Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

zuzitka
27. nov 2009

ja som myslela, že sa trhov nedočkám 2v1, ked mi lekárka povedala, že porodím skorej .... a furt straším s kotlíkom 😀 😀
ja plánujem v nedelu, že skočím kuknúť trhy, kvôli atmoške 🙂
síce bude 13 stupňov 😀 😀

j777
27. nov 2009

mne posledny rok trhy nesadli....som mala na obed bryndove halusky a potom sa asi pobili s tym puncom, ci medovinou... 😀 ..tento rok nemam take problemy.... 😉 ja mam v nedelu poradnu... zeby som dosla ruka hore? 😀

zuzitka
27. nov 2009

ja si tam dám len makové lokše 🙂 🙂

šak ale ty ideš v nedelu už rodiť, nie?

j777
27. nov 2009

..to keby som ja vedela.... 😎

mirulienka
27. nov 2009

tak ja som dnes bola s mm na predpriprave u jandovej a ona nam dala listok na zaplatenie, myslim, ze tam bolo aj rodne cislo mm. ale vam poviem, ze tie zeny za pokladnou... tak to je slimacia rychlost. som tam takmer dieru vystala...
baby, vy pokrocilejsie, boli ste aj na prednaske o dojceni?? ja by som chcela ist na buduci tyzden.

j777
27. nov 2009

mirulienka...ja som bola, uz si ani nepamatam co vsetko hovorila...ale bolo to fajn.. 😉

mir09
28. nov 2009

Dobre ranko, ja som si tiez nemyslela ze sa dockam trhov tento rok, ale vyzera ze asi aj hej, tak preco to nevyuzit 🙂 radsej tam sice behnem cez den, to bude snad menej ludi, len to varene mi bude chybat. n 😀

j777 normalne ta objednali na poradnu v nedelu ? mna to caka az v stredu tak tam sa asi rozhodne co dalej.

neviete co je nove s tinad ?

tinad
28. nov 2009

Maminky, ako to prebieha, ked mi povedali, ze ked do pondelka neporodim, treba prist na prijem? co mi budu v pondelok uz robit? hned mi vyvolaju porod?

krpcek
28. nov 2009

tinad, prides tam na primaciu kancelariu, poslu ta hore (bud na prve materno-fetalne, alebo na osme - podla toho, kolko maju na osmom miesta), vypisete papiere, zoberu ti krv atd. potom ta vysetria a rozhodnu kedy zacnu s vyvolavanim .. . . . ale ak mas svojho zazmluvneneho lekara tak bude priebeh urcite iny.

mir09
28. nov 2009

krpcek dakujeme za info, je dost mozne ze nas ten proces caka viacere ☹

tinad vsetko bude fajn, neboj sa urcite to zvladneme, strasne vela prvorodiciek prenasa a vyvolavaju to, tak to asi nebude az take hrozne, drzim palceky nech vseeeetko dobre dopadne, mas to rychlo a bezbolestne za sebou a ste aj s babatkom v poriadku

csina
28. nov 2009

kočky, nechystáte sa niektorá 1.12. k Jandovej na 9:15 ? Ja som chcela cvičenie, ale povedala, že najprv je nejaký pohovor...Boli ste na takom niekto, načo je to dobré? Ja som myslela, že prídem, zacvičím, zadýcham a idem domov. Neplánujem nejako dlho tam chodiť, len aby som vedela o čom to tam bude..

mirulienka
28. nov 2009

csina, to je taky vstupny pohoror, kde rozobera priebeh porodu a kadeco okolo toho... zapisuje si mamicky na statistiku... trva to celkom dlho... no a potom mozes chodit na cvicenia. ja som bola asi trikrat, ale uz sa mi nejako nechce, lebo na cvicenia nezvykne chodit nacas a je mi dlho cakat tam aj viac ako pol hodinu, ale inak su super.

mirulienka
28. nov 2009

jeeej baby, taka ciganska a makove lokse z trhov.....hmmmm, tomu neodolam. uz som hovorila mm, kedy ma tam zoberie vyvencit. 😀 😀 joo, ale ten punc, skoda ho. 😖
ale tiez som rozmyslala, ze radsej cez den, bude aj menej ludi a nebudu sa tolko strkat.

a nejako sa nam beruska vytratila.... snad uz nesla...
a inak na spadnutie vas tu je dost 😀 😀 budem pozorovat, ako budete postupne odpadavat... 😀 😀 😀

mir09
28. nov 2009

baby neuveritelne ale predsa som tie trhy stihla, som si myslela ze tento rok mi to fakt nevyjde, ze uz budeme 2v2 alebo ze sa v tomto stadiu uz ani nepohnem, no zatial super, okolo 12hod tam ani vela ludi nebolo a nasli sme mnam kuracie na grile v zemly, tak som poslala potomkovi do bruska 🙂

ak to este zvladate treba vybehnut

csina
28. nov 2009

mirulienka...tak to dobre, že si ma upozornila...rovno jej aj napíšem, že neprídem...veď som u nej na pohovore o pôrode sedela naposledy s oteckom a trvalo to 2,5 hodiny...!! načo to budem počúvať znova...ja som len chcela, aby mi ukázala, ako mám dýchať, inak neviem ani kde mi hlava stojí, toľko mám teraz toho naváľaného, nie aby som vysedávala niekde pred telocvičňou....
išla by som aj ja na vianočné, ale máme návštevný víkend..dnes boli nastávajúci krstní a zajtra čakám svokrovcov...takže cigánska ma počká cez týždeň... dnes som už prejedená...zjedla som 6 banánových muffinou...ale mali úspech nie len u mňa.. 🙂 🙂 vždy ma poteší, keď mi hostia odchádzajú riadne najedení... 😀 😀

mirulienka
28. nov 2009

csina, podla mna mozes ist na to cvicenie aj bez toho vstupneho pohovoru, ked uz si bola aj s oteckom. byvaju v pondelok, stredu a stvrtok o 11-tej, na buduci tyzden stvrtok nebude... ona si nas tam nezapisuje, takze nevie, kto bol a nebol na pohovore... kludne chod. ja asi pojdem v pondelok, ked budem stihat s poradnou...

a tie vianocne...no neviem, neviem... syn mi prave zacal vracat a ma uz aj teplotu, tak uvidime, co sa z toho vykluje... a mam prenho na zajtra napecene kolace na oslavu, lebo v pondelok ma meniny ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

johanka.
28. nov 2009

baby, nejak ste sa rozpisali, prave teraz, ked sa uz len raz za par dni stihnem dostat k notebooku...
Babmula, blahozelam k babatku, nech sa vam spolu na svete dari co najlepsie.
A zda sa, ze algida je tiez uz v porodnici, tak dufam, ze aj tam prebieha vsetko v poriadku.

Ja sa uz pomaly presuniem asi do inych tem (ako krmit, ako uspat, ako sa stihnut najest, ako neprist o chrbat...). Vidim, ze vas je tu vela tak akurat na spadnutie, tak drzim palce. A pre prvorodicky: uzite si to, kym je male este v brusku, nelutujte, ze sa neponahla von, este budete nostalgicky spominat na tie dni pred porodom 😀 😀 😀

johanka.
28. nov 2009

Aha, ktosi sa ma tu este pytal, ci som rodila na boku (neviem,ci je otazka este aktualna, ale skor som sa k odpovedi nedostala 😒 ): na konci prvej doby porodnej mi poradili lezat na boku, vraj to tak pre babo bude lepsie, tak som tak na porodnickom kresle lezala. Potom ma prisli vysetrit, to ma dali na chrbat. Branka uz bola zajdena, ale mala bola este vysoko, tak mi povedali, ze si mozem pomaly aj tlacit, a kludne sa mam dat naspat na lavy bok, ze to pojde sikovnejsie. Ale ja som bola tak vycerpana, ze som sa nevladala prevalit z chrbta na bok, bola som rada, ze lezim. Inak niekto tu pisal, ze rodil na Kramaroch na boku, a tiez jedna kocka aj stvornozky. Doktori vraj nad tym krutili hlavami, ale odrodili to aj tak. Takze ak si niekto postavi hlavu, ze chce rodit v inej polohe, tak sa to da presadit. Ja som osobne bola rada ze lezim a aj ze mam priviazane nohy, v istych momentoch som sa zapierala aj do tych strmenov.

tinad
28. nov 2009

mir09: dakujem.. 🙂

csina
28. nov 2009

mirulienka..tak to sa jej teda ešte mailom popýtam...inak mi to nebolo jasné, prečo to mám opäť počúvať, pýtala som sa jej na to hneď po tej porade s oteckom, myslela som, že ma rovno určí na termín, kedy má prísť cvičiť...ozaj..aj sa za to platí? čo si treba priniesť?
no a držím palce Andrejkovi, nech sa rýchlo vylieči...aj ja som teraz dovarila šľahačku na zajtrajší paríž krém na zákusok, manžel je Andrej... 🙂

j777
28. nov 2009

mir09 : neobjednali ma normalne, ale lekar ma vtedy sluzbu, tak je to tak mozno ja lepsie, ze nie je taky frmol ako pri klasickych poradniach...som velice zvedava co mi povie... 😕 😉

csina : neplati sa nic za cvicenie, treba si zobrat nieco na prezlecenie, na pitie, pripadne daky uterak....cvici sa na boso...su tam karimatky, ale moze sa stat, ze sa ti neujde ak by vas bolo vela, tak ak nie si nahlasena, tak si radsej zober nieco makke pod seba...ale mne sa nestalo, ze by sa neusla karimatka...

mirulienka
28. nov 2009

tak ako pise j777... ani mne sa nestalo, ze by sa mi neusla karimatka a to som sa po prvo raze uz nezapisovala na dalsie cvicenie a prisla naslepo. niektore baby sa ani neprezliekaju, proste pridu tak sportovo oblecene a cvicia.

dakujeme za palce, uz to vyzera lepsie 😕 uvidime ako v noci.
takze mame podobny vikend 🙂 vypekame a vyvarame pre nasich andrejkov 🙂 🙂 no a na nas sa to potom lepi...som zvedava o kolko mi stupne zase vaha po vikende 😖

johanka. a bol s tebou aj manzel pri porode? mal ta on prekotulnut na ten bok 😀 😀 😀

tinad
29. nov 2009

Je tu nejaka maminka, ktora isla po termine na prijem??? prosim ozvy sa..

johanka.
29. nov 2009

mirulienka, manzel so mnou bol - vidis, to mi vtedy vobec nezislo na um 😀 Inak nechapem, preco sa za otecka pri porode plati, podla mna by to malo byt naopak, mali by platit jemu. Na boxe nas nechali samych dvoch, ved nech sa manzel stara, a ked bolo treba, tak som ho posielala s oznamami do vedlajsej miestnosti, takze personal mal trochu menej starosti 😀

krpcek
29. nov 2009

tinad ja som rodila po termine.

tinad
29. nov 2009

krpcek: a ako to postupovalo, ked ta prijali? ja mam ist rano na 217 č. dveri a potom netusim co bude somnou...

zuzitka
29. nov 2009

tinad

vyvolaný alebo spontánny pôrod
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

možno tam sa dozvieš viac 🙂

krpcek
29. nov 2009

tinad . . na 217 vypisali papier, s ktorym som sla na prijmaciu kancelariu (to tam ako je pokladna), vypisali dalsie papier a sla som na materno-fetalne, lebo na osmom mali plno. to bolo vo stvrtok. na materno-fetalnom som vypisovala nejaky dotaznik, odovzdala tehotensku knizku, odobrali mi krv, a supli na izbu. potom ma prisiel dr. vysetrit a hotovo. ked som sa pytala, kedy zacnu s vyvolavanim, tak kazy mi povedal inak. 😠 v piatok mi robili ultrazvuk a prietoky a dalej sa zase nic nedialo. v sobotu, mi dali prvy vyvolavacku a dali ma hore na osme (aj to bolo len vdaka tomu., ze mal sluzbu dr. ktory sa s tym nepara). v nedelu mala sluzbu taka mlada "veeeelmi ochotna" dr. ktora mi oznamila, ze v nedelu sa vyvolavanie nerobi 😠 v pondelok ma vysetrila zase ina dr. a ta mi povedala, ze este pockame. ale to som ja uz mala rozbehnutu akciu - som zmobilizovala znameho ktory je tam chirurg, aby mi niekoho dohodil a aby sa to uz skoncilo. v utorok si ma uz zobral do parady ten, dal dalsiu vyvolavacku, v stredu tiez a vo stvrtok dalsiu a to som uz porodila . . . bolo pred sviatkami, tak sme boli dohodnuty, ze vo stvrtok sa to uz musim ukoncit . . . . nakoniec som aj tak porodila cisarskym, pretoze mala bola vysoko a ja otvorena len na 8cm.

tinad
29. nov 2009

krpcek: to preco ta nechali tak dlho cakat? ved si tam bola tyzden navyse? som zvedava ako dopadnem ja..inak kolko si prenasala?

krpcek
29. nov 2009

tinad vraj pockaju ako to priroda zariadi. prenasala som bez jedneho dna dva tyzdne.

fakt pokial nemas kontakty alebo nezaplatis, tak sa teba seru. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre