Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

tinad
24. nov 2009

zuzitka : a ako to potom prebiehalo? vyvolali ti ho? mohla by si mi o tom popisat?

algida
24. nov 2009

Tehuľky, tak neviem, či som čarodejnica alebo čo, ale už od poobedia sa mi začali bolesti..... 😎 Zatiaľ v hodinovych intervaloch, takže nerobím paniku, a možno to ešte prejde, veď uvidíme. A to len pijem čaj a myslím na to, že aj 25.11. je pekný dátum.... 😉 môj oficiálny, ale pokiaľ viem, prvorodičky sa takmer nikdy netrafia....
Beruška - ten maliníkový čaj chuťovo nič moc, ja teda do bylinkových čajov nič nedávam, ale pri tomto som spravila výnimku a pridala med, inak mi nechutil. Ale možno tebe bude.
Tak idem dobaliť posledné veci, a keby som sa zajtra neozvala, som na Kramároch a užívam si pôrod 😀 😀 😀

zuzitka
24. nov 2009

tinad ... mala som ešte poradňu v ten deň 🙂
až o polnoci ma chytili bolesti, čiže sa mi to rozbehlo samé 🙂
porodila som o 7.40h 🙂

zuzitka
24. nov 2009

algida .... super! presne na termín 😀 😀 😀
držím palec 😵 😵

beruska.zuzanka
24. nov 2009

algida, držím palceeeeeeeeeeeeee, tešíme sa na bábätkooo 😀 😀 😵

j777
24. nov 2009

algida, drzim palce 😉 🙂

baby, ten malinikovy caj, to je malina ostruzina alebo som uplne vedla? 😒

mirulienka
24. nov 2009

algida aj ja samoska drzm palce. davaj priebezne vediet ako si na tom... :-O

baby este sa vas spytam: beriete si hned so sebou do nemocnice aj veci pre babo? alebo len pre seba??? myslim plienky, rukavicky a pod.

zuzitka
24. nov 2009

beriem so sebou hned aj plienky jednorazové, aj bavlnené, aj vlhké utierky, aj čiapočku, rukavičky i ponožky 🙂

mir09
24. nov 2009

algida, tinad pozeram ze sa vam to tam prehuplo na 41, tak aj ja drzim palce, a dajte vediet 😉
snad sa s j777 ku vam coskoro pridame (nie len k 41tt ale aj k nastupu do porodnice 😀 )

ja mam zajtra poradnu, tak podam info ci je nieco nove

mirulienka Prochazka je fajn, ked chces niekoho zazmluvnit kludne si ho zober, pocula som len dobre referencie a aj mne ho odporucala moja gynda, (teda bol jeden z dvoch kandidatov)

veci pre maleho si beriem do porodnice nejake hned aj ja, na zaciatok aspon 2 bodinka, asi 10 plienok, nejake 2-3 bavlnene, ciapcku a rukavicky a ponozky, zvysne donesie priatel den po, jeden nikdy nevie aky bude natresk a ci sa nam nieco zvysi 🙂

tinad
25. nov 2009

Je tu nejaka maminka, ktora by mi poradila ohladom toho, ze som mala v nedelu termin, dnes som bola na poradni u Dr. Ferakovej a zajtra mam ist zasa na monitor a na čislo dveri 217.. to ma uz prijmu a vyvolaju mi porod?

zuzitka
25. nov 2009

pozrú ťa ... možno ťa pošlú domov a nakážu ti prísť na príjem od piatku aj s taškou zbalenou

erika1983
25. nov 2009

ahojte ja sa vás tu chcem spýtat ohladne dr. Hladika ci o nom viete nieco lebo ja som chodila ku staremu a vcera som bola v ordinacii a bol tam nejaky mlady chlap tak neviem ci to je jeho syn alebo kto.
Ked viete poradte.

tinad
25. nov 2009

zuzitka : a v piatok mi ho vyvolaju? bojim sa

zuzitka
25. nov 2009

tinad ... nebudú ti vyvolávať hned v piatok!!!!
oni ťa možno len v piatok prijmú, cez víkend ťa možno budú pozorovať ... monitorovať ... a ráno na vizite sa dozvieš viac 😉 😉
možno sa to rozbehne samé, neboj sa 🙂 🙂

ak budeš v nemocnici, tak na teba možno bude to prostredie vplývať stresujúco a porodíš sama 😉 😉

zuzitka
25. nov 2009

erika ... ja chodím o dvere dalej, dr.Čukašovej 🙂

a nemal na dverách napísané, kto ho zastupuje?

tinad
25. nov 2009

zuzitka : ja uz robim vsetko mozne cim sa da porod vyvolat a nic... ty si mala aky prvy porod?

erika1983
25. nov 2009

no nie je tam nic napisane, preto som si myslela ze je to jeho syn lebo on bol uz dost stary ale zlaty 😀
ta Cukasova mi povedala ze som tehotna pri prvom tehotenstve

mir09
25. nov 2009

Caute baby, tak mame po poradni 🙂 tinad asi pojdem v tvojich slapajach, sme uplne zatvoreni 😒 takze najblizsie mam dojst v pondelok na monitor, a potom zas v stredu na poradnu, doki mi povedal ze maju taku prax, ze ak sa to do tyzdna nepohne samo tak sa dohodneme co dalej.... som zvedava a dufam, ze si to krpec rozmysli dovtedy sam, lebo uz ma boli cely clovek

tinad a s tymi vyvolavackami neviem, nejde to tak rychlo, kamoske tusim vyvolavali 3 dni, ono to moze trvat kym ti to zaberie

zuzitka
25. nov 2009

prvý pôrod ... prenášala som 7 dní ... chystala som sa spať okolo polnoci a zrazu začali bolesti. ale silné a často, snád 3 minuty bol interval .... tak som klačala na posteli a dýchala 😀 😀

potom sa mi hrozne chcelo na wc, 3x ma prehnalo 😝
nakoniec som sa osprchovala, vo vani mi odtiekla hlienová /ružová/ zátka.
okolo 2h sme išli do pôrodky.

urobili mi monitor, oholili ma, klistír .... a čakala som na pôrod. vzdycháreň bola total plná, tak ma uložili na pôrodnú postel 🙂 tam som si počkala do 7.40h a porodila som chlapčeka .... 3950g, 55cm 🙂 🙂

do pôrodky som prišla úplne zatvorená, len bolesti som mala. tam mi pichli asi aj plodovú vodu. úplne som sa otvorila za jednu noc 🙂

csina
25. nov 2009

erika....ten doktor je tam namiesto Hladíka, volá sa myslím Fifík.. 😀 chodím k nemu na poradňu. Hladík sa tam vyskytje už len sporadicky, 1-2 dni v týždni aj to len ráno. Nie je to jeho syn, jeho syn je urológ.. 🙂 a myslím, že robí v petržalke na stredisku.
Nie je zlý, celkom sa snaží, len sa ho treba pýtať a vymámiť z neho, čo treba.. 😀

majkoalucka
25. nov 2009

ahojte baby ja som tiez rodila v blave na kramaroch sc, a bola som spokojna.....a aj toto druhe budem tam rodit...musim pochvalit aj sestricky aj doktorov boli super....

erika1983
25. nov 2009

csina dakujem za info uz teraz som trosku v obraze
ale este prijimam nove informacie , a este sa spytam on je aj porodnik?

mir09
25. nov 2009

super majkoalucka, dakujeme za referencie, nas je tu veru par prvorodiciek a cim dalej tym viac sa nam to blizi, tak sme vsetky dost v ocakavani co a ako 🙂

drzime palce aj pri druhom, nech si rovnako spokojna

mir09
25. nov 2009

zuzitka inac celkom si ma ukludnila, ze sa to moze spustit aj velmi rychlo z nicoho, lebo co tu vsetky baby pisu ako su uz otvorene a ako uz dlho, tak to nemusi byt az tak smerodatne, mne tam doki stale pise 1 😀 😀 😀

sestra mala tiez super rychly prvy porod, z nicoho do 4 hodin baby, tak snad mame rovnake geny v tejto oblasti

zuzitka
25. nov 2009

mir09 ... teraz v druhom tehu mám CS4 od 28tt a teraz som už 3.týždeň CS8

lekárka povedala, že do termínu nevydržím, ale kukni, už mám týždeň do termínu a ešte tu behám s bruškom 🙂

plivit
25. nov 2009

ahojte dievčatá o chvílu budem aj ja sem patriť Dnes som sa objednávala prvy krát na amb. a som objednaná na 11.12 čo je v piatok a hned aj na monitor.Neviete mi povedať aký doktor ordinuje v piatok?

mir09
25. nov 2009

jeeej zuzitka dakujem za povzbudive info, zacinam sa fakt zamyslat ze sa mi prenasat nechce, ach jaj, nejde ani o to ze sa to cakanie predlzi ako o to ze potom budeme musiet na vyvolavacku ☹
asi sme dobre maminy ked sa v bruskach krpcom tak paci

plivit a to ti nepovedali aspon cislo dveri ked uz nie meno doktora ? ja chodim v stredu ale je mozne ze v piatok su tam viaceri

zuzitka
25. nov 2009

na monitor sa chodí na číslo dverí 214 tuším.
aj na ultrazvuky tam chodia tehulky hromadne

a tam sa menia lekári vždy po 2 hodinách, furt niekto iný je tam 🙂

ja idem zajtra asi na monitor, tak kuknem, kto tam bude v piatok 😉 😉

myzma
25. nov 2009

dievcata,

mozete mi, prosim, poradit akym sposobom sa treba objednavat na ten monitor.

ak ma sestricka objedna na konkretny termin poradne, musim sa sama objednat este na monitor na ten den alebo to robi priamo ta sestricka...? stava sa, ze mate nejaky casovy rozdiel medzi monitorom a poradnou? ako sa tomu vyhnut, ak sa da... (ale vidim, ze tam travite dost dlhy cas, nez absolvujete poradnu)

vdaka

mir09
25. nov 2009

myzma, takze myslim ze monitor je len na 214, ja tam mam aj mojho gynekologa, takze vacsinou to mam vramci jedneho terminu,
tel. cislo na 214 je 02 - 59542423 ale predpokladam ze by ta tam mal poslat tvoj gynekolog ku ktoremu chodis, mojho sa vzdy pyta sestricka ci ma nabuduce ma poslat aj na monitor, alebo len do poradne
monitor trva standardne 20 minut, takze ak neprides prva cakanie je asi normalne, skus sa objednat tak pol hodinku pred svojou poradnou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre