Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

zuziq
19. feb 2010

tak dnes to mame ale pocasie... vcera sme mali navstevu a vraj ze ked zacne prsat a babatko by malo prist na svet, tak sa dieta skor narodi 😀 a jak vidim, dnes prsi, aj zajtra ma, tak som veeeeelmi zvedava 😀

bibione
19. feb 2010

miselar: pri najhorsom si zoberes taxi,oni vedia,kde je urgent 😉 alebo rovno sanitku a mas po starostiach,ja som to tiez tak riesila
a co si sa chcela spytat.teda co ta trapi??

kacenqa: nieje to nevyhnutne mat papier od jandovej...mne nebol treba,sestricka sa ma hned spytala,ci chcem niekoho k porodu...ja ze nemam od jandovej papier a ona ze dohodneme sa 😉 tak parada,muz prispel na fit lopty a bol somnou

miselar
19. feb 2010

bibione pani ferakova ma objednala buduci tyzden do poradne sak mam chodit kzdy tyzden no povedala ze keby nahodou mi odtiekla plodova voda alebo tvrdlo brusko mam ist na urgentny prijem ja viem co je urgent 😀 no ale ja mam termin 15.3.a nie som vobec pripravena na porod mam strasny strach a este k tomu mam buduci tyzden ist do poradne ale aj na monitor a na tom som uz bola to sa chodi vzdy ked mam poradnu? 😅

bibione
19. feb 2010

mno...mas stastie,ze chodis k ferakovej 🙂 ...ja som nevidela monitor do porodu,tak bud rada a na porod nieje nikto pripraveny 😉 aza chvilu kludne mozes rodit 😉 budes 38tt a to uz je dietatko zrele prist na tento svet 🙂
a coho sa bojis...bolesti ci??

miselar
19. feb 2010

bibione ,bolesti nemam no bojim sa porodu neviem ako to prebieha kedze som prvorodicka mam s toho strasny strach aj z nastrihu a sitia este k tomu som nachcipana a necitim sa dobre proste neviem bojim sa toho a aj to ci a ako to stihneme do nemocky ked byvam na zahori vies

bibione
19. feb 2010

miselar: bolesti pri porode,nie teraz 😉 a tie budu tomu ver...ale precitaj si temu AKY BOL POROD,ja to citam stale,aj ked ma uz potom 😎

miselar
20. feb 2010

bibione a kde to mam pozriet?

jaja25
20. feb 2010

Miselar- vôbec sa nestresuj. To že nevieš ako prebieha pôrod nevadí. Každý je totiž uplne iný a tvoje telo a doktor budú vedieť čo robiť ak to príde. Nástrihu sa neboj. Robí sa počas kontrakcií, takže to úplne zanikne v priebehu a ani si to neuvedomíš. A aj s tým stihnutím do nemocnice- veď si prvorodička. Tak rýchlo zase neporodíš 😉 . A keby si aj rovno dnes porodila- bábatká po 32g.t. sa majú už relatívne dobre. No a ty si v 37. Takže žiadne stresy. Na konci toho všetkého ťa totiž čaká tvoja Jasmínka a tá je najlepšou motiváciou. Držím palce 😀

miselar
20. feb 2010

jaja25 ano na konci ma caka to najkrajsie len vies kazda prvorodicka nevie do coho ide a ja to mozno prehanam ale uz som taka snazim sa mysliet na pozitivne veci ale niekedy aj stresujem no co uz a doktorka mi povedala ze keby mi nahodou odtiekla plod.voda alebo nastali bolesti mam ist na urgent tak som to necakala este si hovorim mam dost casu ale asi nemam ked to povedala

jaja25
20. feb 2010

Myslím že ti to povedala kôli tomu aby si nečakala ak sa tak stane. Ide o to, že po odtečení plod. vody je vlastne otvorená cesta k dieťatku pre infekcie. Do 12-tich hodín by mal prebehnúť pôrod po odtečení vody.
Je to zvláštne, ale ja som sa pred prvým pôrodom vôbec nebála- pritom som ako medička leto predtým strávila na gynekológii v Ružinove a videla som kopu pôrodov. A teraz keď už mám dve deti, pracovala som na novorodeneckom na Kramároch a teraz som na patologických novorodencoch v DFNsP až teraz vidím čo je to strach. Nie nebojím sa pôrodu, ale je to skôr pocit aká som vďačná za to že mám zdravé deti a dúfam že aj toto maličké ktoré čakám bude v poriadku. Neboj, ty to určite zvládneš a tvoje dieťatko je už naozaj veľké aj keby sa narodilo teraz.

miselar
20. feb 2010

jaja25 ja viem ze deti sa mozu narodit medzi 38tt az 42tt mam dost nizko brusko neviem si to predstavit asi je najlepsie na to nemysliet ze?

jaja25
20. feb 2010

Nemysli na nič zlé, mysli len na to že bude s tebou a budeš sa z nej tešiť 🙂

miselar
20. feb 2010

jaja25 na to myslim raz si poviem niako musi ist von a zachvilu ma chyti taky stres ci to zvladnem a ako to vsetko dopadne a cim sa to blizi tym som nervoznejsia heh no a nastrih necitis?niekto povie ze nie iny ano tak neviem a co sa tyka sitia umrtvuju nevies?

brumka
20. feb 2010

Neviem ktora buduca maminka tu pisala ze chce prenajat nadstandardnu izbu aj pre manzela. Vcera sme boli na konzultacii u JAndovej koly oteckovi pri porode a vravela ze teraz to zatrhli, lebo je strasne vela rodiciek. Vo stvrtok mse boli na kramaroch na urgente co som strasne krvacala a nechali ma cakat a doktor tusim klesen sa volal, dufam ze ma nebude rodit, mi povedal ze som si vsetko vymyslela. Muz tam take nervy dostal.

mizu416
20. feb 2010

brumka,tak dr.Klesken je strasne divny... 😖 raz som bola na UTZ a on mi ho robil.pytam sa ci je vsetko ok,a on mi zacal hovorit nieco o internete...som nechapala...potom sa ho pytam ci je uz vidiet co to bude,pozrel na mna a povedal mozno chlapec... 😎 teda aj mam chlapca,ale to jeho mozno.povedal to tak divne.mi to pripadalo ze nestraj sa a nepytaj sa tolko. 😅

kacenqa
21. feb 2010

caute, neviem, v ktorej teme sa niektora objavi skor, tak vam sem kopirujem prispevok z tej druhej temy...

baby caute....asi sa starate o drobcov....porebujem radu....kedy ste sli do porodnice?

lebo pri gretke mi odtiekla zatka (myslela som, ze voda, tak sme sli hned) no a teraz mam take divne pocity, take menstruacne bolesti, tak neviem, ci su to len poslovia, alebo sa rozbiehaju kontrakcie....tak len chcem vediet, ze kedy asi, ak by sa to spravidelnilo, sa mam obleict??? aj nasim treba zavolat, aby dosli dieta postrazit a tak, nechcem to nechat na poslednu chvilu...

zatial som to mala asi tak 3x za poslednu hodinu.....

zuziq
21. feb 2010

kacenqa nesranduuuj hadam ma nechces predbehnut??? 😀

kacenqa
21. feb 2010

zuzi - neboj, preslo to 😀 😀 😀 asi len poslici....mne sa tiez este nechce, do stredy by som rada potiahla, lebo nam maju dojst montovat skrine do detskej a este by som to rada pred porodm stihla 😀 😀

zuziq
22. feb 2010

este ze tak 😀 no ja tiez ratam ze budeme rodit az v stredu/stvrtok 😕

meggie.sk
22. feb 2010

Brumka: mne dr. Kleskeň tiež robil UZv, no riadny frfľoš. A to mi aj moja dr. na neho povedala, hádam ho nebudem mať pri pôrode. Velice nepríjemný človek. ☹

megg
22. feb 2010

Kacenqa, no veru aby si nedopadla ako ja 🙂 Tiez som si myslela, ze som OK a prisla som do nemocky na uzv s tym ze idem len na prehliadku, kontrakcie som necitila a pritom som uz rodila 😉

drzim vam palce, hlavne nech to rychlo prebehne a co s najmensou bolestou 😵

bibione
22. feb 2010

kacenka: plpdova voda a zatka su dve odlisne veci 😉 aj poslickovia byvaju preavidelni...ale mas cas,staci ked budes mat kontra a 5minut

miselar: v tejto sekcii,len pohladaj...radsej nech vie do coho ide,aby nebola prekvapena a hoci si prvorodicka,mozes mat taky rychli porod ze az 😉

miselar
22. feb 2010

bibione no ak budemmat cas tak si to kuknem som nervozna jak pes este stale mi nedosla materska a ani nic zo socialky a to uz 2 mesiace mi nic neposlali pred tym spravili chybu a teraz neviem musim to obehat som s s toho zufala

kacenqa
22. feb 2010

bibi: ja viem, ze su to 2 odlisne veci, ale u mna ta zatka bola tak tekuteho stavu, ze to fakt vyzeralo jak voda keby odtekala, az ten temesvaryho test to vyvratil vtedy v porodnici. no a aj tak sa mi potom do par hodin same pustili kontrakcie 😉

lenze je to uz 2 roky dozadu a ja si to uz nepamatam 😀 😀 😀

ale dnes zatim pohoda, a to som bola vyse hodiny vonku s malou, ktora furt chcela, aby som bezala, ze ma bude nahanat....no fucala som jak parna lokomotiva 😀 ale vsak vecer zas na mna mozno ti poslici pridu 🙂

zuziq
22. feb 2010

u nas tiez zatial nic.. prave peciem osie hniezda a chystam sa zehlit 😀 aj ked obcas mam take bolesti, nemam dojem ze sa to dnes alebo zajtra rozbehne. Myslim ze pockame na prehliadku u dokiho v stredu a snad nam trochu pomoze 😕

miselar
22. feb 2010

ahojte kocky,nemate prosim vas mail na pani jandovu?prosiiiiim 😉

miselar
22. feb 2010

zuziq,dakujem ti moc 😉

katikaba
22. feb 2010

babenky ako sa vybavuje nadstandard na Kramároch a koľko stoji?pocula som,ze staci az v den porodu na centralnom prijme sa spytat,ci nemaju volne nadstandardne izby alebo treba nieco vopred?

zuziq
22. feb 2010

katikaba vybavit dopredu sa neda... funguje to tam tak, ze povies na prijme, ze mas zaujem a ak odrodite a bude volne, tak ta tam daju 😀 funguje to tam tak, ze kto prv pride, prv melie. ale zatial baby nepisali ci za posledny cas sa stalo, aby volne nebolo, to by aj mna celkom zaujimalo 😕 Ak sa nemylim stoji to 16,6 na noc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre