Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

amouramour
31. jan 2012

@slnieckko zevraj je to velmi dobra lekarka🙂ja som raz bola u nej ked som mala problem v jej ambulancii a bola velmi fajn a mila, zevraj je aj dost velka odbornicka...

johanka.
31. jan 2012

@emily3 @canama vdaka, tak to tusim nie je take zle, ako som sa obavala. A, emily, nechali ti dieta cele tie dve hodiny, co si bola na sale, alebo ti ho po chvili zobrali na obriadenie a vysetrenie? Inak klobuk dolu, ze pat deti, mne budu bohate stacit dve 🙂
@kvietok23 aha, tak na tie poradne musim nieco vymysliet, ze co s Miskou zatial. Niekedy si ju moze nechat manzel, ale nie nadlho, a z minula sa pamatam, ze som sa dost nacakala, kym som sla dnu.
@sundance jeeej, rovnaky termin, mozno sa tam aj stretneme. Vraj sa ide najprv na monitor a vtedy dostanes termin na prvnu poradnu, aspon nieco take tu kocky pisali na predchadzajucich stranach.

pele
31. jan 2012

@johanka ak daco vymyslis, tak sa prosim podel, lebo velakrat su monitory aj poradna v 1 den, tak potom ako to s tym dietatom spravit?

marsejlka
1. feb 2012

@sundance zavolas na cislo 02/59 54 25 83, objednas sa na monitor, objednaju ta podla datumu porodu, prides v ten den na monitor, urobia ti ho, pojdes na cislo dveri 217, zaklopes, samozrejme ti nikto neotvori, tak pockas, kym sestricka vylezie 😀, povies jej, ze chces si dat skontrolovat monitor a priradit k niekomu do poradne 😉

merry580
1. feb 2012

@sundance musiš sa objednať na monitor. to ti oni daju termin kedy maš prisť. je to na poliklinike 1 poschodie č. dveri 221 (su tam tušim do 14-tej) inak celkom mile sestričky, nebol problem. tel. číslo neviem, ja som tam bola osobne. A mna napr. hned tam pridelili na poradnu MUDr. Ferákovej. Oni ťa už usmernia ked prídeš.

sundance
1. feb 2012

ahojte baby,
@johanka.
@marsejlka
@merry580
tak volala som tam dnes a objednali ma na monitor na druhý týždeň v piatok, som sa pýtala či je to potom aj na poradňu, a ona že nie, že to ma zadelia až tam. lebo by som nechcela tam chodiť dva krát do týždňa ale len raz, keďže to máme 50km tam a 50 naspäť a autom si už netrúfam, takže manžel si musí brať na mňa do roboty potvrdenia...
baby ja viem, je to blbá otázka, ale čo je to ten monitor? ako to prebieha? 🙂

emily3
1. feb 2012

@johanka. malu mi dali na brucho..zatial osetrovali mna..potom ju zobrali, odvazili odmerali...a potom mi ju priniesli zabalenu v perinke a bola so mnou cely cas na sale...tie dve hodky...potom ju zobrali a mna odviezli na izbu. 😉
@sundance monitor, lahnes si na postel, sestricka ti da pas na brucho, a monitoruje to srdiecko tvojho babatka a pohyby.. polezis si tam cca 20min 😉 a da s as nimi dohodnut aby si mala monitor a poradnu jeden den.

melipa
2. feb 2012

@johanka. -prvu dceru som rodila v r. 2002 a bez pytania mi ju polozili na brucho, a az ked som si malinku poobjimala, s mojim suhlasom ju zobral novorodenecky lekar, nasledne - o malu chvilku - mi ju priniesli a odvtedy uz bola stale pri mne, ked skoncil aj moj lekar tak nam maximalne stlmili svetla, pustili hudbu a MM s prave narodenou princeznou jemne tancoval, bol piatkovy vecer, vsade tichucko, mam krasne spomienky 🙂...no a pred rokom ked som rodila druhu dcerku tak tam bolo tolko ludi, ze si take nieco neviem predstavit, ak je doslova cakacka na porodne stoly, ide to tam ako na pase ☹...drzim palce aby ti vyslo

ivulik211
2. feb 2012

najnovšie info z kramárov - zvyšenie poplatkov za všetko - približne:
EPI 152, otec pri pôrode 30, nadštandard 30/noc, samostatná izba 40/noc, lekár zazmluvnenenie 300

😠
tych čo majú už zaplatené sa to netýka

denaalubos
2. feb 2012

@ivulik211 akoze najnovsie info, to kedy zmenili?? ja som bola asi pred dvoma tyzdnami na konzultacii s dr.Jandovou a nadstandart dvojlozkovy ma stat 16 a nejake drobne....... Ci skutocne su nove ceny?!

strihalka
2. feb 2012

@ivulik211 no super.....
@denaalubos zitra tam jdu, tak se popitam jeste prednsoty...chjoooo

kessinka
2. feb 2012

@ivulik211 to má odkedy platiť? 😠 epi a partnera už mám zaplatených, ale to nie je to najväčšie navýšenie...za to jedna noc na nadštandarte je pekne zdvihnutá a spraví riadnu dieru v rozpočte 😠

denaalubos
2. feb 2012

@strihalka super,lebo tym padom sa rozhodujem pre TTporodnicu a Kramare, neviiim 😒
@kessinka tot presne moj nazor, v tt sa plati tiez okolo30 a preto som bola rozhodnuta za kramare, no ale teraz nevim nevim, sak to je hrozne :(

strihalka
2. feb 2012

@denaalubos no ja mam znameho prednsotu,takze v tomto pripade jsou pro me kramare asi volba, pokud by byli kompikace...a pochybuji ze by me nechal na svem pokoji 😀

denaalubos
2. feb 2012

@strihalka no to je vyhoda mat znameho, no ja a ani nikto z mojej rodiny nepozname v ziadnej nemocnici ani len sestricku 😅

amouramour
2. feb 2012

@ivulik211 esteze som to zaplatila skor🙂ten nadstandart je zvyseny o dost...ale tak itak podla mna bude problem sa na neho dostat...a zvysili vo vsetkych nemocniciach asi

strihalka
2. feb 2012

@denaalubos no vyhoda, ono to vyhoda je len v tom, ze se k nemu clovek dostane, jinak je to bez sance bez znamosti, ale platit ho budem stejne, jen teda o 100€ mene....ale veskere poplatky asi platit budem...zitra jdu k nemu, tak se na vse popitam

strihalka
2. feb 2012

@amouramour
@denaalubos
@kessinka
@ivulik211 tak od februara jim zvysuji platy, tak nekde na to ty penize museji sehnat, ne? 😀

johanka.
2. feb 2012

@ivulik211 urcite je aj ten nadstandard 30 eur? Lebo ja som nasla tento cennik:
http://www.fnspba.sk/Sluzby/platene-sluzby/Rozh...
a tam pisu, ze 18, to by az take dramaticke nebolo. Ostatne ceny sedia. Esteze mam otecka pri porode uz vyplateneho, usetrila som 14 eur, hehe.

amouramour
2. feb 2012

@johanka. clovek by zaplatil aj tych 30 keby sa tam ale tak aj dostal🙂

johanka.
2. feb 2012

@melipa @emily3 tak dufam, ze mi to vyjde. Skoda, ze som pri prvom porode nebola mudrejsia, to som tam prisla v sobotu kratko poobede, v podstate uz len odrodit, ako ma prezreli, tak to skomentovali, ze jeeej, tak dnes predsalen niekto bude rodit, uplna pohodicka, ak by som bola poziadala o prilozenie, asi by nebol problem. Den predtym tam vraj bolo tusim 14 porodov. Tak bodaj by sa mi aj teraz postastilo trafit do takeho hlucheho casu.

johanka.
2. feb 2012

@amouramour to je fakt, cena 30 eur by zvysila sancu sa na nadstandard dostat. Na druhej strane, ja som uz vyse dva roky na materskej, t.j. prijem mizerny, takze ta uspora skoro 50 eur za 4 noci naozaj dost pomoze.

frflinka
3. feb 2012

Ahojte maminy 🙂
Idete niektorá rodiť aj ku Kochovi?

amouramour
3. feb 2012

@frflinka asi nie, kedze sme v tejto diskusii🙂ty ides?ja som tam chodila len na poradne, ale teda nie velka spokojnost...

elisisse
3. feb 2012

@ivulik211 toto je inak sila nie, ale vsak potrebuju dat lekarom peniaze tak museli zdvihnut poplatky. to je des. ale akurat nas to zastihne 😠

merry580
3. feb 2012

@sundance monitor sleduje srdcovú činnosť bábätka a činnosť maternice. ležíš 20 min. a potom ti ten výsledok skontroluje nejaký lekár. To ťa usmernia kam s tým máš ísť. Držím palce, mne ho dnes robili na 3x. lebo malý do toho stále kopal...ale nakoniec sa podarilo a sestrička milá...

vivi
3. feb 2012

@ivulik211 no pekne 🙄

strihalka
3. feb 2012

tak dnesni navsteva : potrasla jsme si docentem rukou a pote ho odvolali na ministerstvo, takze si zadame novy termin ☹, ale jinak velmi mili ujo doc. Rusnak 🙂

ivulik211
4. feb 2012

@elisisse
@vivi je to sila ale skor ma nastvalo to že väčšinu tych peňazi dostane niekto tretí. lekarom stále zostáva tých 160€ zo zazmluvnenia a na chod oddelenia tiež z toho vela nejde. ak by sa to malo odrazit na kvalite služieb, rekonštrukcie budovy, oddelení, nákupe prístrojov, platoch personálu dám im raz tolko ale to už je zasa o gorilách hlavne nech sú naše deťušky zdravé 😉

amouramour
4. feb 2012

@ivulik211 praveze lekarom ostava 60 eur z celej sumy, teda to nam spominali na tej priprave oteckov....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre