Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

moni244
11. jan 2013

@liz_lemon ďakujem 🙂

lalilovka
11. jan 2013

@domeli dakujem za odpoved 🙂

k_a_t_k_a
12. jan 2013

@liz_lemon a nie je možné ísť cez urgentný príjem aj cez den?

liz_lemon
12. jan 2013

@k_a_t_k_a to neviem, mozno ak by si uz naozaj rodila, tak ta odtial hadam neposlu prec

hradnapani
12. jan 2013

@moni244 @k_a_t_k_a dievcence, cez urgentny mozete ist aj cez den pokial rodite. Ved niekto vas tam hadam dovezie autom a v okoli je parkovanie velmi zle. Tak nebudete parkovat o tri kilometre dalej a nepojdete peso 🙂 Normalne vas pustia cez tu rampu na urgentny, len partner tam nemoze dlho parkovat, len kratkodobo (cez den), v noci moze az do rana, kym sa nezacne zaplnat parkovisko na urgente zamestnancami...

genkai271
12. jan 2013

ahojte baby, viete mi poradit, ako je to s partnerom pri porode na Kramaroch? Konkretne ma zaujima, či partner može ostať so mnou aj počas 1.doby porodnej? Je na Kramaroch táto možnosť? Viem, že ked si zaplatim, tak može byt pri porode, ako je to ale počas 1.doby porodnej, kedy by som ho potrebovala viac...to neviem. Budem rada za každu radu, dakujem.

nevestienka
12. jan 2013

@genkai271 ahoj, podľa toho, čo p. Jandová hovorila, tak partnera pustia až keď sa začne 2. doba pôrodná. Ale treba sa informovať hneď na začiatku, keď ťa privedú na pôrodnú sálu sestričiek a doktora, kedy môžu pustiť partnera dnu. V tomto prípade rozhoduje samotný pôrodník alebo službukonajúci lekár. Počula som však, že sú prípady kedy púšťajú aj skôr už počas prvej doby, tak sa treba len pýtať a pýtať personálu.

nevestienka
12. jan 2013

@k_a_t_k_a ahoj, určite môžeš ísť cez urgentný príjem aj cez deň. Situácia s parkovaním pri kramároch je katastrofálna, tak si myslím, že je lepšie ísť priamo cez urgentný a odtiaľ ťa nepošlú určite preč.

genkai271
12. jan 2013

@nevestienka -dakujem za info 😉

nevestienka
12. jan 2013

ahojte, aj ja by som chcela pridať svoju skúsenosť s pôrodnicou Kramáre. Rodila som v decembri 2012, hospitalizovali ma týždeň pred predpokladaným termínom pôrodu 17.12. kôli vyvolávaniu pôrodu (tehotenská cukrovka). Umiestnená som bola na gynekologickom na 8. poschodí. Musím povedať, čo sa týka personálu úplne na jednotku. Ja som bola veľmi spokojná sestričky vynikajúce. Nemala som zazmluvneného lekára, no i napriek tomu som nepocítila, že by sa o mňa nikto nestaral. Trochu mi však vadilo, že keď som sa niečo spýtala lekárov na vizite, tak mi odpovedali len jednou vetou, z ktorej som sa nič nedozvedela. Avšak chodieval tam aj lekár, u ktorého som bola zaradená do predpôrodnej ambulancie a ten ma potom informoval o tom,čo sa bude diať.
Tri dni mi vyvolávali pôrod, ale maličkej sa nechcelo prísť na svet 🙂 Nakoniec ma poslali na pôrodnú sálu, spravili monitor a nasledovala sekcia. Sestričky aj mladí lekári na sále perfekt, nemám sa na čo sťažovať. Anesteziologička pozorná, stále sa ma pýtala, či sa cítim dobre, či je všetko v poriadku, ako sa cítim a podobne. Čiže pocit zo samotného prevedenia sekcie dobrý, až teda na to zotavovanie. Tie, ktoré ho mali vedia, ako to prebieha 🙂
Vyžiadala som si nadštandard na iske. Bol v tom čase veľký problém zohnať nejaké voľné miesta kdekoľvek. Nielen na nadštandarde, ale aj štandarde. Nakoniec sa uvoľnilo miesto a išla som na 8. poschodie na pooperačné na nadštandard. Čo sa týka vybavenia je to super, dve mamičky na izbe, televízor (i keď som ho ani nevnímala, ani veľmi nesledovala), telefon na zavolanie sestričky, čo som veľmi ocenila, keď ma previezli z isky a ležala som na infúzkach, tak som len zavolala sestričku a prišla, toaleta, sprcha na izbe. Ja som sa veľmi hýbať nemohla po operácii, takže som ocenila wc na izbe, lebo som chodila potom každú chvíľu. Avšak, čo bola nevýhoda, že bolo treba chodiť s dieťaťom na 9. poschodie na novorodenecké na vyšetrenia, cez studenú chodbu po schodoch. Dieťa som musela baliť, aby neprechladlo. a keď som čokoľvek potrebovala od novorodeneckého tak som musela šľapať hore. Ale starostlivosť bola napriek tomu super, sestričky z novorodeneckého chodili priebežne aj na 8. poschodie k mamičkám a pýtali sa, či je všetko v poriadku, či nepotrebujeme poradiť. Čo sa týka kojenia, tak to bolo trošku komplikované so mnou. Nemala som na začiatku veľa mlieka teda skoro vôbec a maličká mi veľmi schudla. Tak som bola sama vystresovaná, čo ďalej. Ale poradili mi laktačné sestry a mlieko sa mi nakoniec rozbehlo a mám ho toľko, že neviem, čo s ním 🙂 Vložky a podložky pod pacienta sestričky dávali, takže mi nebolo treba vlastných.
Sestričky na nadšandarde fajn, avšak vždy sa nejaká nájde, ktorá mamičke nesadne. Ale to treba prekusnúť a jednoducho sa pýtať inej sestry 🙂
Neviem si predstaviť, že by som bola na štandarde po sekcii. I keď je tam personál super, tak je to trochu nepraktické. Tri mamičky na izbe, na sestričky treba volať. Keď som tam čakala na vyvolávačku, doviezli tam mamičku po sekcii, lebo na nadštandarde nebolo miesta. Nemohla sa hýbať, napojená na infúzku a keď niečo potrebovala tak nemala ako zavolať sestru. Tak som jej pomáhala a chodila za sestrami ja. Toaleta a sprcha ďaleko, ak by som teda bola umiestnená na druhej strane chodby. Ale až také katastrofálne to nie je. Sú tam tri sprchy jedna mala rozbité dvere, ale fungovali všetky. Toalety sú tam dve, a nemala som pocit, že by som musela čakať na uvoľnenie, pretože som sa vždy dostala dnu 🙂
Strava mi vyhovovala. Asi nie som veľmi náročná. Ale keďže ja som mala cukrovkársku a bezmliečnú diétu, tak som si veľmi vyberať nemohla. No i napriek tomu som rada, že mi vyhoveli s bezmliečnou diétou, počula som, že nie všade ju ponúkajú a dodržiavajú.
Bábätko mi dali na operačnej sále na pár minút, aby som ju videla a pobozkala a dali mi ju k prsníku pre rozbehnutie laktácie. Inak som ju dostala na druhý deň večer na kojenie a mohla som si ju už nechať, ak by som bola v poriadku. Avšak po operácii som ešte nebola zotavená, nemohla som sa postarať sama o seba a nieto ešte o dieťa. Ale na tretí deň, som ju dostala už na stálo a mala som ju pri sebe.
Ak by som išla druhýkrát rodiť určite by som si vybrala nemocnicu Kramáre. Ja som bola spokojná 🙂 ak by ste sa niečo niektorá chceli spýtať konkrétne, tam mi kľudne napíšte správu. 😉

domeli
12. jan 2013

@genkai271 nuž ako kedy - teda, podľa počtu pôrodov. So mnou bol manžel vlastne od tej 10,00 h.a to sme do nemocnice došli ráno o 6.00 h. Do 9.00 h. som bola na čakačke a krátko na to, čo som sa presunula na pôrodnú sálu, tak prišla sestrička, či tu manžel pri pôrode nebude ako vedľa. Ja, že áno. Tak ho zavolajte. Takže so mnou tam bol počas tej 1. doby a ozaj to bolo pre mňa to najpotrebnejšie z celého pôrodu. Ale je pravda, že v ten deň rodili 1 maminku sekciou, jedna porodila bleskovo na pôrodnom boxe bez manžela a dve sme boli, čo sme rodili v približne rovnakom čase na sále. Takže ak nemajú toho veľa, púšťajú aj počas tej prvej doby už. Nám sa malý narodil o 13,55 h., dovtedy aj potom ešte 2 hoďky sme boli spolu. Tak držím prsty, nech nemajú nátresk, keĎ budeš rodiť Ty 🙂

katuska782
13. jan 2013

@lalilovka dr tokolyova ma ordinaciu hned vedla,ako chodis na monitor..ja som bola a aj som klazdy tyzden objednana tiez na 11.20 tak uvidime co mi monitor ukaze tento raz..moj prvy monitor bol rano a vysiel dobre a tento druhy mi museli 3 krat opakovat...)

lovesista
13. jan 2013

@genkai271 ak si na vzdychacke (izba) sama, tak tam moze byt aj partner. ak je tam ale okrem teba aj ina rodicka partner by pri tebe byt nemal lebo tej druhej rodiacej zene by to mohlo byt neprijemne a dokonca by jej to mohlo sposobit psychicky blok ktory zastvi porod ..

nastasyk
13. jan 2013

@genkai271 Ahoj, mne zacal porod o desiatej doobeda, a do pol druhej som bola na cakacke. Cas mi tam siel ale rychlo, lebo sa stale nieco dialo (CTG, klistir, vysetrenia...). O pol druhej som sla na salu a uz zavolali aj manzela, a bol som mnou az do sruhej doby porodnej, rodit som zacala o piatej, takze bol so mnou skoro cely cas🙂

evickav
13. jan 2013

@genkai271 ja som rodila na Kramároch pred pár dňami sekciou a pred tým ma dali na VIP izbu - čakačku - a mm mohol byť pri mne až do odchodu na sál a počas sekcie tam čakal na zavolanie k malinkému,,, neviem čím som si vyslúžila tú VIP izbu,,, nemala som ani lekára zazmluvneného,,, o sekcii sa rozhodlo zo dňa na deň a robil mi ju môj dr. z rizikovej poradne doc. Plank,,, vďačím mu naozaj za veľa,,, trochu sa mi skomplikoval pôrod a neviem si predstaviť mať tam niekoho iného, alebo rodiť u nás v Skalici,,,
inak sa pripájam k pozitívnej reakcii k @nevestienka, iba ja som bola po sekcii na pooperačke a potom na nadštandarde na 9. poschodí,,, stále nás niekto kontroloval, či je všetko v poriadku,,, vďaka laktačným sestrám kojím,,, chodili nás aj v noci kontrolovať, či bábenká papajú,,,
ak by som mala ešte niekedy rodiť, tak jedine Kramáre 😵 😵 😵

katuska111
13. jan 2013

Ahojte 😉 túto tému som ešte nejak nečítala, pojdem ju preštudovať, ale ak mi môžete poradiť hned budem rada 😉

Pôjdem rodiť na kramáre k dr. Boháčikovej, vraj stačí ísť prvýkrát do pôrodnice v 36 tt. Chcem sa spýtať, či sa ohľadne zazmluvnenia vybavuju papierovačky dopredu, alebo stačí ak tam prídem v tom 36 tt prvýkrát, samozrejme asi objednaná.
Je nejaký predpísaný zoznam vecičiek pre novorodenca a mamičku do porodnice? dakujem

strihalka
13. jan 2013

@evickav aj ja jsem bola na tom pokoji je uzasny a super, ze tam muzeme byt sami jen s manzelmi-budoucim tatinky🙂 nebyla ta cekacka naproti plna?

evickav
14. jan 2013

@strihalka neviem, či bola plná,,, tam je len jedna čakačka?

strihalka
14. jan 2013

@evickav myslim si ze jedna cekacka nadstandart a jedna myslim cca 3postele...)

evickav
14. jan 2013

@strihalka na tej čakačke som videla dve kočky, či tam bola aj tretia neviem,,, aj si platila za ten nadštandard?

domeli
14. jan 2013

@katuska111 objednáš sa na monitor a tam sa Ťa hneď sestrička spýta, či máš vybratého niekoho, ku komu chceš chodiť/zazmluvniť. Takže stačí v tom 36 tt. Potom budeš kontaktovať lekárku, ktorú chceš - priamo na poradni u nej.

strihalka
14. jan 2013

@evickav ja mela dr zazmluvneneho, tak nevim ci to bolo v cene, ten nadstandart.....lebo nic ine som neplatila, ted ajeste nadstandart pokoj po porode, to jsem platila

evickav
14. jan 2013

@strihalka mne hovorili, že sa za ten nadštandard neplatí,,, ja som platila len za pôrod za mm priamo na operačke, aby im to zostalo na ich potreby a nešlo to na celý špitál,,, za 600nedelie nadštandard som tiež neplatila, lebo sme mali na izbe pokazenú sprchu - prasknutá vanička - tak sme používali asi 4 kočky sprchu na chodbe,,, a ušetrila som tým pekné peniažky 😉

mmacka
15. jan 2013

@k_a_t_k_a ahoj 🙂 ako si vcera dopadla? takze ja na utz nejdem, pan doktor mi prehmatal brusko a po vysetreni zospodu ma ubezpecil,ze je babo otocene spravne hlavickou dolu...

eriwap
15. jan 2013

@mmacka ja mám zajtra monitor aj poradňu tak sa tiež chcem spítať na polohu bába, dúfam že sme tiež hlavičkou dole 😀

eriwap
15. jan 2013

Babenky taká otázočka: ak moc nechcem epi ale bojím sa že nakoniec to moc bez toho nezvládnem tak mi tam dajú niečo od bolesti, nejakú tú infúziu?

gabusa1975
15. jan 2013

@eriwap neboj,jasne,že dajú 🙂

bubag
15. jan 2013

@eriwap 🙂 zvládneš to, neboj sa

ponyxx
15. jan 2013

@eriwap ja som dostala nejaju injekciu, kym mi zaviedli epiduralku, ale necitila som, zeby mi to pomohlo.... 😖

k_a_t_k_a
15. jan 2013

@mmacka Ahoj 🙂 no sme na tom rovnako...ziadny utz sa nekonal 😒 vraj je vsetko ako ma byt a v poriadku...tak dufam a snazim sa tomu verit 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre