Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

meggie.sk
2. mar 2010

Barbyes, neboj, bábatko ti donesu a ked budes potrebovat tak im ho zanesies ze si chces oddychnut. Akurat ze po tom cisare ho mas fakt neskor.

barbyes
2. mar 2010

Jej meggie, práve som pozerala tvoj profil pri mene ja ja mám termín 15. júna. A tiež dievčatko

katkav
2. mar 2010

Ahojte baby, tak maly Hugo sa narodil zuziq vcera o 21:40, porod bol vraj dost tazky ale obaja su ok 😉

andrema
2. mar 2010

gratulujem zuziq....hlavne,ze su v poriadku...no mna to caka zajtra...

miselar
2. mar 2010

zuziq gratulujem vela zdravicka vam zelam aj tebe aj malinkemu,no uz to ma za sebou tak dufam ze aj ja za chvilku i ked mam strach tak vela stasticka

kocky neviete mi povedat ci ten sprey do nosa budem potrebovat ?treba ho kupit ja osobne si myslim ze nie,hm?

myzma
2. mar 2010

...na sprej do nosa som pocas mojho porodu vobec nemyslela, skor ma "trapili" suche usta, kedze som nemohla pit, ak mas, vezmi si, ak nemas, zbytocne nekupuj 🙂

barbyes:

tie izby su na 3 urovniach:

1. obycajne, na 8. poschdi
2. nadstandard nizsi na 9. poschodi - to je len jedna izba za 6,6 E noc, ste 3 naizbe, sprcha a wecko su na chodbe, ale hned/hned/hned/hned oproti dveram, sprcha a wecko patria len k tejto izbe
3. nadstandard, kde su dve na izbe, plus wecko, sprcha, tv, to je tusim nejakych 16 E, cca 5-6 izieb, mozno viac

co sa tyka "odlozenia" deti, ja som s tym mala tazkosti na novorodeneckom, maleho mi vzali s komentarom, bola som po nocnom porode a nevladala som s nim byt v nasledujucej noci, ale vzali mi ho. inej zienke ho vsak nezobrali... fakt jej ho odmietli a to bola babula papula, vedela si povedat...

zavisi to vsetko od ludi, ci uz porod, sestonedelie alebo novorodenecke... ale vacsina personalu bola super 😎

meggie.sk
2. mar 2010

barbyes: ak sa chystas na Kramare tak sa mozno stretneme 🙂
zuziq a jej drobcekovi prajem veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeela zdravicka

martina46
2. mar 2010

myzma, krasna fotka v profile 😵
pocas porodu ti nedovolili pit ani po hltoch? to by sa dalo, hned sa to vstebe, ja sa chystam takto, ak bude treba. sprej do nosa pouzivam aj doma a tam budem urcite kvoli suchemu vzduchu.
k odlozeniu deti - aj ked si namietalla, nic si nezmohla, ved predsa nemozu dieta vziat nasilim!!! ☹

a gratulujem zuziq!!!!!! 😵

zuziq
2. mar 2010

tak baby mame to za sebou... z nedele na pondelok ma chytili kontrakcie, ale iba raz za hodinu. ked sme sli do nemocnice uz to bolo kazdych 10 minut a ked ma zobrali na prijem,boli to kazde 4 minuty. Bola som ale otvorena iba na 2 cm takze sme cakali, ked som bola na 3 poslali ma hore do porodnice, klasika klistir a su na salu. to bolo niekedy o tretej. dovtedy sa vsetko dalo zvladnut, zvazovala som dokonca,ci si dam epi. okolo piatej ci siestej mi napichli epi a zial kontrakcie maternice sa totalne oslabili... mala som sice tlaky na konecnik ale maternica takmer nic. malicky mal menej kyslika, tak zvazovali cisara. prisiel dokonca sam prednosta p. Rusnak, ktory nas sledoval. boli sme asi na 8 cm ked mi dopichli oxytocin koli kontrakciam,lenze tie stale boli vacsinou do konecnika a nie do maternice. Nakoniec sme museli ist rodit,uz sa nedalo netlacit, lenze epi obcas sposobi to, ze maternica resp. tam dole to zmakna a babatko tam zapadne, ako pan prednostna nazorne vysvetlil ako futbalova lopta v mokrej trave a babatko nevie rotovat. Zial z nicoho nic sa rozhodlo ze ideme rodit,nebola som na to pripravena a zle som dychala. prve dve tlacenia boli este ok, lenze potom som totalne "odisla" uz som nevedela vnimat,co mi kto hovori a hlavne som nedokazala rozlisit kontrakciu a kedze som nebola na monitore, nikto mi nepovedal kedy mam tlacit, iba ze vtedy ked je kontrakcia 😒 dopadlo to tak, ze som dva krat stratila vedomie, maleho zo mna doslovne vytiahli a vytlacili a dole mam asi 150 stichov vo vnutri,z predu,zozadu,z boku, proste vsade....takze mozem p. Rusnakovi dakovat ze je malicky OK. Na druhej strane ma mrzi, ze tam boli asi 4 doktory, neviem kolko sestriciek a PA a kazdy len krical aby som poriadne tlacila, namiesto toho aby ma napojili na monitor a povedali kedy mam tlacit, pretoze ja som to popritom co sa vo mne sparal doktor nebola schopna ani rozlisit, kedy je este kontra a kedy nie... suma sumarum, prva doba porodna super, druha dost horor a sitie som si tiez uzila, aj ked musim povedat, ze ma sila dr. Tokolyova a dala si velmi zalezat, aj ked som sa cukala a jajkala som jej tam. Nemozem povedat, ze som na vsetko zabudla, ale drobcek je tak uzasny,ze to vynahradil. aj ked o dalsom dietati tak skoro uvazovat urcite nebudem,ak vobec 😀

zuziq
2. mar 2010

a co sa tyka kramarov, nadstandard uuplne bomba, neda sa to porovnat so standardom. Zatial som sa tu nestretla s nejakou neprijemnou sestrickou, prave naopak,vsetky su neskutocne mile 😉

martina46
2. mar 2010

fuha zuziq, no vdaka bohu, ze ste napriek tazkemu priebehu obaja ok!
tak prajem vela mliecka a aby ste sa s malinkym mohli uz len mojkat a tulit 😵

kacenka821
3. mar 2010

ZUZIQ tak si sa teda potrapila, ale hlavne ze ste obaja v poriadku, srdecne gratulujem, uz to bude len lepsie a krajsie 😉 😉 😉 😉 😉 a mozno nam za rok napises ze cakate dalsie 😀 😀 😀 😀

meggie.sk
3. mar 2010

zuziq: ešte raz všetko najlepšie, hlavne to zdravíčko. No pozerám, že pôrod si mala namáhavý a toľko ľudí okolo teba? Pri mne boli 3 dokopy a aj to mi stačilo. To si bola potom ako na výstave. A ešte keď sa prekrikovali jeden cez druhého. A bez monitoru? VeĎ mamička by naň mala byť automaticky pripojená keď rodí. Ale verím tomu, že synček to vynahradí a ako tak na zážitok zabudenš. Nenazdáš sa a budeš plánovať ďalšie 😉

kacenka821
3. mar 2010

neviete mi poradit kde sa daju kupit kojenecke podprsenky???

miselar
3. mar 2010

zuziq no pekne mala si dost tazky porod mna to este caka dufam ze sa coskoro das dokopy a uvidis bude to fajn.

megg
3. mar 2010

jej blahozelam kacenqe aj zuziq, ze to uz maju za sebou 😉 Hlavne nech ste rychlo doma a vela zdravicka babetkam i maminkam 🙂

andrema
3. mar 2010

juj zuziq no mala si to asi dost tazke....ale gratulujeeem...
mna mali prijat dnes,ze krcok mam makky,ale neotvaram sa,tak ma poslali domov...ze ked nic,tak v piatok uz isto mam prist rovno na prijem...
No a po tvojej skusenosti zvazujem,ze si epiduralku vobec dam... 😝
Hlavne,ze ste v poriadku a malicky ti robi velku radost.

kacenka821
3. mar 2010

ANDREMA teda teba nechavaju do poslednej chvile, uz musis byt dost nervozna nie??som cakala ze nam uz len napises ze uz to mas za sebou a oni ta nechali este cakat 😕 😕 😕 aj ked priroda je priroda 🙂 🙂 🙂

andrema
3. mar 2010

kacenka821: no mam toho uz plne zuby, hlavne,ze v piatok mi povedali,ze mam prist dnes aj z vecami...a zasa ma poslali domov...hlavne,ze som bola nervozna,ze co bude a zasa nic....a este mi tak aj povedali,ze nevyzera to tak,ze by som mala do piatku porodit....takze mi kludne mohli ten porod vyvolat uz dnes a mala by som to za sebou....ako zasa cakat do piatku,ze co bude...

miselar
3. mar 2010

andrema no pekne ze ta tak natahuju a ty ides na nadstandar a mas aj zazmluvneneho doktora?ozaj davas si aj epi?

andrema
3. mar 2010

miselar:
no chcela by som ist na nadstandard, zazmluvneneho doktora nemam a po skusenostiach zuziq s epiduralkou zvazujem, ze si ju nedam...aj ked ju mam zaplatenu...
a vobec neviem ako to so mnou bude...ak mi budu vyvolavat,ci to pojde rychlejsie,ci ako...takze neviem..ale nechcela by som epiduralku..aj som si ju vybavovala s tym,ze uvidim ako zvladnem prve kontrakcie, ci to bude moc neprijemna bolest,alebo sa to nejako bude dat predychat...

taanak
3. mar 2010

Ahojte, buduci tyzden mam ist prvy krat na kontrolu na Kramare. Viete mi povedat, v ktory den je najlepsie tam ist a cca o kolkej?
Dakujem

lusa889
3. mar 2010

Ahojte, tiez zvazujem Kramare pocula som zatial viac dobreho ako zleho aj ked jeden nikdy nevie. Mate niekto skusenosti so zazmluvnenim lekara, ci sa to oplati alebo ci sa to nejak odzrkadli na pristupe personalu? dakujem

andrema
3. mar 2010

taanak:
neviem ci sa nahodou neobjednava...aspon na rizikovom to tak urcite bolo,ze si trebalo zavolat...

lusa889
3. mar 2010

vedeli by ste mi prosim poradit ako je to s predporodnymi poradnami? zachvilu sa ma to bude tykat a vobec neviem ako to je. Odporuci mi niekoho moja lekarka, alebo si mam ja sama vybrat podla niecoho? dakujeeem 🙂

miselar
3. mar 2010

andrema no ja som tiez uvazovala nad epi ale ona moze oddialit porod a mam trochu strach aj s ochrnutia vies v minulosti takato moznost nebola a zeny rodili tak si myslim ze aj my by sme to mali zvladnut.no a co sa tyka nadstadartu tak ja idem na standart tych 5alebo 4dni mi bude naozaj jedno ci budem mat tv alebo nie a zase nieje to lacna zalezitost takze som sa rozhodla ze idem na standart a tak usetrim korunky a ku komu chodis do poradne na kramaroch?

kacenka821
3. mar 2010

ANDREMA: no ja ma diost, ved to uz je na nervy, teda veru mohli, ved tiez myslim ze 2-3dni rozdiel je jedno, ja neviem preco ta takto trapia a prehanaju, akoby si toho nemala dost

TAANAK ja som tiez bola 1krat tento tyzden, treba sa objednat, mne sice tiez lekar povedal ze staci prist, ale nedalo mi to isla som sa pozriet ze kde to vobec je a maju tam aj napisane ze sa treba objednat.a sestricky sa ani nedockas aspon ja som ju 1krat videla az na poradni a zeny mi tak hovorili ze ona ani nechodi von, a potom co som tam bola tak tomu aj verim 😀 😀 😀 😀

andrema
3. mar 2010

miselar:
ja som poistena na pobyt v nemocnici,tak snad sa mi to za ten nadstandard vrati...inak mi je to jedno,ci je tam telka alebo nie..sak sa budeme venovat miminkam...
Do poradne chodim k dr. Plankovi

miselar
3. mar 2010

andrema noo ved to ze budeme sa tesit nad nasimi zlatickami ja chodim k dr.ferakovej no ty uz tiez budes kazdu chvilku rodit ako to zvladas?nemas stres alebo sa snazis na to nemysliet?

miriam11
3. mar 2010

miselar, ak mozem poradit, tak z vlastnej skusenosti Ti mozem povedat, ze nadstandard len o TV na izbe nie je. Je mi luto, ze to musim povedat, ale tam je aj ina starostlivost. Nikto to nahlas nehovori, ale tam Ti so vsetkym pomozu, sestricky su na nadstandarde mile, je to v pohode. To, co sa deje na standarde sa neda s tym porovnat. Nik Ti tam s nicim nepomoze, pre sestricky su zeny "otrava". Pocas mojho 6 dnoveho pobytu na standarde som kazdy den lutovala, ze nadstandard nebol volny. Rozpravali sme sa tam aj s inymi zenami a vsetky boli tohto nazoru. Zazili sme tam zopar neprijemnych incidentov so sestrickami. 0 bodov. Bola som hodne sklamana, ked som svojmu manzelovi rozpravala o par zazitkoch, tak sa doteraz cuduje, ze som nepodala staznost. ja prezijem hocico, ale niektore veci by sa v dnesnej dobe diat nemali. Je smutne, ze ked si nezaplatis, tak starostlivost aku by si mala mat a pristup personalu su na veeeelmi chabej urovni. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre