Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

tonita
20. jan 2008

julova dufam, ze to zle nepochopis.Dakujem ti pekne, ze si mi poradila. A vystresovana som z toho, ze som nevedela ci tam mamm volat, ist tam alebo co, aky doktor a tak....

julova
20. jan 2008

Tonita - pochopila som 😉...to je tak,ze nikto Ti nic "navyse" nepovie 😖...aj mne Dr. povedala len ze na Kramare ale co kde ako...nic....tak mas nas "Kramarovky", ktore to uz maju za sebou 😉...keby este nieco chces vediet, kludne sa opytaj 🙂

alififi
20. jan 2008

tak - tak - julova to presne popisala
ja som tam nevolala, rovno som tam isla pred dvere cakat
drzim palce baby
sranda bola vzdy s tym mocom - to tam je na chodbe vlastne cca 10 bab sestricka vyzbiera moc a tehu knizky. vzdy som tak rozmyslala, ze ako vie, ze ten moc je zrovna moj, ked mi pisala do knizky, ze negativny :o)))))

julova
20. jan 2008

alififi - ja som si na prvu poradnu zabudla skumavku s mocom doma a potom som pozerala neskor do knizky a mala som tam poznamku, ze moc negat. 😀...tak asi tak 😉..

kacenqa
20. jan 2008

ahoj zuzi, dik za info, ja som uz tu kramaracku stranku studovala, preto viem, ze pruzinec poradne nerobi, je tam pisany ako utz odbornik. preto mam taku dilemu. ze teda ci unho mozem rodit aj ked nema poradnu, alebo je to tak, ze standardne su ti poradnovi, ale ked sa dohodnes s inym, chodis na poradnu k tomu inemu? alebo chodis a priori do poradne k tym poradnovym a nakoniec ta odrodi ten zazmluvneny? co mi pride take trocha odveci, lebo zakladny moj predpoklad je, ze ten doktor by uz aspon coto mal o tebe vediet, ked ta pojde rodit...

a na kramare sa teda moc mosi v skumavke? lebo ja co som chodila na zaciatku tehu k dr., tam mi dala skumavku, potom som presla do gpn, tam sa cikalo priamo do poharika, ale ja som si aj tak v tej svojej skumavke nosila, lebo ja neviem cikat na povel a vzdy pred odchodom z domu sa musim ist, a potom u dr. by som urcite nic zo seba nevytlacila 😉 tak reku ci to mozem praktizovat aj nadalej takto... 😉

alififi
20. jan 2008

ano moc v skumavke

tonita
20. jan 2008

julova,alififi krasne vam dakujem.Fakt ste zlatucke. Uz aj keby som ja mohla radit 🙂 Ved snd za chvilocku.Ved sa uz aj tesim ale aj trocha bojim

kacenqa
20. jan 2008

ozaj tonita - ja si teraz nepamatam celkom presne ze ci idem na 10.00 alebo na 14.00 v stredu ked pozrem do diara, napisem ti do IP ok?

dik ali

ika00
24. jan 2008

kacenqa, ja som rodila na Kramaroch pred 2-mi t. Nemala som zazmluvneneho lekara, a ked som prisla na porod mal sluzbu prave dr. Pruzinec. Porod som mala rychli a lekara som nestihla ani vnimat, len manzel mi povedal, ze si pri tom piskal 🙂 . Takze asi je to celkom pohodak ... 😀 A ked isiel okolo izby, tak sa zastavil a pozrel ... Ale to aky ma pristum o nom vies ...
Ja si myslim, ze si mozes zazmluvnit akehokolvek lekara, ked je raz porodnik. Ale kedy som si zaplatila tuto sluzby, tiez by som ocakavala, ze sa o mna bude starat tie posledne tyzdne.Treba zajst na Kramare ked ma ambulanciu a bud asertivna.

A tiez sa musim pridat a skonstatovat, ze od ubytovania cez personal ... bolo vsetko naozaj super, co sa tyka Kramarov. Ja som velmi ocenila, za manzel mohol chodit kupat babatko. Tak mal moznost hned si k nemu vybudovat krasny vzah a nie cakat, kym prideme domov.

Navstevy toleruju aj mimo navstevnych hodin, teda po vsetkych vizitach. Ale naozaj tam poriadne fuka, tak si pribalte pre babatka deky. 😉

kacenqa
25. jan 2008

caute kocky, vcera som bola na kramaroch u pruzinca...povedal mi, ze nepodpisuje zmluvy ale v dalsej vete dodal, ze sa bude snazit zariadit si to tak,a by tam bol. hlavne ze na dverach ordinacie papier formatu A3 s cennikom nadstandardnych sluzieb, kde je aj vyber porodnika.....

as ja mam teraz dilemu jak svina, ze ci to znamena, ze ma odrodi len tak, alebo ocakava, ze mu nieco supnem do vrecka?????tomuto som sa presne chcela vyhnut, neznasam uplatky, preto som chcela zazmluvnit.

alififi
25. jan 2008

ocakava, ze mu supnes do vacku - takze, ked sa mu to podari *zariadit* a odrodi ta, tak mu daj do obalky 5000 tisic

valka
25. jan 2008

alififi, 5 milionov za porod ? 😉

kacenqa, vcera som bola u cunderlika, ze ak bude volno, tak v nedelu ma sluzbu...teda ja dnes, ale to nestiham...tak mam zavolat...tak sa spytam, ci mozeme prist 2 -3...ale ze minulu nedelu to bol blazninec...tak uvidime, ako to bude teraz.,..chapem, ze ked to tam maju huste, tak asi cas na prechadzky mat nebude 🙂

kacenqa
25. jan 2008

ali - no dik, si ma nepotesila. hlavne ze som sa minuly tyzden povadila s nasimi, ze ja nikomu uplatok davat nebudem. 😠

valka fuu no ak je v nedelu blazninec, co potom cez tyzden? ale budem cakat na info. vdaka.

alififi
25. jan 2008

valka
ked je dobry porodnik tak preco ne :o))))))))))))))))))))))
vidim, ze mi ta materska ide pekne na mozog - uz ani pisat neviem.
ani pisat, ani pocitat 😲

tonita
25. jan 2008

valka ahoj, tak ak by sa dalo tak by som sla sa pozriet aj ja...Inac ako sa mas? Doma bolo dobre? 😀
Volala som na Kramare a tam ma sestricka objednala na 29.1, ze tam mam prist skor tak ccca pol hodku ale, ze Dr. tam chodi neskor. A som skor zvedava, ze ktory Dr. tam bude v ten utorok na kt. natrafim... 😖

kacenqa
28. jan 2008

haloooo kocky, no vcera sme s valkou boli na fakt extra-rychlo-exkurzii na porodnici 😀 😀 no co aspon mame akutaku predstavu ako to tam moze asi vyzerat hehe

inac mam novinku - dnes som bola za svojim doktorom, ktory rodi na kramaroch a dohodla som sa s nim, ze teda rodit budem nakoniec unho, ak mi to ovsem nevyjde na ten tyzden, co su jarne prazdniny (od 25.2.) lebo to je mimo BA. nemal problem so zmluvou, vsetko sme vypisali, zajtra to idem zaniest na kramky. no, aspon nieco. som kludnejsia. kaslat na pruzinca. takze tak. ale povedal, ze uvidime ten tyzden tesne pred terminom, podla toho, ako budem otvorena, ze sa nam to mozno podari aj skor odrodit.

valka
28. jan 2008

kacenqa, tak to je super 🙂 ta navsteva bola fakt rychla...ale som rada,ze som to tam videla...
dnes som bola na priprave pre oteckov a zas sa musim zmierovat s aktualnym stavom... 😒
ale nejak to snad pojde...

kacenqa
28. jan 2008

valka - ako to myslis? ze sa musis zmierovat??? nas to caka v stredu, no nestras, nevyzeras nejako nadsena.

valka
28. jan 2008

no napriklad, ze aj ked si sama na cakacke, tak otecka k tebe nemusia pustit, ak si nie otvorena na 5 cm...nie je na to dovod, preco to tak je...zavisi len od rozhodnutia sestry...to mi pride dost od veci...priprava zeny na porod podla slov jandovej (klystyr, holenie, monitorovanie) trva vraj 2 hodiny - znova bez partnera...😖 a to mi pride ako cas, za ktory by som uz pomaly aj porodila...nie ze by ma oholili...som zvedava, ako to budu mat, ked poviem, ze klystyr som uz absolvovala doma (kvoli zachodu, ktory tam je iba jeden) a holenie tiez...snad to urychlia... a snad tam nebude frmol a tak....

matak
28. jan 2008

Ahojte "kramarcanky" citam vas kedye idem aj ja na Kramare co chvila.

Valka"veru s tzm wc to nie je ktovie co,ale ked som rodila druhu dceru tak bola total plna porodnica, lebo mna
nechali rodit na sale kt.maju v yalohe.Ale nestretla som sa s tzm ye bz bolo wc ci sprcha obsadena.Asi to maju zorganizovane tak sa nebojte.

matak
28. jan 2008

sorry z=y 😉 🙂

tonita
28. jan 2008

Ahojte kocky, ja tak akurat citam no super, ze ste boli na obhliadke... ☹ Ja som vcera mala taky frmol vrmol doma, ze az dnes som si vsimla, ze si mi Valka poslala na teba tel.cislo. Velmi pekne dakujem za ochotu-moja chyba. Tak dufam, ze aspon obhliadka dopadla dobre. Ako to tam vyzera?

Chcem sa este spytat ci ste sa s Dr. Jandovou nejako skontaktovali alebo ste isli rovno za nou.Chcela by som sa s nou tiez dohodnut ohladom otecka pri porode, s tym sedenim.Zajtra idem na poradnu na Kramare tak som chcela za nou zbehnut...

valka
28. jan 2008

ahoj tonita...
ja som jej napisala mail a myslim, ze je to najjednoduchsi sposob, ako sa s nou dohodnut...inak mam pocit, ze je nedosiahnutelna 😉 adresa je myslim niekde vysiie - pisala som ju kacenque
vyzera to tak nemocnicne...chodba, na konci ktorej sedia sestry. z chodby sa ide do 2 cakaciek na pravo, jedna nalavo. vlavo je aj wc, myslim ze aj kupelna...
ked prejdes okolo stola sestier, tak po pravej strane su porodne boxy. myslim, ze su 3. medzi nimi je miestnost, do ktorej je vidiet cez okno z chodby - to je babatkovska...tam sa babo vysetruje... a to je asi tak vsetko, co sme videli...samotny porodny box sme nevideli, lebo tam boli nejake rodicky...
uvidime o mesiac...pripravit sa treba asi na najhorsie a byt potom milo prekvapeny 🙂

tonita
28. jan 2008

Tak to mas pravdu valka. Aj ked si stale vravim, ze tak strasne to byt nemoze, dufam... 🙂 Juj uz, aby to bola za nami 🙂

kacenqa
29. jan 2008

tonita ahoj, no bola to rychlovka a divim sa, ze si toho valka tolko zapamatala, ja by som ti to nevedela opisat, dokonca som to poriadne ani doma manzelovi nevedela 😀 a to bolo bezprostredne po tom (inac valka, keby som ho bola ukecalaa chudak by tam ostal trcat pred dverami, asi by bol nastvany takze dobre, ze nesiel)

co sa Jandovej tyka, ja som mala stastie, minuly tyzden som sa bola mrknut na cvicenie, ktore viedla (bol tam sialeny natresk, ale kamoska bola zapisana, tak som vedela aspon, ze o kolkej zacinaju) a hned potom som si ju odchytila a zapisala sa na zajtra na 9.00 na prednasku pre oteckov.

teraz na 11.00 idem na taky daky uvodny pohovor k cviceniu a potom sa mi snad podari zapisat sa aspon na 1 alebo 2 cvicka, ja sice chodim aj do GPN, ale chcem aj tuto, nech si viem porovnat info.

no a ked tak pozeram na hodinky, najvyssi cas startovat 😉

valka
29. jan 2008

kocky, v zozname od jandovej chybaju prezuvky pre partnera, ak ho chcete k porodu 🙂

este mi napadlo...tie, co ste tam rodili...je tam napisane, ze pre dietatko takmer vsetko bude pozicane...co to konkretne je? ak budete mat cas, tak prosim, rozpiste... dakujem
je tam aj deka? co postolky?

alififi
29. jan 2008

pre babatko pozicaju :
perinku a nieco na oblecenie. teda kosielku, alebo nejaky iny vrsok
spodok ziadny
ani deku

postolky som ani neriesila - az doma

takze so sebou pre babo

ciapku, ponozky, rukavicky, plienky, dudel a deku

alififi
29. jan 2008

jaj este som tusim mala 3-4 plienky normalne a 2 take akokeby zinenky na utieranie pusiny po kojeni

matak
29. jan 2008

Ahoj Valka,

naposledy som tam rodila v 12/2006 a pre dietatko ti daju kosielku, dupky, perinku, latkovu plienku.
Babetko je cely cas zabalene v perinke,podla potreby si to mozes menit za ciste na novorodeneckom.
Niektore maminy si obliekaju do svojich prineseny veci.Je to na tebe.Ked si prinesies svoje nenamietaju skor sa potesia, asi toho nemaju vela.Hlavne latkovych plienok.
Deku si zober so sebou, tu nedavaju, postolky nepotrebujes,az ked pojdes domov.
Mozno kvoli tomu ze babatko nema este zahojeny pupok a by o drazdilo.
Urcite si zober pampersky alebo ine jednorazove plienky,+ ostatne co napisala ALIFIFI

Pri prvom sme dostali jeden balik gratis, a pri druhom uz nedavali nic, tak neviem ako to je teraz.
Dozviem sa zajtra kedze idem ne prijem.

To je asi vsetko co ma napadlo. 😉 🙂

valka
29. jan 2008

dakujem za info 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre