Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

fcielkaa
26. aug 2014

@radkatom drzim palce aby si mala volnu izbu 😉 , ake aj dvojpostelovka na nadstandarde je fajn. Ono tie steny su tam take tenke ze ten plac babatiek je pocut vsade a moj drobec to ani nevnimal. Hlavne je to pocut vtedy ked sa mamicky prechadzaju po chodbe, vtedy sa moc nevyspis. A to nehovorim o tom ze o pistej budicek lebo tska vizita a onaka vizita 🙂

8291
26. aug 2014

Rodila som na Kramaroch,pred mesiacom,sekciou.starostlivosť na jis nula bodov,po sekcii si ťahaš veci z kufra sama,nezajem sestier pomôcť,žiadny usmev,žiadne ochota,žiadna pomoc pri vstávaní z postele.podať infuzku zmerať teplotu to bolo všetko.na odd to fungovalo rovnako,nestretla som ani jednu sestru ktora by sa usmiala,prihovorila,všetko rozkazom a mamičky sú im tam na obtiaž.Dievčata z novorodeneckeho boli fantasticke,pokecali,poradili,počas dna veľa krat dobehli či sme s malou v poriadku.Lekari super,novorodenecke super,ale všetko ostatne na p...Že tak vrchnej sestre nevadí,ake nevrlé,oduté sestry jej tam pracujú a robia veľmi zlú vizitku celej klinike.človek ide odtial psychicky vyčerpany z prístupu sestier.

gabenka
10. sep 2014

@nastasyk pomáha aj červený mušt?

nastasyk
10. sep 2014

Ani neviem, ja som mala potom tolko mlieka, ze som radsej vsetko prestala pit🙂

bambala
27. sep 2014

kedy sa vykonava obhliadka nemocnice pred porodom ? maju pravidelny termin ci treba sa nejako individualne dohodnut ? vdaka 🙂

resp. este otazka ohladom polohy pri porode - da sa aj v polosede ? teda hocijak inak ako v polohe lezmo s vyviazanymi nohami ?

matuskova003
30. sep 2014

@gabenka ahoj , cerveny must je zazrak na mliecko ! 🙂 ja som mala kazdy den flasu až 5 mesiacov 🙂

genkai271
2. okt 2014

@8291 - asi to velmi zalezi od cloveka, ktory ma prave sluzbu. Ja si zase nemozem vynachvalit JISku (na rozdiel od niektorych inych oddeleni), vsetko nam podali,dokonca aj mobil,aby som sa nemusela nacahovat s tym rozparanym banderom. Voda, uterak,pomoct vstat,umyt si tvar...to bola samozrejmost. Naozaj boli mile a ochotne. Myslim ale, ze to velmi velmi zalezi od prave konajucej sluzbu.

katkaha
8. okt 2014

@celasapremenim ahoj🙂 píšeš o tých nákladoch, pls koľko teda vyjde pôrod na Kramároch? aby som vedela porovnat s napr Kochom.

liz_lemon
8. okt 2014

@katkaha na Kramaroch si priplacas nadstandard, ja som platila 18 E/den, a to sme boli 4 baby na jednu kupelnu, ale vraj sa za taku izbu uz plati len 9 E
+ k tomu, ak chces konkretneho porodnika, tak 300 E, epidural 152 E, osoba pri porode 30 E, osoba na izbe 12 E, 1-lozkova izba 40 E

katkaha
8. okt 2014

@liz_lemon dakujem, tie ceny izieb su na noc vsak? Kolko potom vyjde pôrod, ked si nezaplatim porodnika len EPI?
Ono ja tam vobec nechodim a lekarov nepoznam, tak neviem, či si niekoho zajednat..Su tu take čo porodili aj bez zaplateneho lekara?

liz_lemon
8. okt 2014

@katkaha za porod sa neplati nic, vsetko ide na poistovnu, teda ak by si nechcela porodnika, len epidural, tak len 152 E + za izbu, ak sa dostanes na nadstandard
ja som nemala zaplateneho lekara, ale mala som sekciu, inak su tam vsetci lekari fajn, aspon co som zazila, aj pocula od inych bab

celasapremenim
8. okt 2014

@katkaha ved si to zrataj sama, vies, co potrebujes od zupana, cez nocne kosele, podlozky pod pacienta po vlozky, zabezpecit lekara, zaplatit lekara a co to stoji si pobehaj
my sme boli v porodnici dlhsie, teraz prvy krat kratsie, aj to ma na naklady vplyv

a je to subjektivny pohlad na vec, ale rodit bez zabezpecenia lekara by som jednoducho na kramare nesla, riziko velmi velke, videla som to na vlastne oci, lekar uprednostni svoju zaplatenu pacientku az po zasitie, az potom ide vedla k rodicke, aj keby mala mat uz rozbehnuty porod

stascha
8. okt 2014

@bambala rodila som na kramaroch minuly pondelok a mne kreslo zdvihli do takeho polosedu aby sa mi lepsie tlacilo, a faktro isli dobre

katkaha
9. okt 2014

@celasapremenim viem co potrebujem osobne, skor mi islo o poplatky v nemocnici

celasapremenim
9. okt 2014

@katkaha ja som teraz rodila v kochu, porovnavala som si to uz davnejsie, takze toto myslim stale plati
http://www.babyweb.sk/porod-nie-je-zadarmo

co sa poplatkov tyka
ale este teda vlozis nemaly obnos do osobnych veci a vacsina ludi dava aj nejake dakovacky sestrickam a PODOBNE

a ak si tak dobre vsimam, tak asi uz aj pre dietatko musis mat svoje veci, ked tam si, ci? plienky rozhodne .....atd

katkaha
10. okt 2014
ava11
16. okt 2014

Ahojte, potrebujem poradit Mam sa od 36tt objednat na poradne na kramare. Kvoli svojej diagnoze (vcestna placenta) viem, ze idem 100% rodit sekciou. Mam sa objednat do klasickej poradne a oni mi povedia co dalej alebo treba do nejakej rizikovej? Zazmluvnovat sa nechystam nikoho. Vdaka

fcielkaa
18. okt 2014

@ava11 podla mna normalne objednat do poradne, neviem o tom zeby bola extra poradna na sekciu.

stascha
19. okt 2014

@ava11 na tvojom mieste by som sa objednala do rizikovej poradne, tiez som tam chodila , objednaj sa k Doc. Plankovi uzasny lekar, a ak bhdes rodit sekciou odrodi ta on. Je fak uzasny lekar, odbornik ale aj ako clovek.
Tiez som k nemu chodila mam chronicku hepatopatiu, ale rodila som prirodzene.

cenculinka
19. okt 2014

@katkaha rodila som sice pred 2 rokmi ale tiez bez zaplateneho.lekara...iba epi a muza pri porode som mala...bolo tam vela mladych lekarov a motali sa tam aj "stari" popri nich...zaujem bol,nestazujem sa ani na sestry,musela som cely cas lezat na pasoch,raz ma pustili na wc,no syn ma vvch srdca tak to.preto...epi skvelaaaa,ziadne bolesti ani potom...rodila som v polosede 🙂 nemusela som lezat...nadstandard som nemala,boli sme na izbe 3 a na odd.narvanom zenami boli vzdy ciste zachody,ci cwz den alebo v noci...necakalo sa ani na sprchu,tiez cista,vloziek po.pirode som.si.mohla brat na tony takisto aj podlozky na postel...u mna maximalna spokojnost

tinulka13
20. okt 2014

Ahojte ,potrebujem poradit mam ist tentno tyzden do poradne na kramare som v 36tt. Hoci som rodila na kramaroch da krat nikdy som tieto poradne neabsolvovala . Viete mi povedat ci sa mam objednat alebo kedy tam ordinuju?nechcem si zazmluvnit dr. Je mi jedno ku komu pojdem . Dakujem

sasa1983
27. okt 2014

Kočky, daktorá bude na kramároch začiatkom decembra?

liz_lemon
28. okt 2014

@tinulka13 najprv musis ist na CTG (02/59542583), a oni ta potom k nejakemu doktorovi zaradia

pawli712
29. okt 2014

@sasa1983 ahoj, ja mam termin na 1decembra 🙂

kikuska84
29. okt 2014

Ahoj ja som rodila na kramaroch vecičky si nemusiš brat tam ti daju ja som mala ale nepotrebovala som len plienočky si zober ostatne dostaneš sestričky su tam suprove aj mlade aj staršie ja som bola spokojna aj doktori su fajn hlavne nemaj obavi a ked si nebudeš dat rady tak sestriičky pomožu prajem vela štastia vložky tam budeš mat ale take normalne vatove aj podložku napostel ty daju ja som nebola na naštandard ale v normalne sestričky chodili každu chviločku a pitali sa či nepotrebujeme niečo pa

sasa1983
29. okt 2014

@kikuska84 super, ďakujeme! 🙂

zuzzia
3. nov 2014

Ahojte,chcem sa opytat-v piatok som bola na kramaroch prvykrat na poradni,a predtym som bola na monitore.mam prist o tyzden znova na poradnu,ale zabudla som sa spytat ci sa mam predtym znova objednat na monitor. Skusala som volat.ale nik nedviha. Neviete mi poradit? Dakujeeeem

sasa1983
4. nov 2014

@pawli712 super, tak to popíšeme, ja ešte idem bud. týždeň ku svojej Dr, ale od ďalšieho týždňa už na kramáre, mám plánovanú sekciu...Ty?

liz_lemon
4. nov 2014

@zuzzia nie, na monitor sa chodi uz len raz, a to na zaciatku, jedine ak by si prenasala, tak pojdes znova
dnes som tam tiez bola na monitore, tak mam cerstve info 🙂

zuzzia
4. nov 2014

@liz_lemon jeej dakujem Ti pekne za info :- ) tak snad nebudem musiet znova, veruze sa mi nechce prenasat ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre