Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

kiwinka
13. jún 2011

presne tak, moze znemoznit tlacit ked su kontrakcie a to je teprve zábava! ja si uz nikdy EPI nedám.

dankamat
13. jún 2011

@cerimi77 no vsak tiez som o tom dost citala.... a necham to na osud....

alca123
13. jún 2011

@dankamat lekára som nemala zazmluvneného, rodili ma dedinská a elo a bola som max. spokojná...teda zo samotného pôrodu si moc nepamatám ale jazva sa krásne hojí a je ozaj "pekne" spravená

dankamat
13. jún 2011

@alca123 takéto správy sú potešujúce a motivujúce 🙂 ďakujem

cerimi77
13. jún 2011

@kiwinka môžeš napísať viac o svojej vlastnej skúsenosti s EPI?

jana1106
13. jún 2011

EPI sa plati popredu a listok nedava jandova, ale anesteziolog, ktoreho treba predtym navstivit.

luc771
13. jún 2011

@cerimi77
myslim ze je to logicke a ten piatok to ide celkom rychlo, tento tyzden mi kazali prist tak isto v piatok rano monitor a hned na to poradna, budem tak uz chodit az do porodu, urcite si to tak vypytaj aj ty ked sa budes prvy krat objednavat, nemal by byt problem. Ja tiez nebyvam v Ba a nechcelo by sa mi 2x chodit kvoli tomu...

luc771
13. jún 2011

@cerimi77
s tou epi je to presne ako pisu baby, treba ju zaplatit vopred inak ti ju nepichnu, mozes ju v den porodu odmietnut a potom ti vratia peniaze ale o 10€ menej. Podklady k uhrade ti da anesteziologicka ktoru treba predtym navstivit, da ti k tomu na precitanie informacie + vyplnas tlacivo o tvojom zdravotnom stave, nevysetruje ta ale v den porodu ti budu robit test zrazanlivosti... absolvovala som to minuly tyzden takze aktualne info...

kiwinka
13. jún 2011

@cerimi77 moj porod bol "zabavny" ... 😒
cele to trvalo asi 22hodin od prvej kontri az po uplne otvorenie ... skrátim to, nechce to opisovat cele 🙂 samozrejme... mne pichli EPI uuuplne na zaver ked uz mi bola vlastne na hovno s prepacenim... mala som uz rodit a ja som kontri necitila, nevedela som tlacit, nevedela som spolupracovat,,, pichli mi tak silnu davku EPI, ze som si necitila vobec spodok tela,,,, tlacila som ale do hlavy,, ty mas tlacit dole na konecnik 🙂 no bolo to cele uplne zle....vsetko sa to predlzilo, skakali mi po bruchu, vytahovali malu ako sa len dalo, ale ručne, bez pooci nejakych pomocok.,, az posledne tlacenia som uz citila zrazu ucinok EPI pominul a mala bola na svete 🙂 hlavicku mala trosku šišatú lebo ostala dlhsie v porodnych cestach, hlavicka je makka, takze sa jej tak vytvaroval tvar lebky,,ale to o par chvil pominie, netreba sa toho zlaknut 🙂 , mam krasnu zdravu dceru s krasnou hlavickou! 🙂
ja EPI uz nikdy viac! nahodou sa stane to co mne a mate to zbitocne komplikovane,,, samotny porod trva par minut, samotne tlacenie a ide to krasne ked dokazete spolupracovat, to uz je malina!EPI je fuj.
este mi to ani nevedela zaviets tu Epinu, no konec, strasne daco 🙂 hahaha . po porode niekolko tyzdnov som este citila miesto vpichu... "trpela" som 21hodin az na poslednu dvadsiatu druhu hodku mi dali EPI a dakujem , zbitocne mi to skomplikovali ked uz konecne sa blizil samotny vrchol- narodenia mojej karolínky.
nikoho tu nechcem strasit , dajte si aj 4krat EPI,, je to na kazdej z vas.. toto je moja skusenost.
a este musim napisat, ze EPI som si zaplatila a dala pichnut na zaklade len kladnych odporucani od rodičiek!!! a tak som dopadla ja.. 🙂

angie267
13. jún 2011

ja som tiez rodila na Kramaroch aj s EPI a ja mam zasa pozitivny nazor, prvy porod bez EPI des, hruza, druhy s EPI a mozem povedat, ze takmer bez bolesti a cely porod som si uzivala a tlacenie uplne bez problemov. Pichala mi ju taka mlada anesteziologicka vysoka blondinka trosku viac dermakolu mala na sebe 😅 a mozem povedat ze skvelu pracu odviedla ani som necitila nic ked mi ju zavadzala, vsetko krasne komentovala a ked bolo treba dopichnut tak do par minut bola spat. Miesto vpichu par dni som citila ale nebolelo to 😉

cerimi77
14. jún 2011

@luc771 ďakujem za info, určite si to budem snažiť vybaviť na ten istý deň všetko, tiež sa mi tam nechce cestovať zbytočne, v tých najväčších horkách aké predpovedajú na august a to kvôli 5-10 min vyšetreniu... tak dúfam, že to vybavím... o tej EPI viem, že musí byť vopred zaplatená, ja stále neviem či si ju zaplatím alebo nie..
@kiwinka ďakujem za tvoj názor a skúsenosť, ako tak čítam, je to dosť individuálne, ja chodím tu u nás na predpôrodnú prípravu a tam nám hovorili, že niekde ani nechcú pichnúť EPI mamičke, ktorá neabsolvovala predpôrodnú prípravu, lebo neviem ako má tlačiť a nespolupracuje a potom ten pôrod s EPI je oveľa komplikovanejší, nehovorím, že to je tvoj prípad ale je pravda, že ak mamička po pichnutí EPI necíti kontrakcie, musí vedieť čo má robiť, ak to nevie, je to celé zle a je lepšie rodiť bez EPI...

luc771
14. jún 2011

Baby, dnes som bola na kramaroch na prednaske o dojceni a starostlivosti o dieta + info o pup.krvi, niektore ste tu pisali ze na standardne izby nechodi laktacna poradkyna tak som to povedala dr.Jandovej a hovorila ze urcite musi chodit laktacna na obe oddelenia aj ked nie kazdy den, ak by neprisla treba si ju vyziadat od stanicnej sestry. Takze podla mna treba byt otravny a stat si za svojim, podla pravidiel nemocnice musi byt starostlivost rovnaka na oboch oddeleniach, rozdiel je len vo vybaveni...

milla11
14. jún 2011

Ahojte baby, k tej EPI. Vsetky moje kolegyne/kamosky, co teraz nedavno rodili - spolu 5 /1 na Antolskej, 3 na Kramaroch a 1 v Ruzinove/, mali EPI len ako poistku. V prvom rade chceli prirodzeny porod, ale nakoniec si EPI vyziadali. Vraj tie bolesti su naozaj take silne + aj ja ked som si bola vybavit EPI a rozpravala som sa s anesteziologickou, mala som dost otazok a ona mi povedala, ze sa tolko pytam, lebo nemam kontrakcie 🙂)) + ze idealne je, ked ju pichnu, ked je zena otvorena na 3-4 prsty. Ziadna kamoska nemala pocit, ze by nevedela tlacit a pod., len 1 jej ju nestihli dat, lebo sa velmi rychlo otvarala.

mirm
14. jún 2011

ahojte
ja som rodila cca pred 3 tt na Kramaroch. Isla som do nemocnice, lebo mi odtiekla voda. Nastastie som mala pre istotu zaplatenu EPI, aj ked som bola otvorena len na 2-3 prsty mi ju pichli, bolesti sa zacali poriadne zosilnovat. Vzhladom na to, ze Katka mala omotanu snuru okolo krku tak sme museli ist rychlo cisarskym a EPI som si uzila chvilku ale stalo to za to. Neviem si predstavit, ze by som mala prirodzene rodit bez EPI a to nejaku bolest vydrzim.

luc771
14. jún 2011

@mirm
Takze ty si mala epiduralku a rodila cisarskym, je to pravda ze ta potom nemusia uspat ked mas epi? dokedy ti epi nechali ? podavali ti cez nu nejake lieky na zmiernenie pooperacnych bolesti ?

sirael
14. jún 2011

@luc771 Ahoj, reagujem na tvoj prispevok ohladom tej laktacnej poradkyne. Ja som na Kramaroch rodila pred necelymi 5 mesiacmi a mala som aj nadstandart a poviem ti, za mnou neprisla ani laktacna (a to som bola po CR a mliecko sa mi rozbiehalo veeelmi tazko), ani mi nikto neukazal co s babatkom - ako sa prebaluje, oblieka, proste nic. Az den pred odchodom mi ukazali, ako sa babatko kupe. Takze tolko z mojich skusenosti s touto nemocnicou....☹

titkovamiriam
14. jún 2011

trosku vam sem vbehnem 😉 ja som starsich rodila na Kramaroch ,no Mareka v inej nemocnici ale koly problemom bol na Kramare prevezený a nebiť tam laktacnej poradkine veru by som asi ani nekojila.Najskor som priamo kojiť nemohla tak som mlieko nosila do laktaria,bolo ho uboho malicko /,stracala som nadej že sa vobec do kojenia pustím,/kde ho Marekovi vzdy dali ked bolo treba,potom ked uz som mohla s marekom byť aspon cez den tak ma rozkojili,mohla som sa ich opytat naco som potrebovala a veru kojila som 18m 🙂 .asi sa treba stale pytat ked nieco clovek nevie a potrebuje pomoc. 😉

mirka285
14. jún 2011

@kiwinka ty sa tusim vyzivas v negativnych prispevkoch 😀 no tak ja som rodila dva krat,raz bez epi a raz s epi,ak by som isla rodit este raz urcite s epi,pre mna to bolo sto a jedno 🙂

luc771
14. jún 2011

@sirael
To si neviem predstavit, a co ti povedali na to ked si ich ziadala o laktacne poradenstvo a pomoc s dietatkom ?
No ak by nebola po ruke laktacna poradkyna, zevraj cez vikend tam nie je, tak sa spolieham aj na sestricky lebo nam dr.Jandova povedala ze kazda sestra je skolena na laktacne poradenstvo...

tetkabetka
14. jún 2011

@sirael Ja som tam rodila pred necelými 3 mesiacmi a tiež som mala zaplatený nadštandard a ako sa mám a či mi ide kojenie sa ma pýtali hádam aj sanitárky. Zdalo sa mi, že majú všetci zamestnanci tam asi z tých peňazí z nadštandardu zaplatený aj úsmev a záujem. Ja si vôbec nemôžem sťažovať.

Vidím, že tu preberáte epidurálku, ja som ju nemala ani pri prvom ani pri druhom pôrode, obe deti veľké, prvý pôrod s komplikáciami, ale napriek tomu som sa aj pri druhom rozhodla bez epi a neľutujem. Ale koľko ľudí, toľko chutí. 😉

miri.b
14. jún 2011

ahojte, ja som rodila pred 3,5mes. a bola som na nadstandarde, ale tiez za mnou ani raz neprisla LP, chodili len sestricky ,a to som tam kvoli tomu isla rodit

mirka285
14. jún 2011

@luc771 tak ja ti teda napisem holu realitu...ano,kazda sestra je skolena,ale prd o tom vedia...same od seba nepridu ani nahodou,ked som bola za nimi aby mi ukazali spravne prisatie,tvarili sa,ze ich obtiazujem....ale pozitivna sprava je,ze kazdy druhy den je tam laktacna poradkyna taka starsia pani,ktora je velmi mila,poradi,pomoze,takze urcite sa obrat na nu a pytaj sa,pytaj sa,pytaj sa 😉

sirael
14. jún 2011

@luc771 Prvy den ked mi malu dali - cize to bolo den po porode, lebo den som lezala na JISke, tak mi povedali, ze pride o chvilu - vecer, ked som sa pytala, tak mi povedali, ze mam skusat, tak som skusala sama, ked to neslo, prisla sestricka, chytila mi prso a dala malej do pusy a akurat mi ukazala super polohu na kojenie - ze ju mam kojit po leziacky, co vsak po CR je veeelky problem, lebo ked som si ju dala k sebe na postel, tak som musela prosit spolubyvajucu, aby mi malu chytila, aby som ja voobec vedela vstat z postele. No a po dvoch dnoch, co som uz plakala, ze nemam mlieko, mala nepapa, tak na vizite mi lekarka ukazala jednu polohu dobru na kojenie a tak sme bojovali, az sa to rozbehlo....🙂 Ale nie som z tych, co drzia pusu, pytat som sa pytala a nie raz a aj tak nic z toho....ale tak zvladli sme to a to je to podstatne...🙂
@tetkabetka Ja sa na sestricky z oddelenia vobec nestazujem, to boli zlate zienky, aj sestricky z novorodeneckeho, tie boli tiez zlate, len velmi mi tam chybala ta laktacna, co mi slubili niekolkokrat ze pride a nikdy neprisla, az sme sa to s malu same naucili....🙂 A co sa tyka prebalovania a podobnych veci, tiez mi povedali, ze vecer vam to ukazeme, zajtra vam to ukazeme a to uz som sa naucila aj sama....🙂 Ale sestricky su tam velmi zlate, to nemozem povedat, ze nie....🙂

tetkabetka
14. jún 2011

Za mnou tá laktačná chodila a moc mi pomohla, aj psychicky, je to zlatá pani. Cez víkend tam ale nie je.
Mňa tam dokonca učil kojiť aj nejaký Dr. z Kanady, či odkiaľ to bol. 😀 Som akurát vystihla, že tam bol robiť prednášku a tak chodili aj po oddelení. Tu je link, kde sa o ňom píše. http://dojcenie.wordpress.com/
Mne sa to zdalo až divné, že som tam nenatrafila ani na jedného neochotného človeka, či už to bolo z radov sestričiek, doktorov, sanitárok a laktačnej. Aha vlastne jedna osoba ma napadla, ale to bolo ešte na oddelení o poschodie nižšie na normálnom šestonedelí a to pani, čo rozdávala obedy. Tej som sa fakt bála. 😀

kiwinka
14. jún 2011

@mirka285 to je fakt, nie domienka o com pisem... sorry 😅

milla11
14. jún 2011

Kocky to je divne, ze tu mate kazda ine skusenosti. Moje kolegyne, co tam teraz rodili si chvalili - aj laktacnu, aj ostatne, tak uvidime. Zatial - priprava Dr. Jandova, monitor, poradne - mozem len chvalit aj ja.

sladjana
15. jún 2011

@tetkabetka ahoj,ja bi som sa kcela spitat,kolko vazili babetka?ked hovoris ze boli velke,ja mam sina vazil 4,100kg ateras cakam djevcatko asi o dva mesjace ma caka porod,a rozhodujem sa o moznostjach,dat si ci nedat epidural,pri malom mam pocit ze mi nezabrala,od bolesti som 😝 nevjem ako bi bolo bez nej,ale kcem sa este spitat co znamena nadstandard na kramaroch?ci to stoji za to aj kolko sa za to priplaca?dik

cerimi77
15. jún 2011

práve som si volala Dr. Turkotovi, ktorého si chcem zazmluvniť ako pôrodníka, a hneď si ma objednal na utz čo sa robí v 30tt... má niektorá skúsenosti s týmto doktorom?

janicka
15. jún 2011

ahojte babule. Takze po 16 hod. trapeni s kontraciami nakoniec sme skoncili akutnou sekciou, lebo mala bola ohrozena... proste porod nepostupoval... hrozne ma to mrzi, pretoze uz sme aj ,,tlacili" na porodnom boxea vsetko vyzeralo byt ok, a zrazu sekcia... no... ale uz sme doma, a mame sa super. Julia sa narodila 2890g a 48cm

luc771
15. jún 2011

@janicka
Gratulujem k uspesnemu finale! 😉 To je mi luto ze ste sa tak natrapili, fuuu 16 hodin si ani neviem predstavit a nakoniec sekcia, ale hlavne ze to dobre dopadlo a mala Julinka je zdrava a mozes sa z nej vytesovat. Ked budes mat cas tak nieco napis ako si bola spokojna so sluzbami v nemocke, personal, izby, laktacna poradkyna a tak, budem vdacna za kazde info.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre