec... A co tam ma sediet pri spiacej zene? Kedze som mala tazky porod, tak mi malinku len ukazali a brali na novorodenecke na aklimatizaciu. To ju tam bol este pozriet, vyporosil u sestriciek 😀 a siel domov spat.... teraz neviem, ci bude moct byt a to ma trapi, lebo mat niekoho pri sebe je super pocit....

donka178
24. apr 2012

@ponyxx a to sa da ze pri porode nebude pri mne ale predtim a potom bude ?
to bi bolo naozaj dobre 😉

ponyxx
24. apr 2012

@donka178 jasne, ze sa da...len musi absolvovat tu pripravu...teda mal by, moj si to pochvaloval, lebo tiez vedel co ma od toho cakat...

donka178
24. apr 2012

@ponyxx
a za tie plienky mozem to spravit tak ze si tich 20 ks zabalim a zvisok balicka mi manzel donesie na 1 navstevu 😎

katie1
24. apr 2012

baby a ked pojdem prvy krat na poradnu na Kramare so sprievodnym listkom od mojej dr., tak kam mam ist (dvere, poschodie)?

amouramour
24. apr 2012

@katie1 treba zavolat a objednat sa, najprv na monitor a po nom ti daju termin aj na poradnu🙂

ponyxx
24. apr 2012

@katie1 vsetko je na prvom poschodi polikliniky, aj monitor aj poradne. Vsetko na jednej chodbe, takze sa nenahladas 🙂

ponyxx
24. apr 2012

@katie1 ps: od vchodu hned hore schodmi a furt do prava :D monitor je uplne na konci chodby :D

ponyxx
25. apr 2012

no kapanecek nam tie platene sluzby zdrazeli :(

slnieckko
25. apr 2012

velka vyhoda ze je tu toto forum a baby ochotne poradit 😉 ja by som chcela vediet ako je to s partnerom pri porode, lebo som niekde citala ze na kramaroch ich pustaju len k porodu - k druhej dobe na salu ak ho stihnu zavolat 😅 , pocas prvej vraj caka na chodbe alebo inde a k zene na oddelenie ho nepustia... ale niektora ste tu pisala ze vam pomahal na wc, sprchy a robil spolocnost tak ako to je?

beruska.zuzanka
25. apr 2012

@slnieckko ahojky, ono záleží, akú smenu vychytáš, ja som prišla na pôrodnicu pred polnocou a manžela ku mne pustili, keď sa ráno vymenila smena, dovtedy "nocoval" ako bezďák na chodbe 😝 ale potom bol až do samotného pôrodu so mnou, sestra nás chodila kontrolovať, čo a ako... takže záleží od personálu...

beruska.zuzanka
25. apr 2012

@slnieckko a samozrejme bol aj pri pôrode samotnom, som to tak čudne napísala 😅 😀 😀

slnieckko
25. apr 2012

@beruska.zuzanka hej pochopila som 😀 my nie sme priamo z BA ale z Modry co je cca pol-3/4 hodiny autom preto nechceme aby muz isiel domov a potom len prisiel k porodu lebo je dost pravdepodobne ze by to nestihol a on chce byt aj tak pri mne. a nechat ho sediet ako bezdaka na chodbe xy hodin ako ty pises tiez nieje ziadna vyhra, len by sa tam viac znervoznil lebo by nevedel co sa deje a kolko to este bude trvat 😠 iba keby som ho mala nonstop na telefone a tak mu davala info 😀 😀

ponyxx
25. apr 2012

@slnieckko ja som mala mm pri porode a ako pise beruska.zuzanka, asi zalezi od smeny...u nas to bolo tak, ze ma mm doviezol rano na urgent, lebo som zacala rano krvacat, ale rodila som az o druhej v noci. Takze isiel domov. Ked mi o polnoci pustili vodu, tak mi ho kazali zavolat a potom uz bol so mnou, kym som ho neposlala domov...

ponyxx
25. apr 2012

@slnieckko a som z Pezinka 🙂, ak tam dojdes s kontrakciami, ze rodis na fleku, tak uz ho tam podla mna nechaju, mne to napr. trvalo dlho, naprv vodu, potom klistyr a taaaak, radost zit :D, porodila som 2:25, takze tak

ella_joy
25. apr 2012

@slnieckko ako baby pisali zavisi na sluzbe, ale najma aj od toho, kolko bab rodi, a kolko je na vzdycharni..ja som tam mojho mala takmer stale, lebo rodila som sama, za cele poobedie az do vecera tam boli dva cisarske,co boli vedla na operacke, cize boxy prazdne, a na vzdycharni dve baby..tak to bolo stastie..ale mne osobne by vadilo, a asi by som mala s tym dost problem, ked by som bola na vzdycharni alebo na boxe a premavali by sa tam muzi hore dole sprcha & WC a spat..je to dost intimna zalezitost...nieco ine je, ked uz je muz na boxe v 3.faze samozrejme 😉

ponyxx
25. apr 2012

nas bol plny stav 😀 , ked som rado dosla a postupne sa to minalo, a boli tam oteckovia, ktori pomahali maminkam rozchadzat...nejak mi to nevadilo...ja som si lezala a oni sa promenadovali po chodbe 🙂 , v noci sme tam boli tri, jedna na cisarak, ta isla az po mne a este jedna maminka, ktoru vratili z boxu na postel. Tomu som velmi nerozumela, ale ja som tam bola od niecoho ineho 😎

ella_joy
25. apr 2012

Fuha, tak to Ta obdivujem, ono to kazda rodicka vnima asi inak..ale uznaj, ze vecer, ked ste tam boli tri, bolo to lepsie 😉 no som zvedava, co to bude teraz druhykrat..Ja mam silnu obavu,aby som nefasla plny stav, lebo pre mna panika a ja som po sekcii, cize asi by ma sekli opat,comu sa chcem vyhnut... 😖

ponyxx
25. apr 2012

@ella_joy joooj, tak to sa musis dopredu s lekarom dohodnut, lebo niektori to uz beru tak automaticky. Kamoska napr. je po sekcii a prirodzene nechce rodit. Pre nu je to pohodlne, ze jej babo vyberu a hotovo....sa jej cuduje, ja som sa vytrapila, dve sestricky mi pomahali tlacit, ale podla mna je sekcia horsia ako prirodzeny porod....ale sak kazda mame svoju skusenost 😀 . ja som bola na cakacke iba s jednou babou a to bolo super, na druhej cakacke bola fulka 🙂.

ella_joy
25. apr 2012

@ponyxx ved musim nejakeho najst,uz som dostala tip, na jedneho..inak by som si nezazmluvnovala, Ty si mala pri dcerke niekoho zaplateneho? Mas pravdu,sekcia je proste operacia, a raz ked je brucho rozrezane, darmo..aj ked pohodlne, nooo, nebolo to zle, som sa riadne vyspala..ale predtym som si odkrutila normalny porod..len zaver nevysiel 😔 ides ale opat na Kramare..ci..? 🙂

ponyxx
25. apr 2012

@ella_joy zazmluvneneho som nemala nikoho, a bola som spokojna. No na kramare pojdem, mam tam lekara, sice nerodi, aspon o tom neviem, nepytala som sa ho 🙂. Uz to tam poznam...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre