Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

ninocka84
17. jan 2015

@lucia_ma nieco som podpisovala ked som bola na 1.poradni ale neviem ani poriadne co to bolo 😀 mne sa to nechcelo studovat lebo to boli 2 A4

domeli
17. jan 2015

@bb6 ahoj. Ja som rodila bez nástrihu (tiež som cvičila s epinom) a bez oxytocínu pri Dr. Rukavicovej (mladá blondínka) v 12/2012. Zhoda náhod - zazmluvnenú som ju nemala.

lady2
22. jan 2015

Ahojte,
väćśinou tu ćítam referencie na lekárov ale podla mña je velmi podstatna aj sestricka kde su podla Vas take naj v pohode? Babatko cakame v maji tak stale este rozhodujeme. Diky moc🙂 🙂 😎

liz_lemon
22. jan 2015

@lady2 na standarde su asi vsetky velmi fajn, bola som tam 2x, a fakt si nespominam na ziadnu neprijemnu, na nadstandarde je to horsie, teraz naposledy ked som tam bola, tak mali sluzbu 4, dve boli super, a tie druhe 2 boli take, ze sa vysmievali z problemov pacientiek, a dali jasne najavo, ze obtazujes

88koalka88
25. feb 2015

ahojte, ja som rodila koncom decembra .2014, ležala som na nadštandarde celý čas a nemôžem sa sťažovať, sestričky boli tiež super, jedna smena bola síce strošku lepšia ako tá druhá ale tak nemám zlé skúsenosti. A dr. a sestričky z novorodeneckého tiež fajn. Ja som konkrétne ležala na tej izbe kde majú 2 izby spolu sociálne zariadenie - jedná sa o posledné 2izby na konci chodby (tuším z kapacitných dôvod je to tak poriešené) na 9.posch. a mali sme tam fest horúco až nepríjemne. Jedlá nosili na izbu.Ak by som mala ísť ešte raz niekedy rodiť, tak znova na Kramáre 🙂

eliniatko
13. mar 2015

Maminy, tak ako to je s tým poučením blízkej osoby, ktorá ide k pôrodu? Je to na Kramároch vyžadované teda alebo nie (už som počula aj aj, a vraj nedávno maminu s mužom nepustili že nemá papier o poučení)? U mňa to bude manžel, a on už bol pri prvom pôrode kt. bol ale na Antolskej. Mala som predtým pri prvom aj predpôrodný kurz a aj on bol vtedy na sedení pre oteckov. To mám aj teraz zasa vybavovať? Lebo netuším kedy, pri tom ako on robí, a ešte treba byť s malým, to vybavovať... Nechápem načo ho znovu poúčať však on ma nejde rodiť, len stáť pri mne a držať ma za ruku... Nejaké skúsenosti v poslednom čase?

pauliniele
13. mar 2015

@eliniatko Ahoj. Ja mám termín o tri týždne a Dr. Jandová vravela, že to musí absolvovať. Akurát včera sme tam boli s manželom. Dostali sme dva papiere. Jeden na zaplatenie do pokladne a druhý s pokynmi a manželovým menom... Ten vraj pri príjme musí opečiatkovať a podpísať lekár/ sestra na oddelení, aby mohol so mnou ísť. No reálne neviem. Možno by sa to dalo vybaviť aj "za behu", ale nechcela som pokúšať osud, že by sme narazili na personál, ktorý by nemal práve "náladu"... Tu je mail na Jandovú: katarina.jandova@kr.unb.sk Keď už poučený raz bol, možno to nejako vybavíš. Včera tam bol aj jeden pár a muž už pri pôrode bol, tak asi po pol hodke odišli... Skús jej napísať... 🙂

ivkadracova
18. mar 2015

Prisiel niekto na Kramare na porod iba tak? Nechodil tam do poradni, ani nepozna doktorov, len proste prisiel na porod.. Ake s tym mate skusenosti? Vdaka za info.

ivkadracova
20. mar 2015

@fialka76 .. verim ze po 11 rokoch co sa to s nim taha si dava sakra na take prietahy pozor, preto sa stal paradoxne vyhladavany

gbaguidi213
20. mar 2015

Poradte mi...u koho rodit na Kramaroch?...moj gyn vravi prist a odrodit nikomu nic neplatit......nezazmluvnit si gynekologa že nie nadarmo študoval každ a niaku Prísahu dával.....

chelonka
20. mar 2015

@eliniatko ak už raz pri porode bol a bol aj poučený tak jandová ti da ten papier aj bez toho aby tam bol, ja som bola presne tak, len som tam priniesla jeho kartičku poistenca ona si ho zapísala do knihy že akože bol na poučení a dala mi ten papier bez problemov! len sa jej treba ozvať a napísať jej že manžel to už raz absolvoval

eliniatko
21. mar 2015

Baby ďakujem moc, už som to aj vybavila! 🙂

juljul
26. mar 2015

@gbaguidi213 Ja som na Kramaroch rodila pred 3 tyzdnami, nikoho som si nezazmluvnovala a bola som spokojna. Rodila som prirodzene, tak pocas tych hodin sa pri mne vystriedalo viacero doktorov, ale krive slovo nemam na ani jedneho, vsetci velki profesionali a hlavne som mala pocit, ze aj keby sa nieco dialo, dali by viaceri hlavu dokopy, vlastne aj pri siti som mala hned dve doktorky. Ono v tom stave ti je podla mna aj dost jedno, ci tam mas konkretneho doktora. A urcite odporucam ist potom na nadstandard.

juljul
26. mar 2015

@ivkadracova Rodiacu ta z urgentneho prijmu urcite nikto domov neposle, takze mozne to urcite je. 😉 Osobne si myslim, ze to znamena len viac papierovaciek, lebo o tebe nemaju ako o pacientovi nijaky predosly zaznam, zatial co ked tam chodis aspon posledny mesiac do poradne a na monitor, maju uz o tebe info v systeme, to je asi jediny rozdiel.

ivkadracova
26. mar 2015

@juljul ja som tam aj posledny mesiac chodila ako na klavir kvoli inemu problemu, poznaju ma bohuzial 🙂 .. ale neviem ci chcem a budem tam chodit na poradne atd. preto som sa pytala na takuto skusenost, ze len prist a porodit.

sosnicka
30. mar 2015

ahojte viete mi prosim poradit kde najdem telefonne cislo na monitor? dakujem :D

juljul
30. mar 2015

@sosnicka
KARDIOTOKOGRAFIA (CTG)
Poliklinika, 1. posch., č. dv. 221
tel. č.: 02 / 59 54 25 83

sosnicka
30. mar 2015

@juljul dakujem a este otazocka kedy tam treba volat v ktorom tyzdni :0)

juljul
31. mar 2015

@sosnicka za malicko ;). ja som zavolala tusim v 35-36.tt, ked som uz bola po poslednej poradni u mojho gynekologa a dali mi termin o par dni. Myslim, ze to nie je nejake striktne, oni ta usmernia podla toho kedy mas termin porodu. Su tam inak velmi mile sestricky, na tom monitore maju dvere stale otvorene a chodia pravidelne von sa pytat, kto prisiel na monitor, takze to ide celkom rychlo.

egiginka
4. apr 2015

Nikdy viac:( zle skusenosti zo saly:(.. uplne daleko od dostojneho a prirodzeneho porodu, rakusanky, keby tam rodili by podali trestne oznamenie... by nechapali:(... Nikdy viac... radsej si nasetrim na Hainburg,, alebo budem cestovat do.Brna, kde to na par Eur preplati poistovna.

zuzi302
5. apr 2015

@egiginka to fakt? Máš zle skúsenosti?

egiginka
5. apr 2015

@zuzi302 .... velmi nedostojne sa ku mne spravali sestry na sale. :(... som asi vychytala spatny zmenu.... ale celkovo rozdiel medzi napr Hainbyrgom, Brnom sa neda porovnat.. :(... ja som bola velmi sklamana podla toho co som citala a glavne ja sama som sa tam narodila. TO, ze sestonedelie je ok a novorodenecke je ok, nepokladam za az tak podstatne ako ten porod.

Ked uz v statnych nemocniciach na Slovensku sa bere porod ako rutinna operacia,, tak nech aspon sa sestricky spravaju normalne a dostojne,, bez posmeskov,, bkbych reci.... a nech nepozeraju panelak a radsej nech si robia avoju robotu:( aspon s troskou citu a pochopenia.

zuzi302
5. apr 2015

@egiginka v tomto máš pravdu mna ked prijali na pôrodné oddelenie tak ma prijmala mladá doktorka ani neviem ako sa vola bola tiež dosť voči mne arogantná že načo som došla veď nemám kontrakcie a som na 1 cm otvorená že mozem aj za 24 hodín porodiť a tak... Sestričky tiež nič moc a poviem ti mala som zazmluvneneho doktora takze našťastie ma ona narodila a zaujímavé bolo že som došla o 16,30 hod do pôrodnice o 18,00 mi odtiekla voda a o 20,09 hod sa maly narodil takze žiadnych 24 hodín ale do 4 hodín bol maly na svete... Potom novorodenecke a šestonedelie super tam sa už tiež sťažovať nemôžem takze sme mali asi podobnú situáciu a myslím že asi sme fakt vychytali tu najhoršiu smenu ktorá tam existuje lebo co som sa potom bavila z babami co tam rodili o deň skôr alebo neskôr tak hovorili že úplne super sestričky tam boli

keziah
6. apr 2015

podla mna problemom su tam porodne asistentky, su stara skola, predlzena ruka doktorov a sekiruju rodicky, pricom trvaju na zastaralych a obmedzujucich procedurach.
ja na ne nespominam v dobrom.

egiginka
6. apr 2015

@keziah
@zuzi302
:(... ja az placem ked mi kamosky co rodili v Hainburgu hovoria ako mali sviecky a monitor vo vani.... mna tie kravy nechavali 1,5 hodinu samu po leziacky na monitore pozerali telky a pokrikovali nech rodicky si nezvykaju kricat... nechcela mi ani zvoniaci telefon podat, ked bola pri mne a ja na pasoch a ze po klistire mi nechceli Pozicat toaletak..... a fakt kopu mam historiek,,,, a jednoducho stara ci mlada skola, sak tak sa nemozu spravat k zenam ked su najzranitelnejsie:(...
. A dalsia vec v Tom Hainburgu napr PA masiruje hradzu, vlastne ona rodi, casto krat dava aj masaze chrbta rodicke.... ... a hlavne 2 doba poridna trva aj hodin a nie 10min..... uprimne dobre tak nech mame este staru skoku, tak ok bola som priprabena na porod v lahu a aj oxitocin , proti nastrihu som cvicila s epi jom.. takze ok, sle na taketo spravanie... sa neda pripravit:(

ivkadracova
6. apr 2015

@egiginka ano, druha doba nam tam trvala aj dve tri hodiny s masazou hradze, hroznovym cukrom, a zmenami poloh. Velmi sa im to nepacilo - ale ani monitor som nemala. Na konci ma ale strihli lebo tam dcerka bola uz dlho zakliesnena. Take nieco aspon podobne chcem dosiahnut na kramaroch pri druhom porode. Rozmyslam ako na to..

ivkadracova
6. apr 2015

@egiginka este ma napadlo, ze keby si tam nebola sama, ci by sa tak isto chovali..

egiginka
6. apr 2015

@ivkadracova .......... ivka podla mna neexizistuje:(... oni sa musia riadit standaedom.. nikto ta nebude hpdinu rodit:(... skus s Epinom cvicit aby nebol nastrih.... vraj trochu jeden doktor masiruje ,... poloha neexistuje menit, ono nastrih ak je treba, tak je to skvela vec, dokonca moze zachranit zivot, alebo naopak maminu pred velkym roztrhanim,, ale od toho by tam ti lekari mali byt a vediwt stav zhodnotit...... co u nas sa rutinne nasyrihne a je to... no asi 10 minut som oznamovalafakt, ze nechcem nastrih a ze existuju prvorodicky bez nastrihu !!! Vyhrala som a : spolubyvajuca , ktoru rodil rovnaky porodnik nesedela 2 tyzdne, ja som sedela 2h po porode🙂))) Takze epino odporucam !!!...

Neviem ci by sa tak.chovali:(... uz ma to ani nezaujima manzela pustili az yplne nakoniec na tlacenie... im tam zvonil a nechali ho aj s anestexilologickou 30 min cakat za dverami.... lebo zase nieco napinave v TV... a to ked uz kolegovia na tie sestry nadavaju...

PRED VCEROM SOM CITALA, ze niaka mamina rodila v cesku ( z BA bola), teraz mi vypasli ci brno, alebo vyskov,.. ale poistovna jej uhradila vsetko az na 15e... a teda benzin.... a max spokojna... tak nechces toto radsej skusit a tam dokonca manzel cely cas pri porode uz v cenen popripade EPi zadarmo je v cechach..... no takze vlastne este lacnejsie, lebo u nas si to platime. Moj manzel aj s nadsta dardom a vsetkym dokopy platil okolo 400 e.

ivkadracova
6. apr 2015

@egiginka v Heinburgu to tiez tak ide, a je to blizsie, len to stoji viac. Vravim, ja som to tam mala v pohode, ked porovnavam s negativnymi skusenostami zien tu. No prave na kramare som pocula aj pozitivne ohlasy, a naivne sa domnievam, ze ked tam nebude zena sama, a bude vediet co chce, presadzovat to, a normalne s nimi komunikovat, tak si urobi porod aky chce, aj tam. No co by mi povedali ked si nedam monitor? Vyhodia ma? Pocas porodu? Co mi povedia ked budem pit a jest? Neni sanca aby nieco zle urobili. Ked treba aj kameru si na mobile zapnem.. Ale neocakavam az take negativum. Idem do toho s pozitivnym pocitom. Dohodnut sa da vsade.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre