Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

stefulko
27. feb 2008

ahojte babiky,

neviete ako je to na Kramaroch s navstevami, ci moze tatik prist aj mimo hodin, ci moze len na chodbu alebo aj na izbu prist, ci sa moze zobrat mrnus aj von ukazat, alebo ako to tam funguje. Tatik uz nevie dockat, babka dedko prababka atd vsetko prislusentstvo sa hufne pozyva, tak nech viem, ako to tam chodi a co im mozem zakazat xixixi 🙂

Valka drzim palce, nech to teda stihas az po vikende, ja uvidim, ci sa mala bude pytat uz v nedelu alebo este potiahnem dlhsie

livia76
27. feb 2008

stefulko- može príst hocikto-hocikedy okrem obdobia vizity 🙂 Ak môžem poradit- navštevy nech sa nejak dohodnu a príde viac ludí naraz lebo stále s babom odbiehat na chodbu nieje bohviečo a budeš unavená. tato si ože príst babo aj okupkat 😉 Držím palce 🙂

livia76
27. feb 2008

ože- môže 🙂 🙂 🙂

babulka
27. feb 2008

cat - Slezak ma rodil, takze mozem odporucat z prvej ruky. Aj na UZV som k nemu chodila, kvoli malemu kazdy tyzden a naozaj ma skvele oko. Raz dokonca zaucal jednu mladu doktorku, a ja som tam bola ako pokusny kralik, kedze sme boli unikos pripad, tak ma tam obzerali a on tej mladej vsetko vysvetloval a popisoval. A ako porodnik bol maximalne profesionalny, je pravda, ze na niekoho moze posobit tak nemastno - neslano, lebo on je taky tichsi rozvazny typ, ale ja mam len tie najlepsie pocity. Aj na Cingela ma nakontaktoval este v 30tt, takze chirurgovia boli tiez pripraveni, a cely porod zorganizoval eno nuno aj s inkubatorom a sanitkou pre maleho. Na druhy den ma prisiel pozriet a aj telefonoval s Cingelom a prisiel mi povedat vsetko o operacii maleho. A to som ho nemala zazmluvneneho.
Na UZV je najlepsi bez diskusie Dr. Cunderlik. Posielaju mu pripady z celej SR, k nemu som chodila od 24 do 30tt, potom k Slezakovi, kedze som bola rizikova, a na rizikove tehu je tam "veduci" Slezak 🙂

Pindula - fuha, ze 33tt....to naozaj letiiiiii.

stefulko
27. feb 2008

livia - dakujem, to si ma potesila. Tatik sa bude hroooozne tesit, ze moze prist hocikedy a ostatni to nemusia vediet a pridu ked ja budem chciet. velmi dobre. 😀

alififi
27. feb 2008

ja som bola ja rada, ked aj nedosiel nikto, len moj. navstevy su umorne a otravne. po tom celom dni, ked sa tam premele 20 vizit, upratovacka a neviem kto este, som bola rada, ze je chvilu klud a mala nereve 😀

valka
29. feb 2008

ahojte, ak sem este obcas niekto zavita 🙂
ja ticho zavidim kacenqe a tonite, lebo uz asi dnes-zajtra pridu domov so svojimi uzlickami...a ja este stale sedim doma...vlastne nesedim...snazim sa veeeeela chodit ale nejak to nepomaha 😠 tak som zvedava, kedy prideme na rad my... 😉
kocky, ak sem kuknete, ked pridete z nemocky, tak dajte nejake info...budem sa tesit...aj ked mi je luto, ze som nebola s vami ☹

julova
29. feb 2008

Valka - neboooj coskoro nastane den D a my Ti budeme z domu vsetci drzat palce 😵 ...a potom ved budeme spolu kociikovat 😀 😉

sammy
29. feb 2008

Ahojte, obcas sem nahliadnem, lebo som tiez rodila na Kramaroch.
Neviete, co je s knutikom?

Valka, drzim palce, aby si to uz mala za sebou. Viem, co to je, ja som prenasala 9 dni. Hospitalizovali ma na 6-ty den prenasania (to bol piatok) a cely vikend so mnou nic nerobili, len akurat v nedelu si to uz mala rozmyslela a zacala sa pytat na svet sama, ale porodila som az v pondelok 🙂

cica13
29. feb 2008

Ahoj Valka, a ja som si myslela, ze uz tvoris trojicu s Tonitou a Kacenkou na sestonedeli.... 🙂 Neboj, oni ti odovzdaju stafetu, pridu domov a ty nastupi.... 🙂 Drzim paste, nech to mas cim skor za sebou a tesis sa z Lucky v naruci.

valka
29. feb 2008

ahoj cica, ved ja sa tiez utesujem, ze ziadna zena nebola tehotna cely zivot 😀 ale uz ma to zacina otravovat, ze som stale doma...uz sa mi nedari vymyslat nove cinnosti na skratenie casu... 😒 tak hadam to uz co skoro budem mat za sebou a potom zacnem rozmyslat o tom, ako mi bolo dobre 😀

tonita
29. feb 2008

Ahojte kocky, tak ja sa hlasim dnes sme dosli z porodnice a sme stastnucki, ze je to za nami 😀 Bolo super a ty Valka sa nebij aj mne to prislo z hodiny na hodinu.Fakt ani som sama neverila aky to ma rychly spad. Tak valka vela prechadzok- mne pomohla ta nedelnajsia na Kamzik a potom taky jeden Sexik 😀 😀 😀

cica13
29. feb 2008

Ahoj toni, no vitaj naspat... 🙂 Ake mas pocity z Kramarov? Dufam, ze len kladne. Aj Kacenka je uz doma?

valka
29. feb 2008

ahoj tonita, tak teda blahozelam este takto priamo...verim, ze dakedy dohodneme spolocnu vychadzku za kocikmi 🙂
no stale dufam, ze to pride tak rychlo...uz som vcera po 2 hodinach rychlej chodze a hodke cvicenia mala pocit, ze ok, ideme na kramare....a ono to preslo akonahle som si lahla na postel...asi sa budem musiet naucit spat po stojacky 😀
som rozmyslala, ze aj teba pozdravim v stredu, ale napokon som si povedala, ze asi budes radsej mat klud...tak som prehodila len par slov s kacenkou...ze mas syna andrejka 😀 som mala ziaka, co mal priezvisko petrik a inak som mu nehovorila, iba ze peto 🙂 bude to mat chudacik tazke s takym priezviskom 😉

tonita
1. mar 2008

Valka tak len chodza a chodza...a.... Ja som bola taka prekvapena, ze si bola na Kramaroch ked mi to katka povedala 🙂 No skoda, ze si nedosla-by sme sa aspon spoznali 😀
Inak tie bolesti som mala aj ja take, ze ked som si lahla tak v pohode ale potom to bolo take, ze aj ked som lezala tak to bolelo..
Tak s tym menom pre nasho drobca si ma dobre pobavila.Ale tak mu snad nedam meno Andrej ked ma aj take priezvisko 😀 A co ti vravel Dr., ze ked neporodis do kedy tak potom kedy nastup do nemocky?HMMM?Malej sa nechce ist na svet je jej dobre v brusku vsak?
cica -kacenqu akurat dnes mali prepustit domov tak dufam, ze akurat o takomto case uz ide.A kramare?No pocit mam fantasticky, fakt super- klobuk dole pred Kramarmi- ci sa to tyka personalu, sluzieb, ochoty, -davam im 1 a este k tomu hviezdicku 😀

alififi
1. mar 2008

servus tonita, tak uz to mas za sebou :o). no vidis, ani to nebolelo.

pustili ta na 4 den ?

tonita
1. mar 2008

Ahoj alififi. Tak ma pustili na 4. den po porode.Musela som tam byt 4 plne dni po porode. Keby som ti mala povedat ake to bolo -ten porod tak neviem fakt aka to bola bolest...Vsetko som zabudla a hlavne dalo sa prezit.Mozno, ze akurat viem opisat aka bolest to bola pri zosivani ale aj to sa dalo vydrzat. Uplne v pohode a ktomu este pisem, ze Epi mi nejako zvlast nezabrala. 😒

Inac pridala som nejake to foto do albumu.

kacenqa
1. mar 2008

halooooooo 😀

uz sme aj my domka. pustili nas o druhej, ako prvych 😀 😀 mala som stastie, ze zenska sestricka mala ako prvu na prepustanie vylozenu mna, lebo ostatne este ani neboli hotove 😉

my sme museli ostat o den dlhsie ako tonita (mimochodom uzasne pozitivne na materstvo naladena osobka 😅 ) lebo sme rodili cisarskym...bohuzial nam nezostupovala hlavicka, napriek tomu, ze som bola uz na 8cm otvorena, tak nariadili CS, ktory robili Plank s Rusnakom, takze keby som si aj vyberat chcela, lepsie si nevyberiem....

tak idem pridat snad aj ja nejake fotecky do albumu 😉

mimochodom toni - bolo mi za tebou tak smutno, hlavne vecer, ta baba, ktoru ku mne dali, mi nebola sympaticka, dokonca ma znervoznovala, lebo bola uz druhorodicka a ja som mala stale pocit, ze ma pozoruje a ze si asi mysli, ze som uplne nemtava...neviem preco 😒

jedine, co ma pobavilo bolo, ze nasa mala je margareta a jej mala kvetoslava. 😉 takze 2 kvetinky...ale ta jej bola o kilo tazsia ako nasa - pri porode mala vyse 4700, preto musela tiez CS....

valka
1. mar 2008

ahojte kocky, takze sa hlasim z kramarov...dnes som absolvovala 2 CTG a doky sa rozhodol, ze dnes ostavam v materno-fetalnom centre...to bola ina sranda...poslali ma CPrijem, a potom ze mam ist do centra...na CP ma ale presvedcili,ze rodim (bez bolesti 😀 ) a poslali ma na 9. poschodie...tam sa ma sestricka zacala vypytovat ako na porod, co som jej zase musela vysvetlovat, ze vobec necitim bolestive kontrakcie...az potom sme sa nejak zhodli, ze pridem neskor 😀
este sme stihli absolvovat prechadzku na zeleznej studnicke a boli sme aj v muzeu, tak hadam to popozenie...ale teraz znova nic...ani kontrakcia nazmar 😀

tonita, urcite sa este zoznamime, neboj 😀
kacenqa, tesim sa s tebou...poriadne si uzivaj maly kvietok....🙂

tonita
2. mar 2008

Valka no co, uz si v porodnici? Dufam, ze ano 😀
Kacenqa tak si tam mala taku symposku? 😉 Tak aj tak si myslim, ze my dve sme vedeli toho na prvorodicky dost vela 😀 😀 Aj sme si tak po svojom poradili.Idem si pozriet na album.

julova
2. mar 2008

AHojte kocky 🙂

Valka - tak aj ja dufam, ze uz si TAM 😀...teda na deviatom..nech tu nemocnicnu stravu nemusis znasat ani o den dlhsie 😀 😉..aj ja som si polezala dva dni na MFC ...ale repete nemusim 🤐 😀

Kacenqa - moooc blahozelam ku krasnej kvetinke Gretke 😵 ...takze dalsi pozitivny ohlas na Kramare 🙂

Uz sa tesim, ako sa vsetky stretneme s kocikmi 🙂

care
2. mar 2008

Pripajam sa ku gratulaciam, tonka aj kacenqa, aj vase babatka sa u nas zapisali ako jedni z najvzornejsich 🙂 , ziadna zltacka, ziadne komplikacie, presne ako ich maminky...perfektne od zaciatku do konca 😀 ...naozaj vam blahozelam k zdravym detickam, boli ste skvele, radi vas privitame na oddeleni hoci aj o rok znova 🙂...nech sa vam dari, babenky.

tonita
2. mar 2008

Care ty si taka zahadna osobka 😀 my sme sa s kacenkou stale na izbe dohadovali, ze ktora si to tyy.Ale len jedine jedno vychadza to, ze si bola ta usmievava vzdy dobre naladena Dr. ktora k nam chodila kazdy den na vizitu- len jeden den si tam nebola.Mala som taku malu dusicku sa spytat ci si to ty ale ty si sa tak zahadne stale usmievala 😎

kacenqa
2. mar 2008

toni - preeeeeesne tak 😀 jak sme nad tym dumali hehe ze ktora asi ...

ale ja ju zas chapem, ze z profesionalneho hladiska sa nemoze len tak prihlasit, caute kocky, ja som care...

ja ked som odchadzala, povedala som sestricke, ze do 2 rokov ma tam mate zas 😀 😀

care
2. mar 2008

Cafte maminky.....som to jaaaaaaaaa, a veeeelmi ocenujem, ze chapete, ze som fakt nemohla, najma ked mam pocas vizity sestricku pri sebe, len tak zahlasit, ze modre koniky, ako sa dnes mame? 😀 snad sa nehnevate...

valka
2. mar 2008

ahojte kocky, takze ta strava tu je fakt hruza...dnes bola zaujimava kombinacia - pecene kurca, varene zemiaky a kapusta na sposob segedinskeho gulasu...som na to pozrela a povedala si, ze vsetko kazde zvlast je chutne, takze hadam to nebude zle ani postupne 🙂
inak su tu vsetci mili, aj ked ma doky dnes nechcel pustit na vychadzku 😠 a to sa mam zacat otvarat a pripravit na porod...no da sa to, ked len lezite a sedite a cely pochod je na wc a spat? 😠

care, tak som zvedava, ci ta aj ja odhalim...a snad si vysluzime s luckou podobnu pochvalu ako kacenaqa a tonita 🙂

kocky, uz ste dufam zacali deticky otuzovat a aspon raz spali pri otvorenom okne ....ako priprava na vychadzky 🙂

kacenqa
2. mar 2008

jasne, ze sa nehnevame 😀 😀 si ale naozaj velka symposka a presne takto si predstavujem babatkovsku doktorku 😀 aj ked teda ani ta druha pani doktorka nebola zla 😉

inac ja kade budem chodit, tade budem na kramare iba samu chvalu sypat a to myslim uplne vazne, ako zufalo vyzera ta budova zvonka, tak perfektna je 'zvnutra' - teda co sa personalu a starostlivosti tyka....snad jedina vyhrada by mohla byt k strave 😉 ale co moze clovek cakat od nemocnicnej stravy vsakze hehe ziadny crowne plaza to nie je 😀 😀

julova
2. mar 2008

kacenqa - ale po cisarskom a nespocetnom mnozstve infuziek som ja osobne ocenila aj suche piskoty a tie kase kazdy den inej farby 😀 😉

kacenqa
2. mar 2008

valka - no teeeda, bud rada, ja som si naivne objednala z jedalnicka ze zeleninove rizoto - no doniesli mi ryzu suchu ako keby ju nechali len vo vode namocenu a ani ju nevarili a premiesane to bolo s varenou pomaganou mrkvou 😀 😀 😀

prechadzaj sa aspon po chodbe 😀 ked som v centre lezala v lete ja, jedna kocka, co prenasala, 3 dni vkuse horedole chodila, uz sme sa smiali, ze tam vysucha dieru do podlahy a tiez chuda furt nic, ani vyvolavacky jej nepomohli....

drzim palceky silno silno, nech uz to mas co najskor pri sebe.

my sme este otuzovat nezacali, zato zajtra ideme na vychadzkovu jazdu na kramare, na vyberanie stichov, takze sa pojdeme prevetrat. a nepaci sa mi tento dnesny dazd 😠

kacenqa
2. mar 2008

zuzi - to veru 😀 od nedele 'ranajok' (ten kusok chleba so sunkou, co som este rychlo do seba hodila pred odchodom do nemocky) som v utorok tie piskoty na ranajky naozaj ocenila 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre