Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

upam
3. feb 2016

prosim ako ste si vybrali doktora na poradnu prp. na zazmluvnenie? existuje nejaky zoznam porodnikov ci proste idete nejaky den na kramare a obehate ordinacie?

upam
6. feb 2016

@zuzi302 pridelia ta k doktorovi sami od seba alebo si mozes pytat ku komu chces ist?

zuzi302
6. feb 2016

@upam no keď máš vybratého doktora zisti si kedy ordinuje a vtedy tam chod ja som mala dr. Mašuru on ordinuje v piatky tak keď som volala na monitor vždy som sa objednala na piatok a potom som išla k nemu do poradne.

upam
7. feb 2016

@zuzi302 neviem sa dopatrat kto vlastne teraz na kramaroch robi porodnika kedysi to mali na stranke teraz to neviem najst takze tam asi treba ist aj tak osobne pozriet ordinacie?

zuzi302
7. feb 2016

@upam mno hej jedine na dverách tuším to majú vyvesené budeš musieť ist osobne pozrieť

lusinda609
18. feb 2016

Prosím vás, neviete, čo všetko budú prerábať? V júni mám termín, som naklonená ísť rodiť na Kramáre, ale potešili by vynovené kúpelne a izby na štandarde 🙂

kikuskar5
26. feb 2016

@lusinda609 vraj hlavne zachody a sprchy, sprch ma byt vraj viac. ja uz sa na to tesim 😀 tiez jun 🙂 ale ci aj izby, ci nieco viac, ci ako to tam presne bude zmenene, to netusim 🙂

sc4ramouche
26. feb 2016

@henuska Nebudem to okecavat, vela sa hovori o nasom zlom zdravotnictve ale my sme boli na kramaroch max spokojni vo vsetkych smeroch

vedama
2. mar 2016

Tak pridam aj moju skusenost s Kramarami.Rodila som minuly rok na jesen a uz nikdy viac-uplne podcenili situaciu,pritom uz druhe dieta.Najprv ma nechali tyzden prenasat aj ked maly bol dost velky,ved ma nechali aj prve prenasat a vsetko ok tak preco nie teraz vedcdruhorodickaDopadlo toa o malom nehovorim

vedama
2. mar 2016

Ved druhorodicka. Dopadlo to ze maly nedychal,museli ho kriesit a mna skoro nechali zomriet a to uz manzel musel zvysit hlas a zacali riesit preco velmi vela krvacam samozrejme total chaos aby som prezila,skoncila som na are... Cize Kramare nikdy viac nechcem vidiet-ani nemusim nakolko deti uz nikdy nebudemoct mat,a to som cele tehotenstvo mala uplne ok aj maly bol ok.

multimatka
17. mar 2016

ja som rodila na kramaroch tri deti. vsetky mali nad 4 kila, posledny mal 5kg. Jedno bolo dokonca KP. A vsetko dopadlo vzdy ok, nikdy som nemala zaplateneho lekara, ani epidural. pravda je, ze som si ale zaplatila nadstandard izbu, lebo tie obyc su hrozne. a rodila som aj spontanne aj sekciou, cize mam skusenost aj s pooperacnou izbou. Personal je ako vsade - aj taky aj onaky. ale ak to mam zhrnut, nic katastrofalne to nebolo, mozno preto, ze nie som z cukru a nepodstatne veci neriesim. Isla by som tam rodit aj piaty raz (prve sa mi narodilo v ziline). Necakajte starostlivost ako o kralovnu, ale ani ako vo vaznici to nebude 🙂

romika26
8. apr 2016

ahojte, pridavam aj ja moju skusenost s Kramarmi - ja som rodila sekciou kvoli nestabilnej polohe maleho a bola som spokojna. Bola som na nadstandarde avsak prvu noc pred porodom som bola na standarde ktory je teraz komplet prerobeny a je to tam krasne cize staci uplne standard maminky🙂

sensen12
8. apr 2016

chcem sa spytat,na kramaroch beru miminka prec od matiek,je moznost mat mimi pri sebe,vybavit si to,zaplatit,jedno aky sposob,len nech ho mam pri sebe

miriam11
8. apr 2016

Rodila som na Kramaroch pred rokom a pol v lete. Na sestricky aj lekarov nemozem povedat nic zle, boli vsetci mili, ochotni, normalny. Vsetci ludsky pristup /to sa mi pred 6 rokmi nestalo, podavala som na nich staznost/. Bala som sa ist rodit 2x. Ale teraz bolo vsetko nad moje ocakavania. Dokonca mi vysiel aj nadstandard izba. Takze pristup sa zmenil, ja som "chytila" vyborny personal k porodu. Velmi mi pomahali a porod som mala tazky, po prvom cisarskom som rodila normalne, nastali komplikacie, museli pouzit VEX, ale vsetko zvladli s nadhladom, ukludnovali ma, proste na 1. A maleho som mala stale pri sebe. Neberu prec deticky.

sensen12
8. apr 2016

@miriam11 fakt neberu? suuuper,lebo ja chcem mimi stale pri sebe,aj prvy bol,ale v inej nemocke,a kojili sme sa az az,tak preto,suuper

miriam11
8. apr 2016

@sensen12 dokonca ani po cisarskom, po 12 hodinach, ked uz mamicka moze chodit, dietatko prinesu a uz je s mamimou stale.

kvetulienka253
8. apr 2016

@miriam11 a to mas odkial, ze aj po cisarskom dieta nechavaju s maminkou? Ja som mala cisarsky na kramaroch pred rokom a pol. Syn sa narodil v stredu rano, JISka bola plna. Hoci som na normalnej izbe bola ani nie po 24hodinach, syna mi nechceli dat, ani ziadnej po cisarskom. Dockala som sa ho az v piatok poobede, a to bol zdrave dieta. Na novorodeneckom som sa dozvedela, ze toto je u nich standardny postup, ze po cisarskom davaju az po dvoch dnoch.

miriam11
8. apr 2016

@kvetulienka253 zazila som pred 6 rokmi pri vlastnej dcere. Bolo plno, nedali ma ani na JISKU, rovno na standart izbu /aj nadstandard bol plny/ a po 12 hodinach - dcera stale so mnou. Ako som uz spominala, podavala som aj staznost, nakolko sa tam diali aj rozne ine "praktiky". No ale hlavne je, ze sa to zjavne zmenilo.

jana121212
8. apr 2016

@kvetulienka253 moj syn ma teraz 15 mesiacov, mala som akutnu sekciu, bola som 24h na jiske a hned ako som sa postavila, tak ma previezli na oddelenie a syna som mala az dovecera, potom som ho mohla odovzdat, nech sa vyspim, rano mi ho priniesli a uz bol so mnou az do odchodu. a spoluleziace to mali tak isto

kvetulienka253
8. apr 2016

heh, tak pozeram, ze to robia tak, ako sa im to hodi.

romika26
8. apr 2016

@sensen12 nviem ako je to pri normalnom porode ale mne po cisarskom dali maleho po zakroku len na 5 min ze prilozit a potom som ho videla az o den lebo som lezala na JISke.

sharmana
8. apr 2016

@sensen12 ak rodíš normálne, dieťa ti nechajú po vyšetreniach pri tebe na izbe. Ak cisárskym, tak nie, lebo ideš na JISku, a to nie si schopná nič, ver mi, len ležíš a ked ti precitá bolesť, máš čo robiť so sebou. Na druhý den ťa prevezú už na izbu, prinesú dieťatko, nechajú s tebou do večera, na noc vezmú na novorodenecké. Ale je to v podstate dobre, načerpáš ešte energiu a od dalšieho rána už je s tebou mimi.

Ked som rodila v Ružinove, dieťa som nemala pri sebe od večera do rána, o piatej ráno mi ho už priniesli. A nerozkojila som to.
Na Kramároch som bola s dieťaťom po 24 hodinách a rozkojila som sa v pohode. Dieťa prvých 24 hodín nepapá, potrebuje sa skôr vyčistiť, vylučuje zo seba zvyšky plodovej vody.

sensen12
9. apr 2016

@sharmana ja som mala 24 porod zahranicie,skoncil cisarskym,tahali zvonom a bol hned pri mne,a mlieka bolo na litre,tam ich nezaujimalo,ci vladzem ci nie,a ja,aj ked sim sa ledva naciahla za malym,furt som si ho strcila do postele a spali sme a to som bola taaak vyflus,že az,teraz bude planovany cisarsky a chcem ho hned pri sebe,aj keby som sa mala plazit,si to aj zaplatim,cokolvek,chcem kojit hned,aj keby co bolo

sharmana
9. apr 2016

@sensen12 no ja som nevládala, prespala som dosť.. a neviem ako by som chytila dieťa, nevedela som sa ani otočiť, po pár hodinách mi sestričky hovorili, aby som sa pomaly otáčala a mala som čo robiť. Rodila om spinálkou. Iné bolo epidurálkou, tam ma to nebolelo, lebo mi ju dopichovali, ale po spinálke to nebolo ani fyzicky možné sa starať o dieťa, tak dosť dobre nechápem, ako si vedela po operácii hned fungovať. Dosť divné od tamojšieho zdravotného personálu.
A inak sesternica rodila v USA a tam tiež berú dieťa po pôrode sekciou, a dokonca aj na noc v dalšie dni.

sensen12
10. apr 2016

@sharmana ja som nezmar,a po tom vsetkom,som take vypatie sil vyuzila,ze az,to by barskto nezvladol,naciahla som sa a zdrapila k sebe maleho,aj ked som sla dusu vyplut,ale mne to prave dodavalo silu,ze bol pri mne,a vzdy ked dosli ho odlozili do tej vanicky a len nikto nechapal,ze som ho zas mala pri sebe,no bolo to brutus,ale ja aj ked som dusu skori vyplula, mimi bolo u mna, doteraz nechapem jak som to dala,ale to som ja

sharmana
10. apr 2016

@sensen12 tak určite, sme rôzni ludia, lenže tu to nedovolia aj z trochu logických dôvodov. Si na JISke na pozorovaní, ved predsa je to operácia, máš ešte infúzie a musíš ležať. A mala si spinál či epidurál? Či úplnú anestéziu?

sensen12
10. apr 2016

spinal,ked bol porod 23,5 hodiny,tahali zvonom,nic,tak uplnu narkozu,rano zacal porod a az na dalsi den rano sa skoncil,tiez som bola na pooperacnej,a od rana drzal mimi na rukach chlap,a mne ho doniesol vecer o cca 19:00 ked uz som bola jak tak vnimava,to ma potom dali na normal izbu a tam uz bol so mnou

mys1ienka
2. máj 2016

Mne sa teda zdá Antolská ovela viac baby friendly. zrejme aj preto, ze na to velmi dbá prednostka novorodeneckej klinky, doktorka Chovancová.
Na Kramároch mi dieta doniesli cca 6 - 7 hodín po pôrode cisárskym len na chvílku, lezala som na JIS-ke.
Po narodení mi ho iba ukázali, ze: "pozrite vlavo, ide dietatko". Dostala som ho az na druhý den, ked ma previezli na izbu. Ziadna eufória z toho, ze mám dieta, sa teda nedostavila.
Antolská v dotazníku pre Sprievodcu porodnicami píse, ze po cisárskom nosia dieťa kazdé tri hodiny.
Kedze som aj druhýkrát musela íst cisárskym, isla som tam. Dieťa som si vypýtala asi 2 hodiny po porode a uz som im ho nevrátila. (Tam sa nejde na JIS-ku, ale na pooperacnú izbu na sestonedelí, cize je to na rovnakej chodbe ako bábatká.)
Pekne sme si spolu lezali, prebalovat ho pocas tých prvých hodín nebolo treba a po 12 hodinách aj tak stavajú na nohy. Nemali problém ani s bondingom, o dieta ale poziadal manzel, kým mna zasívali. Bábatko dostal hned po narodení a do konca operácie bolo s ním.

izzzif
3. máj 2016

@mys1ienka môžem sa spytat, ako si dokázala mať babo celý čas pri sebe uz dve hodky po cisárskom? Pomáhali ti sestričky, ked sa chcelo dojciť? Ja som sa celých 12 hodín ledva pohla a ked mi malého priniesli na dojcenie a odišli prec, malinkemu sa bradavka vysmykla z pusinky a on chudacik plakal a plakal a ja som sa nedokázala ani pohnúť aby som mu ju dala naspäť. Takto to trvalo asi 10 minút, kým mi ho sestričky odniesli placuceho prec...uz je to dva a pol roka a stále mi je to luto 🙂 je super, že si ho mohla mať takto celý čas pri sebe 🙂 ak by som mala este jedno určite by som to chcela takto zazit...s druhym som bola na kramaroch a ako vravis, dieta mi nenosili na jis-ku vobec

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre