Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

veronika66
7. júl 2012

@liz_lemon
@amouramour tak súhlasim matrikárka úplna čúza mňe tiež po sekcii povedala vyberte doklady a ideme to vypísať a ja som sa ledva hýbala a hladám a ona no pohnite nemám celý deň na to krava tá mňe jediná osobne vadila a ešte že na matriku nemám volať ráno lebo majú veľa a ani na obed lebo sa chcú najesť...A to kde sme preboha veď oni sú pre nás nie my pre ních.A ešte sa pohoršovala že nemám titul 😀 😀 😀

amouramour
7. júl 2012

@veronika66 jemine a to co jej vadilo na tom, ze nemas titul?mne tiez, ze aha slobodna matka...otecko nepriznal otcovstvo, ze?🙂a este dosla do izby ked som mala slabu chvilku a tieklo mi par slz a povedala mi, ze lutuje dieta za to aku ma matku a to som nepovedala ani slovo, no krava sprosta to bola

veronika66
7. júl 2012

@amouramour ved to je piksla jedna sprostá sa čudujem že jej niekto nevylepil po hube ešte.

liz_lemon
7. júl 2012

@veronika66
@amouramour
mne zase povedala, ze ten doklad treba priniest do 14, lebo je teplo, a ich mozno pustia skor domov...partner ako keby bol doma na gauci, ze nema co robit, len lietat hore dole, absolutne nechapala, ze niekto je v robote a moze sa stat, ze ho neuvolnia, kedy si ona zmysli
podla mna je ona z tych uboziakov, co sa idu pototo z titulov 🙂 mozno by sa hned inak chovala
dnes som to hovorila partnerovi, a skoro vyskocil z koze, keby to vedel skor (lebo sa s nou stretol) tak by jej isto povedal svoje
amour: kasli na nu, celkom sa viem vzit do tvojej situacie, tiez som taky placko, hlavne teraz po porode, otras ze je tam taka necitliva chudera

veronika66
7. júl 2012

@liz_lemon no však to trúba je to ja by som jej teraz povedala ale v tedy som bola rada že som rada

zuzkaamato
7. júl 2012

@liz_lemon @veronika66 @amouramour
no baby, tak to aby som sa na tu matrikarku obrnila 😀 krava jedna sprosta, to co je za pristup??? to su ti nasi statni zamestnanci... no ale aspon viem, co ma caka.. baby a potom staci, ked ide vybavit otec ten rodny list? lebo viem, ze tam traba obciansky oboch rodicov, tak asi musim ist aj ja, nie? on mi nemoze zobrat obciansky, ci ano?

veronika66
7. júl 2012

@zuzkaamato môže ist iba manžel a dajú mu jasne daj mu tvoj občianský a dajú aj môj bol

zuzkaamato
7. júl 2012

@veronika66 no super. ja som si to aj myslela, len sa mi to zdalo cudne.. ale parada, on to ma blizko roboty.. to sa vybavuje pri poluse, ze?

veronika66
7. júl 2012

@zuzkaamato ked rodíš na kramároch tak áno a to ti povie v nemocnici ta piksla že zavolajte v pondelok a v stredu too môže vyzdvihnút

amouramour
7. júl 2012

@liz_lemon nemyslim, ze by tituly pomohli ja mam a bola sprosta itak...teda asi treba titul aj byt vydata a mat manzela s aspon troma titulmi🙂))))

strawberry17
7. júl 2012

@liz_lemon ja som tam bola tusim 8 dni a laktacna poradkyna tiez neprisla ani raz, myslim ze aj kvoli tomu, ze mi nemal absolutne kto poradit sa mi mliecko vobec nespustilo

liz_lemon
8. júl 2012

@amouramour ja mam titul, len blba ho nemam zapisany v OP 🙂 a partner ma len jeden, tak som mala proste smolu 🙂

liz_lemon
8. júl 2012

@strawberry17 to je des, mne to nastastie ide, dokonca mi uz aj samovolne vyteka, ale maly sa prisaje bez klobucika len vynimocne, a ja mu s tym neviem pomoct, rozmyslam ze si zavolam nejaku poradkynu domov

zuzkaamato
8. júl 2012

@liz_lemon laktacnu ti urcite odporucam si zavolat. na mamila.sk je zoznam poradkyn podla miest. ja som si tam nasla jednu kocku, ktora je z nasej dediny. zatial som s nou v kontakte len cez mail, ale aj tak mi uz dala kopec rad. a celkovo si mrkni tu stranku, je tam vela konkretnych problemov s dojcenim a ako sa daju riesit. ale tak najlepsie, ked ta vidi nazivo pri dojceni a dokaze priamo poradit...

liz_lemon
8. júl 2012

@zuzkaamato a plati sa za to?

zuzkaamato
8. júl 2012

@liz_lemon ja myslim, ze sa za to plati. ja som s tou mojou len cez email v styku, ale nepytala som sa na to. ale to nemoze byt vela..

tin007
8. júl 2012

@liz_lemon zavolaj laktacnu k tebe, nech sa pozrie na kojenie a klobuciky odstranite (ja som mala klobuciky asi mesiac a pol, lebo mi to poradila "laktacna" na kramaroch a okrem bolesti pri kojeni som mala aj candidu, a maly tiez, lebo ta sa lubi drzat v klobucikoch). nastastie mi poradila annag tu na fore (uz sem nechodi). poplatok laktacnej za to, ze pride k tebe domov je maly (niektore si nepytaju nic, ine iba za benzin par eur)

nherry
8. júl 2012

@slnieckko Ahoj, to je divne ze neodpisala. Ja som jej pisala 2x a vzdy prisla odpoved do par hodin. Ako moze byt pravda, ze ma toho viac lebo ide na dovolenku 12-30.7. Prednaska o dojceni a starostlivosti o dieta je teraz v utorok o 13:30 - objednavat sa netreba.

liz_lemon
9. júl 2012
zuzkaamato
9. júl 2012

@liz_lemon 😀 😀 to je ake mile...

berryd
9. júl 2012

Hlásim sa z kramarov, do včera tu bolo poloprázdno, včera sa vsak narodilo par babetiek ale este je na nadštandarde miesto. Tak, kto sa pridá? 😉

slnieckko
9. júl 2012

@nherry dik za info 😉 neviem kde je problem, fakt som jej pisala viackrat a ziadna odpoved, pritom mi dosli potvrdenia o doruceni mailu 😖 vies mi povedat kde sa kona ta prednaska? nejake cislo dveri alebo oddelenie ci tak nejak, plati sa za to? uz som si zistila ze v stredu je prednaska aj pre otcov ale sla by som aj na tuto zajtra ak je to bez prihlasenia ako pises 🙂 dik

nherry
9. júl 2012

@slnieckko v pohode. A mas dobru adresu? Mne aj dnes odpisovala a to som je potvrdila len ucast na tej diskusii pre oteckov. Je to v budove nemocnice akad. Dérera 7.p., 1.gynekologicko-pôrodnícka klinika UNB a SZU, knižnica. Ja som na Kramaroch bola 2 x v zivote a v pohode som to nasla 🙂.
Ano tato prednaska o dojceni je isto bez prihlasenia. Tu diskusiu o porode s oteckami vravela aby sme sa objednali lebo tak kniznica ma kapacitu ale myslim si ze ked prides tak ta neposle domov resp sa s nou zajtra mozes dohodnut. A prednaka je v stredu to si si dobre zistila lebo ide aj kamoska. Mne dala termin az na 1.8 lebo sa nesmie ist skor ako mesiac pred terminom a ten mam az 19.8.
Ak myslis, ze by si mala problem to nasjt mozem ti poslat na seba cislo na mail a pockat ta napr vo vestibule zajtra.

ivka289
9. júl 2012

Ahojte, prosim vas, neviete co je s pani Jandovou? Cely den sa jej neviem dovolat ☹ chcem prihlasit manzela na ten seminar pre oteckou aby mohol byt somnou pri porode...

zuzkaamato
9. júl 2012

@berryd ahoj a ty si uz rodila?? 🙂 ja by som sa pridala, ale po dnesku na to mam este kopec casu.. ☹ mala je az cca o 2 tyzdne mensia ako mam termin, takze to vidim tak na koniec jula...

kamila.k.
9. júl 2012

Ahojte mamicky, chcem sa spýtať, či máte niektorá skúsenosť s výberom vlastného pôrodníka a či je to podľa vás potrebné... dakujem 🙂

ivka289
9. júl 2012

kamila.k. podla mna si zazmluvnovat lekara je zbytocne, ved co ak je niekde mimo alebo nebodaj na oslave a popija 😀 tak to by aj tak nemohol prist... Ja osobne to necham na lekara co bude mat sluzbu 🙂

katuch30
9. júl 2012

@nherry my mame prednasku vo stvrtok 12.7. o 10tej v kniznici aj s oteckom tak snad sa bude konat..prave som jej potvrdila ucast....

strihalka
9. júl 2012

@kamila.k.
@ivka289 pokud si zazmluvnis lekare, je to urcite pro tvuj klid...vis, ze u tebe jako porodnik bude nekdo,komu si zacala duverovat ...samozrejme se muze stat, ze ve chvili kdy to pirjde, tak porodnik nebude v nemocnici, muze byt na operacke, alebo porst ma povinnou pauzu mezi smenami...v tu chvili nemuze dorazit a penizky, ktere si uz zplatila ti budou od nemocnice do €vratene.....Ale na Kramaroch co vim, jsou dobri lekari...neni se ceho bat

kamila.k.
9. júl 2012

@strihalka
@ivka289 dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre