Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

julova
29. nov 2007

ty chodis kam? 214? 215? 😕 ja idem na c. 222...za malo 🙂...dufam, ze nas za tie tiktaky nespucuju 😝 😀

martina46
29. nov 2007

na 214. neboj, tiktaky nam nezistia 😉

julova
29. nov 2007

pichnem ich manzelovi do vrecka 🙂...aha...tam som aj ja cakala najprv a ked vysla sestricka, tak som sa opytala a ona ze "Hm - posledny mesiac - nech sa paci dvere c. 222" 😀...takze som sa odgulala na koniec chodby, kde sa objednava 😖...

martina46
29. nov 2007

Aha, tak takto to majú rozdelené? Ja som išla do rizikovej, tak to je iba na 214.

avemaria
29. nov 2007

julova ako sa mas?uz si doma,co?bola som zo zuzkou mi hovorila.si robim s nej srandu ze by aj oni mohli uz zarobit nieco.ktoremu doktorovi teraz chodis?

tonita
29. nov 2007

Ahojte maminky.Prosim Vas neviete mi poradit , ci sa na Kramaroch robi nieco take ako je prehliadka porodnice a tak pod.? Chcela by som tam ist rodit ale neviem ako to tam funguje a tak.Pocula som, ze je to tam teraz velmi pekne a aj Dr. a sestricky su tam zlatucke.Poradte mi, prosim

zuzannas
29. nov 2007

cauko tonita, jo - vsetci, dr. aj sestricky su tam super.. 🙂 🙂 a samoska sa da dohodnut obhliadka...ja som tam rodila pred dvoma mes. a bola som very satisfied!! 😀

tonita
29. nov 2007

zuzannas a nevies mi poradit s kym by som si mohla dohodnut tu obhliadku?S vrchnou alebo?Velmi pekne ti dakujem

jaja25
30. nov 2007

Tonita. Obhliadky sa uz nerobia, alebo len velmi ojedinele. Jandova má toho strašne vela a nestíha. Ked rodila Zuzannas, tak tam boli na to dve... 😅

glorita
30. nov 2007

baby neviete nahodou do kedy je denne otvorena pokladna?chcem si zaplatit episural este dnes,ze keby to nahodou na mna prislo cez vikend...

julova ja som sa nedala odbit sestrou a cakala som pred dverami 214-isla som kslezakovi.Ak nemas vybrateho lekara je to asi jedno kam chodis-myslim do ktorych dveri.... 😵 😵 😵

glorita
30. nov 2007

tonita ja som jednoducho dosla aj s manzelom cez vikend a sestry boli ochotne mi ukazat aj novorod. aj nadstandardy uplne bez problemov... 😵 😵 😵 mali skvely pristup-dufam ze im vydrzi aj ked tam budem lezat 😵

julova
30. nov 2007

Glori - ved hej...nemam Dr. vybrateho a ani nebudem zazmluvnovat, tak je to jedno 🙂....a aj my chceme tak s manzelikom ist pozriet po poradni, tak dufam, ze nas pustia 🙂...

tonita
30. nov 2007

glorita vdaka za info, tak ja to s manzelom skusim sa ist tam pozriet.Dufam, ze natrafim na dobre sestricky, ktore mi to tam ukazu 🙂 Drzim ti palceky,aby sa ti tam male miminko narodilo zdravucke a potom mozes poslat co a ako to tam bolo.Ja sa tam tiez chystam rodit.Inac vy ste tam boli a povedali ste iba, ze by ste chceli vidiet porodnicu?

zlatknol
30. nov 2007

Na tejto stránke som prvý krát, pretože deti mám už odrastené, ale nedá mi pripojiť nechutnú otrasnú skúsentosť s pôrodnicou na Kramároch, ktorá ma skoro stála život v 25 rokoch!!! Našťastie sa to stalo pred 18 rokmi, ale účastnící tohto "pôrodu" sa bohužiaľ ďalej zúčastňujú na tomto úžasnom a neopakovateľnom akte.Po 18h bolestí ma nechali ako prvorodičku samú na sále a išli pozerať telku- bol piatok 21h. Hodinu som revala a držala dieťa celou silou medzi kolenami, aby zo mňa nevypadlo. Keď film skončil, o 22,25 došli a kázali mi zatlačiť. Malá zo mňa vyletela, že ju sotva stihli chytiť. Pritom ma celú dotrhala. Zašíval ma ten ospevovaný dr.Kliment a ešte jeden doktor, nejaký Arab, pritom si rozprávali veselé príbehy z dovolenky a po mne Kliment stále zjapal, nech sa uvoľním!!! Ale skúste sa uvoľniť, keď máte na onom mieste 4 chlapské ruky. Po 2 h zašívania ma začlo napínať na vracanie a "tancovať" mi brucho. Kliment zas len zreval, že čo to zas stváram!!! No keď pochopil, že je zle, skončila zrazu víkendová atmosféra a začal zrýchlený film. Hneď rozstrihovali, čo prácne zašili, začal revať po sestričkách, pamätám si každé slovo, ale nedá sa to citovať. Len si pamätám ten ich zrazu zhrozený ksicht, keď pochopili, že je naozaj zle. Krv zo mňa striekala, že ich biele plášte, ksichty aj okuliare boli zrazu červené a oni všetci zrazu začli zúrivo pobehovať, zrazu ich bolo na sále snáď 10 a všetci kmitali. Mne ale už začlo byť všetko jedno. Zobudila som sa po pár hodinách a bolo mi jedno, či mám dieťa alebo nie,jediné čo som vedela, bolo, že toto už NIKDY VIAC!!!. Prvý deň som nevládala vstať a ani zdvihnúť lyžičku, keď mi doniesli obed, museli ma krmiť. Po 2 dňoch som vstala, mala som stále zvýšené teploty, namiesto mlieka mi tiekla z prs krv, malú museli dokrmovať a po 10 dňoch ma pustili domov s tým, že som ešte 6 týždňov brala konské dávky Ampicilinu. Takže i takto môže vyzerať pôrod. Dúfam, že dnes sa to už nestane nikomu a dr. Klimentovi želám, aby jeho dcéru alebo vnučku niekedy odrodil tak ako mňa, možno sa v ňom pohne svedomie, ak vie, čo to je..😠

martina46
30. nov 2007

Tak to je hrozné... ☹

elika
30. nov 2007

no tak toto znie ako z hororu a nie z porodnice... 😖

martina46
1. dec 2007

No tak už to na mňa prišlo, o 3 mi začala odtekať voda, trošku som dostala šok, teraz som na čakačke a teda čakám. Pred hodinou som bola otvorená na 3cm. Som trochu mimo...
píšem z mobilu, ešteže je tá technika..

elize
1. dec 2007

Matka, myslím na teba, drž sa 😉 neboj to zvládnete - aj ty aj mimi 🙂 O chvíľu ju budeš držať v náručí. Nie je to úžasné 🙂 🙂 🙂 Mysli hlavne na bábatko a hlavne predýchavaj, aby sa k nej dostalo čo najviac kyslíka 🙂 Potom napíš čo a ako.

elize
1. dec 2007

A ešte niečo - bude mať krásny dátum narodenia "1.12." 😀 ak to stihneš do polnoci 🙂

martina46
1. dec 2007

Ďakujem elize 🙂
no ale mne ešte nezačali kontrakcie, síce ma niekedy chytí bolesť v podbrušku a krížoch, ale nič pravidelné, môže to trvať hodiny ☹
ja sa ale hrozne nudím. Je tu nuda, žiaden pôrod zatiaľ, no neviem...

elize
1. dec 2007

Nie je to paradox? Najprv sa otváraš nieviem od akého týždňa a teraz by to mohlo trvať hodiny. Ale to príde, ani nevieš ako to budeš mať za sebou 😉 Nie je tam s tebou tvoj manžel? Ak si na čakačke sama mohli by ho k tebe pustiť, nie?

martina46
1. dec 2007

No žiaľ nie som sama ☹
už mi začali aj bolesti ale nie pravidelné zatiaľ. A niečo by som zjedla...

ludy
1. dec 2007

Ahoj Marina46 tak ti drzim palce nech to zbehne. Prajem vela sil

elize
2. dec 2007

Ja že nakuknem, či niečo nové a asi nič 😕 To s tým hladom poznám. Manžel mi prepašoval čokoládu a trošku som si z nej dala. Nikto o tom samozrejme nevedel. Veľmi mi však pomohla 😅
No dúfam, že ty už oddychuješ po pôrode 😉

martina46
2. dec 2007

Martinka vám určite viac napíše, ale zatiaľ sem píšem ja, jej manžel. Vlastne najviac vám napovie tento odkaz: http://tady.cz/karnokovci/ Majte sa pekne!!!

martina46
2. dec 2007

Jej, manželík! Ahoj!
tak my sme to dorazili ráno okolo 5-pol6, teraz je ale malinká v inkubátore žiaľ, že trošku s pľúckami sú ešte problémy. Tak sa snažím vytlačiť z pŕs čosi. To je teda nie moc radostné... ☹

kyliefox271
2. dec 2007

Martinka gratulujem,my sme mali podobny termin..Zelam vsetko dobre Tebe aj Tanicke,nech zosilnie a plucka su v poriadku.Drzte sa 🙂

martina46
2. dec 2007

Ďakujem!
Takže pani primárka vravela, že tam bude asi pár dní a poobede ideme skúsiť priložiť, potom aj častejšie, strašne sa teším! Dúfam že to pôjde, na sále sa jej nechcelo 🙂
Už sa mi aj trochu zlepšila nálada.

ludy
2. dec 2007

Blahozelam a prajem vela zdravicka 🙂

julova
2. dec 2007

Matka - juuuj 😵 ..BLAHOZELAME 🙂....tak uz to mate s Tanickou za sebou...super...tak sa drzte a hlavne nech ste obe zdravucke a coskoro doma 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre