Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

sorrelia
24. feb 2008

valka aj mne sa to mooc paci len neviem ci to budem zvladat... sak ako pises uvidime 🙂

miriamka : hmm babanko dostala az na druhy den ☹ ??? a ja som myslela ze babatko ti daju po dvoch hodinach ... uf prave preto som odmietla Antolsku..

ivka07
24. feb 2008

Sorelia, rodila som tam pred 8mesiacmi a ja som povedala nikdy viac kramáre. Malú mi hned po porode odniesli na bruško mi ju nedali. Pôrodné asistentky mladé ofučané a absolutne si ma tam nevšímali prišli ma pozireť iba na nutnú kontrolu to bolo asi za 6 hodín co som bola na porodnom boxe ma prišli pozrieť asi 3 krát. Manžela som mala pri sebe a to bola moja velka podpora a jedina osoba ktorá ma tam strážila.
Malú som mala po porode 2 hodiny na boxe a potom ma previezli na šestonedelie kde mi ju priviezli po 5 hodinách a viac sa nestarali. Ja som nebola na nadštandarde ale ak nas tým rozmýšlaš určite si ho daj lebo aj ten prístuo sestričiek je taký. Na normálnej izbe sme boli 3. Laktačná sestra prišla za mnou až na 3 den po porode co som tam bola a malá mi 3 dni plakala a ja snou lebo mi nemal kto poradiť a pomôcť s kojením.

Ja som mala velmi zlú skúsenosť ale nechcem vás strašiť možno je to tam už lepšie. Ja len aby ste vedeli ze su aj negatívne skusenosti.

Tak sa držte.

miriamka
24. feb 2008

Ivka...presne co hovoris hovorila aj moja kamoska,ze sa tam o nu nikto nestaral...ze keby tam nemala manzela tak ju tam hadam cely cas nechaju samu 😲 Tiez hovorila to iste,ze nikto jej neprisiel ukazat ako malu kojit,ako prezliect...proste jej ju dali na izbu a staraj sa.
Ale toto som pocula aj na Ruzinov alebo Antolsku...ono vsade je nieco,zalezi len na koho nadabime a ake to budeme mat my.

julova
24. feb 2008

Sorrelia - nechcem nic prorokovat..ale mozno na tu prvu noc budes aj rada, ze este bude babatko na novorodeneckom, aby si sa po porode poriadne zotavila a vyspala - lebo potom sa uz dho moc nevyspis 🤐 😀 ...babatko Ti daju, prilozia a mozes s nim byt, ale na noc bude spinkat na novorodeneckom..a potom uz budete spolu 🙂...ja som rodila na Kramaroch cisarskym a malu mi dali na izbu na 24 h. az na treti den...a fakt to aj bolo treba, lebo som sa nevladala ani poriadne postavit z postele...takze mozno tu prvu noc este ocenis 😉

miriamka
24. feb 2008

Sorrelia...a k tomu ze babatko nie pri sebe prvu noc.Kamoska ze je to len dobre,lebo tu prvu noc po porode si riadne unavena a je to super pomoc sa moct tu jednu noc dobre vyspat 😉 ,dokonca hovorila,ze by bolo super keby aj druhu noc jej dali na vyber...
Takze v tomto ja problem nevidim

sorrelia
24. feb 2008

Ja viem, ze mozno budem unavena, ubolena a neviem co ale taktiez je mozne ze nebudem 🙂 a keby som bola ok a babatko bolo tak isto ok nepoznam dovod preco by muselo byt odo mna prec 😖

a co sa tyka spanku je mi to skutocne suma fuk 🙂 , ja sa nevyspim uz teraz. Moje telo sa rozhodlo ma pripravit na dvojhodinovy interval zobudzania zrejme uz vcul. Uz asi mesiac a pol sa budim po dvoch hodinach - takze som si zvykla.

Neviem, mozno som ovplyvnena citanim o porodoch doma 😀 . Nejak sa mi to zda prirodzenejsie ked bude babo so mnou 😕

tonita
24. feb 2008

Kocky najkrajsie 😀 tak som sa prave docitala, ze Kacenqe rano odtiekla plodova voda a uz je v nemocke tak mozno, ze to uz ma aj za sebou 😀 joj tak jej tisko zavidim ak nieco budete o nej viac vediet tak dajte vediet.
Tak nech jej to len rychlo ubehne 😝 Inac viac najdete o tom pisane v marcovkach 2008.

Vaaaaallllka tak Kacenka mala od nas najdalej termin a isla prva...Tak sme ale dopadli.No mozno, ze aj ty uz si na Kramaroch ked sa nejako neozyvas-lebo zvyknes napisat tak vecer 😀

pemar
24. feb 2008

Caute kocky, ja som tiez rodila na Kramaroch a bola som velmi spokojna 😀

Personal bol mily a ochotny. Porodne asistentky aj sestricky na porodnici boli mile, take mlade kocky, ale celkom sa mi prihovarali ze ako sa bude babatko volat ako sa citim, to celkom dobre padlo pocas toho cakania na porod a na monitore ze si ma niekto vsima. babatko mi hned po porode ukazali, potom mi ju priniesli o 2 hodiny na izbu. Rodila som cca o 17, ale mala potom okolo 22hej zacala grckat plodovu vodu a ja som bola dost unavena, tak mi ju ochotne zobrali na noc na novorodenecke a mohla som sa vyspat (aj ked som toho moc nenaspala lebo som celu noc este vo sne rodila)

Bola som na nadstandarde, velmi si pochvalujem. Sestricky tu boli mile, nasla sa tusim jedna co bola taka nemastna neslana, ale kompenzovala to zase taka jedna s melirom, ta bola uplne perfektna, so vsetkym mi pomohla, mi postrazila malu ked bolo treba, lebo ja som bola na jednotke a bolo treba ist na ultrazvuk.

Novorodenecke sestricky tiez ok, ked budete mat s detickami hociaky problem, treba za nimi ist na novorodenecke, na to su tam, mne vzdy radi pomohli. Jedna taka silnejsia bola super, mala mi nechcela spinkat, uz bola asi polnoc, tak som tam sla, ona ma poslala na izbu osprchovat sa a prist o 15 min, tak som prisla a uz mi len podala kompaktny ucesany spokojny balicek v perinke ktory veselo buval az do rana bieleho 😀 😀

Myslim ze zaklad je personalu sa na vsetko co budete chciet vediet pytat. Ja som sa pytala na vsetko co ma napadlo, aj ako sa babatko prebaluje, oblieka atd. laktacnu poradkynu som tiez otravovala s mnozstvom otazok, ale kto sa nepyta, nic sa nedozvie. Mna nikto neodbil ani na mna krivo nepozeral.

drzim vam vsetkym palce nech vam vsetko dobre dopadne 😀

avemaria
24. feb 2008

ahojte.tak ja idem uz zajtra na prijem uvidim ako my dopadneme.tak sa majte.

tonita
24. feb 2008

avemaria tak drzim palceky a dufam, ze sa uvidime coskoro na novorodeneckom 🙂

sorrelia
24. feb 2008

pemar
juj znie to uplne super 🙂
napadla ma len jedna otazka, na ktorej matrike ste vybavovali rodny list ???

valka
24. feb 2008

ahoj tonita, snazime sa dohovorit s lucio, ze nech nas nenapina...a ona nic...a to sme dnes pokopali cely zahon...ale uz to nejak zvladneme cez tento tyzden...😀
co sa tyka prenasania, tak to sa nebojim..moja mama ma prenasala 10 dni a v pohode...k cunderlikovi mam ist rano v stredu na kramare na usg, tak uvidime, ze co...ale zatial vyzera byt vsetko v pohode...tak hadam to nebude moc urychlovat...to by som nerada....
prave sme si s manzelom pozreli super film - cesta z mesta...tak mam dobry pocit z vecera a aj by som isla teraz rodit...aspon by mi malo z optimistickej nalady kam ubudat a potom pribudat 🙂

valka
24. feb 2008

avemaria, drz sa aj ty...snad sa tam uvidime a stretneme...veeeela stasticka a iba znesitelne bolesti 🙂

valka
24. feb 2008

tonita, neviem najst blizsie info o kacenqe... ☹ prosim, hod link...dakovala 😉

tonita
24. feb 2008

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
takze je to od kissky dnes cca 16:50 dufam, ze to najdes

pemar
24. feb 2008

sorrelia - rodny list sa vybavuje na MU BA Nove Mesto na Junackej to je pri Poluse, priamo do nemocnice pride matrikarka a vsetko s Tebou spise, otecko uz len vyzdvihne rodny list, u nas im to trvalo az 10 dni kym bol hotovy ☹

zuzana77
24. feb 2008

Sorrelia
ja som rodila na Kramaroch nedavno. malu mi na brusko po porode nedali, ale v tom momente mi to bolo uplne jedno a vobec mi to nechybalo. Skusili mi ju prilozit, ale jasne ze hned nezacala sat, iba si to trosku pooblizovala. Potom mi ju doniesli na izbu, bolo to mozno po 2 - 3 hodinach, ale ja sama som ich poprosila aby si ju na noc zobrali, lebo som bola dost vysilena a babetka maju vacsinou obrateny rezim a celu noc preplacu. takze som sa aspon vyspala. To, co ti teraz mozno pripada dolezite, ti po porode bude pripadat uplne inak.

valka
24. feb 2008

dakovala este raz 🙂

tonita, ty sa ako citis? nebalis este veci 😀 ?
bolo dnes na kamziku vela ludi? rozmyslali sme, ze pojdeme do karpat, ale potom sme radsej ostali dolu...ze aj kvoli mnozstvu ludi...zajtra sa vsak so svagrinou chystam kocikovat na dlhe diely, tak uvidime, ci to nepomoze 🙂

pemar, zabudla som....ze dik za pozitivne info...hned mam menej obav 🙂

zuzana77
24. feb 2008

Ivka,
podla mna rozmyslas trocha negativisticky. ja som bola po porode na porodnom boxe tiez iba s manzelom. Doktor urobil vsetko co mal, skontroloval ma, dokonca pohladkal a odisiel a porodne asistentky tiez nechodili na mna pozerat. A na co???? Co by mi pomohli. Ja som bola predsa s manzelom a nasou dcerkou a vytesovali sme sa z tej chvile. Jedine co vtedy musis robit, je tlacit si na maternicu aby sa stahovala. Sestricky ma boli pozriet az ked som uz bola na izbe. A ze mi malu nedali po porode na brusko? a co? podla mna je podstatnejsie, ze ju zobrali vysetrit a potom mi ju doniesli.. mozno tak za 5 minut. Nemam pocit ze tym, ze mi ju nedali hned na brusko, by sme nemali medzi sebou vytvoreny nejaky citovy vzath...
Za mnou tiez prisla laktacna sestra az na treti den, lebo som rodila v piatok vecer a ona nastupila az v pondelok. Tiez mala plakala. Ale ved to je normalne. Som prvorodicka a museli sme si na seba zvyknut. laktacna sestra mi potom vsetko ukazala a pomohla. Je uzasna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Takze treba sa na to pozriet aj troska z ineho uhla. Ja vrelo odporucam.

tonita
24. feb 2008

valka na Kamziku bolo podla mna strasne vela ludi ale co uz bol pekny dnicek tak kazdy bol vonku.Ale ja mam pocit, ze ta prechadzka mi bola na nieco dobra 😀 Od 20:00 ale iba kazdu hodinku pocitujem bolesti ako pri menstruacii a take fest krcovite-tak hned sa zacnem hupat na fit lopte a pomalicky to ustupuje.A hned pri tom mi aj brusko tvrdne.Tak neviem.Mozno to za chvilu prestane, mozno to bude pokracovat,mozno.... 😀
A ty ako?

sorrelia
24. feb 2008

pemar
zial otecko nevyzdvihne, my otecka nemame ☹ preto sa pytam

zuzana 77
jasne stat sa moze vselico... len prosto mam velike ocka a tooolko veci sa mi teraz zda velmi dolezitych 🙂

valka
24. feb 2008

ja som stale v pohode...obcas sa objavia rozne boliestky ale je to nepravidelne a tak rozne...takze este asi nic a aj my budeme musiet na prechadzku...uvidime 🙂
ta lopta je vraj super aj na otvaranie, takze hor sa do skakania...(skoro som zabudla,ze by som mala aj ja 🙂 )
ale neviem, ako to bude s hlienovou zatkou...lebo zda sa,ze este neodisla...takze asi este dnes spime doma a celu noc 🙂
jedna kamoska ma vsak utesovala, ze ona ako prvorodicka mala porod do 3 hodin od nastupu kontrakcii za sebou...tak hadam....🙂

avemaria
25. feb 2008

tonita,valka dakujem dufam ze sa tam stretneme som zvedava ako dopadneme.
tak ja uz idem budem vam drzkat palceky nech to mate aj vy uz zasebou.

valka
25. feb 2008

ahojte, takze uspesne sme vydrzali dalsiu noc...a caka nas dalsi pekny dnik...
tonita, boli to len poslickovia alebo uz mas drobca v naruci ? 🙂

alififi
25. feb 2008

baby s tou fit loptou opatrne, len mierne pohupovanie, ziadne poskakovanie - kvoli pupocnej snure

valka
25. feb 2008

alififi, teraz si ma vystrasila 😕 chodim na cvicenie, kde normalne robime prvu polhodku aerobik...tak dufam, ze to malej neuskodi...aj ked doteraz bolo vsetko ok...

ivka07
25. feb 2008

zuzana 77, tam boli aj ine veci co som si slovne vypočula ale nechcem tot u rozpisovať, a laktračná sestra velmi rada by som aj ja chcela napísať že bola užasná ale nemôžem. Prišla za mnou na jednu minutu a akurát tak mi vyhubovala že mi jedna zlatá sestrička pohohla s kojením že mi dala klobúčik a ona to skritizovala a odišla.
Mnoho vyci som tam zažila ale nechcem sa tu rozpisovať nemá to význam.
Teba lekár pohladkal velmi mile, urcite by aj mne také pohladkanie pomohlo alebo aspon mile slovo ale dočkala som sa len drzích pripomienok.

ivka07
25. feb 2008

Aj Ivka ma pravo na svoj nazor. Ona videla situaciu inak ako ty zuzana77. Takisto ako si ty napisala ze nema mysliet negativisticky, ty zas myslis viac "pozitivisticky".
Ivkin manzel

alififi
25. feb 2008

ale snad tam neskacete na fit lopte ? to by bolo divne, nedoporucuje sa to. ja ked som chodila cvicit, tak kazali len pohupovat, ziadne skakanie. to iste s chodenim zo schodov. ziadne *behy* dole schodmi

valka
25. feb 2008

neskacame na fitlopte, ale robime take jednoduchsie klasicke aerobikove zostavy...takze otrasy su uplne bezne...a zas na druhej strane...asi normalne na lopte nikto neskace...hlavne s bruskom je to dost neprijemne...len teraz neviem odhadnut, ci to moje pohupovanie je pohupovanie alebo uz skakanie 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre