Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

strociatka
20. nov 2011

@chrobulka ano iste, keby som bola v podobnej situacii, tak by som to urcite riesila rovnako, ja som vsak bola uplne vporiadku a aj malicke, tak sme to nijak specialne riesit nemuseli. Vsetko dobre dopadlo, porod bol skvely a mala som stastie aj v tom, ze som mala velmi lahky a jednoduchy porod. Bola som velmi milo prekvapena pristupom personalu od prijmu, po odchod z porodnice. Je tam teraz hodne plno, vobec som sa nedostala na nadstandard, ale sestricky nam to vsemozne vynahradzali. Na izbe sme boli skvela partia, tak mozno aj to urobilo svoje 😉

vsetkym Vam drzim palce, Kramare su skvele, mozem len odporucit a viem co hovorim, prve som rodila v Ruzinove - nikdy viac...

angie267
20. nov 2011

ja mam tiez z Kramarov len dobre skusenosti od porodu az po sestonedelie, sestricky su tam zlatucke aj doktori aj na novorodeneckom. keby som mala tretie tak urcite Kramare by to boli znova.

cecil36
20. nov 2011

Baby ako casto ste chodili na uzv na Kramaroch? Kazdy tyzden pred poradnou ci len ked vas dr. objednal? Ja som bola minuly tyzden a neviem ci ist aj teraz v utorok, lebo dr. mi nic nepovedal a ja som sa akosi zabudla spytat 😠

amouramour
20. nov 2011

ahojte neviete ako to vyzera mmt s kramarami?

briana
20. nov 2011

ahojte potrebovala by som poradit od skusenejsich... neviem sa rozhodnut kde mam rodit, to sa vybera podla toho v akej mestskej casti BA byvam? mna sa minule lekar pytal ze kde budem rodit ja iba ze hmmm ja este neviem. a to musim potom si nejak zabezpecit v tej nemocnici pre ktoru sa rozhodnem alebo staci ked na mna pride porod ked ma tam proste zavezu? ja som z tychto vsetkych veci teraz uplne mimo v nicom sa nevyznam dakujem preto za kazdu radu 🙂

seiv
20. nov 2011

@ustrachana veeeeelmi podobnu situaciu som zazila aj ja 🙂 mesiac sa dohadovali ci spravia SC alebo nie. Vsetko to bolo len o tom ze sa na ukor mna hadali dve skupiny lekarov!!!! a mala si stastie, ze ta aspon na ten nadstandart dali na osmicke. ja ked som si to pytala, tak ma len odbili!!! Az teraz po siedmich mesiacoch som schopna hovoriť o tom, čo všetko sa tam udialo. Nebudem sa rozpisovať o čo konkretne išlo,ale sprasili co mohli!
Dane mamičky, ktore sa vyjadruju, ze to beries precitlivene, by som chcela vidieť ako by sa tvárili keby išlo o život im a aj ich dietatku a vsetko by to troskotalo na neschopnosti personalu nemocnice!

chrobulka
21. nov 2011

@briana - je to na tebe, ktoru porodnicu si vyberies. niekedy od 36tt by si mala zacat chodit na poradne do porodnice, kde budes chciet rodit. nezalezi na tom, odkial si a kde byvas. poznam baby, co z BA cestovali do trencina rodit, takze je to na tebe... keby na teba pride porod skor (nedaj Boze!) ako pred tym 36tt, tak len ides tam, kde chces rodit, pripadne kde to mas najblizsie... ja som si vyberala podla novorodeneckeho oddelenia, kedze mam dvojicky a hrozilo, ze sa mozu narodit skor a potrebovali by vybornu starostlivost. ja sa na kramare nemozem stazovat.. aj ked, vsade su nejake muchy 😉

briana
21. nov 2011

@chrobulka dakujem za odpoved. idem este nieco prestudovat o tych bratislavskych porodniciach. ja sa toho porodu strasne bojim uz teraz ☹

ivanka.7
21. nov 2011

@briana nuz a kto sa neboji🙂 ale rodili zeny kedysi v lesoch a bez doktorov, tak to hadam zvladneme v nemocniciach s personalom aj my🙂

chrobulka
21. nov 2011

@briana - aj ja som sa bala, ale nemas sa coho 😉
nejak sa ten drobec musi dostat z teba von...
mna len mrzi, ze som sekciou isla, bola by som ovela skor fit, keby idem prirodzene, co pri mojich expertkach nebolo mozne...

harper
21. nov 2011

ahojte, ja som mala v sobotu termin, lekar mi povedal, ze ak do stredy neporodim tak ma v piatok prijmu do porodnice. Aky je potom postup, budu ma este len sledovat alebo hned vyvolavaju porod? Prvu som porodila sponntane na siesty den po termine.

natas4
21. nov 2011

@chrobulka no neviem ci by si bola fit rychlejsie...ja som si normalne sadla az po 3 mesiacoch...rana sa mi dole vobec nehojila...ja by som dalsie radsej rodila sekciou...mam pocit ze rana na bruchu by sa mi lepsie znasala ako 3 mesiace rana dole 😝

keziah
21. nov 2011

@harper co tu mam trosku odpozorovane, pochybujem, ze hned v ten den ako prides tak aj pojdes na zakrok. takze ak nastupis v piatok, stravis zbytocne vikend v nemocke. pripadko sa spytaj lekara, ci by si nemohla nastupit az v pondelok.

harper
21. nov 2011

@keziah no tak ja pevne dufam, ze slecna si to rozmysli a dovtedy bude uz davno vonku, to len pre info, ze co ma caka ak sa jej nebude chciet ist von 🙂

chrobulka
21. nov 2011

@natas4 - tak si bola asi vynimka co potvrdzuje pravidlo. ja co som odsledovala baby, co rodili so mnou a hlavne prirodzene, ovela rychlejsie boli fit. prirodzene si bolesti odseries pred porodom, pri sekcii trpis bolestami ked mas dieta uz vonku a ked ta najviac potrebuje... aspon ja som to tak pocitovala...

hajajanka
21. nov 2011

Ahojte, tak sme z Kramarov doma. Narodilo sa nam krasne dievcatko, ktoreho caka este kopu vysetreni, ale mame ju teraz doma a to je hlavne.
A k pobytu v porodnici:

Bola to poriadna kovbojka 😀 Prijali ma v stredu a do piatka sa nic nedialo, pretoze lekari sa radili a radili, co s nami (babatko muselo ist predcasne von kvoli zdravotnym problemom) a ci este maju cakat. Rozhodli sa necakat a na moju radost mi v piatok na obed dali vyvolavacku (vlastne gel na krcek maternice - polovicnu davku). Poobede mi zacalo troska tvrdnut brucho, ale nic vyznamne sa nedialo. Obavala som sa toho, ze budem dalsia z tych, co cakaju dva dni a stale nic. O stvrtej mi natocili monitor, to uz tvrdnutie brucha bolo caste a pred pol piatou boli kontrakcie kazdu minutu. Neboli nejako extra bolestive, aj predychavanie mi islo napodiv dobre. Zbalila som si veci a pekne krasne som si to z 8. poschodia odslapala hore na deviatku, pretoze vytahy na Kramaroch su nevyspytatelne 😉
V porodnici som si zlozila veci, 10 minut ma nechali cakat na izbe cakateliek (bola som tam nastastie len jedna) a pekne krasne som predychavala (tipujem, ze najhlasnejsie z celej porodnice 😀 ). Potom ma poslali na monitor, klystir a potom rovno na salu. Vlastne nie na porodny sal, pretoze vsetky boli obsadene, takze som rodila v nejakej malej vysetrovni, kam narychlo presunuli monitor a isli sme na to. Bol pri mne moj lekar a dve sestricky. Vsetko trvalo 5 minut, na par zatlaceni bola mala vonku. Porod bol fakt uzasny, pretoze som mala pri sebe lekara, ktoremu plne doverujem, ktory ma mal na starosti cele tehotenstvo a je to uzasny clovek. Sestricky boli tiez skvele, vzdy povedali, kedy nadych, kedy zatlacenie. Babatko zabalili do plienky a prilozili mi ho na prsia. Toto som nezazila pri prvom a teraz som si to fakt vychutnala. Potom ju odniesli obliect a zabalit. Detska lekarka mi potom prisla zreferovat, ako na tom je. Po porode tam bola skvela nalada, zastavili sa viaceri lekari, ktori ma uz mali tu cest vidiet alebo vysetrovat v predchadzajuce dni 🙂 Nestihla som ani epidural, ani manzela pri porode, ale aj napriek tomuto to bol krasny a uzasny porod.
To bola ta lepsia (a vlastne najdolezitejsia) cast mojho pobytu na Kramaroch. A tu je ta druha:
"Ubytovali" ma na 8. poschodi medzi mamickami na rizikovom tehu. V tejto izbe sme bojovali tusim 3 alebo 4 noci. Aj ked nechtiac, ale predsa len sme sa navzajom rusili, pretoze babatko prve tri noci dlho plakalo a ja som nemohla zaspat, lebo tam hrala do noci telka. Potom ma presunuli na izbu medzi dalsie mamicky, kde sa v malej izbe tlacili 4 mamicky a 4 babatka. Vzduch bol total nedychatelny, vsetko vykurene snad na 30 stupnov. Moja poziadavka na nadstandard nebola vyslysana, oddelenie praskalo vo svikoch. Nakoniec som rezignovala, aj spolocne sprchy a zachody som prezila. Ono, ked je tam clovek 4 dni, tak sa to da, ale my sme tam boli 9 dni a bolo to fakt o zivot. Ale na druhej strane mozem povedat, ze som tam stretla prijemne a skvele zienky, ci uz cakatelky alebo maminky. Bolo sa s nimi o com rozpravat, cas tak rychlejsie ubiehal.
A este k personalu. Nevidela som rozdiel v starostlivosti medzi nadstandardom, kde som bola pri prvom babatku a "obycajnou" izbou. Sestricky boli velmi mile a napomocne a vzhladom na to, ako toho mali vela, boli vzdy usmiate a ochotne. Tak isto aj sestricky na novorodeneckom oddeleni. Obetave, vzdy odpovedajuce a ochotne poradit a odpovedat na akukolvek ( a pre nich mozno trivialnu) otazku. Taktiez lekarky na novorodeneckom oddeleni su mile, len ma zarazilo, ze dovod, preco dcerka prisla na svet skor, tam vobec nebol vysetrovany 😕 . Ja som cakala, ze urobia aspon nejake sono, aby videli, ako sa ten problem vyvija. Mozno si povedali, ze dieta je bez problemov, tak to neriesia. Nakoniec som sa kontaktovala na lekara v detskej nemocnici sama a dohodla som si s nim vysetrenie.

mamamonka
22. nov 2011

Ahoj Henuska. Ja som rodila na Kramaroch pred 7 mesiacmi a musim povedat, ze napriek strasnym obavam som s Kramarmi bola nadmieru spokojna. Platila som si nadstandard izbu - doporucujem pretoze je tam krasna sprcha a wc a to sa naozaj zislo. Sestricky boli neuveritelne mile aj pri porode aj na novorodeneckom a strasne mi pomohli nakolko som malu nevedela vytlacit zachranili ju aj mna. U mna Kramare maju 10 bodov z 10

prettybaby
22. nov 2011

@hajajanka gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem .) stale som na Teba myslela .)))

hajajanka
23. nov 2011

@prettybaby Dakujem, si zlata 🙂
Vcera sme absolvovali aj vysetrenie a vsetko je v najlepsom poriadku. Dcerka mala pred narodenim cystu na vajecniku 7,5 x 7,4 cm (doktori si vcera div neklopali na celo, ci hovorim dobre cisla, ale ked poculi meno mojho gynekologa, ktory to diagnostikoval, tak sklapli 🙂 ) a ta jej uz praskla, vsetko sa vstrebalo, brusko funguje tak, ako ma. Sme veeeelmi stastni, ze je v poriadku.

prettybaby
23. nov 2011

@hajajanka velmi sa s Tebou tesim, naozaj, hlavne nech ste zdravucki. a fuuuha, to bola dost velka cysta

chrobulka
23. nov 2011

@hajajanka - aj moja Lujza mala taku cystu! som myslela, ze sme unikat, tak sa vyjadroval moj lekar. a nerobili jej ziadne vysetrenia, aj ked sa baby o 4 tyzdne skor narodili. bola velka ako slepacie vajce, mam ju aj na sone "odfotenu". mala cca 7x6 centimentrov. musela som si vydupat vysetrenie az po 9 tyzdnoch... detska lekarka ma poslala do detskej fakultnej nemocnice na sono. tam jej nasli aj dalsie cysty, ale podstatne mensie, lekarka povedala, ze na kontrolu este po troch mesiacoch mame prist. boli velke uz len par milimetrov... drz sa, dobre bude 😉 a hlavne, ze sa jej to vstrebalo a tym padom je to zazehnane...

krpcek
24. nov 2011

tie co chodite do poradne - je nieco nove?

miriem
24. nov 2011

Baby ked sa ide na porod na Kramare (uz rozbehnuty) , tak treba ist na centralny prijem, alebo na urgentny prijem ci rovno na porodnicu?

seiv
24. nov 2011

@miriem ja by som sla na urgent....

stanuskaa
24. nov 2011

@miriem pôjdete na príjem ale aký to už ti nepoviem, je to 9 poschodová budova, na 8 poschodí je pôrodnica. Na nultom je príjem. Tam sa musíš prezliecť do pyžama, županu a papúč a potom pôjde sestrička s tebou na pôrodnicu. Tam si zložíš veci na izbu - čakateľna.

stanuskaa
24. nov 2011

baby a pokiaľ idete rodiť na kramáre a chcete si zaplatiť nadštandard tak posledné dve izby 10 a 11 neodporúčam, majú spoločnú kúpelku a z únikového schodiska tam ide strašný cigaretový smrad, ja som tam bola v januári a po 1 dni strávenom na tej izbe som chcela ísť na obyčajnú izbu ale bez smradu

lovesista
24. nov 2011

@krpcek ja som bola dnes v poradni, nikto nic nespominal, vraj uvidime ci sa zajtra dohodnu s ministrom. na dalsiu poradnu ma objednali o tyzden 1.12. - tak dufam ze tam niekoho najdem pracovat 😝

@miriem inak dobra otazka s tym prijmom.. ja tiez neviem kam treba ist.. 😕

krpcek
24. nov 2011

@lovesista tak potom daj prosim ta vediet, ci tam niekto zostal 😉 😀
centralny a urgentny prijem nie je to iste? ja si pamatam, ze Jandova hovorila, ze treba ist dole na prijem, tak kde chodia aj sanitky a odtial ta uz poslu kam maju.

stanuskaa
24. nov 2011

baby nebojte dnes bolo v správach že je núdzový stav a lekári musia ísť do práce inak budú trestne stíhaní

miriem
24. nov 2011

@lovesista @stanuskaa @seiv 1.12. mam ist cvicit k Jandovej, tak sa pre istotu este na to spytam na ktory prijem to mame ist, aby sme tam potom nebludili 🙂 Ja som sa tiez Jandovej pytala, ci sa v decembri bude este cvicit a ze na vypoved nedala, kedze nie je lekar ale psycholog. Podla mna sa dohodnu a ked nie, bude ten nudzovy stav a budu musiet pracovat este mininalne 90 dni a dovtedy hadam k nejakej dohode pride. Takze ja sa kvoli tomu nestresujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre