Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

babulka
20. okt 2008

Moncicka - Slezak, Valent - obidvaja 200 %, niekto chvali aj Cunderlika, na UZV je super spicka, pri porode neviem. Prochazka je tiez fajn, aj ked niekomu pride zvlastny.

kvietok23
20. okt 2008

ahojte, a o cukasovej nemate nejake info?

moncicka
21. okt 2008

babulka, velmi pekne dakujem za radu, a musim sa u niektoreho y nich objednat ked tam pojdem prvy krat
🙂

cryonae
21. okt 2008

myslim, ze objednavat sa netreba
ale neviete ako maju ordinacne hodiny?

babulka
21. okt 2008

Poradňa pre tehotné v poslednom mesiaci gravidity

* tehotenská poradňa pre tehotné v posledných 4 týždňoch pred predpokladaným termínom pôrodu

Lekári:
MUDr. Anton Čunderlík
MUDr. Ján Židzik
MUDr. Nataša Feráková
MUDr. Roman Procházka

Umiestnenie ambulancie a kontakt:
Poliklinika FNsP Kramáre, Limbova 5, 1. poschodie, dvere č. 214 a 222, tel.: +421-(0)2-59 542 423, +421-(0)2-59 542 794

Ambulantné hodiny:
pondelok 12:00 - 13.00 hod.
utorok 08:30 - 13:00 hod.
štvrtok 08:30 - 10:00 hod.
piatok 09:00 - 14:00 hod.

Cryonae, moncicka - striedaju sa tam viaceri lekari, nielen tito, co su napisani, Slezak, Valent ordinuju v c. 214. Slezak maval pondelok od 13 do 15. Ale treba si tam zavolat a opytat sa, kedy ordinuje konkretny lekar a potom len prist a pockat v cakarni.
Ale urcite by som nesla k Zidzikovi 😝

cryonae
21. okt 2008

dakujem krasne babulka 🙂 super, ze si napisala, aspon tam zajtra nepojdem zbytocne

moncicka
22. okt 2008

jej babulka velmi pekne dakujem to mi velmi pomohlo 🙂 🙂 🙂 🙂 a dakujem za varovne upozornenie ja som mala skusenost na pohotovosti s lekarom menom Klesken a tak to by som nepriala ani najväcsiemu nepriatelovi tak neochotneho cloveka som este nevidela.

capy
22. okt 2008

doplnim babulku: cunderlik je c.d. 222 a je tam v utorok 11-13
prochadzka c.d. 222 v stredu od 12,30

horajda
22. okt 2008

cafte baby, potrebovala by som poradit. doteraz som zvazovala ruzinov kvoli dokimu ale rozhodla som sa ze si ho nejdem zazlmuvnit, predstavovala som si to inac. teraz uvazujem nad kramarmi, ale neviete mi poradit, ze ci musim chodit posledny mesiac na kontroly na kramare alebo staci ak ostanem u mojeho gynekologa a zaroven porodnika?

miriamka
23. okt 2008

Horajda...ja som posledny mesiac chodila na poradnu na Kramare,a myslim,ze tak to treba ten posledny mesiac robit.Proste aspon 1-2 poradne by si tam mala mat 😉

alififi
23. okt 2008

urcite sa tam treba ukazat v poradni, lebo co potom
zaklopes na prijem a *dobry, ja tu budem rodit ?* 😀

babulka
23. okt 2008

Horajda, nie je to povinnost, ale tvoj gynekolog by ti to mal odporucit. Pisu sa o tom zaznamy do tehotenskej knizky. Ale zas ak budes chodit do poradne inde a pravidlene, nikto ti nic nepovie, ked ta chytia kontrakcie a prides na Kramare 🙂

horajda
24. okt 2008

dakujem babulky, idem tam v pondelok za pani Stanicnou, dnes som sa s nou dohodla, ideme aj s priatelom a urobi nam aj profilakticku pripravu. Za tu sa neplati,ze?aspon tak som citala ze na Kramaroch nie alebo sa mylim?rada by som isla na nadstandart ak sa teda bude dat uvidime. Ozaj velmi sa tesim ze ked bude vsetko v poho tak nam malu nechaju na porodnej sale, vlastne aj kvoli tomuto som si vybrala nemocku tak dufasm ze sa nemylim

capy
24. okt 2008

horajda: otec pri porode sa plati 500sk.

nadstandart sa neda objednat dopredu. ale ja som bola a je to super aj ked sme tam museli byt sest dni ☹

a malu ti nechaju pri sebe cca tu hodinu kym tam budes lezat a potom ti ju zoberu aby si si oddychla a potom ju mas uz stale pri sebe ak chces 😉

etnicka
25. okt 2008

ahojte, myslite, ze je mozny prirodzeny porod na Kramaroch? Mate s tym niektora skusenost?

babulka
25. okt 2008

Etnicka, co je to prirodzeny porod podla teba? V "klasickej" lekarskej terminologii je prirodzeny porod opakom cisarskeho rezu, tak ak si myslela toto, tak ano, rodi sa aj prirodzene, aj cisarskym 😵

etnicka
25. okt 2008

hehe no ja si pod tym skor predstavujem porod bez zbytocneho urychlovania a zasahov.

babulka
25. okt 2008

Aj som si myslela 😀 Ja som rodila sekciou, planovanou, takze nemozem z vlastnej skusenosti posudit. Viem ale, ze akceptuju porodny plan v rozumnom rozsahu, koniec koncov, za priebeh porodu je podla slovenskej legislativy vzdy zodpovedny lekar (aj trestnopravne). Na predporodnej priprave nam hovorili, ze ak vsetko ide bez problemov, fyziologicky spravne, tak sa porodny plan dodrziava, akonahle sa nieco nezda, na porodny plan mozes zabudnut.

capy
25. okt 2008

etnicka ja som rodila obydvoch ako ty hovoris prirodzene. bez vyvolavacky, bez epi len cisty porod. jedine co mi robili tak mi prepichli plodovu vodu, ale zevraj to je najprirodzenejsi porod. tak dufam ze som ti pomohla.

etnicka
25. okt 2008

capy dakujem, prepichnutie plodovej vody prirodzene nie je, ale ak treba, je treba 😉

dula_renka
25. okt 2008

etnicka....už máme aj problém s terminológiou čo je prirodzený pôrod 😒 ....asi sa vytratil ☹

dadulik
25. okt 2008

baby, ja by som urcite nesla k prochazkovi, chodila som na kramare do poradne posledne dva mesiace pred porodom a pan doktor na mna posobol velmi arogantnym dojmom. Dcerka mala omotanu pupocnu snuru okolo krku, o tom sme vedeli od 30 tt a ked som ho na to upozornila, cakala som,ze teda sa tym bude zaoberat, prip, ma posle este na jeden uzv, tak on mi hovori, citujem: "....to vas nemusi zaujimat, nato sme tu my, no ale sak dieta sa moze zadusit este aj v bruchu, takze s tym uz nic potom neurobime"
Asi tak, potom som do porodu trpla, bala som sa aj otocit v posteli, aby sa mala o tu snuru nezaskrtila. Nakoniec som mala dvojdnovy porod na kramaroch, nastastie ma rodili dvaja ini lekari, a i ked velmi dlhy a namahavy, nakoniec stastne dopadnuty porod. A hadajte, mala bola priskrtena a pridusena - sak vdaka snure,ozivovali ju a ja som ju videla az na druhy den, musela byt v inkubatore.
Tot moja skusenost.
Ale inak poporodna starostlivost bola nadmieru dobra, velmi mile sestricky, aj nadstandart pekne vybaveny. 😎

alififi
25. okt 2008

uz si zacinam pripadat ako prasiva, lebo som mala cisarsky a nie *prirodzeny* 😀

dadulik, to je blbe, ze si mala taku zu skusenost, mna rodil Prochazka a bola som spokojna, ked raz budem mat druhe babo, tak by som chcela ist zas k nemu.
je to ale brutak, ked sa lekari takto vyjadruju - beru to tam ako na beziacom pase 😖

dula_renka
25. okt 2008

alififi....ale to nie, len etnicka sa pytala na prirodzeny pôrod, bez medikamentov. Ak treba cisársky, tak je treba. Inak ja som mala druhé dieťa sekciou. Dokonca som bola v podozrení, že som si na to vybavila protekciu. A ja som túžila rodiť prirodzene 😉

alififi
25. okt 2008

jasne, v pohode. ja som hlavne tuzila, aby uz som to mala za sebou 😉 😎

babulka
25. okt 2008

dula_renka - rada vas citam a ste takou inspiraciou, ze ak sa rozhodnem pre druhe babatko, tak mozno vyuzijem skusenoti a pomoc nejakej duly 😵 Ale teraz nerozumiem tej Vasej narazke - predsa porod je prirodzeny a cisarskym rezom, neviem o inom sposobe porodenia dietata. Etnickina otazka bola "ahojte, myslite, ze je mozny prirodzeny porod na Kramaroch? Mate s tym niektora skusenost?" Nikde nepisala o medikamentoch, zasahoch a pod.
Alififi - presne si napisala aj moje dojmy, niekedy mam pocit, ze ten, kto si poriadne neodtrpel porod ani nerodil 😠 K mojej prirodzenosti len tolko - klystir mi je 100 x prijemnejsi ako sa pri porode pos.at porodnikovi medzi ruky, radsje nech ma 100 x nastrihnu ako byt roztrhana na cimpr camr vratena konecnika, kde uz ani krizikovy steh nepomoze, a ak sa im tam mam valat po zemi od bolesti, tak nech mi daju EPI......
Teraz ma vlastne napadlo, ze s takymto pristupom asi u ziadnej duly neuspejem.... 😖 Tak aspon na nieco bol tento moj vylev dobry 😀

cryonae
25. okt 2008

etnicka - no sa len rodit chystam, ale myslim, ze 'prirodzeny porod' ti na kramaroch neumoznia... klystyr je tam myslim povinny a nikto sa ta nebude pytat, ci ta moze nastihnut, ked to to zachrani prdel... a to doslova (preto aj vyholenie je povinne)
ale myslim, ze inak tam vyjdu v ustrety

dula_renka
25. okt 2008

babulka aj prirodzený pôrod býva vedený medicínsky. Etnička je veľmi múdra a sčítaná žienka a pod prirodzeným pôrodom si predstavuje taký naturálny pôrod bez medicínskych zásahov v prirodzenej polohe, ktorú jej našepká práve v tom okamihu jej telo. Aj pri prirodzenom pôrode sa používajú medikamenty napríklad oxytocín a prostagladín, buscopan. Existujú aj prirodzene vytvorené tieto látky, dokážeme to, len musíme vedieť ako 😉. Tiež lieky na tlmenie bolesti dolzin alebo EPI majú aj prírodné náhrady. Myslím, že v minulom roku bola konferencia s názvom Normální porod, takže etnička si predstavuje skôr niečo takéto. Ale v podstate je nutné usporiadať si pôrod v hlave a tešiť sa naň ako na najkraší zážitok a nie myslieť na to, pôrod je nutné zlo, ktorým musíme prejsť. Pri pôrode sa dá tancovať, spievať, počúvať hudbu, robiť masáž, aromaterapiu, sprchovať sa...všetko čo máš rada a čo je ti príjemné je dobré. Samozrejme všetky žienky nemôžu tancovať, ak majú zábrany, tak to jednoducho nefunguje. A ani klystír Ti nezabezpečí že sa ti pri pôrode nestane nehoda. Väčšinou sa už používajú čípky alebo YAL, pomocou ktorých vyprázdniš z čreva tvarovanú stolicu, ktorá je mimochodom oveľa kontrolovateľnejšia ako vodnatá 😉. Čo sa týka nástrihu, tak mamičky skôr vyžadujú, aby nebol prevádzaný preventívne a rutinne, ale len v ozaj nutnom prípade. A inak existujú aj štúdie v ktorých popísali, že pôrodné poranenie sa hojí lepšie ako strihanie. Ale ja to neriešim, pre mňa je podstané želanie mamičky. Ja nekomu nevnášam do pôrodu svoje predstavy. Každý má svoje a ja počúvam aké sú a snažím sa byť nápomocná, aby sa uskutočnili. Takže také niečo, že s takým prítupom u duly neuspeješ jednoducho neprichádza do úvahy. Ja plním Tvoje želania a nie Ty moje 😉. Etnička si žela niečo, čo pre babuľku neplatí, ale je to v absolútnom poriadku 😉

dula_renka
25. okt 2008

babulka....prepáč, teraz som si všimla, že mi vykáš, ja som síce staršia, ale cítim sa mladá, tak prosím si tykanie 😉

dula_renka
25. okt 2008

cryonae ...myslíš, tým klasický klystír, alebo sú povolené aj alternatívy? YAL alebo čípky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre