Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

katikaba
22. feb 2010

zuziq,jeeeej,dnes mas akurat termin....tak drzim palce,nech sa uz baby poponahla,ved je uz tak krasne 🙂

zuziq
22. feb 2010

dakujeme ale zatial sa mu velmi nechce 😀

jaja25
22. feb 2010

miselar- jasné že šitie umŕtvujú, ale pre mňa bolo horšie ako pôrod. Ešte že som mala malého pri sebe. No záleží na tom ako ti to umŕtvia... 😒

miselar
22. feb 2010

jaja25 to je az tak moc citit au do kelu ja som s toho dost nanervy a co nastrih citila si?

zuziq
22. feb 2010

miselar nehnevaj sa ale nedivim sa ze si v takom strese ked sama sebu takto hecujes... neries to, aky mal kto porod. Kazdy porod je iny, jedna sa trapi 25 hodin ina ani nevie ako a porodi. Ak ale budes cakat a vsugerovavat si to najhorsie, tak to budes mat o moc tazsie 😉 A to ze sa budes stresovat uz teraz ti vooobec nepomoze, aby to bolo lepsie. Namiesto "horovych" scenarov si radsej hovor ze to bude OK a ze to v pohode zvladnes - lebo to tak bude! Pozitivne myslenie je vec, na ktoru by si sa mala teraz sustredit najviac 😉 a radsej si pozeraj videa ako kupkat babatko, fotky cerstvo narodenych deti, to ti pomoze zamerat sa namiesto na porod na toho drobceka ktoreho ti po tom vsetkom daju do ruk 😵

miselar
22. feb 2010

zuziq ja viem ze kazdy porod je iny mozno mas pravdu fakt sa snazim na to nemysliet ale zaujma ma aky mal kto porod a tak myslim si ze je lepsie vediet nez nevediet nic a byt jak take tela kazda zena to inac vnima

zuziq
22. feb 2010

miselar ja nehovorim ze netreba si zistovat co a ako, ale vidim ze si z toho v hroznom strese,nesmies si z kazdeho porodu zobrat len to zle. Nechcela som ta nahnevat, len ti poradit, ako sa toho stresu mozno zbavit. Ja ked som nebola tehotna mala som panicky strach z porodu a teraz, sama to nechapem, ale dnes mame termin a ja som uuuplne kludna. proste som si povedala ze to bude vsetko OK, ze to bezproblemov zvladneme, ze nic co by sme neprezili nas necaka a jedina vec na co sa zameriavam na maleho. A tiez som prestala citat tie porody, ktore neboli nic moc 😀 nemyslim si, ze ked naaahodou bude porod tazsi, nejako mi to pomoze, skor ma to stresovalo. Staci pocuvat to, co budu hovorit doktori a zvladnes to, uvidis 😉

miselar
22. feb 2010

zuziq ano mam stresy a snazim sa im vyvarovat ale nedari sa nenahnevala si ma ja viem ze si my chcela poradit urcite mi to padlo dobre len som strasny stresak a viem ze to malej neprospieva takto sa stresovat tesim sa na nu chcem ju uz drzat narukach ale ked si predstavim co ma este caka tak mam husaciu kozu i ked sa snazim nemysliet na to neviem ako sa mam zamestnat aby som nemyslela na toto uz som pisala aj jandovej ale to potrva nez odpise no je dobre ze si kludna a beries to takto no naozaj este chvilku a budes mamina 😀

bibione
22. feb 2010

miselar: poviem ti uprimne,ze ja som mala vsetko nastudovane...nic ma nemohlo prekvapit...jednine,co ma sokovalo,boli bolesti po cisaraku 😠 a ze kojenie nam vobec neslo...to jedine som si nenadtudovala 😀

a materska? mne tiez dosla az po 2 mesiacoch,potom budes bohata,ked pridu naraz...tak mi bolo povedane 😖

zuziq
22. feb 2010

inak toto mi zatial povedalo vela mamiciek... ze to co ich cakalo po porode bolo x krat horsie ako samotny porod a hlavne ze vzdy ich pripravovali na to co v tehotenstve a pri porode ale nikto ich nepripravil na to, co bude po tom - nemyslim hodinu dve, ale prve dni, mesiace 😅

miselar
22. feb 2010

bibione no ja som od novembra pn a od 18.1.ma md a este mi nedosla ani koruna zachvilu idem rodit a ja nemam peniaze vies ake asi mam stresy neskutocny stat urobi steba zebraka hlavna vec ze politici maju plati o akych ty mozes snivat dala by som im plat 8900sk ako davaju minimalnu mzdu a s toho nech si ziju 😠 takze tak

bibione
22. feb 2010

zuziq: ved to 😖 ja som studovala iba porody,porody a zse porody 😀 absolutne ma nenapadlo,ze ma potom vsetkom caka kojenie...a ked na to prislo,tak ja panika,ze co teraz...nemala som sajnu o tom 😅

miselar: ja som bola na MD od 15oktobra a prachy mi dosli pred vianocami...kebyze som sama ,tak som v prdeli 😠 teta v poistovni mi hento povedala a ja ze ,fasa tak to budem dalsie 2 mesiace zrat vzduch,najom mi zaplati asi mikulas...ta to normalne vytoci toto jednanie 😠

miselar
22. feb 2010

bibione sak to iba ze muz dostal vypoved a nema robotu ja mam rodit a mam strasne stresy ako to utiahnut nasetrene nemam a pozicky nechcem sa moc zadlzovat ,volala som minule do socialky zevraj tam jedna spravila chybu ale ze vo februari my vsetko vyplatia a furt nic mam take nervy ze by somich tam najradsej vyfackala a potom ze mam byt kudna hm 😒

lovula
22. feb 2010

Ahojte skoro mamičky 🙂
môj pôrod bol katastrofa. 12 hodín trápenia v ukrutných bolestiach a nakoniec rýchly cisársky.
Ale napriek tomu to bol pre mňa aj veľmi krásny zážitok. Celých tých 12 hodín som sa napriek bolestiam strašne tešila, že už malého konečne uvidím. A ten prvý kontakt ... hmm ... nedá sa opísať, však uvidíte sami.
Skôr ako sa tu stresujete ohľadom pôrodu, sa snažte myslieť na to aké to bude krásne, mať doma malé telíčko, ktoré je na vás odkázané. Vy budete celým jeho svetom, teda hlavne vaše prsníky 🙂
A pokiaľ ide o kojenie, tak zahodte všetky múdre knihy. Všetky mamičky majú s kojením problémy a prekonajú ich až v 6 - 8 týždni, keď sú už bábätká väčšie. Niektoré dojčia ďalej a iné to vzdajú a dajú fľašu.
Je tu v bábätkách téma ďakujeme Annaq, je laktačná poradkyňa a veľa mamičkám už pomohla, takže odporúčam naštudovať a v prípade akýchkoľvek problémov, hneď jej napísať.
Tak to je asi všetko
Baby čaká Vás najkrajší zážitok v živote, tak si ho užite ako sa len bude dať.

kacenqa
23. feb 2010

caute, hlasim sa este 2v1 😀 poobede idem na poradnu, tak uvidime, co na to dr. ...

zuziq: dufam, ze aj ty sa ozves 😉

inac ja som kojenie tiez nejako neriesila, precitala som si par veci na nete, bola som na jednej prednaske u Jandovej, a jednoducho som sa nastavila psychicky na to, ze kojit budem a basta. nemala som najmensi problem, mliecko nabehlo este v porodnici, laktacna sestricka mi ukazala par poloh, vyskusali sme, co mi najviac vyhovuje a domov odchadzala mala plne kojena a mlieka som mala aj pre celu ulicu, tie pociatocne bolesti pri naliatych prsiach som prezila, kupila som si kvalitny krem na bradavky a na UM sme presli v 13 mesiacoch, ked som sa rozhodla, ze je nacase upravit moj MS cyklus, aby som mohla znova otehotniet

a v momente, ako som odstavila, sa cyklus fakt unormalnil - dovtedy to chodilo jak MHD v BA - nikdy som envedela, kedy MS cakat (interval 45-60 dni), a po odstaveni mi hned nabehol pravidelny cyklus 😀

zuziq
23. feb 2010

kacenqa my tiez stale 2v1 😒 v noci ma uz aj chytili bolesti, ze som myslela ze uz, ale klasicky ma moja maternica s krizami oblbovala iba 😀 ale je pravda, ze uz ma zacina boliet cely clovek a citim, ze drobec je riadne nizko, tak snad sa na to pomaly prirpavujeme, ale mam pocit ze ozaj iba pomaly... 😕 ja idem k dokimu az zajtra, tak som zvedava.. Ak sa to nerozbehne do piatku, tak v piatok pojdeme na kramare a vyvolavat 🙄 Este sa "spolieham" ze doki zajtra urobi nejaky zazracny hmat a rozbehne sa to, aj ked co tak citam, nie je to nic prijemne 🤐

andrema
23. feb 2010

Ahojte baby,
ja mam termin teraz 25.2...ale do poradne idem az 26.2...
Kazdy den sa uz sledujem,ze ci sa nieco nedeje...a ked mi zacnu nejake bolesti,tak uz len pozeram na hodiny,ci sa nebudu opakovat...ale nic...
Akurat,co mam pocit,ze uz nic nevladzem..ze mi mala nejako otazieva cely zadok... 😀

bibione
23. feb 2010

zuziq: veru,vyvolavanie nic moc...pokial si uz aspon trochu otvorena a mas naliehanie,tak ta caka pravdepodobne hamilton...jo a ten bolel jak cert 😠 ak ziadny naznak na porod,tak klasika: tabletky do maternicoveho hrdla a tak dalej...tiez nic moc...nemusi hned zabrat...radsej nech vam to kocky ide spontanne,vyvolavanie je hnusne

andreama: ved to nevadi,ze mas poradnu az 26 😉 neporodis zajtra,aspon uvidis co bude dalej...respektive sa este raz v poradni stavis 😉

lovula: ja taky pekny zazitok z porodu nemam...tiez 14hodin neuspesneho porodu ukonceny cisarskym

miselar
23. feb 2010

ahojte babi,dneska rano som sla na wc a mala som taky kremovy biely vytok uplne som citila ako to zo mna tece nie vela ale tak normalne nieje to hlienova zatka? 😒

zuziq
23. feb 2010

bibione no sak prave, ze co citam, vyvolavany nic moc 😕 najma vtedy ak to je koli tomu, ze to nejde samo od seba... no ale som optimista, snad maly nebude az taky lenivec. este stale sme len den po termine, co je asi normal 😀

bibione
23. feb 2010

zuziq: nooo ked je to chlapcek tak si este pockaaaaaaaaaaaaassssssss 😝

miselar: nie,to nieje hlenova zatka...to je klasicky tehu vytok

zuziq
23. feb 2010

bibione no ale cakat mozem len do piatku 😲 😀 lebo potom nas uz doki posle rovno na kramare 😅 Jaaj preco su ti chlapi taki lenivi este sa ani nenarodia 😀

bibione
23. feb 2010

ale nieee...na vyvolavanie je este skoro 😅 ....este tyzden by ta mal nechat ci sa to rozbehne same...no sak ten moj potiahol az do 42tt...aj sa mu chcelo,aj nechcelo 😀

zuziq
23. feb 2010

no na minulej poradni mi povedal, ze ak do piatku nic tak v piatok ideme do nemocnie 😕 tak neviem ci si len lahnut a pozorovat a ked nic tak az buduci tyzden vyvolavat.. zajtra budem mudrejsia

lussindia
23. feb 2010

Juuuuuuj, baby, ako vas tak citam, to prenasanie, aj ked len 1 - 2 dni.... Ja cakam kazdym dnom, ze kedy sa to uz rozbohne, lebo uz NEVLADZEM...... A neviem si predstavit cakat este do terminu, to budu asi tie najdlhsie dni v mojom zivote... Este k tomu som posledne dni zacala nejako viac opuchat, kotniky mi ani vidiet nie je, aj ruky mam naliate, neviem ci nemam nejake kvasinky, lebo mam vytok a nejake svrbenie.. V piatok mam poradnu, tak som zvedava, co mi povedia....Uz mam hore 20 kg, co je HROZNE VELA, takze ani chodit uz nevladzem 😀 😀 😀 , no co vam budem hovorit... 😅

zuziq
23. feb 2010

lussindia no ja az teraz posledne dni pocitujem, ze vladzem ovela menej, najma chodit... ruky mam naliate par tyzdnov tak, ze ich nevladzem ani do paste dat, o otvoreni napriklad flase, ci konzervy mozem iba snivat 😀 a pribrala som 21kg, ale co sa divim, za posledny tyzden ani gram 😕 ale chvala bohu, nie som nejak nervozna, zatial 😅

lussindia
23. feb 2010

Nervozna nie som ani ja, len uz na porod cakam fakt ako na sol... Tie opuchy, to je hroza, presne ako pises... S tou chodzou je to otrasne, chodim ako taka gula 😀 😀 , brusko nosim pred sebou a kracam na siroko ako kacicka, potom ma bolia krize... No asi to poznas 😉 😉

andrema
23. feb 2010

baby a nebolia vas aj bedrove klby?ked vstavam,tak mam pocit,ze sa rozpadnem..a to som pribrala 16 kg...
Inak ked som bola v 29 tyzdni a pribrala som dovtedy 12 kg a opuchali mi nohy,tak ma gyneko poslala na rizikove...a tam ju vysmiali,ze no a co,ze som tolko pribrala...a vobec sa mi to nezda nejako vela..sak som bola velka tak ci tak...

lussindia
23. feb 2010

Noo, mna bolia bedrove klby naviac v noci. Prebudzam sa na strasnu bolest klbov, uplne krce do nich chytam, ale teraz neviem, ci je to z toho, ze som taka tazka 😀 , alebo z toho, ze sa mi to roztahuje 😎 . No kedze mam navyse 20 kg, je to dost vela. Povedal mi to aj moj gynekolog, ze sa odporuca pribrat tak 12 - 13 kg za cele tehu a tym, ze som este nizka /mam iba 160 cm/, tak je dost velky prirastok na vahe... Som velmi zvedava,ked porodim, kolko budem mat z vahy dolu.

zuziq
23. feb 2010

mna boli len lavy bedrovy klb aj to len v noci, ale to je asi preto, ze jedina poloha, v ktorej mozem spat je na lavom boku a taka poloha ma uz voooobec nebavi 🙄 na pravom boku ma tlaci drobec a na chrbte ma zacnu neskutocne boliet krize..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre