Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

miriamka
25. júl 2012

Kocky...ak mam mat 6.augusta prvu poradni na Kramaroch, kedy si tam mam zavolat a objednat sa? Lekara nezazmluvnujem,.

strihalka
25. júl 2012

@miriamka ked uz mas termin, nejsi uztedy objednana?

liz_lemon
25. júl 2012

@miriamka kludne aj dnes

miriamka
25. júl 2012

Nie, objednana nie som...len mi moj gynos povedal ze vtedy uz by som tam mala ist, a mam sedenie toho 6teho s pani Jandovou tak by som to vsetko vybavila.A na ake cislo mam volat a objednat sa?

dandelions
25. júl 2012

@miriamka od 36.tt sa chodi kazdy tyzden do poradne kde sa treba vopred objednat: Poliklinika 1. poschodie, číslo dverí 222, objednávať na tel.č.: 02 / 59 54 27 94 a budes chodit este na monitor na cislo dveri tusim 214 ale tam sa caka podla poradia tam sa neobjednava som citala, a prednasku u pani Jandovej mas aku? vstupnu , ako kojit ci koli oteckovi pri porode?

dandelions
25. júl 2012

Mamiky chodili ste niektora k MUDr. Jozef Pružinec gynekológ a pôrodník? ake mate s nim skusenosti? rodil vas niektoru? dajte prosim vediet, dakujem 🙂

miriamka
25. júl 2012

@dandelions...k pani Jandovej ideme len pre peciatku manzela pri porode, kedze sedenie sme uz absolvovali pri prvom porode teraz to uz netreba.
Takze sa objednam na poradnu (to staci tyzden pred?) a na monitor to kedy tam pojdem?

liz_lemon
25. júl 2012

@dandelions nedavno ho tu baby riesili, staci si precitat

liz_lemon
25. júl 2012

@miriamka najprv sa objednava na monitor na 02/59542583 (dvere 221), potom ides s vysledkom na zhodnotenie (kam to ti povedia na monitore) a az potom sa objednava do poradne

miriamka
25. júl 2012

@liz_lemon...ale stiham to v jeden den? Ak sa objednam na monitor tak je mozne ze poradnu mi daju v ten den?

mima.k
25. júl 2012

@liz_lemon ja si myslim, ze velmi zalezi od statstia, vsetci lekari su profesionali, ale velmi zalezi od pristupu. Ja som mala ako prvorodicka velmi zlu skusenost so sluzbu konajucou lekarkou, spravala sa ku mne ako k handre. Zalezi od toho, na koho natrafis. Tento krat to uz na nahodu nenecham a lekara si radsej zazmluvnim.

liz_lemon
25. júl 2012

@mima.k a ktora to bola? lebo ja som tam mala Tokolyovu a Planka, obaja super

ella_joy
25. júl 2012

@liz_lemon Suhlasim, ja som pred rokom a pol isla bez zazmluvnenia, troska dokafrali porod, a mala som nakoniec CS, takze teraz, kedze chcem ist vaginalne, radsej chcem niekoho, kto sa aspon pokusi ma odrodit normalne, bez automatickej sekcie..inak by som ani teraz nad zazmluvnovanim neuvazovala..Teba kto rodit?

ella_joy
25. júl 2012

@miriamka ja si idem tiez pre peciatku, kedy ides Ty?

liz_lemon
25. júl 2012

@ella_joy Plank a Tokolyova, ale mala som sekciu

mamimonka
25. júl 2012

@miriamka mne spravil hned po monitore aj poradňu, ke´dže som mala už najvyšší čas.. je to potom lepšie ke´d si to už naplánuješ v jeden deň.

berryd
25. júl 2012

baby prosim vas dokedy vracaju poplatok za EPI ak ho nepodaju? je tam nejaka lehota v ktorej si treba ist vyzdvihnut peniaze alebo je to bez obmedzenia? dakujem

liz_lemon
26. júl 2012

@berryd o ziadnej lehote neviem, ale urcite je lepsie si to vybavit este pocas hospitalizacie

lucica
26. júl 2012

Ahojte baby, teraz som 34. tyzden tehotenstva, mala som teraz nejake bolesti predoslu noc, tak som bola u svojej lekarky, ktora ma pre istotu poslala aj na vysetrenie do nemocnice kde planujem rodit, lebo som mala zvysene CRP a navrhovala antibioticku liecbu a prípadnu hospitalizaciu. V nemocnici mi spravili vysetrenia, povedali ze nie je potrebne hospitalizovat ani liecit antibiotikami zatial. Cakam este ny vysledky moču a kultivaciu, takze uvidime ci to budu nakoniec riesit antibiotikami alebo to bude ok.
Buduci tyzden ma caka posledna poradna u mojej dokotorky, t.j. 35.tyzden, chcem sa spytat ci sa mam už na 36.tyzden objednat na kramaroch?
A ešte podstatna otazka, mam v plane si zazmluvnit lekara. Ked tam budem volat, podla toho co som citala vyssie, tak mam zavolat na dvere č. 221 na monitor, môžem sa potom rovno na ten isty den objednať k dokotorvi ktoreho si chcem zazmluvnit na poradnu, alebo ma neobjednaju bez hotoveho monitora? V takomto pripade chodim s monitorom na zhodnotenie k mojmu zazmluvnenemu lekarovi, alebo k niekomu inemu? Na ultrazvuk sa teda neobjednava a iba si tam sadnem a budem cakat? Mozem v den monitoru? Alebo az po poradni?

liz_lemon
26. júl 2012

@lucica obejdnaj sa najprv na monitor a zavolaj si hned aj k dr. ktoreho chces, lebo kazdy dr. je tam v iny den v urcity cas (nie su tam vsetci kazdy den)
na ultrazvuk ta podla potreby objedna tvoj dr.

lucica
26. júl 2012

@liz_lemon Dakujem, tak sa zaciatkom buduceho tyzdna objednam na monitor, zavolam si aj k doktorovi a objednam sa na poradnu a ultrazvuk nebudem riesit. To necham na dokotra, ci bude potrebny... dakujem

berryd
26. júl 2012

@liz_lemon nevybavila som to pocas hospitalizacie :( asi tam skusim zavolat pre istotu...

aduska_ba
26. júl 2012

Ahojte babulky.Planujem rodit a mat pri sebe manzela.Vie mi niektora z Vas poradit co vsetko,alebo aky mail mam napisat pani Jandovej a na aky mail?Dakujem velmi pekne za radu.

liz_lemon
26. júl 2012

@berryd a komu chces volat? podla mna treba ist rovno do pokladne ak teda mas nejaky doklad o tom, ze epidural nebol pouzity

berryd
26. júl 2012

@liz_lemon este som to sice nepozerala, ale hadam maju telefon v tej budke na prizemi, nie? :D ano doklad mam, len cas velmi nemam, byvam mimo ba, a male 3 tyzdnove dieta tam nechcem trepat 😒

liz_lemon
26. júl 2012

@berryd jaj, no skoda ze si to nevybavila, ked si tam bola, tiez mam take male babo, tak ta viem pochopit, ze sa tazko dostanes niekam von :( pripadne posli manzela alebo niekoho, podla mna to nemusis ist vybavit len ty
a nasla som ti na nich kontakt:
Nemocnica akad. L. Dérera – Kramáre – nemocničný vestibul – pult vľavo, tel.: 02/5954 2825

berryd
26. júl 2012

@liz_lemon 🙂)) ty si zlata, dakujem 🙂)) idem volat, hadam mi niekto dvihne 🙂 dam vediet vysledok, mozno sa to niekomu este zide.

berryd
26. júl 2012

poplatok za nepodanu EPI vracaju "v podstate" bez lehoty, najlepsie je vsak cim skor sa dostavit na prizemie alebo po 15-tej na urgent na -2, s originalom dokladu a obcianskym preukazom. manzel moze ist po poplatok ale musi mat v obcianskom preukaze rovnaku adresu ako manzelka/matka.

katie1
26. júl 2012
liz_lemon
26. júl 2012

@aduska_ba ak chces mat manzela pri porode, tak samozrejme mozete absolvovat pripravu, ale aj nemusite, napr. my sme to nestihli, a pred porodom nam povedali, ze kludne tam moze byt, ze ho poucia na mieste, a hned sme to tam aj vyplatili, takze ziadne strachy 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre