Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

micika
3. júl 2012

@lucia16911 ahojky podarilo sa ti objednat na monitor na zajtra?

valika1234
3. júl 2012

@klemente ani netusim,myslim si ze uz odoznieval ucinok kedze pocas tlacenia mi uz nepridali,bolo to len trochu neprijemne a to len pri poslednych 2-3 stehoch

klemente
3. júl 2012

@valika1234 tak to je ešte fajn. Ako si sa cítila počas pôrodu, môžeš o tom napísať trochu viac? Nebolo ti zle už len z toho psychického hľadiska (že čo to tvoje telo robí?🙂 Cítila si tlačenie? Je tam viacero anesteziológov, teda je pravdepodobnosť, že nie každý to vie dobre pichnúť?

klemente
3. júl 2012

baby a kedy sa platí poplatok za prítomnosť otca? Na tej predpôrodnej príprave s otcom? Alebo až pri pôrode?

miskaska
3. júl 2012

Po predpôrodnej príprave s otcom. Dostaneš od Dr. jandovej taký papierik a na centralnom prijme je pokladna, tam zaplatis a na blocku bude meno sprevadzajucej osoby. To si zoberes k porodu. Prip. sa da aj tesne pred porodom.

lucia16911
3. júl 2012

@micika Ahoj🙂 no včera som si tam volala a musela som íst dnes-o trištvrte na 7...lebo na zajtra už mala všetko plné....a zase malinká spinkala tak som sa musela prechádzat,pit colu a opakovala mi ho

valika1234
3. júl 2012

@klemente pocas porodu?u mna sa to po podani vyvolavacky dost rychlo spustilo tak som si nestihla dajako uvedomit co sa okolo mna robi, od prvych kontrakcii som do 4 hod porodila a to som bola prvorodicka.Neviem kolko anesteziologov picha epi,ja som natrafila na jednu zlatu doktorku ,meno ani neviem co mi to sikovno na prvykrat pichla,upozornila ma ze ak pride kontrakcia mam je povedat a pocka,tlacenie som citila ale vzdy povedali kedy mam zatlacit,ale hovorim slo to rychlo a na tretie zatlacenie bol maly vonku.

micika
3. júl 2012

@lucia16911 a zajtra ides do poradne? aspon ze si bola dnes rano a nie cez tie horucavy. Ja idem zajtra ale beriem si aj jest zo sebou nech malinka nespinka a mozeme ist hned po poradni domov.

lucia16911
3. júl 2012

@micika ano idem zajtra do poradne..ale to medzi 10-12...ešte neviem kedy-priatel bude po nočnej-tak ma tam odvezie-odmietam íst v takom teple autobusom ....ale najedz sa skor-lebo mne povedala že som sa mala najest aspon 1/2 hodiny predtým..a aj colu vypi to snád pomože

micika
3. júl 2012

@lucia16911 mozno sa tam uvidime ja mam aj poradnu. Ano ano budem aj ranajkovat ale cestou budem asi tiez nieco jest pre istotu. Doteraz som sice vela nepribrala ale priberiem koli monitoru 🙂

slnieckko
4. júl 2012

cawte 🙂 neviete nahodou ci ma teraz niekedy p. Jandova ktora vedie kurzy dovolenku alebo co? pisala som jej uz pred 3 tyzdnami a odvtedy kazdy tyzden ale doteraz sa nikto neozval tak neviem na koho sa treba obratit 😖 tyzdne sa mi kratia a chcela som chodit na tie kurzy, v krajnom pripade aspon ten aby mohol ist otec k porodu... dik za info 😉

majusqwa
4. júl 2012

@zuzkaamato vravim, nechcem naozaj nikoho urazit, ale uz som sa stretla aj s tym, ze laktacne poradkyne robili zeny, co este nemali porod za sebou. predsa len, teoria je troska ina ako prax ;) co sa tyka kramarov, ak sa dostanes na nadstandard, tak mas podla mna z polovice vyhrane - tie laktacne poradkyne su tam naozaj super. chodia sa pytat a pozriet aj viackrat denne. a sestricky z novorodeneckeho taktiez ;)

zuzkaamato
4. júl 2012

@majusqwa no dufam, ze sa dostanem na nadstandard.. mam nocne mory z tych spolocnych sprch a zachodov na standarde... hlavne, nech sa uz trosku ochladi, v takomto hice odmietam rodit 😀

majusqwa
4. júl 2012

@zuzkaamato tie sprchy a zachody by som nejako prezila. ale ked som videla standard - ten personal, vybavenie... uz len to, ze nadstandard je tak optimisticky vymalovany urobi podla mna velmi vela. a vravim, sestricky aj lekari maju uplne iny pristup, mam s nimi len dobre skusenosti (pravdou je, ze si to zaplatis, ale tak co uz...). a o tom teple mi volaco hovor - mala sa mi stale prehrieva. ani spinkat poriadne nemoze, chudatko male...

zuzkaamato
4. júl 2012

@majusqwa podla mna ten nadstandard za tie peniaze stoji. Ved to nie je zas tak vela, teda asi ako pre koho. Ale ja by som dala aj viac, keby som mala istotu, ze sa tam dostanem. Ale je to zvlastne. Ze na nadstandarde maju iny pristup sestry aj lekari... Ale je to potesujuce..No musim sa tam dostat..
A ako riesis to, ked je malej teplo?Da sa babatko nejako ochladit? My mame doma klimu, ale tu nebudem moct pouzivat, ked sa narodi..

ponyxx
4. júl 2012

@slnieckko ak mas cestu, tak skus ist osobne..

ponyxx
4. júl 2012

@zuzkaamato
@majusqwa 🙂 baby to nie su laktacne poradkyne, iba sestricky z novorodeneckeho oddelenia a ak je problem, tak urcite sa pytat a nebat sa, aj pocas vizity lekarov. Mna velka vizita minula, lebo nebolo lekarov 😀 😀 , ale mala vizita kazdy den s Bohacikovou je v pohode. Da sa to zvladnut 🙂 Nadstandart bude riesit urcite aj tento krat, fakt to za tie prachy stoji, ja som sa smiala, ze som v tabore 😀 .

amouramour
4. júl 2012

panyxx ma pravdu, laktacna je len jedna a ked ma dovolenku tak smola...ja som ju zastihla iba predposledny den a ona velmi pomohla, standartne sestry pri kojeni bohuzial nepomohli, skor len mykli ramenami alebo dali velmi protichodne info...toto povazujem za jediny minus

zuzkaamato
4. júl 2012

@ponyxx Jandova to povedala tak, ze prakticky vsetky sestry na novorodeneckom su zaroven laktacne sestry. Ja viem, ze je tam oficialne len ta babicka, ale tak snad pomozu aj ostatne.
Hlavne, nech uz to mam za sebou... 😀

ponyxx
4. júl 2012

@zuzkaamato v podstate ma p. Jandova pravdu, ale tie az tolko nepomozu, podla mna...vsetko pojde hravo, len si s tym netreba lamat hlavicku 😀

zuzkaamato
4. júl 2012

@ponyxx ved to, ja uz to asi az moc riesim... 🙂 pre mna to bude vsetko uplne nove, tak to strasne prezivam 😀

ponyxx
4. júl 2012

@zuzkaamato kazda sme ina, ja mam pocit, ze ostatni su viac natykani ako ja. A tak to bolo aj pri prvom, ja som taky kludas. Jedine som sa roztriasla doma, ked som rano zistila, ze uz sa ide na to 😀

zuzkaamato
4. júl 2012

@ponyxx ja som bola trochu rozklepana uz tuto noc, lebo mi prvykrat tvrdlo brucho pomerne casto. no ja budem podla mna stresovat, ked to na mna pride 😀 ale sama som zvedava...

majusqwa
5. júl 2012

@zuzkaamato
@ponyxx no ja ked vam napisem, ako som rodila... tak aj uschnete :D rano od siedmej som mala kontrakcie kazdych 12 minut. doobeda som si este zasla na UZV na kramare, kedze ma tak "skoro" objednali. vtedy sa mi kontrakcie zastavili, asi zo stresu :P. vecer nam prisla navsteva - majitelka bytu - zbadala som ju vo dverach a tadaaaa, a minutu kontrakcia. o chvilku to ale ustalo, majitelka odisla, ja som sa este isla osprchovat, potom som si sadla pred telku - z nicoho nic kazde styri minuty. tak ze no nic, pome do tej nemocky. o pol desiatej sme tam prisli, o dve hodiny sa mala narodila. porod uplne v pohode, nemozem sa stazovat. akurat ma potom zasivali tristvrte hodiny. keby ma to sitie doteraz nebolelo, tak ani neviem, ze som rodila... :P

a co sa tyka tych tepiel - no, lekarka mi odporucila dat jej vzdy raz za den aspon 10 ml caju alebo prevarenej vody, ale to sa mi doteraz nepodarilo. o flasi ani pocut, cumlik tiez nechce. tak ju castejsie kojim, lebo sa budi. inak nezmozem asi nic.

zuzkaamato
5. júl 2012

@majusqwa wow, tak takyto porod ti v dobrom zavidim 🙂 kiezby to vzdy islo tak lahko a rychlo.. a preco ta tak dlho zasivali? preboha, to si ani neviem predstavit... z toho sitia mam tusim vacsi strach ako z porodu..

skus jej dat ten cajik poharikom alebo striekackou, ked flasu nechce...

chelonka
5. júl 2012

@zuzkaamato určite pomožzu, mne tam pomohla jedna sestrička z novorodeneckeho, lebo bol víkend a laktačna ta origos tam nebola a v daka tej sestričke krasne kojímce sice ešte cez klobučik, lebo malinka bradavku pusta, lebo ....... na dlhe vysvetlovanie ale ten postupne vysadíme, potom bola za monou aj ta origoš laktačna a kontrolovala aj prisatie a všetko a povedala že do mesiaca bez problemov klobučik vysadíme

zuzkaamato
5. júl 2012

@chelonka no tak super, to som rada 🙂 a uz ste doma s malinkou? celkovo pocity z kramarov dobre?

chelonka
5. júl 2012

a teraz ku kramárom ako takým samotným - nikdy by som nemenila

takže do porodnice sme prislivo štvrtok v noci cca 23:30 lebo cez den som mala mierne pravidelne kotrakcie a kedze som bola po termíne tak ma tam manžel do slova dotlačil - kontrakcie mi ustupili o 20:00 ale on aj tak že ideme tak sme sli
tak ma tam prijali stým, že som bola otvorena cca na 1 cm s nepravidelnými kontrakciami, tak som sa tam vyspala ráno o 7:30 nám robili vystrenie ktora je na kolko otvorená ráno som už bola na 3 cm a potom to slo u mna velmi rýchlo lebo o 11:42 bola naša Sárinka na svete.
Personál na prodnici bol úplne super aj sestričky a aj lekári, mna rodila taka mlada doktorka čiernovalasa brčkava dlhovlasa zabudla som jej meno a bola velmi mila a aj ostatní personal. ked sme už boli na prodnom boxe a rozdýchavala kontrakcie som sa asi vystrašene dívala, tak taka mlada dlhovlasa blondata sestrička ma tam ešte hladila po ruke, že sa nemám bať 😀
takže 7:30 vysetrenie cca medzi tým roli CTG aby zaznamenávali aké su už časte kontrakcie cca o 9:30 mi spravili klistír a vtedy som už volala manželovi aby prišiel že ideme rodiť. cca o 10tej mi už prili brutal silne kontrakcie ktoré začali byť stale a stale častejšie - tak som bola v sprche aby som ich zmiernila - to určite využite a nepredýchavajte len tak na sucho v ležme na posteli 😀 to trvalo cca do 11 to už tam bol aj moj drahý a nie po tej 11 nás zobrali do bo prodneho boxu, kde ma zas napojili na CTG aby sledovali kontrakcie a začali aktívne všetky veci pripravovať na porod. tak tam som si s manželom kontrakcie pekne predýchvala až zrazu na mna prislo už len brutál, že mala sa tlačí von, tak len na mna zakričali , že ešte netlalčteeeeee - bežali rýchlo po doktorku a bolo to jak v telke na urgente, lebo nestihli všetko nachystať, tak sa tam okolo mna zhrnula kopa personalu aby sme mohli ísť hend rodiť, boli rýchli 😀 a na 3 zatlačenia bola malá vonku 😀 hned nám ju ukázali a zobrali preč asi na 3 minuty a hned nám ju priniesli na priloženie, to sa krpatej nescelo, potom ju znovu na par minut zobrali aby ju detsky lekár vysetril aj to trvalo par minut a znovu nám ju priniesli na prisatie ale furt nescela a tak mi ju dali na holí hrudík kde aj zaspinkala , takže cele sitie sme sa hrali a obdivovali malinku, šitie som vôbec necíteli len 2 posledné stehy z nástrihu.

chelonka
5. júl 2012

Po tých dvoch hodinkách stravených na prodnom boxe mi zobrali malinku na okupanie a mna zatila previezdli na sestonedenie - nadstandart sa mi ušiel 😀 a asi po 10 minutach čo som lezala sama na izbe mi priniesli malinku už navždy 😀 bolo to niečo nádherne , personal na sestonedeli uplne super, stale napomocní, stale sa chodili pýtať či je všetko v poriadku či niečo nepotrebujeme, ako nám ide kojenie či stým nepotrebujeme pomoc a pod. A aj personal lekárky a sestričky boli super.

ak by ste mali ešte nejake kontretne otazky tak kludne sa pýtajte 😀

chelonka
5. júl 2012

@zuzkaamato heeej už sme od včera domkaaaa a pocity s kramárov dobre a možem len odporučit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre