Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

miruska78
17. feb 2009

sisi, no však hádam sa tam tiež stretneme a budeme sa podporovať 😵 už začínam byť fest nervozna, malý ani náznak, že by chcel vykuknúť, mám ho strašne vysoko, ani zátka nič, ani poslíčkovia, už som jak tank 😀 a ešte aj opuchnutá 😠 tiež mi to už príde, že nafurt tehotná asi budem 😀 komu vlastne chodíš na poradňu?

sisa29
17. feb 2009

ja chodim k dr.Zidzikovi on mi rodil aj prvu dcerku.ja som prvu prenasala 14 dni a potom sa narodila az po 2 vyvolavackach.

kika76
17. feb 2009

ahojte.....miruska, ja mam termin v takom sirsom rozmedzi / 11.-21. februar/, takze som este vlastne v termine, takze do 21. budeme asi urcite cakat a potom sa uvidi..... zajtra idem do poradne, chodim k dr. Slezakovi...... Ninka sa narodila v Petrzalke na Antolskej, teraz sme to zmenili 😉

miruska78
17. feb 2009

Ja chodím k prim.Boháčikovej, nemám ju ale zajednanú k pôrodu, tak uvidím, na koho narazím 😵 ale aj tak myslím, že niekedy sú dôležitejšie tie sestričky, doktor príde len na koniec... tak malá Nelka ide asi v Ninkiných šlapajách, čo? 😀
ale vydržme baby, aby sme už na konci týždňa nemali drobcov pri sebe... 🙂

kika, ja som tiež mala také rozmedzie, že podľa PM 3.2. - to mi svieti aj v knižke, podľa USG 17.2., a tak sa mi držalo od začiatku, dokine som stále tvrdila, že ja som mala ešte krámy aj po 2 týždňoch v máji také 3-4 dni a podľa sona mi to sedí aj podľa tej májovej PM, ale ona mi stále rátala podľa aprílovej a potom jej tam skákali také haluze, že skoro 3týždňový rozdiel a stále ma posielala na soná a všelijaké vyšetrenia a stále to nechcela uznať, až teraz ku koncu, že asi fakt to tak bude. Ale však to je jedno, hlavne nech sú drobci zdraví. Antolskú si baby celkom chvália, či chcela si zmenu? 😵 A myslím, že niekto tu písal, že Slezák už odišiel na onkologiu či čo, tak normálne ešte robí poradne? Je vraj veľmi fajn...tak držím palce, ja mám aj monitor zas zajtra...

sisa29
17. feb 2009

no mozno nie.zajtra idem na monitor aj poradnu tak uvidime

miruska78
17. feb 2009

mňa to tiež čaká, monitor aj poradňa zajtra, tak držím palce, hádam sa to už pohne trochu... 😵

sisa29
17. feb 2009

a kedy ides?mozno sa uvidime

miruska78
17. feb 2009

ja idem na 11.00, na 214.... 😵

sisa29
17. feb 2009

no ja idem na 9,00 na monitor a potom na 219 minule som tam cakala 3 hodky.tak sa mozno uvidime

miruska78
17. feb 2009

no ja idem z monitoru potom na 221 na poradňu, tak možno aj hej,ak budeš musieť tak dlho čakať,keby niečo, ja budem mať takú čiernu dlhšiu bundu s kapuckou, šedé pásikavé nohavky a budem s priateľom 😀 tak napíš zajtra ako si dopadla.... 😵 pa

sisa29
18. feb 2009

ok napisem aj ty napis.ked sa nebudeme hlasit tak znamena ze sme ostali tam.ja budem mat blede gate a bordove tricko asi

sisa29
18. feb 2009

tak zmena budem mat kockovu koselu ale ked uvidis velke cudo tak to som ja 😀 😀 😀

mizu416
18. feb 2009

miruska78 ty chdis k bohacikovej?ak sa smiem spytat ako si s nou spokojna?

sisa29
18. feb 2009

miruska tak som rada ze sme sa tam stretli.uz som doma malinka ma 3700g podla uzv vsetko je v poriadku tak ma lekar pustil.tak daj vediet ako si dopadla ty.

capy
18. feb 2009

ahoj sisa tak to je super ze vsetko v poriadku 😉 a nelke sa este nechce pozriet na svet? 😉

miruska78
18. feb 2009

Ahoj Siska, som bola rada, že sme sa spoznali 😵 , super že je malá Nelka v poriadku a si domka, aj keď ti už želám, nech už máš po tom a máš drobčeka pri sebe, no my zatiaľ bez zmeny, ani sa neotváram, ani kontrakcie nič...tak v piatok idem zas na monitor o 9.45 a ako som začula doktorku na poradni, kým som sa obliekala, že asi v pondelok už nastúpim do porodky, ak sa to samé nespustí...by som bola rada, keby sa tam teda stretneme na tom 9.posch 😀 ale ty to už asi budeš mať za sebou myslím.... 😵 to len ja mám takého pohoďáčika a nedáva žiadne znamenia....

mizu, som celkom spokojná, aj keď ona je taká svojská osôbka, dosť náladová, keď má dobrú náladu, je fajn, keď nie, to je lepšie byť ticho a ona si robí svoje...najprv mi to zo začiatku trošku vadilo, ale zvykla som si a musím povedať, zas vie čo má robiť, všetko poctivo sleduje, je veľmi pedantná a profesionálna, a odborníčka myslím. Tiež k nej chodíš, či sa rozhoduješ? Kubko sa narodil na Kramároch?

janulka24
18. feb 2009

Ahojte kocky, chodite niektora cvicit na Kramare? Ja sa dne spokusam cely den dovolat pani Alene Stefanakovej, co to ma na starosti, ale nedviha mi. Kde sa to chodi cvicit? Terba sa nejako bljednat dopredu? A ak ako? Chodi tam vela mamiciek? Prosim o info do IP. Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem.

miruska78
18. feb 2009

Janulka poslala som ti IP....

sisa29
18. feb 2009

janul objednat sa da aj cez net.

miruska aj ja som bola rada ze si ma spoznala.pojdes na nadstandart?ja ano.to by bola sranda keby sme sa tam stretli este aj na izbe.no keby ti to zacalo a stihas napisat tak daj vediet aby som vedela

mizu416
18. feb 2009

miruska78 ja len tak .je mojou gynekologickou a taky isty nazor.ta naladovost mi dost vadila a tak isto ked zacala ziapat na sestricku.Ano Kubko sa narodil na Kramaroch cisarskym lebo bol KP.Bolo mi ftipne ked ma zasivali tak si robili srandu-Pekne vas zastopkame...a niekto tak po tichu lebo ta Bohacikova zvoziii 😅

ivanapor
18. feb 2009

Ahojte baby, neviete ako je to so sanitkou v BA, lebo ja čakám tretie a už druhé bolo do 1hod vonnku od momentu ked som si uvedomila že sú to kontrakcie a to bolo vnoci prázdne ulice a muž doma. Sa bojím aby som to stihla preto ta sanitka, keby muž nebol doma.

miruska78
18. feb 2009

no mizu, ja som tiež už zažila že sa vyzúrila na sestričky, no treba natrafiť že má dobrú náladu, inak radšej byť ticho, no ona ich tam asi dáva všetkých na oddelení do pozoru 😵

sisa pošlem ti IP...

ivka, ja si myslím, že stačí volať asi 112 - tam len nahlásiť kam ideš rodiť a oni budú kontaktovať dispečing v tej nemocke a hneď by mali posielať sanitku, teda myslím, že takto by to malo fungovať.... 😵 tak ty máš takéto rýchlovky? 😅

capy
19. feb 2009

ahojte tak sisa je od polnoci v porodnici. odtiekla jej voda a bola otvorena na sest cm. ked budem vediet nieco nove tak vam napisem. papa

capy
19. feb 2009

sprava od sisi: ahoj uz som tu volam sa Nela-Valeria. narodila som sa 19.2 o 3:19 s mierami 4200g a 55 cm. tesime sa na vas

sisa gratulujeme a nech ste zdrave a rychlo domka pri ninke a tatinkovi

dula_renka
19. feb 2009

Krasny dnicek maminky 🙂 . Mali ste niektora pri porode sprevadzajucu osobu. Rada by som vedela, kedy ju ku Vam pustili. Dakujem 🙂

cucu3211
19. feb 2009

Ahojte babule, zajtra skoro rano nastupujem do porodnice na Kramaroch a chcela som sa iba inf. ci sa tu nahodou nenajde niekto co tiez zajtra nastupuje. Dajte vediet aj sms mi mozete napisat na moj mob: 0911 451 774
Drzim vsetkym nastavajucim maminam palceky papa

kellka
19. feb 2009

Ahoj Renka, pri porode som mala manzela (oktober 2008) a pustili ho ku mne az ked ma dali do porodneho boxu (tusim tam daju rodicku, ked je otvorena na 6). Predtym na vzdycharen nepustia nikoho. Mozno po protekcii a aj to len, ked tam nie je ina rodicka. Moc sme si to s muzom neuzili, lebo som rodila hrozne rychlo a od nastupu do boxu sa maly narodil do 40 minut. 😀 Inak boli vsetci lekari a aj sestricky a porodne asistentky uplne super. Mili, ochotni... ziadne podivne praktiky... len sa treba na vsetko pytat, lebo este stale pacienta najradsej nikto o nicom neinformuje, co robi. Aj na UZV hovorila jedna lekarka druhej, co tam vidi a co sa deje akoby som tam nebola. Ale som sa ozvala a bez problemov mi vsetko vysvetlili. Este som im povedala, nech su take zlate- zlati a nech sa pacientke aspon predstavia, ked sa v nej uz idu hrabat. Ved to nie je vysetrenie ucha... Ale inak fakt vsetko eno-nuno... nabuduce jednoznacne opat Kramare🙂

kellka
19. feb 2009

Renka, este nieco. Myslim, ze na Kramaroch je povolena iba jedna sprevadzajuca osoba. Takze bud Dula, alebo koho ineho rodicka chce. Napr. aj dulu aj manzela nepustia. Moze to byt aj tym, ze tie porodne boxy su fakt mrnave a ked sa ide do finale, tak sa tam zbehne kopa ludi. Porodnik, asistujuci lekar (co sa uci), porodne asistentky, novorodenecky lekar a novorodenecka sestra, anesteziolog (pri epi). A este spoza rohu nakukaju 5-6 medici... no natresk🙂 Ale to som vychytila utornajsie rano, ked su hlavne vizity, tak tam bola hadam fakt polovica spitalu... Inak tych vela ludi mi tam vobec nevadilo, lebo som bola na seba taaaaak strasne hrda, ze keby tam bol aj vratnik, tak sa na neho budem usmievat. Aj z medikov si pamatam iba totalne usmevy,ako boli vsetci hotovi, ze videli ako sa narodi babatko. A behom par sekund po porode medici zmizli akoby tam nikdy ani neboli🙂

babulka
19. feb 2009

renka, ja som sice rodila pred 3. rokmi planovnou sekciou, takze u nas to bolo nerealne, aj ked manzela pustili dovnutra hned, ako sa maly narodil a bol pri nom, kym ho vysetrovali z novorodeneckeho hned po porode. Pri prirodzenom porode (alebo ako to nazvat, kedze prirodzeny porod je teraz velmi frekventovane slovo ale v inej suvislosti) je to tak, ze na cakacku manzela nepustia, ak je tam aj ina rodicka, ale ak tam je len jedna, tak ho bez problemov pustia, staci poziadat (slusne, nie ako niektore akcne matky hned vytahuju odporucania WHO 😀 ). Myslim, ze s dulou sa rodit da, je to na dohovore s lekarom v poradni, ked zena povie, ze bude mat pri porode dulu. Hovorili nam to na predporodnej priprave.
Mala som tam kamosku PA, teraz je sama mamicka, takze nerobi, ale hovorila mi, ze ked bola na cakacke len jedna rodicka, tak snad toho otecka nenechaju cakat na chodbe, vraj aj kavu parkrat nadejnym oteckom urobili 😵 Nechcem to idealizovat, lebo viem, ze je dobre mat pri sebe oporu od prvych chvil, co na Kramaroch spravidla mozne nie je. Ale chodili tam baby rodit aj s kamaratkami namietso manzelov.
Ja si zajednam k svojmu porodu teba, Renuska 😵 teda ked sa vobec rozhodnem este raz otehotniet 😀

dula_renka
19. feb 2009

Ahoj Kellka, dakujem za vycerpavajucu odpoved. 🙂 Hoc si myslim, ze maminka chce niekoho hlavne tych x hodin pred tym nez pride krasne finale, ktore spravidla trva naozaj kratku dobu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre