Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

zuzkaamato
17. jún 2012

kocky, ktore ste uz rodili. v zozname do porodnice z kramarov je napisane, ze doniest si cokolvek, co nam sprijemni 1. dobu porodnu. zobrali ste si nieco? ja neviem, trebars nejaky mp3 player alebo tak? ci to ma vyznam.. dakujem 🙂

majusqwa
17. jún 2012

@zuzkaamato ja som kvoli oxytocinu z dvoch dovodov - prvym je moja profesionalna deformacia. som klinicka biochemicka a umely hormon je vzdy len umely hormon. ak by sa podaval prirodny oxytocin, tak nemam az taky problem 🙂. taky, zial, zatial neexistuje.
druhy dovod je ten, ze mam chronicku autoimunnu tyreotiditu - nebudem tu rozpisovat, co to je, to by bolo nadlho 🙂. podstatne je, ze som si tri roky davala dokopy hormony, aby moje telo aspon ako-tak bolo schopne normalne fungovat. a obavam sa, ze ked do mna naladuju nejake dalsie umele hormony, po porode sa mi vsetko akurat tak zhorsi. len som nikde nenasla nejake informacie o tom, tak neviem, ci by to mohlo mat priamy suvis. takze tak 🙂
oni ti daju nejaky termin. mne dali vzdy len doobeda zatial, okolo deviatej a desiatej. a to vysetrenie - zalezi, kto ho robi. niektori lekari su vraj naozaj sadomasochisti a dievcata po nom zvykli aj krvacat. mne sa to, nastastie, este nestalo a som rada

veronika66
17. jún 2012

@zuzkaamato ahoj moja všetko ti napíšem len ma Miško moc zamestnáva asi zajtra alebo v utorok mam tie najčerstvejšie info 🙂 🙂 🙂

zuzkaamato
17. jún 2012

@veronika66 jeeej, ahooooj 🙂 gratulujem ku drobcekovi a prajem veeeeela zdravicka... jasne, ozvi sa, ked budes mat cas... zatial si poriadne uzivaj Miska 🙂

zuzkaamato
17. jún 2012

@majusqwa aha, tak uz aspon viem, co je oxytocin 🙂 tak to chapem, ked do toho trochu vidis a navyse si mala problemy s hormonmi. kludne sa pobi, alebo nech sa manzel za teba bije na sale, nech v tom nie si sama. hadam si nenechas znicit zdravie kvoli tomu, ze budes ticho... a vlastne ten hormon je na vyvolanie porodu, hej?

no som zvedava, akeho doktora budem mat. snad sa bude snazit...

katka116
17. jún 2012

Baby napiste prosim aj mne, ako riesia Kramare zltacku babatka - beru vam babatko prec? Vdaka

bamato
17. jún 2012

@katka116 rodila som vo februari. doniesli mi svetlo na izbu, maly na nom lezal 24 hodin a hlavne bol celu dobu pri mne. vypinala som ho len ked som potrebovala nakojit, prebalit alebo ked bola vizita.

katka116
17. jún 2012

@bamato vdaka za info

vevuska1
17. jún 2012

@katka116 ja som rodila v marci a tiez mi na iszbu doniesli to svetlo a tam sa malinka opalovala 🙂 a ked bolo slniecko tak som ju este aj pri balkone mala aj s postielkou aj s tym svetlom, ale inak boli tam aj deticky ktore brali do takej speci miestnosti kde svietilo to svetlo a boli ako keby v inkubatore, nieco take, ale to je asi pri nejakych vysokych hodnotach, inak na neberu babatka od maminy 🙂

vevuska1
17. jún 2012

@majusqwa no to ti neviem poradit, ale na vzdycharni boli mamicky az pokial nesli rodit, teda pokial neboli nejak viac otvorene, ale mohli sa pohybovat aj volne po chodbe, ja som mala stastie, ze ked som tam bola ja skoro nik tam nebol, takze muz tam bol pri mne aj do sprchy mohol so mnou a potom k porodu 🙂
ty chces aby bol s tebou muz iba pri prvej dobe a potom pri druhej aby siel prec? ak to takto bol myslene tak aj tak budete musiet ist na tu konzultaciu s jandovou asi.

aduskatt
17. jún 2012

@katka116 u nas to bol.o tak, ze najskor som musela presvedcit primarku, ze maly ma zltacku, dobre, ze ma nevysmiala....ked sa mi konecne podarilo presvedcit ich, aby to overili, tak zistili, ze ma taky vysoky bilirubin, ze bol takmer stale v tej miestnosti, pod speci svetlom.ale mohla som kedykolvek ist za nim, aj vnoci........neskor ho uz dali ku mne do izby, ale stale pod svetlom..............to vsak bolo pred 8 rokmi

katka116
17. jún 2012

@vevuska1 dakujem za odpoved. Ja mam velmi negativnu skusenost z Ruzinova a to uz nechcem zazit. Miestnost kde maju mamicky zakaz vstupu - babatka lezia vedla seba zalepene oci, nestihaju ich krmit, nenosia ich na dojcenie... niekedy 6h nepapaju a potom ich krmia flasou... ach jaj, kazda nemocnica ma nieco dobre... ja mam super porodnika z Ruzinova, ale ten nemoze ist rodit na Antolsku

vevuska1
17. jún 2012

@katka116 hmm to je zla skusenost veru 😒 na kramaroch skoro kazda mamicka mala na izbe taku lampu kde sa babatko opalovalo, mam aj foto ako ty vyzeral keby si chcela 🙂 nikdy mi malu nikam nevzali, iba pri odberoch na ten bilirubin a daku kontrolu ju raz zobrali a aj to trvalo asi pol hodku a hned mi ju niesli naspat a flasu nedostala ani raz

katka116
17. jún 2012

@vevuska1 dakujem pekne, hned som kludnejsia

zuzkaamato
18. jún 2012

ahojte kocky... tak som sa dnes objednala na monitor. idem tam prvykrat buduci utorok na 7mu rano..neviem sice, ako vstanem 😀 ale aspon nebude este hic a snad bude kde zaparkovat...

zuzkaamato
18. jún 2012

ozaj, neviete niektora, kolko stoji parkovne na tom parkovisku pri detskej nemocnici?

chelonka
18. jún 2012

@zuzkaamato haaa ty si tam dnes volala, ked som akurat ležala na monitore ja odpadneeeeeeem 😀

zuzkaamato
18. jún 2012

@chelonka no to som sa chcela aj opytat, ze ci tam niektora odtialto nahodou nebola 😀 ten pristroj vydava taky pravidelny klepotavy zvuk, ze? a odkedy si tam bola?

chelonka
18. jún 2012

@zuzkaamato maju tam dva jeden starší a jeden novší na tom staršom počuť ako pracuje srdiečko až von za dvere a ten druhý je tichší, ale žiaden klepotový zvuk, ja som tam dnes bola od 7:50 a dnu na CTG som sa dostala 8:31 ale dnes som nebola objednana na čas

zuzkaamato
18. jún 2012

@chelonka tam sa da objednat aj presne na cas? mna sa len opytala, ci mozem o siedmej, ved si pocula 😀 to znamena, ze som objednana presne na siedmu, nie? predpokladam, ze budem prva, tak snad nebudem musiet cakat.
co vlastne sa meria na tom monitore?

chelonka
18. jún 2012

@zuzkaamato budete tam dve prvé su tam dve postele 😀 je to na čas, ja som dnes nebola na čas, lebo som bola v poradni u zastupujuceho lekára, lebo moja ma dovolenku
inak ja som bola vždy na 7:30 a zobrali ma vždy na čas.
hlavne ty tam prídi na čas 😀
my sme dnes isli na 7:30 a v aute sme sedeli už 6:30 ale na dialnici úžasna zápcha sme sli od senca cca 20 - 30 - 40 km/h takže úžas.
no merajú sa tam ozvy tvojho babatka a zaznamenáva sa či sa hýbe počas toho a zaznamenáva sa tam v druhej čiare práca tvojej maternice, či tam máš kontrakcie a ak hej v akej intenzite a v akom intervale 😀

zuzkaamato
18. jún 2012

@chelonka odkial si, ked ste isli od senca? ja som z ivanky a tiez pojdem po obchvate, ale necakala som, ze takto skoro rano uz su zapchy. dobre vediet, aspon vyrazim skor.
baby tu odporucali dat si pred monitorom nieco sladke, aby sa mala hybala.. no moja sa hybe az moc, ale stavim sa, ze zakon schvalnosti a nebude sa chciet ani pohnut... 😀 a po tom prvom monitore sa mozem hned tam objednat do poradne?

chelonka
18. jún 2012

@zuzkaamato ja som z Pezinka a isli sme po dialnici do BA, no bo bola havarka - v poslednej dobe tam bývaju casto, ale aj zapchy od letiska bývaju a aj na ceste z patronky hore na kramare
ak sa ti nebude hýbať tak ti ju budu budiť, bo ak sa ti nebude moc hýbať tak ti budu pravdepodobne opakovať CTG 😀 hej pre tým sa pekne naranajkuj aby sa zobudila a daj jej aj niečo sladke aby bola akčnejšia 😀
hej hej po tom prvom si ho pojdeš dat potom zhodnotit do dverí 217 a tam sa aj objednáš do poradne rovno tak ta priradia k lekarovi pokial si nechceš niekoho konkretneho zazmluvniť.

zuzkaamato
18. jún 2012

@chelonka ach, no budem musiet veru skoro vyrazit...
ako budu malu budit v bruchu? no dufam, ze sa bude hybat, potvorka mala.... ja by som nejak extra sladke nemala, mam tehu cukrovku, ale aj tak nejak nedodrziavam dietu... 😀
mas niekoho zazmluvneneho? a co EPI?

chelonka
18. jún 2012

@zuzkaamato ak bude hajat, tak najprv teba budu prevracať z boku na bok a tak všeliak a ak sa aj tak nezobudi, tak ju budu aj stuchat, sestrička sa jej povyhráža, že vás posle do porodnice a tak všeliak, mne raz napr. nevedela najsť hodne dlho ozvy, bo tak bola mala niekde v ritke otočena.
ja si nikoho nezazmluvnujem a ani EPI si dedávam 😀 😀 😀 😀 😀 😀
jedine čo chcem je mangel pri porode a nadštandart 😀 😀 😀

zuzkaamato
18. jún 2012

@chelonka no neviem, ci si trufnu ma prevalovat 😀 to by tam museli byt ineee zeny 😀 😀
a ako sa tam sestry spravaju? v telefone bola henta totalne strucna, tak neviem, co cakat...
ani ja si nejdem zazmluvnit. som na tom ako ty. manzel pri porode, ak neskolabuje 😀 a nadstandard... dufam, ze ten nadstandard bude volny, ked je o neho taky zaujem...

chelonka
18. jún 2012

@zuzkaamato velmi milé sestričky su tam to sa bat nemusiš, dnes bola stručna to hej, ale mali nás tam fakt vela a aj telefon im tam furt dnes vyzvánal? 😀
prečo myslíš že by ta nevedeli prevali, to budeš sa ty prevalovať ako vyvržený vorvan
bo su tam dve rozne postele jedna je v pohode polohe a druha je dost velmi rovna a v tej ma vačšinou napolohuju na boku lebo neviem či by som tak vystreto v leže vydržala ležať cez 20 min 😀

zuzkaamato
18. jún 2012

@chelonka to som viac menej srandovala, ze ma nebudu vediet prevalovat... som jak slon 😀 ale taky mensi... 😀 ze vyvrzeny vorvan 😀 😀 😀 no ja na chrbte nevydrzim vobec lezat, tak snad budem moct byt na boku aj ja.

tak som zvedava, ake to tam bude...

zuzkaamato
19. jún 2012

kocky uz ste vsetky na kramaroch, ked tu nikoho niet? 🙂 ma niektora cerstve info, ako to tam vyzera?

emka1
20. jún 2012

@katka116 ...tak ako pisala @vevuska1 ... ja som sa vratila pred tyzdnom z porodnice z Kramarov, podrzali si nas tam o jeden den dhsie, tiez kvoli zvysenej hladine bilirubinu, jeden den a jednu noc bola mala na tej osvetlovacej podlozke, ktoru som mala umiestnenu priamo v postielke vedla mojej postele, takze bola stale so mnou. Rano boli hodnoty bilirubinu uz v norme a pustili nas v stredu 13.6.2012 domov 🙂
Prvu noc si dcerku zobrali k sebe na novorodenecke na pozorovanie, pretoze sa pri porode napila plodovej vody a stale vrackala, bola dost spava a este nepapala, okolo 3.00 hod nad ranom mi ju uz doniesli naspat, ze sa nemusim bat, uz by vrackat nemala ... ja som sestrickam na novorodeneckom doverovala, boli velmi mile a vzdy mi so vsetkym ochotne pomohli.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre