Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

arabeska
14. feb 2007

katakata,to mas to iste ako na antolskej trpia kutlaka,to je tiez nieco velmi podobne.v kazdej nemocnici najdes aj niekoho zleho podla mna by ix mali povyhadzovat lebo koli takym doktorom maju zlu povest 😒

certica
14. feb 2007

arabeska, tak to si teraz trafila...

katikum
14. feb 2007

presne tak, ale ktovie, možno sú to nejakí kamoši alebo rodina primára, či riaditeľa, viete ako to je. Ja keby som šla rodiť druhe, tak si nejakeho mudr. zabeštelujem, len koly tomu, aby som nedostala zas toho židzika. lebo keby tam on nebol, tak mi je fakt jedno ku komu idem

babulka
14. feb 2007

Baby, na Kramaroch su okrem Zidzika vsetci fajn, su tam mlade doktorky, zlate, a nehovorim o MUDr. Slezakovi, ktory ma odrodil a je uplne super. A aj porodne asistentky

katakata
14. feb 2007

este stale chodim k svojej gyndoske akurat som z toho nervozna lebo v pondelok som mala ist k nej naposledy do poradne a mala mi povedat vysledky z krvi a vyterov, ale neordinovala pre chripku musim pockat do dalsieho pondelka a to som uz mala v plane ist do poradne na kramare. tam chcem hcodit ku cunderlikovi, vraj je velmi fajn aj dobry odbornik

katikum
14. feb 2007

ano, čunderlik je velmi, velmi dobry a mily, budeš spokojna. ked to na teba pride, budeme ti všetky držať palce nech sa dostaneš k niekomu dobremu, neboj.
babulka, aj mna nakoniec porodil slezak, užasny doktor

katakata
14. feb 2007

kati, dakujem, dufam ze to dobre dopadne. hlavne nech je mala v poriadku ja to uz dajak vydrzim,snad.

lindda
21. feb 2007

tak baby ju uz to mam uspesne za sebou a na kramaroch nebolo to lahke, le som stastna. Co sa tyka kramaroch no teda naozaj nic moc najhorsie su sestry cest vynimkam a hygiena katastrofa ale uplne najhorsie su postele. Ale vsetko sa da ak uvidite to male krasne vonave babetko 😉

certica
21. feb 2007

lindda, gratulujem 😉

katikum
21. feb 2007

linddus cauko, gratulujem, velmi sa s Tebou tešim. Myslela som na teba cely čas. Ved to, ked maš pri sebe malinke, tak ostatne je všetko nepodstatne. ale čudujem sa, že sa ti sestričky nepačili. Jedna tam bola taka o ničom, ale ostatne uplne super, zlate.

katakata
21. feb 2007

linda gratulujem, napis prosim ta trosku viac o priebehu porodu, ja mam sice este chvilu cas, ale predsa len uz sa pomaly pripravujem. kto ta vlastne odrodil? skonštatovali sme s babami ze si mala vcelku stastie ze ten tvoj doktor bol na lyzovacke.

katikum
21. feb 2007

katka ahoj, ako bolo u čunderlika? vela bab, že? všetko ok?

katakata
21. feb 2007

kati, vcera som bola prvykrat a on mal dovolenku, takze ho zastupovala dr. feráková, alebo tak nejak sa volala. bab bolo dost no ale co uz, musime to vydrzat, islo to rychlo v podstate mi nic nepovedala len ze je vsetko ok. v knizke mam napisane Cl2 tak neviem, vraj to znamena ze som otvorena viac ako jeden apol cm.moja obvodna gynekologycka je uz dva tyzdne na marodke a ja stale neviem vysledky testov na streptokoka a z krvi. uz z toho zacinam byt nervozna. nevies ono tie vytery sa robia aj tesne pred porodom?

katikum
21. feb 2007

katka, toho streptokoka som mala aj ja, je to dosť bežne, zistili mi ho asi 2 mes. pred porodom, potom mi znovu robili vyter, asi mes. pred porodom, to som mala vysledky ok. Mudr. hovoril, že pri porode automaticky davaju antibiotika, cez infuzku, tej rodičke, kt.sa objavil behom tehotenstva streptokok. takže mi to počas porodu davali.
a možes byť už takto otvorena, tiež to je bežne takto par tyždnov pred porodom.

hanka274
21. feb 2007

juj, skoda, ze aj pri mne nesiel Z. na lyzovacku....
ale nastastie zijem! 😝
Lindi, pisala som ti, este raz srdecne blahozelam. Tesulkajte sa!

lindda
25. feb 2007

cafte dakujem vam vsetkym 🙂
Porod bol dost narocny 17,5hod. som rodila prirodzene co sa ako tak dalo vydrzat, ale nakoniec som musela ist cisarakom a to teda dost bolelo este aj dnes som neni ok 😒
Okrem toho sa mi zapalil prsnik a nasledne na to som dostala chrimpu a 40-tky teploty aby toho naaaaaaaahodou malo nebolo ☹
Dufam, ze uz zacneme mat nejaky rezim lebo som unavena ako pes 😝
Malinky je krasny a tucny 😀 Ak sa moj muz konecne dokope ku compu a zmensi format foto tak ich sem hned dam 😉

hanka274
25. feb 2007

daj, daj foto. Lindi ty si rodila ako ja, ja o pol hodku tusim dlhsie, chi! A s prisediacim Zidzikom a ty cisarakom. Sranda, inak rovnako...
Aj zapal som mala aj 40tky teploty. Daj si kysele vlazne vino na prsia. Nie na bradavky, iba na prsia, a stale koj, to je najlepsia odsavacka, Koj aj kazdu pol hodku, nech ti to maly vytiahne, ten zapal. Jemu sa nic nestane....a ostatne som ti dala do IP.
packo, drzte sa!

majabel
26. feb 2007

Lindus, tak aj ja sa pridavam ku gratulantkam. Aj ti zavidim, ze uz to mas za sebou, hoci ako pises, mala si to fakt tazke. Ja som mala podla menstr. vypocitany termin na dnes, no nic sa nedeje. Ani nemam pocit, ze by sa vobec nieco malo diat. Dnes som bola na poradni a dohodli sme sa s doktorom na stredu na vyvolani. Aj kvoli tomu, ze som drobec a maly je uz dost velky. A zaroven aj kvoli tomu, ze moj porodnik ide ku koncu tyzdna na lyzovacku, tak sa posnazime zvladnut to dovtedy. No, beha mi mraz po chrbte, ked si predstavim, ze v stredu rano na 7:00 sa tam mam dostavit a ide sa na to. Divny pocit.

hanka274
26. feb 2007

ahoj majabel. Ja som to mala tiez. Vo stvrtok 20.4 termin a stale nic. Tak mi tiez gynda povedala, ze o tyzden vo stvrtok 27.4 mam rano dojst zbalena a tak. No hruza ten pocit, presne viem co prezivas. Tiez som si to predstavovala, ze to dojde, budeme chytro utekat a podobne. ako vo filmoch, chapes... 😎 😀
No a nie, takto sa rano zbalit a ist "dobrovolne" do nemocnice....
Nastastie presne o polnoci zo stredy na stvrtok sa malej zachcelo von, tak som zacala krvacat, volala gynde...........podrobnosti som pisala uz na predchadzajucich strankach.....no a 27.4 ale az vecer o 20-tej sa narodila konecne Hanka.
Presne viem ako ti je....
drz sa neboj, v utorok to dojde.
Inak takto som sa aj ja narodila mame, tiez mala ist rano po termine a ja som si to v noci rozmyslela.....

majabel
27. feb 2007

Hanka, dakujem za povzbudenie. V noci som akosi nevedela spat 😉 a som zvedava, ci vobec dnes v noci zazmurim oci aspon na chvilu. Aj ja tajne dufam, ze si to drobec rozmysli a rozhodne sa sam, ze uz je ten spravny cas, este kym si naklusem po vyvolavacku. Ani neviem, ako mam tento "posledny" den vyuzit. 😒

majabel
27. feb 2007

Ozaj, neviete mi niektora povedat, ci zajtra na to vyvolanie mam ist nalacno, nepit, alebo proste nejake dolezite tipy a rady? Dakujem.

renca3
27. feb 2007

majabel...vyloz si nohy a oddychuj, lebo od zajtra vela toho nenaspis. 😵
Drzim palce.

majabel
27. feb 2007

😀 Hej, priblizne taky plan mam na dnes. 😀 Dakujem.

lindda
27. feb 2007

maja caf dakujeme 😉
Na mna to prislo uplne z nicoho-nic iba som uz asi dna dni bola spuchnuta a zaliata vodou. Ale porodu sa vobec neboj ked sa to rozbehne uz ti je vsetko jedno nemas cas rozmyslat nad nicim. Da sa to vydrzat ked to taka padavka ako ja zvladla, tak uz kazdy 😀 Bojim sa aj odberu krvi 😀

Hani ja neviem ten format foto zmensit kurni musim sa posnazit 😉

janaja
28. feb 2007

ahojte dievcata, buduci tyzden sa mam prihlasit k nejakemu porodnikovi na kramare, neviete mi poradit ktory den treba prist, a ci je potrebne sa dopredu objednat? Uprednostnuju objednane pacientky? A nemate nahodou niektora zoznam co si treba priniest do porodnice a co nam daju?
Dakujem 😕

katakata
28. feb 2007

janaja, do poradne sa objednavat nemusis, proste tam musis iba prist sadnut a cakat spolu s dalsimi x mamickami. dones so sebou moc. poradnu ma dr. cunderlik v utorok od 11-13.00, je fajn. potom je poradna aj niekedy vo stvrtok, dr prochazka od 12.-13.00, tusim. zoznam co do porodnice si treba vypytat od alenky stefanakovej ktorarobi v suterene v poliklinike profylaxiu (cvicenia). je dost dlhý

janaja
28. feb 2007

dakujem katakata 🙂 , ten moc predpokladam ranny ze ?

katikum
28. feb 2007

lindus, ahoj dufam, že už si ok. ja som si tiež teraz užila horučky, a črevnu chripku. tak som absolvovala jarnu očistu nechtiac. 🙂 Tebe sa ta chripka vratila? ved si mala aj chvilu pred porodom. posledne 3 tyždne si mala teda dosť komplikovane. ale dufam, že to už bude len dobre, a že s Ninkom budete obidvaja zdraví. 😉
a chcela som sa opytať, vy ste teraz boli všetky rodičky na 8 poschodí koly tej rekonštrukcii?

katikum
28. feb 2007

katka, čo Ti povedal čunderlik ohladne toho streptokoka? a inak všetko v poho?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre