Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

domeli
8. aug 2013

@cherinna skutočný odborník, hoc so svojským prístupom - takto sa o ňom vyjadril človek-tiež lekár, ktorého si veľmi vážim a ktorému dôverujem. Ja som ho zažila iba chvíľku pri pôrode, takmer ma odrodil, ale bábo ho asi zľaklo, lebo bolo vysoko, čakala som na kontrakciu, aby som zatlačila a už by to šlo, ale aj keď dovtedy boli kontrakcie pravidelné, každé 2 minúty, vtedy asi 5 minút nie a nie prísť a on mi k pôrodu dobehol iba náhodne a musel letieť, lebo riešil iný problém vtedy...

cherinna
9. aug 2013

@domeli Daaakujem pekne!! V pondelok idem akurat k nemu na vstupnu konzultaciu, tak uvidim 🙂 Mam ho odporuceneho od jedneho rodinneho doktora, tak snad to bude ok 🙂 Sice ja mam este cas, som zatial v 6 .mes., ale chcem si vsetko postupne v klude riesit. Dakujem este raz 😉

ustrachana
9. aug 2013

@cherinna pre mna arogantny chrapun ! A vdaka nemu nechcem v zivote nikdy rodit na Kramaroch a byt tam hospitalizovana.lezala som tam v 2011,pichali mi injekcie a opuchla mi cela ruka a scervenala, isla som za sestrickou popytat sa co to moze byt a o par minut sa rozleteli dvere na izbe a zacal po mne vrieskat aky mam problem.chrapun 1.kategorie a smola, ze az po porode som sa dozvedela, ze mal problemy s chlastom ( v praci) lebo vtedy by som sa ho opytala ci ma abstak kedze jeho spravanie so spravanim lekara profesionala nemalo nic spolocne!

pele
9. aug 2013

@luckamorka aj ja som na Kramaroch rodila dvakrat bez nastrihu, raz pri zazmluvnenom a raz pri nezazmluvnenom porodnikovi, len som pred 'finale' o to poziadala, povedala, ze som cvicila s Epinom. Deti som nemala mat podla UZV velke, ale aj tak myslim, ze porodnik pozera, ako to 'ide'. Z mojej skusenosti skor starsi porodnik kruti nad tolkou novotou hlavou ako mladsi, ale obaja vyhoveli.

cherinna
10. aug 2013

@ustrachana Noooo zbohom!!! Ja som tiez nasla na nete, ze ma problemy s alkoholom, dokonca ho aj chytili policajti opiteho.... No ved v pondelok uvidim a ked tak budem hladat dalej...

nastasyk
10. aug 2013

@cherinna Ahoj, ja som ho mala zazmluvneneho, odporucil mi ho Dr. Turkota. Neviem, ci je to tym, ze som ho mala zazmluvneneho, ale na mna bol super. Kazdu hodinu ma skontroloval, EPI mi dali, ked som bola otvorena na 3 cm (kamoske nedali a nechali ju 9 hodin sa trapit), stale za mnou chodili sestricky, vsetci boli mili... Povedal mi, ze po 3. EPi sa porod rozbehne a naozaj a potom ma za 6 minut v super atmosfere odrodil... a este v noci aj dalsie dni ma chodil pravidelne kontrolovat. Ja viem, ze vie byt aj nervak (ale len z netu), ale u mna bol porod vdaka nemu super zazitok🙂

qtinka77
10. aug 2013

@cherinna No takto-ked som pred 13timi rokmi cakala dcerku, bol to celkom fajn lekar, aj vedel pozdravit, aj normalne odpovedal na otazky-napr.pri sone, celkom slusny...ale co sa s nim porobil za ten cas je k neuvereniu... Teraz je to jeden neskutocne arogantny chlap, ktory si o sebe mysli, ze nad neho nie je, neodzdravi, pri sone sa so mnou ani len nebavil,na otazky bol ticho a ked som sa ho spytala este raz, povedal, ze vsetko je v norme a to mi musi stacit. Monitor s babatkom mi ani na sekundu neotocil...to uz hadam aj Klesken je normalnejsi...Neskutocna zmena, ja som bola z neho v soku... Skoda toho...ale tak co uz, taky je zivot...

janinka13
13. aug 2013

@cherinna ahoj, ja som chodila k nemu na poradne a nesťažujem si, to čo ma zaujímalo, opýtala som sa, odpovedal, na chodbe vždy pacientky pozdravil, a zakaždým sa normálne bavil s pacientkou.

kajuska9999
14. aug 2013

A neviete ako to tam je s obhliadkou pôrodnice?

kajuska9999
14. aug 2013

@tatanka1 Chcem sa opýtať, vedela by ste mi poradiť že čo si mám zabaliť do pôrodnice? Lebo každý mi píše inak a už sm z toho na nervy.. Tak chcem vedieť že čo tam treba mať so sebou a ako to tam funguje 🙂 Je tam aj taká možnosť že môžete mať dieťa na izbe? Ďakujem za odpoveď

pritt98
15. aug 2013

Ahojte, takže čerstvé informácie z Kramárov - včera nás prepustili 🙂

Starostlivosť perfektná! Mala som rýchly pôrod - od vyvolania do narodenia trval necelé tri hodiny...pôrodné asistentky pri pôrode boli perfektné, aj sestričky, lekára som mala zazmluvneného, takže super.
Na oddelení taktiež bez problémov, a čo hodnotím totálne pozitívne bola starostlivosť novorodeneckých sestier a lekárov, až sa mi nechcelo veriť, že taká starostlivosť ešte existuje...chodili sa pýtať, radili s dojčením, chodili aj v noci, pomáhali, naozaj klobúk dolu...
Jediné čo hodnotím zle sú sprchy na štandarde a strava nebola moc chutná...ale to je detail...
fakt som bola spokojná...neporovnateľne s ružinovom, kde som rodila prvé...
Ak by vás hocičo zaujímalo, píšte 🙂
želám veľa šťastia všetkým a ľahký a rýchly pôrod...

libertine
15. aug 2013

@pritt98 ahoj, bola si na standarde? tam to ako funguje po porode? kolko je zien na izbe a tam su babatka tiez nonstop s mamickami?

ja som bola iba na nadstandarde, ale chcem vediet, ako to je na standarde, kedze nadstandard sa mi nemusi ujst. inac strava nie je chutna nikde, ale to je pre mna najmenej podstatne.

pritt98
15. aug 2013

@libertine

Na izbe sú maminy s bábätkami po 3.. ale teraz bolo málo maminiek, tak som polovicu pobytu bola sama...
Bábätko dostaneš tak isto hneď po pôrode ak je v poriadku, ja som ho dostala hneď a bol celý čas so mnou... 🙂

tatanka1
17. aug 2013

@kajuska9999 do porodnice pre seba papice, prezuvky do sprachy, hygienicke potreby (vlozky netreba oni davaju aspon na nadstandarde), 3 none kosele - ja som si ich kazdy den prala tam - bola horucava a som sa potila a bolo mi to neprijemne tak kazdy den jednu a tu dalsiu som si v sprche oprala a na balkone vyvesila - za hodinku bola sucha.
no a poporodne nohavicky - sestricky pred vizitou povedia ze sa mate nachystat a nohavicky dolu - volakedy to nemali radi ale teraz to uz beru automaticky. masticku na bradavky, no moze byt kojenecka podprsenka - ja som nosila na navstevy inac nie - vela som vetrala 🙂. vela vody, pribor, utierka na pribor, uteraky 🙂
pre babo cispocka a ponozky a asi 3-5 bavlnenych plienok, nepremokave podlozky, plienky - 1 velky balik, vlhke vreckovky, pripadne kremik na zadocek v porodnici dostanes rybaciu masticku.
no to bude asi vsetko co si pamatam

tatanka1
17. aug 2013

@kajuska9999 babo je ste tebou na izbe samozrejme hned ako sa na to citis po porode.
jo a este deku pre babo ked bude chladnejsie

kajuska9999
17. aug 2013

@tatanka1 ďakujem pekne 🙂 a otázočka kde zoženiem kojeneckú podprsenku? Lebo ja mám na seba vždy problém nejakú zohnať kvôli veľkosti

tatanka1
18. aug 2013

@kajuska9999 ja som kupila C&A dve za 20 eur a mali rozne velkosti aj vacsie - ja som brala 80e - obdov si e potrebujem 75 ale aj tak sa to este da. su bavlnene a pohodlne. mali aj vacsie aj mensie. ja som nechcela vycancsne alebo nejake sexy - mali aj take. ale mavaju aj v H&M tiez ale len v tych predajniah kde maju aj tehotensku modu.

tatanka1
18. aug 2013

odsavacky maju a aj poziciavaju na izbu, cumliky tiez davaju ked je treba tak nekupuj uvidis ci vobec bjde treba a aj to ze aky. oni maju avent.

lenuska1lele
18. aug 2013

Ja som rodila na Kramároch 29.7.13
Mám krasneho syna, rodil ma Dr.Elo, sestricky aj Dr.perfektni, nálada super, posrandovali sme cas mi prešiel ani neviem ako 🙂
Nastrihnut ma nenastrihol hned, ale kedže som hlavičku nevedela vytlačiť tak potom musel, mala som asi 2-3 stehy a maly 3890gramov (odhad na ultrazvuku 3900g). Porodila som 14:19, 14:30 som bola zasita s drobcom v náručí, 2hodky sme polezali a potom ma previezli na izbu o 17 som pobehovala s mojou láskou po chodbe, lebo prišiel otecko aby sa pokochal synatorom 😀
Mala som PEDA, oxytocin a nic iné 🙂
Porod trval 9 hodín o 5 ráno kontrakcie, o 8 konečne príjem (zhanala som si odvoz 🙂).
Strava hrozna, mám aj foto keby niektora chcela vidiet 😀
Sestricky na novorodeneckom v pohode, ale veľmi sme sa trapili s kojenim a dnes sme na UM, odsavacku mali asi len jednu tak som si dala kúpiť a oni mi ju vysterilizovali, potom aj mlieko nabehlo na 4.den, maly schudol polkila, stále plakal ked mi ho nasilu prikladali, tak som plakala s ním, spala som možno 3 hodiny, cez den v nemocnici spat nehrozí! doma sme sa ešte trapili, uz som to vzdala, co to odsajem ma z fľaše hlavne, ze rastie 😉
Hned po porode som bola rozhodnuta, ze do toho idem znova a znova na Kramaroch! Dr.Ela si dám určite zaplatit 🙂
Ak by sa niektora chcela na nieco spýtať kľudne (len mi trva kým odpisem, mám plne ruky prace 🙂 )

kajuska9999
19. aug 2013

@tatanka1 V C&A som bola akurát predvčerom a vôbec som si ich tam nevšimla, asi preto že som sa nato ani nezamerala, a v H&M som pozerala ale nenašla som , ale ďakujem za radu, a odsávačku a cumliky a takéto veci ja už dávno mám nachystané vlastné len si ich ešte musím vysterilizovať 🙂

qtinka77
19. aug 2013

@kajuska9999 Ahoj, podla mna naj kojo podprdy maju v Marks&Spencer-su aj ako tak vytvarovane, podsite, nielen take neforemne handricky ako inde.. a cenu si uplne presne nepamatam ale do 40€ za dva kusy-spolu balene-cierna a biela napriklad.

cucorieda45
22. aug 2013

Porod na Kramaroch 8.8.2013, zazmluvneny MUDr. Turkota, sekcia v spinale, nakoniec celkova anesteza, lebo som to zacinala citit. Pooperacne, sestonedelie a novorodenecke super pristup, super personal. Fakt, makali, starali sa, boli ochotni, mili, nemozem povedat jedno krive slovo. Jedine negativum, ze clovek sa v nemocnici nevyspi, vizita za vizitou + strava priserne nieco.

snezienka07
22. aug 2013

Ahojte, poradi niekto...Som v 35. tyzdni tehotenstva a chcem sa objednat buduci tyzden do poradne dr.Turkotovi, mam volat na to vseobecne cislo poradne uvedene na web stranke porodnice, ci mate niektora na neho kontakt...Dakujem krasne. A este poprosim referencie na pana doktora, neviem totizto ci budem rodit prirodzene, ci cisarskym kvoli nizko umiestnenej placente a bojim sa, aby sa nieco nezanedbalo a porod sa mi neskomplikovat, lebo ma doma cakaju dve deticky... 🙂

snezienka07
22. aug 2013

@cucorieda45 Ahoj, nemas prosim kontakt na pana doktora, chcela by som ist k nemu do poradne a zazmluvnit si ho. Dakujem krasne.

liz_lemon
22. aug 2013

@snezienka07 MUDr. Turkota pracuje v tejto ambulancii http://www.agyn.sk/kontakt.php

snezienka07
22. aug 2013

@liz_lemon dakujem

cucorieda45
23. aug 2013

Snezienka pracuje aj v Agyne a na Kramaroch ho najdes v stredy od 13.00- 14.30 http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Kramare/kramare/...

snezienka07
25. aug 2013

@cucorieda45 dakujem

cucorieda45
25. aug 2013

@snezienka07 Chcela si referencie na Turkotu? Skvely lekar, odbornik, vrelo odporucam...ma vyborne ohodnotenia aj na hodnoteni lekarov od pacientov....myslim, ze jeden z najlepsich na Kramaroch...+ ludsky a nepovysenecky pristup...suhra odbornosti a ludskosti...vrelo odporucam..

nitkan
26. aug 2013

Kocky, MUDr. Turkota je ozaj super, ale aktualne ma dovolenku, na Kramaroch bude az 3.9.2013.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre