Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

alififi
25. feb 2008

my sme sa vlastne len tak naklanali dopredu-dozadu, do stran a tak. a kruzenie panvou.

mariaa27
25. feb 2008

Ja som na Kramároch rodila jedenkrát a UZ NIKDY VIAC! Prístup personálu, neodbornosť (som z odboru ale z inej krajiny - Fínsko, preto viem posúdiť, naviac neodborný postup spôsobil trvalý následok), úplatkárstvo vo forme všimného a iné "záhadné" veci nahrávajú jednoznačne v prospech ostatných bratislavských nemocníc / pôrodníc.
Ak budem rodiť, vyberiem si buď NEMOCNICU NA ANTOLSKEJ alebo RUZINOV aj napriek tomu, že na kruté chvíle prežité na Kramároch aj tak nikdy nezabudnem. Nebudem ich tu popisovať, nenašla by som na to potrebnú silu. Ktorá z vás chce, nech to skúsi – možno budete mať šťastie.

Mariaa

alififi
25. feb 2008

kazda mame inu skusenost. ja, ked budem 2x rodit, tak zas len na Kramaroch.
vsade je nieco. keby sme si pozreli fora Ruzinov a Antolska, tak je to detto
aj negativne, aj pozitivne ohlasy

julova
25. feb 2008

Presne, alififi...aj ja pojdem len na Kramare....a ked sa urobi suma-sumarum, tak by sme toho moc nenavymyslali 😀...preto sa mi ani nechcelo spekulovat a ist zbytocne dalej od domu, ked mam Kramare pod nosom..a napriek tomu, ako z nich po skusenostiach niektore maminy robili velkeho "bubulaka", ja som bola veeelmi milo prekvapena a fakt so vsetkym spokojna..aj ked som si porevala, ale za to mohli hormony 😀

bec
25. feb 2008

ahojte kocky, neviete mi nahodou poradit, ci na Kramaroch je dostupne 3D/4D sono?

tonita
25. feb 2008

ahojte vsetci,
pisem za mangelku tonku, ktora sa uz zotavuje po porode,
mame krasneho GREGORA, narodil sa dnes 11:20, meria 52 cm a vazi 3980 g 🙂

S pozdravom stastny otecko

alififi
25. feb 2008

jej gratulujem super :o))

tonita
25. feb 2008

a este...
v tejto diskusii sa asi bavite o Kramaroch... dnes som to absolvoval vratane manzelkineho porodu, a mam velmi dobry pocit z personalu, ako po odbornej tak aj po ludskej stranke...

ahojte
stastny otecko 🙂

cica13
25. feb 2008

Supeeeer, gratulujem 🙂 . Opat Kramare nesklamali.... 🙂 🙂 🙂

julova
25. feb 2008

jeeeej...a to sme sa s Vami vcera "stretli" na prechadzke blizko Racka a este vecer sme si pisali s Tonkou IP 😀...tak super 🙂...gratulujem moc moc moc...prajem hlavne vela zdravicka a rychle zotavenie a vela spolocnych stastnych chvil 😵 ...

tak uz su tam aj s Kacenkou...Valka, uz aby si isla za imi 😉 🙂

valka
25. feb 2008

ahojte...supeeeer....vsetkym mamickam blahozelam... 😅 a dufam, ze ich co skoro budem nasledovat...ale nasej lucii sa nejak stale nechce... 🙂

care
25. feb 2008

Ahojte, potrvdzujem dve krasne nove babatka, videla som len Tonitu, zajtra snad aj Kacenqu, TOni bola krasna, usmiata a vesela,
ved ma aj dovod, malicky je dokonaly a naprosto uzasny chlapisko, ale to vam porozprava ona sama, ked sa vrati domkov. Aj vam ostatnym drzim palce a tesime sa na vas. Drzte sa.

care
25. feb 2008

Maria...ohladne porodu na Kramaroch, niekto ma zlu niekto dobru skusenost, tak je to asi vsade. Ja som rodila na Antolskej..tiez som od fachu, rodili ma kolegovia, moji ucitelia z cias studia na Lekarskej Fakulte a aj tak dnes, len ked vidim budovu Antolskej, zaplavuje ma studeny pot az panika.najhorsie dni mojho zivota, odisla som odtial na pokraji psychickych a fyzickych sil, takmer zrutena osoba, a to som dost bezproblemovy typ, si myslim 🙂..bolo to o zivot, citila som sa ako s prepacenim zviera, ktore tam prislo vrhnut svoje mlada, drasticky ponizovana opakovane, sposobili mi nesmiernu traumu a velmi, velmi sa bojim dalsieho pripadneho hospitalizovania v tomto zariadeni niekedy v buducnosti. Ani som odvtedy nedokazala ist na pravidelnu gynekologicku prehliadku, i ked robim, samozrjeme, sama sebe zle, lebo dovtedy som na preventivky chodila pravidelne a zodpovedne. Ale nedokazem sa premoct, nechat nejakeo gynekologa polozit na seba ruky. Takze skusenosti nie su rozne tam aj tam.

care
25. feb 2008

..teda su rozne tam aj tam.

valka
25. feb 2008

care...ze pozdravujem tonitu a kacenqu a ze sa za nimi chystam...ale nie hned 😉 lucia este akosi nenadobudla presvedcenie, ze na svete je tiez super....🙂

stefulko
26. feb 2008

Ahoj skoromaminky,

ja mam termin v pondelok 3.3., chodim do poradne k MUDr. Pružincovi, zrovna dnes som bola za nim, lebo som sa citila nejak divne, nejak som cela opuchla = nožičky ako godzila. Ale pan doktor povedal, že dnes veru neporodim, ale ze keby nič do nedele, tak mám v plnej polnej prísť a uvidíme. Tak teda uvidime.

Už sa neviem dočkať, lebo som ako vyvrhnuta velryba 😀 teda ked si lahnem

valka
27. feb 2008

ahoj stefulko, tak mozno sa uvidime...ja som mala termin v nedelu, ale stale nic...tak som zvedava, do kedy budem este ako matrioska...🙂

pemar
27. feb 2008

Valka, nikam neponahlaj, Tvoja Lucka ma svoje vlastne "hodinky" . Ja som tiez tyzden prenasala, ja som bola v poho, najhorsie boli tie telefonaty ze ci uz... tak ked budem cakat dalsie oznamim termin o tyzden neskor nech mam pokoj. Este sa poriadne vyspi ked mozes, lebo uz nikdy nebudes tak kludne spat, materinsky instinkt Ti to nedovoli 🙂

alififi
27. feb 2008

pemar, ty si sa ku koncu vyspala ? lebo ja teda ne, bolo to s tou klokankou horsie a horsie. lezat som mohla akorat na lavom boku, takze ked mne niekto povedal, ze este sa poriadne vyspi, kym sa da - tak uz som mala dobre nervy 😀 😀 😀
inak oznamit termin o tyzden neskor je velmi dobry napad 😎

pemar
27. feb 2008

uuups, tak dufam ze valka nechyti zo mna nerva ze ju poslieam spat😀 , ja som ku koncu spala fajn, ani som nemusela chodit stale na WC, ale to bude asi tym ze nas drobec bol malinky - 2900.

Ale ten spanok predtym ako som sa stala mama bol naozaj iny. Teraz mozem mat aj monitor dychu aj ja neviem co este, ale drobca aj tak v noci stale kontrolujem ci je vsetko ok.

julova
27. feb 2008

no...nasa Terezka mala 2950g a rodila som 12 dni pred terminom, ale popravde tiez som sa ku koncu moc nevyspala...az mi bolo niekedy uz do revu ako som sa nemohla ani z boka na bok otocit 😀...niekedy mam pocit, ze teraz sa viac vyspim pri Terezke ako vtedy 😀...nuz, mame doma dobruckeho a zdravuckeho anjelika...ale nejaky ten tyzden trvalo, kym sme si zvykli a nabehli na nejaky ten rezim 🙂..aj ked instinkt je instinkt, lebo ked spinka 6 hodin a nezobu sa na papanie, tak ja uz som nastavena a zobudim sa..ta ju len skontrolujem,ci je vsetko OK a spime dalej 😎

pindula
27. feb 2008

baby, prosim vas...chystam sa rodit na kramaroch....chcela by som aj mangela pri porode a preto sa pokusam dovolat p. Jandovej...ale nik mi to nedviha...prosim....musim volat o urcitej hodine alebo treba ju jednoducho niekedy vymaknut? dik

julova
27. feb 2008

ahoj pindulka...boooze to Ti to pekne utieklo 😉...nooo p. Jandovej sa tak lahko nedovolas...najlepsie skus niekedy pred 7:00 hod. rano - moj muz mal na nu vzdy stastie vtedy 🙂...ale este lepsie je napisat jej mailik a ona sa obratom ozve 😉

pindula
27. feb 2008

juli...ani nehovoooooooooooor.....ja nechapem tiez z tej rychlosti 😉 ....uz kvocim doma na materskej.... 🙂

pred siedmou? 😅 ....to ja sa len otacam na druhy bok 😅 ....ouki....a ten mailik niekde najdem na nete?

julova
27. feb 2008

ved preto som to vybavovanie ja nechala na manzela 🤐 😀
mail je: katarina.jandova@kramare.fnspba.sk
na materskej je uuuzasne 😉 ...aj s bruskom a aj s babatkom 😵

pindula
27. feb 2008

juli, diky diky diiiiik 🙂 ....
a ja sa tusim tesim viac na tu matersku uz s mojim krpatym ....lebo aj ked s bruskom je mi v celku fajn....radsej budem, ked ma nebude palit zaha a ked uz budem vediet odkontrolovat, ci sa Maxikovi vodi dobrucko 😉

julova
27. feb 2008

rado sa stalo 🙂
a ked mozem odporucit, ta urcite nadstandard..vsetci tam boli hrozne mili..ja si velmi pochvalujem 🙂

a pravdu mas...takto s babom je to lepsejsie, aj ked prve tyzdne boli hard-core jak svina 🤐 😀 ..ale zvykli sme si...tak Ti mooc prajem,aby porod prebehol hladko a bez komplikacii a prve rande z oka do oka s Maxikom bolo ako pre Teba, tak aj pre muzika nezabudnutelne 😉...nam to nevyslo 😒

a keby este cosi na Kramare, kludne pisni do IP...ale tu v teme vzdy najdes odpoved 🙂

pindula
27. feb 2008

juli...tak ten nadstandard chcem aj ja...len aby som sa na neho dostala 😖 ....to musim ohlasit, ked dotlacim? 😀 😉 ...alebo kedy? 😕

juli a si zlata...teraz ta mozno budem otravovat cez IP castejsie 😉 .... a preco vam to nevyslo? 😕 ...nieco sa dogabalo? alebo kvoli tomu, ze si mala cisarak?

julova
27. feb 2008

sa Ta to budu este pred tlacenim pytat 😀...nebudes stihat odpovedat...z jednej strany, ako sa bude maly volat, z druhej, kam Ta maju previezt 😀

hej kvoli cisaraku a v ten den tam bol taky natresk, ze aj mena poplietli...cize si mysleli ze jeho manzelka je niekto uuuplne iny a o tom ze je Terezka na svete sa dozvedel az odo mna, ked som sa prebudila na RES-ke 😀...tak hned letel na novorodenecke...no skoda...ale luto mi je snad len tych uuuplne prvych fotiek, ktore nemame...ale hlavne ze sme vsetci OK a zdravi 🙂...fakt tam bol natresk predvianocny 😀...a ten nadstandard sa dost uvolnuje priebezne...myslim, ze sa dostanes v pohodke..a keby aj nie, tak by Ta najprv dali na 8. poschodie a hned (mozno aj v ten den) ked sa uvolni, tak Ta prevezu 🙂

pindula
27. feb 2008

juli...booooze moj....este ze vam nezamenili babatka 😖 .....ale ako hovoris....hlavne ze ste zdravi 😉 .....
no....tesim sa uz na tie stresy 😅 ....mozno kvoli nim nebudem citit ani bolesti 😀 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre