Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

luciabilena
8. feb 2011

prepacte dievcata ale ja som bola v pondelok u doktora Prochazku v poradni prvykrat..a mala som z toho dost sok. A to pracujem ako zdravotna sestra vedla v DFN cize nebol to sok z nemocnice ale s toho personalu..Nikomu som nepovedala ze do toho vidim takze sa ku mne chovali ako ku laicke a bol to dost horor. Tiez nemam nikoho zazmluvneneho (ani mne nikto v praci neplati navyse) a som druhorodicka prvu som rodila na Antolskej tak viem porovnat. A dost si nadavam ze som sa rozhodla pre Kramare..Po telefonickom objednani na amb.222 som rano na pol osmu prisla sestricka mi zmerala tlak sposobom sekunda a pol mate 110/60 ako ta pred vami a moc mi budete nosit kazdy tyzden.Poprosila som o skumavku naco mi odpovedala ze kludne to mozem nosit aj v pohari. No dobre chce setrit ved ja mam odkial zohnat...podpisala som informovany suhlas a zaviazala som sa ze k dotycnemu dr budem chodit az do porodu..a ze mam ist vedla na monitor kde bola sestra zjavne pristupnejsia pekne siahodlho mi odrapotala naco je dobry monitor a ako pracuje.Asi si nekukla knizku ze uz som raz rodila a zdala som sa jej neskusena.O osmej som bola vybavena. Kedze sestra z 222 mi po otazke kedy pride dr povedala ze mozno okolo deviatej pol desiatej navstivila som bufet a trocha som sa presla..Od deviatej som uz sedela v cakarni kde sa to plnilo aj tehotnymi aj zenami zjavne netehotnymi..Dr prisiel lezernym krokom typu vsetci ma mozete o pol desiatej a zacal brat po jednej tie netehotne ktore boli objednane na ten den. dost ma to sokovalo lebo vsade idu tehotne prve. tak som tam sedela do jedenastej ...viete si predstavit nohy mi opuchali vzduch mi uz dochadzal ten vydychany rit som si necitila.Ale vydrzala som babky uz vsetky vybavil pricom niektore tam boli aj 15 min.Ked konecne padlo moje meno vlitla som tam rychlo som sa vyzliekla a pekne som pozdravila. cakala som ze kedze som prvy krak dr sa na mna aj kukne ze ako vyzeram ale omyl...len cumakoval do mojej knizky vysledkovych papierov natiahol si rukavicu skontroloval moj krcok ktory ho asi najviac zaujimal aby mi do knizky naskrabal CS 3 a basta! ze minuta a dovi..normalne rozmyslam ako maleho vypudim z brucha este pred dalsou navstevou poradne pana uzasneho...este ze mam kam ist ale to uz nebudem u sestra v utajeni.A mozno ked zistia ze som ich zacnu sa spravat inak...

ella_joy
8. feb 2011

@luciabilena a jejee, Lucka, po precitani Tvojho prispevku, som rada, ze budem chodit k svojmu gyndosovi do konca a nie zazivat toto..ja len dufam, ze sa tam ozaj objavim na porod, a pustia nas co najskor domov. Drzim palce, nech to nabuduce bude lepsie..to naozaj chodi tak, ze prides na blink, tehu aj netehu, a cakas kym Ta zavolaju? 😨

ka3na
8. feb 2011

@luciabilena no pekne! viem, ze to nebola najlepsia skusenost, ale tak si to opisala, ze som sa musela smiat 😀
ja som bola na poradni na 217 a ked som v to rano zistila, ze je tam dr zidzik, ktory ma dost zle referencie tak mi nebolo vsetko jedno. a bola som spokojna. venoval mi cas, vysvetlil co mal, takze no problem 🙂

luciabilena
8. feb 2011

No nie uplne moja gynekologicka sa ma spytala kde chcem rodit a podla toho mi dala telefon na poradnu. A sestricky si to tam riadia podla poradia ako prides rano. Vlastne som bola tretia v poradi len som musela pockat az si dr vybavi tety, ktore boli objednane na urcitu hodinu. Ale ostatne tehu ktore tam uz boli sa tvarili ze je to vlastne super a ze si aspon mozu pokecat....

luciabilena
8. feb 2011

@anjelik3 Ahoj ja sa chystam asi okolo dvadsiateho odrodit bez epiduralu uz druhe dieta. To prve bolo sice nakoniec sekciou ale 21 hodin som si odsrala s normalnymi kontrakciami. Dasa to vydrzat len ked je to tak dlho dost to vycerpava. Ja uz ked mi pichli plodovu vodu som nevladala dychat. No ale tlacit som nemohla lebo som sa neotvarala vobec a az ked sa mala zacala dusit nabralo to rychly spad. To bolo na ANtolskej tak somzvedava ako bude na Kramaroch.

boriana
9. feb 2011

Ahojte, ja sa sa tiež chystám rodiť na Kramároch. Prvá dieťa som rodila inde. Dosť som sa natrápila a skončilo to sekciou na poslednú chvíľu. Pre mňa nie je podstatné mať nadštandard, ale radšej investujem do dobrého lekára- pôrodníka, pretože zdravo narodené babo je to najdôležitejšie. A keď sa už raz o vás niekto stará tak nesie tú zodpovednosť a nechodia vás okukovať všetci slúžiaci a samozrejme ako všade ak si nikoho nedohodnete ostáva vám ten najmladší, kt.sa to samozrejme musí naučiť. Ale ja nikdy nebudem rodiť ako jablonka. Mám úzku panvu a zlé skúsenosti . Chodila som aj na prípravu ale bola mi nanič. Poznám veľa postihnutých detí pre zle vedený pôrod. A nadštandard mi ho už nevylieči.

anjelik3
9. feb 2011

@boriana Ahoj, ja sa na to pozeram z ineho hladiska. Preco by si si mala platit lekara, ked je priam povinnostou kazdeho lekara, aby ti s porodom pomohol, ked uz vystudoval medicinu a takyto odbor? Okrem toho si myslim, ze Kramare je jedna z najvychytenejsich nemocnic, je to reprezentacna nemocnica Slovenska, tak by tam mali byt aj ti najlepsi lekari....Preco niekoho uprednostnovat, ked by tam mali byt vsetci ODBORNICI? Aj na predporodnej priprave nam bolo povedane, ze sa kludne moze stat, ze aj zazmluvneny lekar sa z roznych dovodov nemusi vcas dostavit k porodu - to aby zena zacala zbytocne stresovat? ...
Za seba mozem povedat, ze som sama absolvovala pobyt na Kramaroch v januari roku 2010 - zistili mi zamlcany potrat, tak som musela ist na kyretaz (cistenie). Bola som neskutocne prekvapena s neuveritelne milym pristupom vsetkych lekarov (a to ma vysetrovali asi siedmi), aj sestricky boli velmi mile a starostlive...Tak ja dufam a VERIM, ze aj tentokrat to bude dobre a ze aj pri porode mi bude asistovat jeden z tych najlepsich lekarov, aj ked ho nemam zazmluvneneho... 🙂

tanija133
9. feb 2011

@boriana Chapem , mas zle skusenosti, tak sa chces tomu vyhnut, ale na Kramaroch aj podla mna naozaj vsetci dobri, ja som si chcela zazmluvnit, ale nestihla som to , nakoniec ten moj lekar aj tak nemohol prist k porodu a vsetko prebiehalo nad ocakavania, vsetci vysoko odborni, mili, starostlivy..... 🙂 A takychto mamiciek tam bola vacsina.... 😉 Ale je to na tebe....A nadstandart sa urcite oplati, rodis mozno raz alebo dvakrat za zivot, tak nech maju tie poporodne 3, 4 dni uroven, nech mas WC a kupelku na izbe, ver mi budes to velmi potrebovat nikam sa cez chodbu netrepat a necakat na obyc. zachod, a dobre ti tiez padne prijemne zrekonstruovane prostredie a iba jedna spolubyvajuca. Lebo co som pocula ten standart na Kramaroch je fakt zly....Ale je to moj nazor, rozhodnutie je urcite na tebe... 😉 Drzim palce, nech ti vsetko dobre dopadne... 😉

janicka.m
9. feb 2011

ahojte, tiez som rodila na kramaroch a kedze som si tam nejaky tyzdenodlezala, tak som si spravila trochu prehlad. to, ze si niekto niekoho zazmluvni, neznamena, ze sa o neho bude niekto nadmieru starat 😉 skor to bolo tak, ze pokial bola nejaka mamicka dohodnuta s nejakym dr., ostatni sa mu do toho nemontovali... neviem, ci je to az taka vyhra, lebo sa stane, ze zazmluvneny lekar prisiel az na "finale" (t. j. mozno posledna polhodina alebo ani tolko)...
@luciabilena no, to je dr. prochazka 😀 ale inac dost dobry gyndos, vela toho nenarozprava, ale ked sa opytas, odpovie. rodila som najskor prirodzene a ked prislo na to, ze sekcia, mala som ho ako 2. porodnika. nemozem nanho povedat krive slovo - nielen kvoli porodu, ale aj kvoli jeho postupom, ktore som zazila na materno-tetalnom na kramaroch...

janicka.m
9. feb 2011

materno-tetalnom na kramaroch 😀 materno-fetalne, oprava 😀

snezienka07
9. feb 2011

@boriana Suhlasim, ze je lepsie ak pri porode je skuseny odbornik v pripade komplikacii, ale necakaj, ze ked si zaplatis lekara k porodu, tak ten bude okolo teba obskakovat.
Budu ta pozerat a kontrolovat sluzbukonajuci lekari a az vo finalnej faze pride lekar k porodu...a to je bez komplikacii par minut plus zasitie.
Podla mna je to dost nefer, lebo on zoberie celu sumu a ostatni nemaju nic a staraju sa par hodin...pocas kontrakcii. Je pravda, ze v konecnom dosledku zodpovednost ako dopadne porod nesie zaplateny lekar, ale aj tak je to podla mna nedomyslene...malo by byt podla mna v zmluve presne stanovene odkedy sa ta ma ujat lekar...lebo aj ten cas predporodny je dolezity pri vedeni porodu...napr. ked mas problem sa otvorit a pod.
Zvykom byva, ze sluzbukonajuci musi cez telefon konzultovat so zaplatenym "odbornikom" co ma urobit ked su komplikacie a urobit to...co ked sa vzijem do jeho koze dost otravne...musi sa zdrzovat tel.a robit niekomu sluhu, kto ma za to zaplatene...Potom sa ani necudujem, ze im vypadnu komentare typu...ma ho zaplateneho, tak nech sa stara...ma podla mna pravdu.

snezienka07
9. feb 2011

@ka3na Ahoj, ja som tiez chodila k Zidzikovi a bola som spokojna. Raz dva som bola vybavena, nikdy som u neho necakala dlhsie ako 15 min. A to mal v cakarni dost ludi, ale islo mu to sikovne. Bol mily a na vsetko mi v pohode a milo odpovedal.

vejkadu
10. feb 2011

@ka3na presne tiež sme sledovali podľa čoho vyberajú baby na nadštandart ale už je to fuk. nakoniec aj dobre, že som sa nedostala. zvládli sme to, peniažky sme ušetrili a baby na izbe boli fajn tak niet o čom. a tiež som mesiac pred pôrodom ležala - v decembri. Držím palce baby, nech to máte šťastne za sebou. 😉

vejkadu
10. feb 2011

@ka3na tiež som chodila k Židzikovi a obávala som sa toho, no môžem povedať no problem. Celkom ma milo prekvapil. Prečo sú vlastne na neho tie zlé referencie?

papty
10. feb 2011

Baby ja chcem ísť rodiť na Kramáre hlave kvôli tomu nadštandardu, lebo som tam bola veľmi spokojná, pri prvom pôrode. A čo to tam nejako čudne vyberajú, že tá čo príde po mne sa tam dostane trebárs skôr? Dokelu 😒

fialka12
10. feb 2011

byby vraj je na Kramároch veľký nátresk, nejako veľa je nás rodičiek, tak dúfam že to nebude až taký problem s tým kde nás uložia 😀

vladimira32
10. feb 2011

@fialka12 kamoška rodila na Kramároch asi pred 2-3 týždňami, mala zaplatený nadštandart, ale dostala sa naň až za
2 dni, čo tam bolo plno. Tak som zvedavá, keď pôjdeme my, ako to tam bude vyzerať.

fialka12
10. feb 2011

@vladimira32 no veru veru, aj ja som zvedavá, máme to na rovnako ako pozerám, tak uvidíme či sa stretneme🙂 Už maš aj nejaké príznaky? Mna posledné dni pobolieva dost všetko aj chrbát, aj bruško a aj podvozok, ale dá sa to.

vladimira32
10. feb 2011

@fialka12 práve si píšem so setrou, že ma bolia kríže - dnes nejak moc, a bolí ma brucho zo spodu. Malý je vždy večer taký divoký, že neviem ako si mám sadnúť ani ležať sa mi nedá.

ella_joy
11. feb 2011

Kocky, ide nejaka z Vas bez zazmluvnenia? Ako to pripadne islo bez zazmluvnenia, alebo radsej predsa len niekoho najst? ...len ja nikoho nepoznam, ci ist na blink, alebo dat proste na referencie (aj tie su odlisne, ako vidim) 😖

anjelik3
11. feb 2011

@ella_joy Ahoj Ella, ja idem bez zazmluvneneho lekara a bez epiduralky. Ked sme boli na stretnuti ohladom predporodnej pripravy s pani doktorkou Jandovou (velmi mila a mimochodom - podoba sa strasne na nasu premierku Radicovu 🙂, tak zo siedmich parov, co sme tam boli, si len jedna jedina baba dala zazmluvnit lekara....Ella, na Kramaroch su vsetci odbornici, tak sa neboj, modli sa, aby vsetko dobre dopadlo a uvidis, ze to dobre dopadne. Vela stastia! 😉

ella_joy
11. feb 2011

@anjelik3 Ahoooj, dakujem, si ma veeelmi potesila, ja som si nejak podvedome vybrala Kramare, a verim tomu, ze su tam odbornici. Len a zas ma nahlodala pochybnost..inak mne sa dr. Jandoova tiez zdala v pohode. Vidim, ze mas coskoro den "D" tak silno drzim palce,nech to ide super dobre, a ak budes mat cas niekedy potom pri mininku, tak nam napis, ako to cele islo. 🙂

anjelik3
11. feb 2011

@ella_joy Určite sa ozvem.... 😉

ka3na
13. feb 2011

ahojte kocky, tak ja som si na skusku polezala tri dni na kramaroch :D po poradni ma dr poslal na salu ale tam usudili, ze sa este nic nedeje, ale pre istotu si ma nechali na oddeleni. pustili ma vcera. zostalo tam na vikend uplne prazdno. inak je na kramaroch zakaz navstev kvoli chripke, ale vsade po chodbach je kopec ludi, tak to asi az tak nekontroluju.

vladimira32
13. feb 2011

@ka3na to tam nie sú žiadne porody? Dúfam, že ked pôjdem ja ( asi za 14 dní ), tak tam bude nátresk, a nebude volná izba.

plivit
13. feb 2011

@luciabilena tak to si pekne napísala.Presne tak to tam chodí a tiež som zdr.sestra a Mudr.Prochádzka jeden odmeraný človek 😖 😖

zuna77
14. feb 2011

ahojte, neviete mi povedat, kde sa treba na Kramaroch hlasit pred porodom? V nemocnici na prijme na prizemi alebo treba ist vzdy na urgentny prijem ? Dakujem.

bec
14. feb 2011

@zuna77 Vzdy na urgentny prijem

kika6
14. feb 2011

@plivit To myslíš vážne za Prochádzku? Ja mám ísť k nemu rodiť. Dik

mirm
14. feb 2011

ahojte, ja som bola u Prochadzku a mozem povedat, ze mozno najprv je odmerany ale co sa tyka odbornosti nemozem na neho ani krive slovo povedat. Keby som nechodila na rizikovku a mala by som si vybrat u koho rodit, tak by som si vybrala jeho. Ale kazdy mame ine skusenosti....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre