Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

care
2. mar 2008

Valka, zajtra opat v plnej polnej cely personal, takze sa to uz snad rozbehne, ked nie dobrovolne, tak... 😉...ak ti skoro rano povedia, ze sa naranajkuj neskor ( teda az po vizite ), asi to uz bude znak, ze uvazuju o cisaraku.aby si v pripade anestezy bola nachystana nalacno,tak to s papanim radsej neprehanat 🙂
Aj my sme na nemocnicnej strave, a poriadne sa rozsirujeme, aspon ja 😖 ...dalo sa vyberat na "nadstandarde" z jedalnicka z 2 jedal, vsak?
Takze zajtra alebo pozajtra uz snad Lucka vykukne, hm? Drz sa, nech to ide prirodzene samo...

valka
2. mar 2008

ahoj kacenqa...sak sa snazim...ale po chodbe chodit mi pride take otravne...ale dnes sa chystam na schody 🙂 to 9. poschodie parkrat hadam zvladnem 🙂

ta strava je fakt bieda....manzelovi som kazala kupit instantnu polievku, ak by som bola moc hladna a jogurt 3 krat denne nie je nic moc 🙂

hm...s tymi vyvolavackami som trochu proti...ale uvidime...mozno napokon porodim bez bolesti...hlavne, aby som sa cim skor zacala otvarat...potom uz nech robia co chcu 🙂

kacenqa
2. mar 2008

care - ano, aj ked oficialne tam bolo 5 jedal ale napriklad v piatok bolo jedno jedlo spenat s varenymi zemiakmi a vajcom a druhe spenat so zemiakovou kasou a vajcom 😀 😀 (mimochodom, bolo to za cely tyzden najjedlejsie jedlo) 😉

valka
2. mar 2008

care, hadam este pred tym vyskusaju vyvolavacky...rano mi bez akychkolvek liekov odisla konecne zatka, takze hadam to postupi...cisarak by som nechcela, lebo to by boli problemy s dalsim tehu a my chceme mat velku rodinu 🙂

kacenqa
2. mar 2008

valka - co to je velka rodina? 😉 viac ako 3?

valka
2. mar 2008

no aspon 4 😀

kacenqa
2. mar 2008

ja som tiez cisarak nechcela, chcela som rodit prirodzene, ale ked to nejde, tak to holt nejde...takze som vdacna, ze ma tam nenechali sa zbytocne trapit a cakat, ci predsa len ta hlavicka nezacne zostupovat, a este som sa v sprave docitala aj o hroziacej hypoxii, tak som fakt rada, ze to tak poriesili...a my chceme deti 2 a co mam informacie, tak pri CS sa daju max. 3 deti...dufam, ze netrepem, ved keby ano, care ma opravi 😉

kacenqa
2. mar 2008

ty brdko valka, v dnesnej dobe si zelat 4 deti minimalne, to skladam poklonu 😀
jak moja svokra povedala, ked som pred porodom hovorila, ze chceme druhe najneskor do 2 rokov, ze ved ono ta to po porode prejde, uvidis 😉

valka
2. mar 2008

viem, viem...urcite ak nebude ina moznost, tak nepoviem nie...ale zatial je lucka v norme podla CTG a aj podla USG, tak hadam to este skusia aj inak ako cisarskym...

valka
2. mar 2008

no uvidime, mozno to aj mna prejde 😀
ale snivat mozem, nie ? 😀 😀
myslim, ze to chce len povedat si, co su priority...a zatial ich mam tak nejak orientovane tymto smerom 🙂 mozno o pol roka budem uplne nabudena na vedecku pracu a deticky pojdu bokom...ale hadam nie 🙂

kacenqa
2. mar 2008

ako ved pohoda, podla mna je to krasne, ked sa na to citis, ja myslim, ze nam budu 2 stacit, aj neviem, kam by sme ich dali, asi by sme potom tie starsie museli odsunut babke 😀 😀 alebo kupit aj susedov byt a vyburat steny hehehe

valka
2. mar 2008

my si hovorime, ze ked nevojdeme uz v ba za stol, tak sa stahujeme na oravu 🙂 do vlastneho...takze mam obrovsku motivaciu 😀

dasa80
2. mar 2008

ahojte,
uz dlhsie citam vase prispevky a nakoniec som sa odhodlala sa aj ozvat 😉

cakame prve babatko a v piatok mame termin, takze ma velmi tesia vase pozitivne skusenosti s kramarmi

valka, drzim palce nech uz lucka pride (stretli sme sa u Dr Jandovej, davala som Ti cislo na doktora a potom aj u neho, mozno si ma pamatas 😉 )

valka
2. mar 2008

ahoj dasa, jasne, ze sa pamatam...a to som si hovorila, ze ja uz budem davno po, ked ty pojdes do porodnice...takze sa mozno stretneme🙂
chodis aj nadalej k cunderlikovi?

valka
3. mar 2008

ahojte kocky...dnes len tak rychlo...lucia sa narodila po 7 hodinach rano o 5 🙂 ma 51cm a 2900g...takze uplny mrnus a cely den spi....🙂

alififi
3. mar 2008

jej super , gratulujeme - tak nakoniec taka malicka ?
ake to bolo ? moc zle ? 😉

livia76
3. mar 2008

Valka no supeeer konečne gratulujeme 🙂 ďalšie babatko z Kramárov je na svete 😵 😵 😵

dasa80
3. mar 2008

jeej, Valka, gratulujem, tak si sa dockala 😉
chodim stale k cunderlikovi, som spokojna, aj k porodu snad pride.
ja osobne sa uz neviem dockat, ale asi ta uz v porodnici nestihnem, skoda.

drzte sa, nech mala vela papa a rychlo rastie 😀

julova
3. mar 2008

Valka - Blahozelam 😵 😵 😵

julova
3. mar 2008

my sme zasa mali o 2 cm menej ale o 50 g viac 😀

tonita
3. mar 2008

Valka tak srdecne blahozelame. Dufam, ze ste zdravucke a nech sa vam dari.... 😀 Tak som taka rada.
Mimochodom neviem si predstavit ako by vyzeral pri Lucke nas Gregor ked Lucka ma 2900g a Gregor 3980g. To by boli ale par... 😀

kacenqa
3. mar 2008

jeje valka no konecneeeee - gratulujeme!!!!!!! a len nech spi hlavne v noci, aby si si aj ty oddychla!!! 😀

Gretka dnes jemne strajkovala, poobede sa jej vobec nechcelo spat, ale ani neplakala, len si lezkala a pozerala do sveta, tak snad v noci to dozenie 😉

tatinko nam uz stihol vybavit rodny list a zajtra k nam poobede pride teta doktorka, tak aj to budeme mat za sebou.
dnes sme boli aj na vyberani stichov, nakoniec sme nesli na kramare, lebo som telefonovala s Maresom a on povedal, ze to mozem prist aj k nemu, ze urcite budem menej cakat, ako na ambulancii. tak sme vybehli do gpn-ka aj s malou 😉 tak mala vychadzku a celu ju predrichmala 😀 😀

capy
3. mar 2008

Ahojte babenky. uz davno si citam vase prispevky a az teraz som sa odhodlala prihlasit sa a nieco vam popisat.
my mame termin na velkonocny pondelok tak sa uz nevieme dockat. rodit ideme tiez na kramare uz po druhy krat. chodime k doktorovi cunderlikovi.

Chcela by som zagratulovat valke. a nic si z toho nerob ze je mensia. nas vikinko mal pri narodeni 49cm a 3150g

takze sa vsetky drzte 🙂 🙂 🙂

julova
3. mar 2008

Tonka - blahozelame k PRESNE jednemu tyzdnu 😀 😉

valka
3. mar 2008

ahojte, dakujem za gratulacie...🙂
bolo to fajn...to pred porodom si uz nepamatam...bolest bola iba vtedy a tam...dnes uz nie je 🙂 sestricka, co mala sluzbu bola mila, bola som tam v podstate jedina rodiaca, takze som mohla do sprchy kedykolvek, co dost pomahalo...manzela pustili takmer na konci 1 doby, co mi vtedy uz bolo skoro na 2 veci...ale pri 2 dobe mi moc pomohol...
cunderlik na nebral telefon 😠 takze sme usetrili par tisic 🙂 doktor lovisek (myslim) bol super...🙂 jedine, co ma hneva, ze som sa dost potrhala...a teraz to boli...juuuj...☹

a teraz uz len dat papat a ideme spat...

kacenqa
3. mar 2008

val - Lovisek rodil aj mna, kym sme rodili spontanne - mlady, vysoky, tmavy fesak 😀 a tiez si nemozem stazovat, dokonca aj pri vizite sa pri mne zakazdym pristavil a skontroloval...mily bol fakt. a vidis, ako sme obe dopadli hehe napriek zmluve 😀 😀

miriamka
4. mar 2008

Dobre ranko,
gratulujem vsetkym mamickam!
Ja tiez chcem rodit na Kramaroch,a vcera som hovorila s pani Jandrovou ze vzdy v utorok je tam o 9.15 nejake sedenie.Boli ste na tom,a co sa tam hovori?

cica13
4. mar 2008

Ahoj Valka, pripajam sa aj ja ku gratulacii, konecne mas Lucku pri sebe... 🙂 Lucka bola drobatko, to ta tak potrhala?

tonita
4. mar 2008

Ahojte kocky, tak som rada, ze je to uz za nami a vsetko mame za sebou- myslim tym porod 😀
Jaj Valak tak si sa takto roztrhala? Ja som tiez bola roztrhana ale ta bolest uz na druhy den pomynula a bolo to v pohode. Niekto vravi, ze pomaha ked sedis na plavajucom kole.
Kacenka tak ty mas uz vsetko za sebou? My sme tiez uz vybavili rodny list, zdravotnu poistovnu a jak sprosti sme sa trepali na socialku vystali tam dlhu radu a potom ta mila pani povedala, ze ked mam inde trvaly pobyt ako v Ba tak na socialku sa musim hlasit tam.Hruza- nadavala som jak pohan 😠 ( mam pocit, ze teta Tomanova nikdy nemala deti- kravicka) 😠 😠 😠

Julova tak dakujeme velmi pekne uz sme absolvovali aj prechadzky- manzel aj moja mama sa cini 😉

alififi
4. mar 2008

baby, to vas nechali tak ? preco vas nenastrihli ? alebo sa to nestihlo ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre