Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

zajka16
21. júl 2008

Ahojte. Mám otázočku. Viem, že je to na hanbu 🙂 , ale netuším, ako sa volala lekárka, ktorá nás odrodila. Bola strednej postavy, v zrelom veku, krátke tmavé vlasy. Bola veľmi zlatá, stále ma podporovala. Neviete niektorá náhodou, o koho ide? Ďakujem za odpoveď 😉

vtirka
21. júl 2008

caute babulky...chcela by som sa oyptat aku mate skusnost s Ferakovov v piatok som bola u nej prvy krat v poradni som v 37 tyzdni a idem rodit na kramare...Chcem sa este opytat ze co si treba doniest do porodnice ak viete zoznam prosim napiste mi ho....mam kupene a ubalene zatial 5 podloziek pod seba papuce gumene vlozky plienky aj jednorazove a aj obycajne kozmetiku a nocne kosele 3...treba este nieco??nemam zazluvneneho ziadneho lekara nechavam to na nahodu ale nadstandratnu izbu by som si chcela zaplatit.....

lucia82
21. júl 2008

ahoj vtirka aj ja som bola v piatok na kramaroch v poradni po prvy krat a nebola som teda moc nadsena z tej lekarki zajtra idem k svojmulekarovi na kultivaciu a chcem sa s nim este porozpravat o porode na kramaroch co a ako a co potrebujes do porodnice najdes na tejto linke je to velmi dobra stranka ja tam chodim od zaciatku http://www.tehotenskakalkulacka.sk/a do dalsej poradne mam prist v stredu k Prochazkovi lebo ja by som mala mat planovany cisarsky len na kramarov s tym zjavne maju nejaky problem tak este vaham ze co a ako lebo kramare mam najblyzsie a taktiez si nechcem zazmluvnovat lekara.a este k tej linke tam si klikni na BA-Kramare

cat
21. júl 2008

lucia a ku ktorej lekarke tam chodis? vraj planovane cisarske hlavne musi schvalit primarka Bohacikova. Mna tiez caka tortura s vybavovackami okolo plan. cisarskeho 😝

xstelinka
21. júl 2008

vtirka, ja som bola u Ferakovej v poradni posledny mesiac. Neviem ako u inych, ale bolo to tam ako na beziacom pase. Na vsetko co som sa jej pytala vravela, ze je to v poriadku, tak to ma byt. Raz v nedelu vecer som mala nesmierne bolesti vecer, akoby sa mi uz maly tlacil von, ale po par minutach to preslo. Na druhy den som isla do poradne, som jej to vravela a aj to, ze ma to odvtedz obcasne pobolieva ako pri MZ a az do krizov mi to ide. Ona mi povedala, ze krcom mam spotrebovany a som otvorena na 2cm a ze ked neporodim do stvrtka, mam ist k lekarovi o dvere vedla. To som samozrejme nestihla, lebo som o 4 hodiny bola zas na Kramaroch, ale na urgentnom. A o necelych 5 hodin bol maly na svete.
Takze z tejto mojej skusenosti usudzujem, ze nie je ktovie aka odbornicka. Ja ju urcite neodporucam.
Na Kramaroch som rodila a zdalo sa mi to celkom v pohode. Rodil ma Dr.Slezak a bol ok, vlastne vsetci okrem jednej sestricky na lozkovom. Bola dost neprijemna a chodievala fajcit na balkonik na konci chodby a bolo to riadne citit aj na izbach.

lucia82
21. júl 2008

ahoj cat no bola som u Ferakovej v piatok a na dalsiu poradnu ma uz sestricka koli tomu cisarskemu objednala k Prochazkovi v stredu tam idem tak som zvedava ako pochodim ale zajtra idem k svojmu lekarovi na kultivaciu tak sa s nim este chcem poradit ze co a ako.a ty mas preco planovany cisarsky a ides ties rodit na kramare?

kuratenko11
21. júl 2008

Ahoj Xstelinka,teba rodil dr Slezak?Ja si ho chcem zazmluvnit,len neviem ci bude do vtedy fit,lebo ma zlomenu ruku.Ozaj vie niektora ci uz Slezak ordinuje?A on myslim ze poradnu nema,ze?Ja som aj tak neni s BA,na poradnu budem chodit k svojmu lekarovi a na kramare chodim len na ultrazvuky.Lucia,je mi luto,ze ta kramare neocarili,ved uvidis co a ako,mozno ten Prochadzka bude lepsi.

lucia82
21. júl 2008

ahoj kuratenko no dufam ze v stredu pochodime lepsie lebo uz sa nam to krati uz len 3 tyzdne a to ma vobec netesi ze prave na konci sa to tak komplikuje.ale uvidime stredu dam vediet ako sme dopadli tak vsetkym tehulkam pevn nervy a vela zdravia 🙂

vtirka
22. júl 2008

babenky ako to tu tak citam tak som este viac nervozna ja mam termin podla menstruacie 8.8. a podla posledneho ultrazvuku 2.8.!!!!UZ by som chcela mat konecne po tom vsetkom lebo od kazdeho pocuvam ine informacie.....Babulky mate niektora termin priblizny so mnou???

cat
22. júl 2008

ahoj Lucia,tak ja to mam kvoli ociam, aj syn sa narodil preto cisarskym.
Potom teda napis ako si dopadla stredu, drzim palce, aby to bolo podla tvojich predstav 😉
Ja mam stredu poradnu a uvidim dokedy budem moct chodit k mojmu Dr. a odkedy uz na Kramare...

kvietok23
22. júl 2008

caute, ako sa ide na 8.poschodie k cunderlikovi? lebo ja chodim do tej malej polikliniky, potom tam je este detska a do klasickej nemocnice je tam este dalsi vchod??? 😒

martina1912
22. júl 2008

Ahoj k Dr.Čunderíkovi sa dostaneš cez vchod do nemocnice. 😎

elize
22. júl 2008

Babulky, Prochadzka je svojsky, ale velmi dobry odbornik. Mne robil v 17tt serklaz (zasitie krcka maternice). Takze ak idete k nemu na cisarak bude to OK, uvidite 😉

kuratenko11
22. júl 2008

Ahoj Martina ty si z okresu HC?Aj ja.Chodis k DR Cunderlikovi?

martina1912
22. júl 2008

Ahoj kuratenko, ano som z okr.HC konkrentne z Leopoldova a ty?Ja som u neho rodila.

kuratenko11
22. júl 2008

Ja som priamo z HC a mozem sa spytat preco si rodila v BA,mala malinka nejake problemy?

martina1912
22. júl 2008

Kuratenko pisala som Ti do IP. 😀

kuratenko11
23. júl 2008

Ahoj Martinka mas tam odkaz

kuratenko11
23. júl 2008

Ahoj Martina este sa chcem spytat,ked si rodila v BA zobrali ta do nemocnice skor,alebo si isla presne na termin?Lebo moj manzel sa boji,ze to nestihneme 🙂

azajda
23. júl 2008

Dievcata, ja som rodila minuly rok v septembri a zo zaciatku som bola zmatena, kedze mojho prveho syna odrodil Dr. Janko, ktory uz nerobi. Povedala som si, ze kedze nikoho nepoznam, a kazdej z nas vyhovuje nieco ine, risknem to a uvidim, kto bude mat sluzbu. Musim suhlasit s Vankou, zrovna sluzil Dr. Lovisek a bola to pohoda. Bol skvely, nastastie porod bol rychly a bezproblemovy, ale bola som velmi spokojna s jeho pristupom, isiel z neho pokoj a bol velmi prijemny. Takze som mala stastie aj pri prvom, aj pri druhom porode. Ak budeme mat tretie dieta, s radostou si Dr. Loviska zaplatim. Zelam mu vsetko naj a posielam velke DAKUJEM. Co sa tyka novorodeneckeho oddelenia a personalu, Kramare myslim, nemaju konkurenciu. Len tie priestory by stalo za to upravit. 🙂

martina1912
23. júl 2008

Ahoj Kuratenko písala som Ti do IP. 🙂

mataaaaa
23. júl 2008

ja nepoznam ziadneho doktora na kramaroch, a tak to nechavam na nahodu. som zvedava ako to cele dopadne, uz na mna lezie dost velka nervozita z toho celeho. a hlavne z toho ako zvadnem tie dni v porodnici.
inak cat ty ma nepoznavas?: 🙂 to som j, Petina sestra🙂

lucia82
23. júl 2008

ahoj cat a co mas s ocami ze je to planovana sekcia s tym som sa este nestretla ze koli ociam no a ja som dnes nepochodila skoro nijako v poradni lebo to tam ide ako na beziacom pase sup sup a ani sa nestihnes nic spytat no dozvedela som sa len tolko ze ci to bude sekcia tak to rozhodne lekar pri porode ked sa pozrie v akom stave je ta infekcia ale co ma aspon trocha pohladilo na dusi ze mi to napisal do materskej knizky podciarknute s vykricnikmi.tak uz mi len zostava cakat a nenechat sa prekvapit hadam vedia co robia ved su to odbornici 😒 🙂

cat
23. júl 2008

luci,mam perifernu degeneraciu sietnice,to sa moze sietnica pri extremnych tlakoch aj potrhat a ostala by som slepa. Tak mi dnes gyndos kazal nabuduce uz nato doniest papier od ocneho ako aj od internistu na predoperacne vysetrenia.. Takze pri tebe budu vlastne cakat do terminu a potom sa uvidi? Dufam,ze to nepodcenia, ved taka infekcia,to ozaj neni sranda 😒

Mata? Tak teraz si ma sokla 😲 Ozaj by som ta podla tej fotky v pase nespoznala 😅 A Peta nic nespominala. Teeda, gratulujem 🙂 Mozno sa na tych Kramaroch aj stretneme 😉

mataaaaa
23. júl 2008

Cat, no to vies troska som zostarla:D. o dakujem, aj ja ti teda Vam gratulujem k dalsiemu potomkovi . a ako sa mate? no mozno sa stretneme. bola by to kazdopadne sranda 🙂

maca28
24. júl 2008

cafte,ferakova je krava,mne len tak mimochodom medzi recou povedala ze nepocuje odozvy,ja vyletela s placom z ordinacie a letela na pas..na to nikdy nezabudnem no a pristup na sesto bol v pohode,sestricky celkom fajn..

niuska
27. júl 2008

Ahojte babyyyy, tak my máme termín cca 21.9. a keďže som od pondelka na MD (bo čerpám aj dovolenku)
tak pomaly začínam zháňať nejaké infošky o Kramároch.... . Stihla som zatiaľ prečítať len poslednú stránku, ale pokúsim sa čo to dobehnúť. Lekára by som mala mať externého z GPN, ešte vôbec netuším čo ma to bude stáť 🤐 Prvý pôrod v 2001 dom mala normálny a vcelku to fičalo 😀 netuším zatiaľ čo bude.... . Boli ste niektorá aj na obhliadke priestorov a neviete ako je to s platením nadštandardu???????

jeana
27. júl 2008

niuska tiez som mala povodne lekara z GPN, zial sa nemohol zucastnit z rodinnych dovodov. Stat ta to bude oficialnych 7000SK ktore musis zaplatit na Kramaroch, po tom co ti lekar da zmluvy a odsuhlasia ich na riaditelstve Fakultnych nemocnic.
Nadstandard sa plati v den nastupu do nemocnice, resp. predplaca na 4 noci. Ak zostanes dlhsie doplatis potom 😉

niuska
27. júl 2008

kujeeeeem jeana, ja len som si nie istá tými 7tis 😕 😕 bo mi doky povedal, že za tie dve v hrubom čo mu z toho zostanú sa mu neoplatí dobehnúť 😒 😒 a to v podstate chápem 😖
A ako si to potom riešila, keď dokyho si mala zazmluvneného a nemohol prísť 😕 😕
Jeeeeminenku ja by som to tak rada mala pod kontrolou a zdá sa, že to bude improvizácia 😝

jeana
27. júl 2008

nius, som to tu pisala niekde skor,
skratka ked mu volali ze ide sa rodit, tak sa veeelmi ospravedlnil, ze nemoze prist na cely porod, ale ze pojde okolo, tak sa aspon zastavi. Takze pred porodom bol asi 20 min so mnou, strasne mu to bolo luto, a na porod nakoniec zaistil doc. Rusnaka, ktory bol uuuuuuuuzasny..
takze sme nakoniec usetrili 7000 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre