Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

babulka
5. máj 2009

Nevestickka, ja som bola vyzlecena, ale vyzliekli ma az na stole a hned prikryli sterilnymi "handrami", takze sa dalo. Krvacala som dost dlho, asi mesiac, a mlieko išlo trosku neskôr, ale predsa...na Kramaroch je vyborna laktacna poradkyna, zlata zena, ktora poradi, pomoze, nauci.

hviezda22
6. máj 2009

nevestickka, som čerstvo po cisarskom reze, na Kramaroch. Planovany bol aj nebol 😒 , primarka to zarazila, ked sa mi rozbehli kontrakcie, ale kedze som sa neotvarala a Natalka sa začala mat zle, do 5 minut ma rezali 😝 . Moje dvojičky maju dnes 13 dní a ja som rada, že sa narodili cisarskym, veru som sa normalneho porodu velmi bala, kedze boli dvaja.
Musela som sa vyzliect, dali mi ich zeleny odev 😉 , bolo to všetko strašne rýchle, jeden mi uvezoval nohy, druhy ruky, ekg, kyslík a ja neviem čo ešte. Pre mna boli neprijemne počas prípravy dve veci, najskor vyčistia brucho a tam dole 😔 dezinfekciou, mna to velmi palilo, oholena som bola den vopred, takže pochybujem že preto. Cievkovanie bola len chvíločka, este som ich skusila ukecat, nech mi to urobia ked ma uspia, ale nešlo to koli detom, aby sa k nim nedostala anestézia. Asi uspia a hned idú na vec. Dalo sa to prežit. Hlavne sa pred cisarskym nesmie jest ani pit, s čím som ja ratala a dobre som urobila. Som rada, ze som mala celkovu, lebo nechcela by som to počut...stačili mi tie minuty predtym. Bol to premna dost stres. Operoval ma Doc. Plank, mala dohodnutého. Prvý den bol dost des, ale dnes uz beham akoby nič 😎
Jaj a drenáž som nemala, to davaju len vtedy, ked je zapal v tele a cievku mi vytiahli do 18 hodín tuším, po 12 hodinách musíš do sprchy, v podstate sa trošku prejst. Držím palce 😉

kittyna
6. máj 2009

ahojte, chcem sa spítať kde nájdem na kramároch poradne? poschodie, číslo dverí... A ešte taká otázka, na akú hodinu sa tam chodí? Ďakujem

zuzka_w
7. máj 2009

Doc. Plank ma kde na Kramaroch svoju poradnu ? Mam sa tam hlasit kvoli zajednaniu terminu na amnio ... ☹

krpcek
7. máj 2009

hviezda ta dezinfekcia stipala aj mna a to som bola 4 dni po oholenie, takze tym to urcite nebolo. 🙂

kittyna v poliklinike prve poschodie, na konci chodby, cislo dveri 222. chodi sa rano do pol deviatej a treba sa pred tym objednat telefonicky a musis mat so sebou moc. na predchadzajucej strane mas aj cislo.

kittyna
8. máj 2009

Ahojte,
krpcek - dakujem. Včera som tam už volala a objednala ma na 18. Tak dúfam že budú aj taký milý ako po telefóne.

hviezda22
8. máj 2009

zuzka-w, ja som bola na rizikovom, takže automaticky som k nemu patrila, číslo dverí neviem, tam sa strieda viacero lekarov, je to na prvom poschodí , vchod ako su lekarne

hanam
12. máj 2009

baby neviete od kedy sa konaju predporodne kurzy na kramaroch, kde a ako sa mam prihlasit, kolko sa plati a pripadne ako to prebieha? a este je to zdarma? dakujem 😉

krpcek
12. máj 2009

hanam kurzy su od 25tt. robi ich Dr. Jandova. su zadarmo. treba sa jej najprv zahlasit najlepsie mailom na vstupnu konzultaciu a potom uz chodis cvicit. cvici sa v pondelok, stredu, stvrtok.

hanam
12. máj 2009

dakujem krpcek 😉

ani3012
13. máj 2009

baby, čo všetko treba na Kramáre? nemyslím tým hygienicke alebo osobne veci ale napr. Teplomer, tanier, príbor, hrnky .
Ak chcem mať nadštandard, tak čo mi daju oni?

krpcek
13. máj 2009

ani3012 treba pribor, pohar . . . na nadstandarte ti daju vlozky.

ani3012
13. máj 2009

a to je všetko? Myslím ten nadštandard 😕 Okrem toho, že budem mať záchod na izbe tam je ešte aj nejaký rozdiel?

kvietok23
14. máj 2009

su tam krajsie izby, mas na vyber si vybrat asi z 3 jedal, ci 4 - uz si nepamatam 😉

krpcek
14. máj 2009

z piatich jedal. 😉 je tam na izbe telka, pripojenie na net (vobec som nevyuzila, nebol cas). izbi su krajsie, utulnejsie, mas na izbe WC a sprchu - co si myslim, ze velmi ocenis po porode.
mala som tu cest lezat aj na standarte a tam su sprchy aj WC-ka v katastrofalnom stave - humus.

natashkaa
14. máj 2009

baby a kedy a kde sa nadstandard vybavuje lebo mne doktor povedal, ze to neponahla ze moze sa to pri porode neni to neskoro? ak by ste mi vedeli poradit za kym ist si to vybavit a zaplatit

kvietok23
14. máj 2009

natashkaa to sa neda vybavit, ale vacsinou byva vraj volne, ja ked som bola, tak bolo plno, ale ked sa uvolnilo, hned ma tam dali, ja som bola na pooperacke, takze nastastie nie na standarte
krpcek - vidis, to je pamat, po 3 mesiacoch uz neviem, ale musim povedat, ze ten vyber jedal, teda nic moc

kvietok23
14. máj 2009

ked tam prides, tak sa ta pytaju, ze ci chces nadstandart alebo standart.to som este zabudla 😉

natashkaa
14. máj 2009

kvietok23

Aha takze to staci naozaj az tam spomenut, ze mam zaujem?

kvietok23
14. máj 2009

ano, to tam neni nejaky poradovnik, alebo co... az tam sa to riesi, ale urcite to stoji za to 😉

natashkaa
14. máj 2009

no jasne urcite idem ja som strasny panikar a nemocnica v style kachlicky a podobne ma dostava do stavov uzkostnych

kvietok23
14. máj 2009

no, ja som bola v style kachlicky 3 dni -. na cakacke, lebo mi tvrdili, ze kazdu chvilku porodim ☹ lezala som 3 dni vedla porodnych sal, takze uzas ☹ co vsetko som si tam vypocula 😠

natashkaa
14. máj 2009

Tak to by som skolabovala vazne ja toto fakt nemozem. Minule som tam bola u Valenta na ultrazvuku a akurat otvorili dvere a niaka zena tam rodila ale krizala akoby ju vrazdili naozaj tak mi prislo zle ze som musela na vzduch

kvietok23
14. máj 2009

no, ja som si to nevedela prestavit, vravim, nebolo mi vsetko jedno, plakala som tam, lebo to bolo hrozne a sama na izbe .. to bolo najhorsie, ale nechcem ta strasit 😉

mizu416
14. máj 2009

nooo tak to aj ja poznam...pocula som rodit romku a to bol iny zazitok...a to som ja rodit vobec nesla...nemali volne ani v materno fetalnom a ani na 8 poschodi tak som si pospala a polezala na cakacke...no a to mi dalo poriadne zabrat... 😒

valka
14. máj 2009

co sa tyka nadstandardu, tak ked som tam bola ja, bola tam pristupna kuchynka s mikrovlnkou, chladnickou, boli tam aj pribory a pohare (keby ste nemali vlastne), sterlizator na flase, varna kanvica...nerobilo nikomu problem, ak som jedla na izbe...neviem, ako to bolo na standarde, ci aj toto...
a hlavne pristup personalu bol uplne uzasny 😉

kvietok23
14. máj 2009

mizu presne, tie kriky a vsetko - no na psychiku hrozne, nastastie som nakoniec mala SC 😉

natashkaa
15. máj 2009

Bozeeeeeee skolabujem nesmie ta ziadna rodit asi ☹

valka
15. máj 2009

natashka, neber si to tak vazne a hlavne do porodnice chod az vtedy,ak budes mat kontrakcie castejsie ako 3minuty (ak nebyvas niekde uplne mimo)..lebo doma si viac oddychnes ako v nemocke a hlavne budes vo vacsej pohode...ak mas moznost, skus si zabezpecit nejakeho odbornika, ktory by ta vedel aj doma skontrolovat, na kolko cm si otvorena...nech tam zbytocne nie si na vzdycharni...

ani3012
15. máj 2009

no neviem ale 3 min. kontrakcie... nieje to neskoro? Ja som išla do nemocnice po 10 min. kontrakciách a porodila som do 1,5 hod. Išla by som aj neskôr, ale bála som sa o maličke, či všetko prebieha tak ako má ako napr. ozvy srdiečka atď.
Ďakujem všetkým maminkám, ktoré mi poskytli informácie ohľadom štandardu na Kramároch.
A ešte by som chcela vedieť, či ste mali otecka pri pôrode, či musel mať pečiatku od nejakého lekára, že je poučený o pôrode. On je totiž hasič a teraz si robí zdravotnú školu. Myslíte, že to musí absolvovať aj on?
Máte nejaký kontakt na Kramáre, koho by som sa mohla spýtať?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre