Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

amouramour
18. júl 2012

@ivka289 musi ostat za dverami,itak by moc nevidel a za 3minutky je hotovy

miriamka
18. júl 2012

Ahojte,
ak som rozhodnuta pre Epi...kedy si ju rezervujem a kam si mam zavolat?

veronika66
18. júl 2012

@miriamka treba ist osobne na Kramáre na dvere číslo 152 tam dostaneš ,,rýchlokurz,, a zaplatíš si ju tam na mieste a je to

miriamka
18. júl 2012

@veronika66...a to tam mozem prist hocikedy, ci nejako sa objednam?

liz_lemon
18. júl 2012

@liz_lemon hocikedy bez objednania

lucica
18. júl 2012

Baby, prosim o radu, olej pre bábatko kupujete v lekárni? Čítala som dobre referencie na nejaky marhulovy, ako sa vola? Kde ho kupit? dakujem

ivanka.7
18. júl 2012

@lucica nepouzivam olej, mam len kupeny saloos nechtikovy pre babatka, ale ani raz som ho este nepouzila. Kupem len v cistej vode, ked mala mala na zaciatku suchu kozu, ze sa jej na par miestach supala, tak len na tie konkretne miesta som davala trochu excipial mlieka (ale to mozes asi aj olej, podla mna je jedno, co na to das). Inak ziadnu kozmetiku nepouzivam, mam este detske mydlo, tym jej sem tam umyjem ruky, ked jej ich nahodou olize nas pes.

lucica
18. júl 2012

@lucica dakujem

liz_lemon
18. júl 2012

@miriamka hocikedy bez objednania

klemente
18. júl 2012

@ivka289 mňa už na ultrazvuk ani neobjednali, lebo majú plno:( Ale možno preto, že som bola nedávno. Kedy si bola naposledy?

miriamka
18. júl 2012

@liz_lemon...takze napriklad ked idem v pondelok 6teho augusta na predporodnu pripavu, kludne bez objednania v ten den skocim tam na cislo dveri 152 a poviem ze chcem epi, a oni to vybavia?

liz_lemon
18. júl 2012

@miriamka ano, ale ved uvidis, to ti povedia aj na predporodnej priprave

ponyxx
18. júl 2012

Dnes som bola na uzv hore na 8.posch. Na dverach mali, ze Jandova ma dovku do 27.7, a urgentne stavy a predpripravu pre porod so sprievodnou osobou budu riesit pre porodom na 9. posch...

mima.k
18. júl 2012

@zuzkaamato zuzi, to ze mas peciatku v knizke od Jandovej, je len dokaz toho, ze bol manzel pouceny. Musis mat pri sebe aj pokladnicny doklad, aby vedeli, ze je aj zaplateny, inak ti ho tam nepustia

katie1
22. júl 2012

Ahojte. Chcem sa spytat - naucia nas na Kramaroch babatko kojit, prebalovat, okupat, obliekat?

liz_lemon
22. júl 2012

@katie1 iba ak budes mat velke stastie na ochotne sestricky, co som napr. ja nemala
jedine co ma naucili, bolo kupanie, vsetko ostatne bud sama alebo mi ukazala baba, co bola so mnou na izbe

veronika66
22. júl 2012

@katie1 áno na kojenie je tam laktačná sestra ale kľudne poradia aj sestričky s novorodeneckého odd a kúpanie je povinné tuším 2 alebo 3 deň sa kúpe za pomoci sestričiek a vtedy sa aj oblieka a prebalovanie ukážu keď donesú dieťa na izbu ale keď sa aj 100x budeš pýtať veľmi sú ochotný poradiť 🙂

katie1
22. júl 2012

@liz_lemon @veronika66 dakujem za info babule 🙂

slnieckko
23. júl 2012

baby boli ste si aj pozerat oddelenie pred porodom? ja som zatial na kramaroch nebola vobec a pojdem tam uz len priamo rodit, poradnu mam u svojej dokyny tak ako doteraz tak neviem ci ma nejaky zmysel ist si to tam poobzerat a ci by ma tam vobec pustili...

a este ked ma jandova najblizsie kurz pre otcov pri porode az 1.8. a nahodou pojdeme rodit skor da sa nejako vybavit ze by bol otec pri porode aj bez tej jej peciatky? diiky

lenka009
23. júl 2012

slniecko - manzela tam pustia, len musi mat zaplateny poplatok 🙂

amouramour
23. júl 2012

@liz_lemon ja som na tom bola takisto🙂a teda radsej mi mohli ukazat prikladanie ako prebalovanie, ktore v pripade jednorazoviek teda nie je problem🙂

amouramour
23. júl 2012

@lucica ja mam od narodenia hipp bio mandlovy a aj mydlo na kupanie a super, na suchsiu kozu na tvaricke som davala infadolan, vyborna mast a stoji asi 1,50🙂malinka bola z porodnice velmi sucha a tak ja olejujem od malicka, spravim jej s tym jemnu masaz a mala to zboznuje a pokozku ma krasnu

liz_lemon
23. júl 2012

@amouramour o nic si neprisla, lebo to prikladanie bolo pre mna take stresujuce, ze doteraz mam minimum mlieka, malemu hlavu doslova nasilu tlacili na moj prsnik, ten jasne, ze plakal, a ja s nim...

cecil36
23. júl 2012

@katie1 na to, ze ti ukazu kojenie a poradia v dojceni sa na kramaroch vobec nespoliehaj. Mne pomohli tak, "uzasne", ze som skoro dostala zapal. Ja som malatvrde prsniky a nechcelo sa mi spusit mlieko a ony mi kazali dat si obklad z ladoveho vina. Ked som si to dala chytila ma uplna triaska, tak na mna nahucala, ze nieco mujsim vydrzat. Okamzite som volala laktacnej co som nasla na nete a ta mi za pochodu radila. Kazala mi ist do sprchy a na prsniky davat co najteplejsiu vodu. A ups o par hodin sa mliecko spustilo (aj ked iba na par tyzdnov). Takze radsej si najdi dobru laktacnu a nespoliehaj na novoredenecke na kramaroch.

britva
23. júl 2012

slnieckko - pocas dovolenky jandovej robia pripravu pre oteckov pri porode rovno na 9.poschodi

lin123
24. júl 2012

ahojte. ktoru latacnu poradkynu v ramci BA odporucate?

ella_joy
24. júl 2012

Ahojte, damy, viete mi poradit, kedy je najlepsie ist za doktorom, ktoreho si chcem zazmluvnit?
Ja na Kramare chodit nebudem tento posledny mesiac, chodim k mojemu doktorovi az do konca (robi aj na Kramaroch, ale nerobi uz porody)..mal by to byt Mudr. Prochazka, tak ak mi viete pripadne dat nanho referencie pripadne jeho ambulantne hodiny pomohlo by, vdaka velka 🙂

liz_lemon
24. júl 2012

@ella_joy radsej skor, lebo nikdy nevies, ci nebude mat dany dr. v case tvojho porodu nejaku dovolenku mimo SR, alebo ci uz nebude "plny"

ella_joy
24. júl 2012

@liz_lemon vdaka, ja som to odkladala, a veru aj by som sa tam mohla pozberat, len som to nechcela unahlit...

liz_lemon
25. júl 2012

@ella_joy ale osobne si myslim, ze zazmluvnenie je zbytocne, na Kramaroch su lekari perfektni
tiez som to dlho zvazovala, ale nakoniec som nikoho nezazmluvnovala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre