Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

sandruska2011
6. máj 2011

@janka2504 no ja som mala unho prvy krat poradnu tuto stredu a tiez mam taky isty nazor nanho ...:( neviem preco mi tak pripada :( tak som zvedava aky bude dalej .... dufam ze sa to polepsi 🙂

dankamat
6. máj 2011

@adrianiiita vcera som tam bola, tak nadstandard stoji: dvojlozkova 16€/noc a jednolozkova 32€/noc. Ale bola som pozriet aj na oddeleni sestonedelia, kde nemali nadstandard a vyzeralo to tam v celku dobre v porovnani s inymi nemocnicami, ktore som videla. Jedine minus su toalety, ktore su spolocne na chodbe, ale su blizko z kazdej izby, takze si nemyslim, ze je to az taky problem.
@sandruska2011 u Kleskena som bola vcera, rano nemal naladu, pretoze ho otravovali a rozculovali s blbostami. Ale aj on je len clovek, tak to treba brat s rezervou. Ja chodim na ultrazvuk k Gottschalovej a on prisiel na konzultaciu - bol nesmierne mily, poradil, ukludnil ma a hlavne vsetko podrobne vysvetluje ak sa nieco vyskytne, co u inych lekarov kym sa neopytas nic nevies. Ja som bola teda spokojna.

luc771
6. máj 2011

@dankamat
ahoj, ako si sa tam dostala, to oddelenie sa da ist pozriet keby som chcela ?

janka2504
6. máj 2011

@sandruska2011 hmmm tak snáď bude lepší časom
Ja tam chodím k doktorke bohacikovej

chruminka
6. máj 2011

Ahojte buduce maminky 🙂 tak ja som priblizne pred rokom a pol lezala a rodila na kramaroch.
Kedze som cakala dvojicky tak som si tam polezkala uz cca 3 tyzdne pred planovanou sekciou.Musim povedat ze povodne som tiez planovala zaplatit si nadstandart po porode,ale....kedze som lezala na standarte 3 tyzdne a bolo to tam celkom v pohode (predstavovala som si to horsie).wc a sprcha je sice na chodbe ale fakt sa tam o to starali bolo to tam ciste (samozrejme to zaviselo od nas co sme tam lezali) ked bol daky problem sestricky hned riesili.
Tak som sa rozhodla ze tam ostanem aj po porode,celkom dopra partia sme sa tam dali dokopy za tie 3 tyzdne 😉 aj sestricky sme uz poznali tak naco platit,peniazky sa nam zisli neskor pre babetka 😵
A vsimla som si ze nejake velke rozdieli vo vyhodach na nadstandarte neboli aspon co sme poculi (kedze som tam nebola,ale jedna znama sa tam dala po porode presunut a trosku lutovala)
Nechcem teraz nikoho odhovarat od nadstandartu to urcite nie,vsak aj ja by som tam skoncila keby ze neskoncim skor v nemocke 😅
Ja len ze strava bola ta ista ako sme mali my,navstevy museli vybavovat tiez na chodbe,sestricky a dr. z novorodeneckeho boli tie iste,akurat teda ze to mali blizsie a to WC a sprcha je tusim na izbe.
Neviem ci sa chovaju sestricky z novorodeneckeho nejako inac k maminkam co lezia na nadstandarte,ale z rozpravania mojej znamej to bolo cca o tom istom 😖
Kazda smena vam kaze robit nieco ine nejak inac a ja som bola teda z toho vsetkeho dost zmetena,napr. jedny mi kazali babusit deticky a prisla druha smena a ta sestricka ma zvozila pod ciernu zem ze co su take nababusene ze ich mam povyzliekat....a takto dokola....som bola z toho na nervy!
Ale nasli sa tam aj mile sestricky co mi deticky aspon na noc zobrali hore nech sa aspon trosku vyspim,aj kazda detska vizita mi hovorila nieco ine raz ze domov pojdeme ked budu mat taku a taku vahu,dalsia dr. ze tak za dva dni sme doma a na dalsi den druha dr.ze tam zostaneme este dobre dva tyzdne, a tak dokola....som bola z nich fakt na prasky
Ale to je v kazdej nemocke tak ci na kramaroch ,ruzinove alebo antolskej (co som sa s kamaratkami bavila),takze uz druhy raz ak tam pojdem (ak ! 😀 zatial nam nase dve jezibabulky stacia 😵 ) tak si uz budem robit podla seba a hotovo!
Tak vam vsetkym drzim palce nech vam tie porody rychlo ubehnu nech ste potom co najskor fit a svasimi detickami co najskor doma v klude 🙂
Ja som mala planovany CR a bolo to v pohode zazmluvnila som si lekara a musim povedat ze sa to oplatilo.
@janka2504 Bohacikova je myslim este stale primarka ci uz nie? Nechcem nikoho ohovarat (mozno ma niekto iny nazor alebo skusenost) ale co som tam ja lezala tak bola ona dost neprijemna a mala take zastarale nazory aj mne nechcela povolit tyzden a pol pred terminom CR koli vahe deticiek pritom aj ja aj moj lekar sme jej vysvetlovali ze oni uz nemaju kam rast ,chudatka boli tam take natlacene som mala uplne malinke brucho nikto neveril ze cakam dvojicky 😀

dankamat
6. máj 2011

@luc771 nie je to bezne, ze tam niekoho pustia. Ale ja som bola na uzv u Dr. a bolo mi strasne treba cikat, lebo maly ma velmi tlacil. A kedze WC su len uplne dole na prizemi, tak ma pustili tam na to oddelenie, aby som nebola dlho prec. Tak som to tak v rychlosti vsetko videla. A mamicky mali otvorene dvere na izbach, tak preto som to obkukala 🙂 Ale fakt wc aj sprchy boli kusok od izieb. Na tej chodbe co som bola ja boli tusim 4 izby, takze to nie je az tak vela na spolocne wc ci sprchu. Po chodbach chodili sestricky a kontrolovali ich, takze si tiez myslim ze starostlivost je taka ista ako na nadstandardnych. Ale je to na kazdehho vlastnej volbe.

sandruska2011
7. máj 2011

@janka2504 tak to mas dobre potom 🙂 a kedy mas termin moja ?? mne uz sa to krati .. ja mam 25.5 🙂
a natoho mojho doktora mas asi taky isty nazor ako ja ...:(

sandruska2011
7. máj 2011

@dankamat tak to som dost zaskocena bo moc mi toho nepowedal , sice som bola tiez prva, mozno preto 😀 no uvidim na dalsej poradni 🙂nehoworim ze je zly len prvy dojem nebol nejaky moc priaznivy .. no ale mozno nabuduce to bude lepsie . a ked howoris ze je taky a zaujima sa tak o buduce mamicky je to pekne 🙂 dakujem ti za tvoj nazor.. 🙂

sandruska2011
7. máj 2011

ahojte nastavajuce mamicky 🙂 ma niektora tu z vas termin nejako v maji ?? ja mam 25.5 🙂 ??? hm???

zuzana369
7. máj 2011

@sandruska2011 Ahoj, ja mam termin 23.5., ale zatial sa nic nedeje, ani poslickovia, len tvrdnutie brucha, cervix 4 cm, brucho stale hore a mala tancuje odusu 🙂 tak neviem, ci to pride zrazu a bude, alebo mi budu musiet vyvolavat (co by som nechcela).

janka2504
7. máj 2011

@sandruska2011 ja mám o mesiac neskôr ako ty a to ty si si ho vybrala či tiho pridelǐi
Ty už to budeš mat čoskoro za sebou super a odkiaľ si ?

janka2504
7. máj 2011

@chruminka uz tam nieje primarka ku mne je celkom ok veľa ľudí vravelo že je nepríjemná a odmerana ale možno je to tým že som tam po znamosti tak je kumne ok uvidíme pri pôrode

katakata
7. máj 2011

@sandruska2011 ja mam tiez 25.5. v utorok som bola prvykrat na poradni, chodim k tokolyovej...v pondelok idem na sono...ja som druhorodicka po SC, a ani neterz to nevyzera podla dr na spontanny porod...mam uplne nezrele porodne cesty, povedala ze to je dost nezvykle v tomto obdobi a ze sa mam skor zmierit s dalsou sekciou...ty chodis do poradne ku komu?

katakata
7. máj 2011

@sandruska2011 aha az teraz som si precitala ze chodis ku kleskenovi, toho vobec nepoznam

sandruska2011
7. máj 2011

@janka2504 no mne ho pridelili ja som si ho nevybrala ... a o mesiac tak ale tebe sa to tiez uz blizi 🙂 no to hej budem teda 🙂 a ja som z bratislavy 🙂 a ty? a co cakas? nam povedali ze dievcatko ale neni to na 100% takze to ako keby som to ani nevedeela 🙂 ale 10 mam ultrazvuk este tak uvidim co mi tam povedia 🙂 a tebe tiez drzkam palce 🙂

sandruska2011
7. máj 2011

@katakata jeej to vazne ten isty termin 🙂 a co to bude ?? 🙂 tak ja tiu drzim palce aby to dopadlo co najlepsie a bez komplykacii ja by som ziadne mat nemala mam vsetko v poriadku 🙂 takze uvidime .. no a bude to moj prvy porod cize prve babätko na kt. sa strasne moc teskam 🙂

janka2504
7. máj 2011

@sandruska2011 my budeme mat babu
ja som z bratislavy ale byvame v dunajskej luznej
aha no ta to si nemala moc stastie ale tak snad bude ok 🙂))) uz to snim nejako vydrzis 🙂

sandruska2011
7. máj 2011

@zuzana369 no ani mne sa nic nedeje a brusko mam tiez hore a tiez cakam asi dievcatko takze uvidim 🙂 mne tiez tancuje o dusu no uvidime je to moje prve babätko tak sa uvidi 🙂

sandruska2011
7. máj 2011

@janka2504 ty ho poznas??? mala si snim nejaku skusenost ci nie??

janka2504
7. máj 2011

@sandruska2011 ja som bola u neho na ultrazvuku a stacilo mi 🙂

sandruska2011
7. máj 2011

zuzana369 a katakata ako to planujete s izbou ?? mate v plane nadstandart alebo obycajnu izbu ???

sandruska2011
7. máj 2011

@janka2504 to myslis ako s tym smailom 😀 dobry ci ??

janka2504
7. máj 2011

@sandruska2011 to bolo ironicky

sandruska2011
7. máj 2011

@janka2504 myslela som si 😀

janka2504
7. máj 2011
sandruska2011
7. máj 2011

janka idem ja spinkat bo uz som dost unavena 🙂 tak ti prajem dobru noc 🙂 a aj vam vsetkym ostatnym 🙂

janka2504
7. máj 2011

@sandruska2011 ok dobruuu

katakata
7. máj 2011

@sandruska2011 ja planujem nadstandrd, predsa len pred 4 rokmi som si uzila standard a teda nikdy viac...mne wecko dost chybalo a hlavne tri zeny a tri deti na jednu izbu je fakt vela...takze dufam ze sa mi podari ho chytit...sandri my cakame chlapceka, vyzera ze je vacsi, aj dcera mala cez 4 kg tak som zvedava...ja som uz dost v strese z porodu, cakam nan jak na popravu...totiz na prvy porod mam katastrofalne spomienky....

zuzkat1
8. máj 2011

ahojte🙂 tehotna nie som,len mapujem situaciu, lebo by som chcela druhe mimi🙂 a zaujimalo by ma ci na kramaroch existuje moznost ze by so mnou bolo na izbe aj starsie dieta... dakujem?🙂

sandruska2011
8. máj 2011

@katakata no ja neviem ja neplanujem nic 🙂 som prvorodicka takze uvidime ako to cele dopadne 🙂 tak to bola dost velika 🙂 a ako sa vola?? tak to mate super ked teraz chlapceka 🙂 ci si chcela este jedno dievcatko ?? ja newiem bolo to az take strasne ten standart ???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre