Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

katikum
1. feb 2007

a ešte ako som spominala minulý rok rodilo aj vela mojich kamošiek, ja som 26.3 a potom od aprila bol na Kramaroch ten štrajk. 3 kamošky rodili v aprili, všetky mali zaplatenu EPI, ale ani jednej ju nedali koly tomu štrajku. tak jedna už rodila druhe babo, to prve s EPI, a teraz druhe bez, tak mala zažitok.

lindda
2. feb 2007

katikum no presne uz som uplne nemotorna 😝 A strach jasne, ze je aj ked si to uz nechcem pripustit, ale co uz ved neviem do coho idem 😉 Svagrinna hovori , ze by isla radsej rodit ako ku zubarovi tak to fakt neviem ja k zubarovi idem normalne 😒

hanka274
2. feb 2007

aj moja mamina by si kludne mohla otvorit vraj zivnost na porody.
So mnou jej zacali nad ranom kontrakcie prve, doniesli ju okolo 06,00 do porodnice a o pol 7 som bola vonku. S brachom este lepsie: O polnoci dostala prve kontrakcie, dosla par minut po 1 do nemocnice. A 01:20 bol bracho na svete. Mama nevie co je klystyr ani holenie ani "pripravy". Taaak som verila, ze to je "dedicne", ale nie je....ved linddi vies o com hovorim....

katikum
2. feb 2007

lindus, vsak to je to, že to je individuálne. u teba je blbe možno to, že si sa vela dozvedela a hlavne aj negatívne. ja som vobec nevedela ako to bude prebiehať, jasne bala som sa, ale nič konkretne. len som verila, že to dobre dopadne. a ved nakoniec aj dopadlo. a už som to tiež od niekoho počula, že by radšej išla rodiť ako k zubarovi. to asi hovoria pravie tie baby, čo rodia len par hodín. lebo ono sa to fakt dá vydržať, len ked to už je dlho, tak tie bolesti su unavujúce. ale ty mysli len na to, že ty porodiš raz, dva a že všetko prebehne hladko. mysli pozitívne. vačšina porodov tak prebieha. a ty sa zarad do tej vačšiny.

lindda
2. feb 2007

katikum ano do vacsiny to by bolo fajn 🙂
hanka ano viem 🙂

majabel
7. feb 2007

Lindus, aj ja mam termin na 28.2. Tak sa tam mozno stretneme. 🙂 A chodis aj cvicit na Kramaroch?

lindda
7. feb 2007

maja ahoj nechodim preveze vobec ani neviem ci sa to teraz este oplati ku komu chodis na poradnu ?? ja chodim v piatok Zidzikovi na buduci tyzden ide lyzovat tak dufam, ze sa doftedy nerozpadnem 😀

katikum
7. feb 2007

lindus ahoj, ako sa citiš? čitala som vo fore aj staršie dátumy a iné témy, ty sa fakt dosť bojíš. už sa prestan a teškaj sa. keby to bolo take hrozne, tak by každa žena mala len 1 bejby, nie? už som ta tu dávno nevidela, tak som rozmýšlala, či si už nesla. daj vedieť potom, ale určite, som strašne zvedava, ale velmi ti prajem nech to je rýchle a málo bolestné. ak stihneš, daj vedieť aj ked ta to drapne.

lindda
7. feb 2007

katikum jasne uz aj muzovi som nakazala aby to sem dal 🙂 najhorsie je to , ze moj lekar ide na lyzovacku cely buduci tyzden tak neviem,ale co uz ved niekto ma uz len odrodi 🙂

katikum
7. feb 2007

ale ved vsetci sú tam dobri doktori, naozaj. a zidzik by to teoreticky mal stihnut ten tvoj termín. a pride oddychnutý, v pohode, dobrej nalade, to sa ti bude rodit. 🙂 ale ved on je taky kludas, za cely porod, čo mal on službu mi povedal asi 2 vety. taky pohodak

lindda
7. feb 2007

ale ano on je ok dufam, ze si nic nepolame 😀 uz teraz ho boli chrbat 🙂 uz by som to chcela mat za sebou 😉

majabel
11. feb 2007

Ahoj Lindus, ja chodim k doktorovi Slezakovi. A cvicit som tiez zacala velmi neskoro. Isla som tam v nejakom 34.-35. tyzdni. 😅 Takze ziadna slava. Ale v podstate som rada, ze som tam predsa sla. Ta sestricka na cviceniach je velmi zlata a aj tie temy, ktore sa po cviceni preberaju su vacsinou prinosne a mozes sa pytat (na co pocas poradne vacsinou neostava cas). Je tam taka pohodicka.
Citam, ze sa bojis porodu ... Hmmm, presne viem, o com hovoris ... tiez ma to poriadne depta 😲 Uuuuf, uz nech to mame za sebou. 🙂

lindda
11. feb 2007

majo no tak to mas pravdu na poradni sa nestihnem spytat na nic ,,,,,
strach mam ved ako prvorodicka neviem do co idem 😒 ale uz som v takom stadiu,ze by som to chcela mat zasebou ty nie ??
som zaliata vodou vyzeram ako nafukovacia bleee 😝

livia76
12. feb 2007

Linduska, Maja, uz to mate za par. Hlavne je nemat strach. Verte mi- ptreba myslet pozitivne. My sme rodili na Kramaroch v novembri a uz ani neviem , ze som rodila hned nabehli ine starosti a radosti.Vsetko dopadne suppper! Drzím palce.Vrátit sa z nemocnice s bábatkom a este o 10 kg ľahšia je úžasné.Zdravotnícky personál na Kramároch je výborný,ostatne si netreba všímať.A ak môžem poradit na všetko sa po pôrode na babatko pýtajte dávaju osvadčene a dobré rady.Ozaj Linduš ten kočiar je dobrý výber máme taký istý/vid album/ prechadzky s ním sú úžasné a to sme boli aj v Dubravských lesoch a v pohode.Malej sa v nom páči. Ešte raz držím palce. 😀

katikum
12. feb 2007

livia, plne s tebou suhlasim vo všetkom, tiež som mala take pocity, aj stále mám. Ty si rodila u koho? prajem zdravicko Vam obom. uživaj si take male babo, strašne to ubieha a rýchlo rastie malinke.

katikum
12. feb 2007

lindus, ako bolo u židzika, všetko ok? a komu pojdes tento piatok, ked bude lyžovať? a už si fit? čitala som,že si chora

livia76
12. feb 2007

Katikum, cele tehotenstvo aj porod sa o mna staral Doc.Rusnak. Bol velmi príjemny a hlavne stále dobre naladený také slniečko. Aj my Vám prajeme len to najlepšie. 😅

lindda
12. feb 2007

katikum ahoj no pojdem takemu rysavemu take kratne meno mam tusim Planka 😒 Uz mi je celkom ok ved som sa aj liecila 🙂 Uz nech to mam za sebou clovek mam moc casu na rozmyslanie a to nieje dobre 😀

katikum
12. feb 2007

lindus, ja som k nemu chodila od 7 mes. na rizikove. on je tiež fain, strašny pohodak, usmievavy, čokolvek sa ho možes opýtať vysvetlí ti ochotne, on musí byť super aj pri porode a často on robí aj sekcie.

majabel
12. feb 2007

Lindus, jasne, ze aj ja sa citim ako taka nemotorna veleryba a som z toho riadne vycerpana. Okrem toho, ze cez den mam riadne bolesti krizov, bedier, lonovej kosti, ... tak v noci sa uz pridavaju aj tie pripravne kontrakcie. Tajne som dufala, ze mi dnes doktor povie, ze uz to onedlho bude. Ale som otvorena len tesne na jeden prst a skonstatoval, ze to nebude skor ako na termin alebo este mozno trosku neskor. Nepotesil ma teda. A po vysetreni som este aj dost krvacala, ale uz to prechadza.

katikum
12. feb 2007

majabel, nic sa neboj. ja som bola vtedy vo štvrtok v poradni, doktor mi povedal, že to ešte tak skoro nebude a v sobotu som začala rodiť. takze za 2 dni. a inač začalo mi to krvacanim, nie bolestami. tie som dostala až o 5 hod. celu sobotu som bola moc akcna, rano som sadila kvety do kvetinacov, varila, piekla babovku a upratovala , tak je možne že som tomu dopomohla. ale tie posledne 2 tyzdne su fakt tazke 🙂

katikum
12. feb 2007

kolegynka zas bola v poradni piatok,že nič nenasvedčuje, že by mala rodiť, na druhy den isla s bolestami na kramare, otvorena bola na 3 prsty, do 1 hod.na 9 prstov, takže isla aj na salu. cele to od začatia kontrakcii trvalo ani nie 3 hod. stastna to prvorodička

lindda
12. feb 2007

katikum ano bol fajn uplny pohodak a veeelmi jemny 🙂 Ozaj ako to na teba prislo kedy a kde? teda porod 😀

maja tak toho sa obavam aj ja aby som nerodila 42tt leba slak trafi 😝 mna uz asi boli vsetko hlavne ked sa postavim tak ma strasne picha v podbrusku alebo v moc. mechure ani sama neviem,,,,,
mna krize vobec nebolia iba boky a brusko 😒
A nehovorim aka som naliata vodou prsty opuchnute, tavr, nohy uplna troska 😀
A to cakanie je najhorsie clovek nevie , ze ako s ato zacne a kedy.....
a preco si krvacala ?? to je normalne ?

katikum
12. feb 2007

lindus, ako som pisala, ja som toho už mala dosť tiež, a kedže som od 6 mesiaca musela prevažne len ležať, tak som myslela, že by tom pomohlo, tak som cely den makala, nemotorne sice ale snažila som sa. večer o desiatej, ked som si sadla k telke s babovkou v ruke som dostala krč do brucha, ale tie som mala už asi týžden pred tým, tak 2 krat za den, tak som tomu neprikladala význam. až som išla na wc, a mierne som krvacala, tak sme šli na kramare. tam ma doktorka pozrela, že mi praskla len cievka nejaka, že babo je ok. myslela som že idem domov, ale na to ma zrušila, že ale ved rodím. ale bolesti som chytila až okolo 2 v noci na vzdychárni. a to trvalo až do 14.30 pobede. takže vyše 12 hodín. a tu epi mi pichli až okolo 9 doobeda

lindda
12. feb 2007

katikum tak ty si to pekne pretrpela chudatko este ani epi ti nezabrala 😒 Take hnusne krce mam aj ja az si musim klaknut tak to boli ,ale to vzdy prejde. Moj muz je stale niekde prec tak dufam, ze ma to nedrapne ked budem sama doma 😝 ozej myslis , za by som s Mileticky dosoferovala sama na kramare ?

katikum
12. feb 2007

lindus myslim, že ano, lebo zo začiatku sú tie krče slabšie asi ako pri krámoch, a tak každých 15 - 20 min. tak to by si mala zvladnuť. ale stane sa, že niekedy sa žena otvorí rýchlejšie, to sú potom tie krče častiejšie a viac bolestivé, tak si zavoláš taxi alebo sanitku. mna viezol svokor, muž bol v práci

arabeska
12. feb 2007

lindus len to preboha neskusaj,nahodou ta drapne kontrakcia a naburas.zavolaj si taxik,alebo popros suseda.pripadne sanitka.

lindda
12. feb 2007

arabeska hej myslis?? tada asi vies ked uz mas jedno dietatko 🙂 ok pojdem radsej taxikom. Moj muz ma stale nieco a hlavne vecer tak vies ako to je zrovna to pride vtedy.
katikum no ved prave zabit sa zrovna nechcem dik 😉

katikum
12. feb 2007

to je pravda Arabeska, može sa to zvrhnuť, radšej ten taxi lindus

lindda
12. feb 2007

ok asi to bude mudrejsie ako blbo riskovat dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre