Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

iviatko
5. sep 2012

@aduskatt dakujem 🙂

lucica
5. sep 2012

@iviatko Ja chodim k turkotovi a aj ho mam zazmluvneneho k porodu. Zatial je velmi prijemny, uvidime aky bude pri porode. V nedelu mam termin, tak potom pripadne napisem ako som bola spokojna. Ale myslim a dufam, ze to bude super. 🙂

aduskatt
5. sep 2012

@lucica
@iviatko baby, mne pri porode nebol, ale mala som ho ako izboveho.........v sobotu vecer som porodila a ked v nedelu rano nastupil do sluzby a zistil, ze nie som na izbe, tak vybehol za mnou na porodnicu, hodil sa mi okolo krku a vyobjimal ma, zagratuloval mi.a bolo vidno, ze to nie je strojene, ale uprimne a od srdca, bol velmi rad, ze "sme to dotiahli do uspesneho konca". A to pred tym sme sa v zivote nevideli, takze na Vasom mieste by som bola rada, ze budete pri nom🙂

iviatko
5. sep 2012

@lucica drzim palce!

@aduskatt mne staci, ked citam len dobre ohlasy...🙂 a uz sa tesim.

aduskatt
5. sep 2012

@iviatko no drzim palce, nech to dopadne dobre🙂 ale pri nom sa fakt bat nemusis.ja mam vdaka nemu krasne spomienky na porod a to pri nom ani nebol, xixi

iviatko
5. sep 2012

@aduskatt synatora odrodil dr.valent a tiez max.spokojnost, tak sa tesim, dufam, ze budem mat stastie 🙂)

lin123
5. sep 2012

ahojte. kde prosim najdem v ktorej ambulancii aky doktor ordinuje?

iviatko
5. sep 2012

@lin123 asi nikde

lucica
6. sep 2012
iviatko
6. sep 2012

@lucica no,podla toho tam nikdy ten turkota nie je.

lucica
6. sep 2012

ale čoby nie, je ot pod názvom ambulancia rizikovej gravidity. Streda 13:00, je to ambulancia 214 ale to cislo ambulancie tam nie je

andyb25
6. sep 2012

@iviatko musíš si pozrieť všetky ambulancie, lebo názov ambulancie je iný ale robia aj poradne pre tehotné 😉

katie1
6. sep 2012

babulky ake davaju teraz na Kramaroch erarne oblecenie pre babo? Lebo myslela som si, ze standardne tie komunisticke kosielky a perinky (chcela som kvoli tomu zabalit do tasky aj bodyno), no pocula som, ze na Antolskej davaju na oblecenie erarne bodyno a dupky alebo polodupky. Je to tak aj na Kramaroch?

fialkaa
6. sep 2012

@katie1
pred necelymi 3 rokmi davali erarne veci, ale ja si uz teraz vezmem svoje, pretoze to boli vsetko take neforemne kosielky. neodporucala by som ti body, skor nejake kabatiky a kosielky, cize bez toho spodku, aby sa babatku dobre vetral pupocnik a aby si mala lepsi pristup k prebalovaniu. ja si vezmem take, ktorych mi nebude velmi luto v pripade straty, co sa tam moze napr. pri kupani stat. ale isto beriem svoje.

liz_lemon
6. sep 2012

@katie1 davaju tam body aj dupacky, maju aj kosielky, ale tie ak nechces, tak ti nedaju, samozrejme perinky maju, tie su dobre na prenasanie babatka, ale mozes si kludne doniest aj vlastne veci
@fialkaa

katie1
6. sep 2012

@liz_lemon super! To som chcela pocut...ako je to aktualne v tomto roku 😉 Takze nebudem nic nosit. Iba teda ciapocku, ponozky a rukavicky, tak ako je uvedene v zozname veci co si mame priniest 🙂

katie1
6. sep 2012

a este som sa chcela spytat, ci mozem pri porode pit a dat si hroznovy cukor na energiu?

liz_lemon
6. sep 2012

@katie1 myslim, ze ani tie netreba, podla mna ich tam maju, ciapocky na 100%, ponozky nebude treba vobec, ked bude mat babo dupacky

fialkaa
6. sep 2012

@liz_lemon prosim ta a ako to teraz vyzera na Kramarcoh? vidi sa mi, ze som pocula, ze porodnica je tam zrenovovana. bola si na nadstandarde?

liz_lemon
6. sep 2012

@fialkaa ano, bola som na nadstandarde, ako podla mna to nevyzera zle, ale ani nijako super, cistota tiez nie je ich silna stranka
na izbe je kupelna, ktora je vsak spolocna pre 2 izby, cize su na nu 4 baby, je tam len 1 skrina, stolik malicky, ze sa na nom neda skoro ani jest, dokonca nam zakazovali si na neho dat obal s jedlo, lebo ze sa zlomi 🙂 tak potom neviem, kde sa ma clovek najest, je tam TV, podla mna je tych 18 E vysoka suma za to, co tam clovek nakoniec ma, ale je to lepsie ako klasicke neplatene izby, tam je to fakt otras
porodnicu si ani moc nepamatam, mala som akutny cisarsky, takze sa to zbehlo prilis rychlo 🙂

fialkaa
6. sep 2012

@liz_lemon hlavne tie porodne saly by ma zaujimali, lebo pred tymi 3 rokmi, to bol des, hlavne WC.
ja som bola tiez na nadstandarde, ale na 2ke, to bolo celkom v pohode.
ak bol niekto na klasickej izbe, napiste babulky, zaujimalo by ma, ako to tam vyzera. a tiez porodne salyxdc

liz_lemon
6. sep 2012

@fialkaa porodnu salu si nepamatam, ale pred porodom som sa stihla osprchovat, a ta sprcha bola v pohode, tak zrejme aj WC bude ok
lezala som aj na klasickej izbe, a tam su 4 na izbe, sprcha a WC je na chodbe, WC este ako tak ujde, ale sprchy boli otrasne, na izbach sa utieralo len tak nasucho, ziadna voda, takze cistota otras

fialkaa
6. sep 2012

@liz_lemon no zbohom 😒

veronika66
6. sep 2012

@fialkaa ahoj ja som bola na kramároch pre 8týždnami a bola som veľmi spokojná 🙂 najprv som bola prvú noc na normálnej izbe boli tam 4 postele ale boli sme po troch izba bola uplne jednoduchá postele, noční stolík, umyvadlo.Nič moc ale tak nejde tam človek na dovolenku do hotela 🙂
Ráno mi robili sekciu takže len jednu noc som tam bola a pôrodné sály neviem aké sú lebo j a som bola na tej operačnej a to išlo fakt rýchlo a potom som bola 24h na jiske a tam boli veľmi fajn sestričky a potom ma odtiál previezli na nadštandart kde bolo veľmi fajn.Boli sme na izbe dve 1noc 18€.Na izbe telka, wifi pripojenie, strava na izbe (čo na normále nebolo) stôl,kúpelka s wc -čo bolo veľmi čisté chodili j 2x denne a dopĺnali c papier,vložky a podľa potreby aj podložky.Na chodbe deenne čerstvý čaj sladký/horký.Bol tam aj ,,telefón,, na sestričky ktoré hneď dobehli 🙂 samozrejme s úsmevom.a výhoda nadštandardu je že je hneď vedľa novorodenecké oddelenie a keď sa bábo kúpe nebeháš s ním s 8meho na 9te poschdie.Sestričky na novorodeneckom sú milé a ochotné všetko vysvetlili a ukazali keď som potrebovala 🙂 Tak ja som bola fak veľmi spokojná.Tak never úplne všetkému čo sa tu v negatívoch popíše.A ideš si po bábätko tak sa s toho budeš tešit a nebudeš si všímať nič iné uvidíš 🙂

janka3a
7. sep 2012

Ahoj, ja som sa vratila z Kramarov vcera a bola som spokojna, az na tie nepohodlne postele. POdobne, ako veronika66 som mala sekciu, pred ktorou sa vyskytli mensie problemy, ale dopadlo to nakoniec OK. Po sekcii som bola na reske, potom ma previezli na standardnu izbu, kde som bola az do svojho odchodu. Izby boli po 4 och, kazda mamka mala postielku pre male...Maleho mi na moju ziadost nosili prve dva dni len na kojenie, potom som ho mala obden a na noc mi ho vzali, a na 4 den som ho mala uz na cely den...
Mala som vsetko svoje, ale davali erar veci pre male a vlozky, tiez davali tie podlozky do postele...nocnu koselu musis mat svoju...
Strava nic moc, ja som zvyknuta jest inak a ine, ale hlad ta donuti...my sme ked nebol hrasok, nebolo to ono, hlavne ze sa hrasok nema davat...
Kedze som mala sekciu, zacinala som kojencekou vyzivou, ale postupne som sa prepracovala na normalnu stravu - ale ta domaca je najlepsia.
Znami mi nosili co som chcela, od pitneho rezimu po jedlo, nebol tam s tym problem, mohla si jest aj na izbe...

Na kramare mi ostane krasna spomienka a to jazva cez pol brucha, ale hlavne, ze je maly OK.

Ja nemozem nic zle povedat, len jedno, ze mna a moju rodinu delila dialka, nakolko som bola cezpolna a bola som daleko od vsetkych.Preto mozno ten pobyt v nemocnici bol o nieco tazsi, ako pre domacich.

veronika66
7. sep 2012

@janka3a na tu stravu som zabudla ale ke´d je človek po sekcii a tatal vyhladovaný tak fakt zje všetko 😀 😀 ktorý doktor ti robil sekciu ?

ponyxx
7. sep 2012

ale nech mi niekto povie, ze mu v nemocnici chutilo...sak to je klasika, ze nemocnicne jedlo je na dve veci. To sa netreba ani ponosovat. Opakujem : nemocnica neni hotel... nechceli by ste mat este na posteli labutku z uteraka 😀 😀

ponyxx
7. sep 2012

@liz_lemon
@fialkaa ja som bola na nadstandarte a jedna izba, dve baby, jedna kupelka...

liz_lemon
7. sep 2012

@ponyxx tak to si mala stastie, my sme boli 4 na jednu kupelnu, ale v izbach sme boli po 2

ponyxx
7. sep 2012

@liz_lemon fu, to aj take maju?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre