Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

zuziq
26. feb 2010

andrema tak to je super 😉 vyzera to tak ze sa tam spolu aj s kacenqou stretneme 😀

andrema
26. feb 2010

super...

meggie.sk
26. feb 2010

zuziq, kacenqa: neskúšali ste milovanie keď už sa hovorí, že to pomáhaň?

zuziq
26. feb 2010

meggie nam to zatial nepomohlo a vcera manzela chytila choroba, takze sa "separujeme" 🙄 😒

meggie.sk
26. feb 2010

zuziq: No tak asi si potom výnimka 😒 Ja si ešte musím počkať cca 3 mesiace 😲

martina46
26. feb 2010

dievcata, prave riesim moznost dat (nedat) si tzv ricinovy drink, je to frtan ricin. oleju, frtan palenky a 3dcl marhuloveho dzusu. udajne to funguje a porod vyvola za 3-6 hodin, no ma sa to vypit az po termine. neskodnost zial posudit neviem, je tu na konovi o tom aj tema.
a teraz sa testujem, ze ak by som prenasala, ci by som sa na to odvazila 😉
ale toto nie je nahovaranie na nieco, aby ste si nemysleli, len cisto infoska 😉

kacenka821
26. feb 2010

MEGGIE.SK no ja viem, len vsetky kamky naokolo co maju druhe rodili skor, tak som dufala ze aj ja sa popri nich zveziem 😀 a to teda dufam ze bude rychlejsi porod, prvu dceru som rodila 36h a takmer som zomrela takze verim ze to tym vsetkym poriadne roztiahla a pojde toto druhe supitom 😀 😀 😀 len 3 kila??boze to sa mne nemoze stat 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉
ZUZIQ no moje nervy, ved ja uz teraz sa ledva hybem, bola som v stredu na ultrazvuku a lekar sa chytal za hlavu ze ake mam brusisko, ved som sa aj pytala ci nie su dve ale tvrdi ze nie 😀 😀 😀

zuziq
26. feb 2010

martina46 niekde som citala vyjadrenia lekara na vsetky tie babske recepty a o tomto tam bolo presne pisane, ze ricinovy olej doslovne neodporuca... jedine co sposobi je, ze ta prezenie, cim sa zaroven moze spustit porod ale ricinovy olej ako taky, by sa pit nemal... takze neviem 😕 rovnaky ucinok by podla mna mala aj saratica 😀 jedine, co je z lekarskeho hladiska z tych vsetkych veci ako malinikovy caj, skorica, behanie po schodoch, sexovanie a pod. je lekarsky podlozitelne len to sexovanie koli tomu prostaglandinu 😀 inak vsetky ostatne metody su viac ako otazne, skor nepravdepodobne a niekto skor mozu nieco pokaslat 😉 a to ze to niekomu pomohlo - tazko sa po porode dozvie dotycna, ci by rodila v rovnakom case aj keby danu vec nerobila 😉
kacenka821 😀 no ja som len zvedava, aky valibuk bude ten nas, ked mi brucho stale rastie... 😕

martina46
26. feb 2010

Tak potom tú Šaraticu 😀
Hoci moja skúsenosť- mimo tehu- vypila som jej pol litra a neudialo sa absolútne nič. Skôr kapustová voda.

zuziq
26. feb 2010

mna asi zacina chytat kriiiiiza... doteraz som bola uuuplne kludna ako baranok, no zacinam mat pocit, ze uz to trva prilis dlho 😢

kacenqa
26. feb 2010

no ja si neviem predstavit, zeby som este teraz mala sexovat 😀 😀 😀 sak len vliezt do postele je pre mna nadludske usilie hehe a nieto este vykonavat nejake aktivne pohyby 😝 ja cakam do nedele, dufam, ze to vyjde, ja by som rada mala dalsie nedelniatko, aj gretka je nedelna a vravi sa, ze nedelne deti su stastne a ona je take stastne pohodove dieta 😀 😀 😀

zuzi - neboj, to su hormony, ja som sa pred chvilou tiez poriadne vyrevala, lebo to moje pohodove dieta mi zas pocarbalo stenu v izbe, tak mi rupli nervy 😖

zas na druhejs trane som vytesena, lebo som v stredu dala na net inzerat, ze predame staru skrinu a komodu a dnes sa na oboje ozvali zaujemci, ze si zajtra pre to dojdu, tak mam radost, ze mi to nebude mesiac stat v chodbe 😀 😀

miselar
26. feb 2010

ahojte babi no dneska som bola u pani ferakovej v poradni a privitala ma vetou ze ci som este neporodila hm brusko je nizko a pomaly sa pripravujem mala som sedenie u pani jandovej a tak som si vypocula co a ako prebieha dosiel na mna strasny strach ze moje pocity su ze nechcem rodit no ale co uz aj tak ci tak sa tomu nevyhnem heh 🙂 uz som sa pytala minule ci mate niektora z vas teh.cukrovku a ako to je s rodenim myslim ci vam k tomu nieco povedali doktori v poradni lebo mne absolutne nic dakujem za rady 😉

katikaba
26. feb 2010

babenky,dnes som bola prvy raz na monitore,a doslo mi tam nevolno,lezat stale len na chrbte,ze vraj mam syndrom dutej zily a je to uplne normalne,stalo sa to aj vam?

martina46
26. feb 2010

katikaba, ja som takto 2x lezala na monitore, 1.x som to ako tak vydrzala, no dobre mi nebolo, bola som rozhodnuta, ze 2. x budem proste na boku alebo inac, ale na chrbte nie, no v ten den som mala nejake slabe pohyby a tak som sa bala...este k tomu nemohla sestricka najst asi 5 minut oy, tak som poslusne lezala na chrbte, no bolo mi do vecra blbo, zle od hlvy, divny tlak v nej a preslo to az na druhy den. takze to poznam a teraz uz proste na chrbte lezat nebudem, nech by co bolo. vydup si to aj pri porode.

katikaba
26. feb 2010

nevydrzala som posledne 3 minuty,tak povedala,ze nabuduce,nemusim byt na chrbte,a tie 3 minuty mi natocila na boku 🙂 ,okrem toho tam bolo neznesitelne teplo...a som ani neranajkovala,tak mozno vsetko dokopy malo na mna blby vplyv

martina46
26. feb 2010

jej ano, to teplo je strasne, ja sa teraz vychladzujem kde to ide. a tomuto stavu teplo este prida....

kacenka821
27. feb 2010

zuziq: no ved som zvedava kam az porastie to moje brucho 😀 😀 😀 ja teda neviem ale mne to milovanie akosi nepomaha, aj ked potom fucim ako zavodna kobyla 😀 😀 😀 asi jej tam je tak dobre ze niaka navsteva ocinka ju nemoze rozhadzat 😀 😀 😀 😀

miselar:mozem sa opytat ked si polozis dlan pod prsia, mas tam uz volno na celu ruku?mna ta moja kope uz len na spodu bruska, nanajvys na mna vystrci ritku ale ja ked si dam dlan tak uz tam mam volno na celu dlan a vraj sa hovori ze vtedy je to uz blizko, ale ci to je pravda veru neviem 😅 😅 😅 😅

zuziq
27. feb 2010

kacenka821 nesranduj s tou dlanou, ja tam mam volno tak na tri prsty, sak to neporodim ani do vianoc potom 😀

martina46
27. feb 2010

brucho nerieste, ja ho mam nizko od zaciatku, pohyby citim od zaciatku len dole a som stale tu 😀 2v1

andrema
27. feb 2010

no ja tiez nemam volno na dlan....tak to keby platilo,tak si tiez pockam

kacenka821
27. feb 2010

No dievcata neviem ale pocula som to ze to tak je, ved uvidime...ja uz sa teda zmierujem ze este dlho budem kindervajco 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 aaaale hlavne nech sme vsetky spolu s detmi zdrave ostatne uz prezijeme..Bola niektora z vas uz rodit na Kramaroch?aky tam je personal?a pri standardnych izbach su tiez babatka pri maminach??

kacenqa
27. feb 2010

poslusne hlasim: 2v1 😀 😝 zajtrajsok to isti dufam, lebo uz sa fakt trapim....a tato noc bola priiiiisernaaaaaa....

kacenka: nechapem, co ty riesis, ved termin mas az 21.3. a prvorodicky veeeeelmi zriedka rodia skor, ba prave naopak, vacsinou prenasaju, a mimochodom, do ukonceneho 38tt by ma ani nenapadlo chciet rodit, lebo gravidita sa poklada za donosenu az ukoncenym 38tt...chapem, ze sa ti to zda dlho, ono tie posledne tyzdne sa vlecu uplne hrozne, ale bud rada, ze nemas problemy a nechystas sa rodit predcasne....

ja som na kramaroch uz rodila a bola som max spokojna, preto tam idem zas. je sice fakt, ze som lezala na nadstandarde, ale teraz som bola par dni kvoli tlaku v nemocke na standarde, a sestricky su tam tiez strasne mile, hlavne jedna taka tenucka tmavovlasa dlhovlasa a jedna taka vysoka s cervenkastymi kuceravymi vlasmi a krasnymi velkymi ocami...ale ani na ostatne sa nemozem stazovat. a doktori su tiez pohodaci, hlavne dr. tokolyova, taka mlada, ale srandistka...

a babatko mas hned na full roomingu, pokial nie si po cisarskom, alebo na to nie su nejake specialne dovody (zeby bolo daco s tebou, alebo babatkom zle)

zuziq
27. feb 2010

tak sme boli nakupit, trosku pobehat, aby sa aj maly rozhybal. Citim jak mi dole tlaci uz snad na vsetko, ale aj tak este asi nepobalil kufre 🙄 brasko mi predpovedal ze zo soboty na nedelu porodime, tak som veeeelmi zvedava 😀

zuziq
27. feb 2010

myslite ze fit lopta moze pomoct aj pri rozbehu porodu? teoreticky uvolnuje spodne svaly nie? skacem na nej ako zajko, snad tu moju vahu prezije 😀

miselar
27. feb 2010

kacenka821 , no ja tam dam celu dlan neviem ako to teda bude.mala sa stale natahuje a to nehovorim o tom ako ma tlaci tam dole ze sa ledva zdvihnem a rozhybem heh
zuziq ,ja tiez obcas skacem na fit lopte zevraj to uvolnuje svaly panvoveho dna takto hovorila pani jandova ze je to aj dobre pocas prvej doby porodnej ze dietatko tak tlaci na posvovy kanalik a pomaly sa rotuje dole ako ty skaces na fit lopte vcera som bola na sedeni heh pocuvala som

adka0029
27. feb 2010

to miselar - ahoj, tiez som "trpela" tehu cukrovkou ☹ a rovnako ako ty som sa obávala prenášania ... A stalo sa. Moje dievčatko sa narodilo 11 dní po termíne, 4 dni po termíne som bola prijatá do nemocnice a tam som na každej vizite, každému lekárovi hovorila, že mám tehu cukrovku ... a že prenášam. No všetci ma ukľudňovali a jediné čo sledovali je bábätko, t.j. veľkosť, pohyby a tak. Ničoho sa neboj, mňa tiež ubezpečovali, že vždy je lepšie počkať na "prírodu" ako pôrod vyvolávať ...

miselar
27. feb 2010

adka0029 no ja som pytala jedneho gynekologa a on povedal ze sa nesmie prenasat tak neviem no uvidime,chodim na monitor a chcem sa opytat tam tie sestricky vidia kolko meria a vazi?ci sa ich mozem na to opytat a ty si rodila na kramaroch?

kacenqa
27. feb 2010

misela - nie, na monitore sa sleduje len pulz dietatka a potom druha krivka zaznamenava cinnost maternice, ci nedochadza k stahom.

babatko ti moze pomerat dr. ultrazvukom, ale to je aj tak len odhad, takze by som sa na to moc nespoliehala, len ako orientacne

zuziq
27. feb 2010

tak sme dnes skusili zopar tych babskych receptov a poctivo skacem na fitlopte. Za poslednu hodinku sa mi niekolko krat zopakovali take tie tlaky,ako ked som mavala poslickov, ti sa ale nikdy neopakovali v takej intenzite, tak som veeelmi zvedava, ci z toho nieco bude 😕

miselar
27. feb 2010

kacenqa no ja preto sa pytam ze som hovorila v poradni ze mam tehotensku cukrovku a doktorka mi na to nic nepovedala a ani ultrazvuk mi nerobili ci je mala velka alebo ako proste nic tak neviem ci je to standartny postup

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre