Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

amisa
31. dec 2011

@cigaretka5 no minimalne to ze zvrzala sekciu. pisem to o par stranok dozadu

jankohrasko
31. dec 2011

@cigaretka5 ja ho nepoznam, ja mam dr. Cunderlika, ja som len opisala zoznam lekarov. Len pre info a preco sa neda zazmluvnit?

jankohrasko
31. dec 2011

@cigaretka5 myslim, ze sa nepreferuju sekcie.. Teda ak na to nie je vazny medicinsky dovod..

tehua
31. dec 2011

ked som rodila ja (pred rokom a pol), tak sekcie isli jedna za druhou, asi bola nejaka divna konstelacia planet alebo co 🙂
lebo myslim, ze ich nepreferuju. mna nechali cakat 17 hodin, kym zistili, ze dieta sa uz dusi a musia urobit okamzity zakrok v celkovej anestezii. zistili to len nahodou, ked im napadlo, ze by mi mohli urobit monitor.
vsetci tam boli ku mne vludni, ale celkovy pocit z pobytu na kramaroch bol, ze vsetci mali tazko v pazi. a ked mate sklon k depresiam a aj ked naozaj velmi trpite, aj to maju v pazi. maximalne vam pichnu diazepam a vezmu vam dieta na novorodenecke. mna dva dni prehovarali, aby som si nechala odstavit mlieko, lebo dojcenie zhorsuje depresie. nechcela som, ale oni mi ho napriek tomu skoro odstavili (davali mu flasku bez mojho vedomia). toto vsak neurobili naschval, mali len o mne zle informacie. a nielen ohladom dojcenia - celkovo tam bol chaos. pritom som nerobila ziadne sceny, vyrevala som sa, ked som bola sama - s lekarmi som komunikovala s kludom. preto ma ten chaos znepokojoval.
inac na novorodeneckom bol uzasny a ochotny personal, ktory sa netvaril, ze ich obtazujem, ani ked som za nimi prisla o 4 rano s tym, ze mam dojem, ze babatko tazko dycha. nic to nebolo, len horucava, ale nikto mi nevynadal, ze som sprosta prvorodicka.
odporucam nadstandard. je to smutne, ale ked si zaplatite, tak k vam maju iny pristup. a tiez je lepsie, ked sa na izbe nestriedaju v placi 4 babatka, ale len dve. o cistej sprche na izbe, hlavne ked ste po sekcii ani nehovorim.
o chvilu idem rodit v nemecku a na konzultacii s anesteziologom som sa dozvedela, ze zavadzanie katetra NEMA boliet, ako mi nechcela verit na svk. a ze ucinok ma nastupit do par minut, a nie nikdy, ako sa to stalo mne. a ze ked mam pooperacne bolesti, tak dostanem tolko analgetik, aby som mohla aspon zaspat. tam sa tvarili, ze podla tabuliek ma uz nic nema boliet.
takze - vsetci su tam mili, obcas vas aj vypocuju, nikto na vas nebude zly, len vseobecna reakcia je pokrcenie plecami a informacne embargo. salamisti
celkovy zaver - uz nikdy viac porod na svk

krpcek
31. dec 2011

@cigaretka5 nemyslim si, ze sa preferuju sekcie. samozrejme, vzdy je lepsie rezat ako ohrozit matku alebo dieta.

@amouramour ja tiez dufam, ze si mi ujde nadstandart. neviem, ci je to len moj pocit, ale sa mi zda, ze teraz nie je tolko porodov, ani do poradne nas nechodi tak vela. ked som bola tehotna prvy raz tak nas chodilo do poradne aj 30, teraz je nas menej - tie co chodime rovnako.

amouramour
31. dec 2011

@usacek79 ahoj, to mi je velmi luto, viem ako si sa tesila:(...ako sa citis? dopadlo to aspon ok v ramci moznosti?

usacek79
31. dec 2011

@amouramour dakujem, som uplne v pohode, uprimne povedane, uz som na to aj zabudla 😉 ja mam tu schopnost vnimat len pozitivne veci 🙂 dopadlo to praveze nad ocakavania, kedze sa mi postastilo potratit spontanne, bez chirurgickeho zasahu a predpokladam, ze v pondelok na kontrole mi lekar povie, ze som cista ako lalia 🙂

amouramour
31. dec 2011

@usacek79 hej, ten optimizmus je velmi dolezity hlavne v takychto okamihoch...mojej sestre sa postastilo zdrave krasne babo na treti pokus, verim, ze to bude tak i u teba...velmi drzim prsty a do noveho roka prajem len to najlepsie a aby sa ti splnili vsetky sny🙂

amouramour
31. dec 2011

@krpcek este taka otazocka, otecko je odkedy na kramarach s partnerkou, uz od prijmu?

krpcek
31. dec 2011

@amouramour s tebou moze byt az ked ta prevezu na porodnu salu, ak budes mat stastie a nebudu na cakacke dalsie maminy (co asi nehrozi) moze byt s tebou hned.

usacek79
31. dec 2011

@amouramour dakujem ti krasne, aj ja ti zelam len to najnajnaj do noveho roku, uz o par tyzdnov sa ti rok 2012 uz navzdy zapise velkymi pismenami do zivotneho kalendara 😉 tak STASTNY NOVY ROK! 😵

hajajanka
2. jan 2012

@amouramour Ahoj, ja som rodila na Kramaroch v polovici 11/2011 a nadstandard bol beznadejne plny (bola som tam 13 dni a chcela som od zaciatku nadstandard). Preferovane boli pacientky po sekcii, takze vzdy boli na rade ony a nie my s "obycajnym" porodom. Po 6 dnoch mi neskoro poobede ponukli nadstandard a ja som ho odmietla, pretoze sme mali ist na druhy den domov a nechcelo sa mi balit vsetky veci a stahovat sa na jednu noc. To som este netusila, ze dcera bude mat tazku zltacku a nakoniec sme tam zostali tych 13 dni a to uz nic nebolo volne 😠 Takze som si to uzila na normalnej izbe. To bolo v pohode, len tie dva zachody a jedna kupelna na vsetky zeny na chodbe - eeee 😲
Mozno teraz je to ine, mozno nie je tolko porodov. Situacia sa meni a preto je tazko povedat, ci v konkretnom obdobi bude nieco volne alebo nie.

tehua
2. jan 2012

@amouramour nie, kym sa im zda, ze mas este cas, tak ta ulozia na cakacku a otecka poslu von. myslim, ze je tam trochu ochota nechat otecka s tebou aj na cakacke, pokial tam nie je este nejaka ina mamicka. chcu vsetkym rodiacim zabezpecit sukromie.
akonahle ides na salu, otecka volaju k tebe.
mojho poslali domov, lebo som rodila 17 hodin. ked vedia, ze je doma, tak najprv ti povedia, ze mu mas zatelefonovat, az potom ti pichnu oxytocin.

krpcek
2. jan 2012

ahojte, dnes som sa na poradni dozvedela, ze do konca januara nechcu pustat otcov k porodu, nejaky pohotovostny stav, ci co? moj dr. sa ma pytal, ze ci chcem mat otecka pri porode, no mm nechce ist, tak povedal, ze dobre, aspon to nemusime riesit. tak si prezistite, tie co sa chystate rodit v najblizsom case, ci vam tam manzela pustia.

iwanna
2. jan 2012

ahojte, neviem o tom, ze nechcu pustat otcov k porodu, ale viem, ze od dnes by sa mala zacat rekonstrukcia porodnice, malo by to byt myslim hotove do 22.jan. alebo tak nejako. Tak myslim, ze by to s tym mohlo suvisiet...

canama
2. jan 2012

baby coste nedavno rodili na kramaroch viete poradit, ako to prebieha na cakacke pocas prvej doby porodnej? to ze otecko tam nebude, v podstate uz viem, ale ako je to s inymi vecami? kolko je na jednej izbe posteli? musite lezat, alebo su tam nejake fit lopty, rebriny, sprcha? ako casto robia monitor? mozte mat pri sebe mobil? pre mna je tato cast porodu dost dolezita, hlavne preto lebo moze trvat doost dlho...

krpcek
2. jan 2012

@canama su tam myslim, dve izby, tam kde som bola ja, sme boli tri, mobil mozes mat pri sebe, sprcha je na chodbe ako aj WC, rebriny myslim, ze nie a fitlopta bola az na porodnej sale. lezat nemusis - ja som chodila okolo postele, aj po chodbe som sa prechadzala. len ked mas monitor musis lezat.

@iwanna mozno sa to tyka tej rekonstrukcie, neviem. len sa ma dnes moj dr. pytal, ci chcem aj muza pri porode, lebo ze to nejako nateraz obmedzili.

amouramour
2. jan 2012

@hajajanka hmm, to je dost blbe, ze uprednostnuju mamicky s cisarskym rezom, ktorym uz rodi kazda druha...

canama
2. jan 2012

@krpcek a to je sprcha, ktora je len pre tie dve cakacky, teda max. 6 zien? lebo tu by som chcela urcite vyuzit na ulavu od bolesti, len ci mi dovolia sa pol hodinu sprchovat... 😒 a naco je fitlopta na porodnej sale? pre otecka?? 😉 a este jeden dotaz, na porodnej sale nemaju problem s polohovanim rodicky tak, ako jej to vyhovuje, ci musi lezat a nohy priviazane? lebo to ja radsej porodim doma, nez tam byt priviazana s prepacenim ako koza o plot. 😖

elisisse
2. jan 2012

ahojte maminy mozno troska od veci sa pytam ale ako to chodi ked vas obvod. gynekolog posle do porodnice kde chcete rodit?. to si mam vybrat hocijakeho lekara a objednat sa, alebo ako to chodi??? na koho sa trewba kontaktovat??? vdaka za odpovede.

canama
2. jan 2012

@elisisse tu su kontakty na ambulancie > http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Kramare/kramare/...
pokial si nechces niekoho zazmluvnit, tak ta supnu niekomu kto ma zrovna volno, neviem presne ako to chodi, lebo ja bez zazmluvnenia nejdem...ak mas niekoho vybraneho, tak volaj v konkretnom case rovno jemu. btw, podla terminu pozeram ze sa tam mozno stretneme.

elisisse
2. jan 2012

@canama to si mozem len s tychto lekarov vybrat???? ja nikoho s tych mmien nepoznam vobec neviem aky su.... tak neviem ci mam vyznam si niekoho zazmluvnit. ale dakujem za radu.

canama
2. jan 2012

hm, mozes si vybrat aj s ostatnych co tam su, len neviem ako sa k nim chodi na poradne potom. ja by som sa urcite s nejakym lekarom dohodla a zazmluvnila si ho, ale to je moj nazor, nechcela by som trpnut ze kto sa nahodou objavi v porodnom boxe ked sa pojde na vec. referencii na nete je kopa, aj ked 100 ludi 100 nazorov, ale mam skusenost, ze pokial nie si s niekym dohodnuta, tak ta ako pacientku ignoruju viac, lekari aj sestricky...a predsa, nerodime tak casto.

krpcek
2. jan 2012

@canama myslim, ze ano, ved na porodnici su len zeny, co prave rodia. ci mozes byt pol hodku v sprche neviem, ale tak kto by ta chodil vyhanat - pochybujem, ze by ti to stopovali. polohovanie neviem, ale co si pamatam z predporodnej pripravy nam Jandova hovorila, ze pocas samotneho tlacenia ti vyviazu nohy a musis byt na chrbte.
s tym pristupom k zazmluvnenej alebo nezazmluvnenej pacientke mas pravdu - tiez to teraz vidim. mam zazmluvneneho dr. a vidim, ako sa sprava vludne ku mne a ako nepristupne k inym.
ja som sa poucila pri malej a bez zazmluvnenia by som uz nesla.

amouramour
2. jan 2012

@elisisse prave pre toto si nezazmluvnujem, pretoze mi pride zvlastne platit niekomu, kto neviem kto je, len tak🙂a na to zazmluvnenie su rozne nazory....niektori to zatracuju, ini vychvaluju do nebies, ja poznam kocky co rodili bez a spokojne...nepocula som negativnu skusenost, ale tak mozno je to aj stastie🙂pred mesiacom som tam mala sestru, ziadna protekcia velmi dobra starostlivost aj bez vsimneho....
inak este taka otazocka, ako je to tam s odsavackami, treba vlastnu, ci pozicaju?

krpcek
2. jan 2012

@amouramour ja zas viem min. o dvoch pripadoch, kde to bez obalky neslo.
odsavacku som mala svoju.

elisisse
2. jan 2012

@amouramour ja som dlhsie nad tym rozmyslala len ked tak nikoho nepoznas naco si budem niekoho zazmluvnovat. podla mna je to len o stasti, oni ta musia odrodit ci im priplatime alebo nie je to ich praca..... ja som chvilu lezala na Kramaroch a myslim ze nepoziciavali lepsie je mat svoju len este nevies ci ju budes vobec potrebovat. ja si ju kupim az neskor ak bude potrebna 🙂

amouramour
2. jan 2012

@elisisse ja si asi tiez planujem nejaku vytipovat a v pripade nudze poslem polovicku po nu🙂

canama
2. jan 2012

@amouramour myslim ze dopredu odsavacku netreba. ked zistis ze treba, aspon si v nemocnici mozes vyskusat ktora ti sedi a ktora nie a podla toho sa zariadit.

kvata
2. jan 2012

@amouramour ja som nemala svoju odsávačku, nemali ani voľnú na požičanie. Prsia naliate a ja som nevedela čo s tým, a laktačná poradkyna prišla až po 3 dňoch. Tak som si kúpila priamo od nej, má ich viac na výber, ale ja som už mala vytipovanú Avent elektrickú a bola super, dokonca som odovzdávala zvyšné mlieko a boli veľmi radi. Využila som ju cca pol roka, než sa mi zoptimalizovalo potrebné množstvo pre malú a neviem si predstaviť odsávať ručne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre