Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

jankohrasko
12. jan 2012

@amouramour dakujem a aj na Epi sa treba niekam objednavat?

krpcek
12. jan 2012

@saska697 no ako?

amouramour
12. jan 2012

@jankohrasko podla toho co tu pisu kocky myslim, ze nie🙂

denaalubos
12. jan 2012

Fuu,tak aby som si to cele zhrnula,takze ked chcem ist rodit na kramare,tak mesiac pred terminom sa tam niekde treba hlasit u nejakej pani jandovej....neviem si vobec nic z toho ani len predstavit, uz by som chcela mat to vsetko za sebou 😀

krpcek
12. jan 2012

@denaalubos nie, u dr. Jandovej sa robia len prednasky o dojceni, pritomnost otca pri porode, cvicenie pre tehotne. Mesiac pred terminom sa hlasis na tehotenskej ambulancii a objednas sa na poradnu, cislo je tu tiez niekde - a podla toho ci chces alebo nechces zazmluvnovat sa objednas. Poucenie o EPI sa robi priamo v anesteziologickej amb. , kde ju najdes som vysvetlovala predoslu stranu.

jankohrasko
12. jan 2012

@amouramour dakujem velmi pekne za info 😉

saska697
13. jan 2012

@krpcek UUUplne super velmi mily a ochotny pan doktor🙂) robil UTZ drobceka a zabudla som na obrazok a povedal tak skusime este raz pozriet mozno sa aj lepsie otoci🙂).Lebo stale sa tak schulil do klbka ako keby alebo nam len zadocek ukazoval🙂) To bude mali lenivcek este aj nozky si stale prekrizoval🙂) A dr. povedal,ze to zatial vyzera na chlapceka🙂ale istejsie to bude az v 20tt ale vyzera to na pipika🙂)xi a krasne som pocula aj srdiecko🙂) juj to su nadherne pocity🙂)

krpcek
13. jan 2012

@saska697 super, som rada, ze mas z neho dobry pocit. . . ja som tiez mala super UTZ pri nom - sme sa nasmiali. 😀

saska697
13. jan 2012

@krpcek Kto by to povedal,ze taky mali drobcek takto uz vymysla a robi srandicky🙂)

saska697
13. jan 2012

@krpcek Ozaj a vyznas sa v tych vseliakych lekarskych skratkach?

krpcek
13. jan 2012

@saska697 ani nie, ale ak myslis skratky v tehu knizke, tak sa to da cez google vyhladat. 🙂

saska697
13. jan 2012

@krpcek nie su v tehu ale na papieri kde mi napisal dnesne vysetrenia.... Inak dakujem🙂))

krpcek
13. jan 2012

@saska697 napis do IP, skusim sa pozret, co to znamena - mozno nieco vykutram spolu s mojimi papiermi. 😀

saska697
13. jan 2012

Dakujem poslane🙂)

denaalubos
13. jan 2012

@krpcek dakujem za info, ale ja som aky motak,ja sa podrobnosti este aj tak budem vypytovat, ani nie motak ale na kramaroch som nkdy nebola,takze to bude pre mna stres tam ist a budu ma posielat od dveri do dveri,ved sa zblaznim 😖

dost
15. jan 2012

ahojte, maminy co ste rodili na kramaroch, kde a kedy vam vyberali stehy? nejako mi tato informacia usla. to sa uz predpoklladam nejde na kramare, ale normalne sa mam objednat k mojej gynekologicke, nie? dakujem

hradnapani
15. jan 2012

@dost ak si rodila normalne a zasivali ta po nastrihu, tak sa stehy nevyberaju, pocas sestonedelia vypadnu same.
Ak si po cisarskom, tak to neviem, ale ak ich treba vyberat, tak pri prepusteni by bolo v prepustacej sprave urcite uvedene, ze kedy a kde to treba urobit.

ba80
16. jan 2012

@dost pozri do spravy, ja som mala, ze u svojho gynekologa... 😉

dost
16. jan 2012

super, diky za info.

krpcek
16. jan 2012

Vcera poobede som porodila na kramaroch - sucastna cakacka je sto krat lepsia ako hore na devine. Len porodne saly su dost stiesnene, kedze su urobene z izieb. Pritomnost Otecka asi zalezi dost od personalu, lebo mojho muza volali asi 5 krat. Kazdopadne rekonstrukcia ma byt hotova 23.1.

jankohrasko
16. jan 2012

@krpcek gratulujeme 🙂

lady1
16. jan 2012

@krpcek wow, velke gratulacie.

saska697
17. jan 2012

@krpcek Jeeej tak to ti gratulujem🙂)

denaalubos
17. jan 2012

@krpcek tak gratulujem 🙂 a chcem sa este opytat, takze v aprily budem rodit v krasnej novej nemocnici? a ako to vyzera na tych nadstandartoch?

krpcek
17. jan 2012

@denaalubos ano budes rodit v rekonstruovanych salach. Nadstandart je vybaveny dvoma postelami a postielkami, tv, wifi, sprcha, wc, stolik, skrina.

vera23
17. jan 2012

Ahojte maminky,tak aj mne sa to už kráti,tiež idem rodiť na Kramáre,dúfam,že mi tam manžela pustia,nechcela by som tam byt sama.Mala by som par otazok,ak mi viete niektora poradit,čo ste tam nedavno rodili.Ako je to tam teraz s tým nadštandartom?Či sú ako tak volné,alebo stále permanentne vyťažené ako nám hovorili na sedení?Ako je to s podávaním oxytocínu a urýchlovaním pôrodu,či to robia automaticky každej rodičke a či sa to dá odmietnut?Či Vám babätko priložia na telo hneď po pôrode?A ako je to so sprchami či je tam možne byť neobmedzene keď mate bolesti a pomaha Vám to? A ešte jedna dôležita vec,keď to príde na mňa cez deň mám tiež ísť na urgentný príjem,alebo tam berú len v noci,aby som vedela,kde sa mám hlásiť.Ďakujem za rady🙂

denaalubos
17. jan 2012

@krpcek no mna by tiez zaujimalo s tym nadstandardom ako to je, ze si su tam vobec volne izby, alebo stale narvane, ze sa tam mozno ani nedostanem, a aky poplatok sa plati za to?

amouramour
17. jan 2012

@denaalubos dnes som mrkla na ceny🙂tak 3-postelovy nadstandart je za 8, 2-postelovy za 16 a jednopostelovy myslim za 30..takto cca by to malo byt🙂ja som pocula,ze je dost casto beznadejne plny, ale asi zalezi v akom obdobi budes rodit a ci bude vela mamiciek ktore tam budu chciet mat aj oteckov a zaberat tym miesta na nadstandarte:(...vo vela nemocniciach sa to robi tak, ze oteckovia mozu byt len ak nie je kapacitne obmedzenie ktore by bralo miesto dalsim mamickam, co je podla mna spravne len na kramaroch neviem ci to funguje🙂ale tak ked som dnes bola ma ctg a videla som aj cakaren na poradne, praskalo to tam vo svikoch a to pritom najviac frekventovany den je streda...tak uvidim zajtra na poradni🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre