Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

miriem
2. dec 2011

@ivka_marek No ano, stretla som ju na chodbe,tak viem, ze prednasku este mala a cvicenie musela zrusit, lebo im ohlasili to bojovu poradu. No vsak dobre, nech to hlavne riesia, ale mne to trva 2 hodiny kym sa z domu dostanem busom a MHD na kramare, tak som bola trochu nastvana, ze som sa tak prehnala...

ivka_marek
2. dec 2011

@miriem ako som to citala myslela som na tie mamicky vo vysokom stadiu tehu ako sa si dotrepu na Kramare,niektore urcite dlho busom a potom zistia ze sa necvici...ich moze aj porazit...

miriem
2. dec 2011

@ivka_marek Je to celkom vykon, lebo v pondelky mavam poradne, piatky CTG a vo stvrtok prednasky alebo cvocenia na Kramaroch. Mm ma taku pracu, ze ma nemoze vyvazat hore dole, takze si nestiham dobijat autobusovu kartu 🙂 Napriek vsetkemu to zvladam dobre, pohyb mi nerobi az taky problem, len to cloveka nastve, precestujem skoro 5€ a este nic nevybavim 😠

cecil36
2. dec 2011

@miriem kamoske prave CUnderlik odporucal ist na antolsku, lebo vraj kramare uz dlho nevydrzia. A ty k nemu chodis do horskeho parku?

miriem
2. dec 2011

@cecil36 Ano do HP. Tych 6 tyzdnov pred porodom, co som mala zacat chodit na poradne do nemocnice som mala este v novembri, ked este vsetko ako tak fungovalo, ake kedze mame nejake problemy s malym, tak mi Cunderlik povedal, aby som do nemocnice nechodila, ale nadalej k nemu, aby nas mal pod kontrolou. Takze mne to tak vyhovuje, chodit nadalej k nemu.Ak pojdeme rodit na Antolsku, tak tam hadam za tychto okolnosti nebudu robit problemy s tym, ze som do poradne nechodila k nim... Ja som uz bola taka nasatvena na tie Kramare, uz som si zistila ako to tam funguje, kto tam robi, postudovala referencie...ze vobec sa mi na tu Antolsku nechce ist. Nie ze by to nebola dobra nemocnica, ale nic o nej neviem, vzdy som sa sustredila len na Kramare. Ale asi aj tam by to malo fungovat podobne, ved az take zavratne rozdiely tam nemozu by. Akurat viem, ze na Antolskej nemozes navsteve doniest ukazat babatko..

cecil36
2. dec 2011

@miriem suhlasim, ja som sa tiez ak nastavila na kramare. Len ja som tam uz zacala chodit aj ku kontretnemu porodnikovi na poradnu a teraz toto....poradna zatial je, ale nevies kto v nej bude 😒

miriem
2. dec 2011

Aj ked sa clovek snazi nestresovat, tak sa to nejak na nom prejavi... Ja si stale hovorim, ze nema zmysel rozmyslat o tom, co bude ak...musime si jednoducho pockat, ako sa situacia vyvinie. Ale kludna nie som 😒 Asi zacnem studovat forum o Antolskej 😉

jankohrasko
2. dec 2011

@miriem mozes doniest navsteve ukazat babatko, ale len cez sklo, za dvere nemozes.

czechzuzanaba
2. dec 2011

@jankohrasko to se mi vubec nelibi, ale tak v teto krizi asi budem radi, ci tam bude doktor, sklo uz bude vedlejsi...

jankohrasko
2. dec 2011

@czechzuzanaba jej, este stale 2v1? neboj, kym porodis, uz bude po strajku 😀
No ja som sklo tiez neriesila, 4 dni som nemohla vstat (manzela pustili ku mne), na 5. den som isla domov :D
No ja som prve rodila na Antolskej, teraz sme boli nastaveni tiez na Kramare ku konkretnemu doktorovi, ale nechapem napr. ked budem chodit na poradnu na Kramare a potom budem musiet ist na Antolsku (prip.ina porodnica), uznaju to??? ako pise @miriem @cecil36

czechzuzanaba
2. dec 2011

@jankohrasko ja nevim, ale pokud zacne zena rodit, a dojede do jine porodnice, nez kde mela poradnu, tak to snad nebudou vubec resit, ale pujde se rodit, ne... 🙂
To uz jsou asi uplne detaily - napr. ja mam zapl. manzela pri porode, tak doufam, ze az dojedu s bolestama na Antolskou, tak taky nebudou resit kde co a pusti ho tam.....
Ale to ted vubec neresim, hlavne at je tam ten doktor proste 😀

keziah
2. dec 2011

rodit mozete kdekolvek. je uplne sumafuk, kde ste chodili do poradne
len zrejme vacsine mamiciek (aj mne) je prijemnejsie ist rodit do znameho prostredia

cecil36
2. dec 2011

@keziah ale to asi neplati pre planovane cisaraky, ci?

whizzy85
2. dec 2011

@lovesista aj ja chodim doc. plankovi, nehovoril vcera nieco v zmysle, ze bol v praci posledny krat, alebo take nieco? bo ja mam v pondelok poradnu, tak ze ci ho mam ocakavat, alebo nie...

lovesista
2. dec 2011

@whizzy85 ahoj, mna normalne objednal aj na buduci stvrtok.. tak predpokladam ze pokracuje 😉

whizzy85
2. dec 2011

@lovesista tak super...ja len ze ci nieco nespominal nahodou :D

lubatenko
2. dec 2011

Docent Plank je uzasny, skratka klasik.

keziah
2. dec 2011

@cecil36 oj vidis, tak to neviem. prepac, nepostrehla som, ze mas planovanu sekciu, citam dost nepozorne.

krpcek
3. dec 2011

no vyzera to tak, ze ziadne nudzove plany nemusime riesit a v pokoji si odrodime na kramaroch. uz len aby to podpisali vsetcia, co to podpisat maju. 🙂

miriem
3. dec 2011

@krpcek Akurat to citam na nete, skvele spravy 😀

linette
5. dec 2011

ahojte baby, citam, ze na kramaroch je jedna z najlepsich porodnic ..
mna by zaujimalo ako su na tom kramare ak hrozi predcasny porod, vybavenie pre predcasne narodene deticky a starostlivost o nich, pripadne izby na rizikovej gravidite - su v pohode? lekari a sestricky su mile, trpezlive?
dakujem

krpcek
5. dec 2011

@linette patologickych novorodencov asi prevazaju do detskej, co je vedla. neviem presne. izby na standartnom odd. su stare tak ako nemocnica, takze ziaden luxus netreba cakat.

strociatka
5. dec 2011

@linette ak si rizikova, tak nic lepsie pre babatko nemozes urobit ako ist na Kramare a hlavne byt vpohode. Kramare maju jednoznacne najlepsiu novorodenecku starostlivost nie len vramci BA. Sestricky su neskutocne mile a trpezlive, hlavne bud vpohode, to je pre tvoje dietatko teraz najdolezitejsie. Tiez som bola rizikova a vsetko dobre dopadlo. Drzim palce. 😉

seiv
5. dec 2011

@linette o miminko bude na Kramaroch urcite dobre postarane. Urbis najlepsie ak pojdes rodit tam. Izby su na standarte otrasne ale da sa to prezit.

gapa
6. dec 2011

Bola som v piatok ešte u môjho lekára, v pondelok som mala ukončený 36tt, takže predpokladám do pondelka by som mala ísť na kramáre.
ako je to aktuálne s objednávaním na kramáre. Dá sa dohodnúť monitoring bábätka a aj poradna na jeden den?

keziah
6. dec 2011

@gapa skus, mne sa doteraz vzdy podarilo, ale objednavala som sa tyzden vopred

gapa
6. dec 2011

@keziah
dík za odpoved. A ako to funguje, býva poradna aj poobede (v r.2008 bola vždy hned ráno) a pýtajú sa aj na meno lekára, ku ktorému chceš ísť. Som tam nechcela teraz volať, predpokladám že tam je ešte chaos, ale asi skúsim.

lovesista
6. dec 2011

ja si nemyslim ze izby na standarde su otrasne. su proste klasicke nemocnicne..ako v kazdej nemocnici. hrozne na nich je akurat to, ze su v nich aj 4 mamicky s detickami. to je zle.. Kazdopadne, aj ja sa modlim aby sa mi usiel nadstandard..
@gapa poradne byvaju aj doobeda aj poobede, zalezi ku ktoremu lekarovi chces ist.. kazdy ma ine ordinacne hodiny. na monitor sa da vzdy objednat na ten isty den ako mas poradnu, avsak objednavaj sa tyzden vopred.

linette
6. dec 2011

@krpcek
@strociatka
@seiv
teraz momentalne riesim v pripade potreby rizikove oddelenie, kedze mi hrozi predcasny porod a ak nemocnica mozno az do konca.. to by som brala tie standartne.. no ale ak je tam super personal, kt. urobi vsetko preto aby babatko bolo co najdlhsie v bruchu tak sa to aj vyrovna..
a k tomu porodu by som si dala ten nadstandart na tych par dni .. a epiduralku .. len ci vobec bude tolko casu to vybavit.. tiez by som chcela partnera pri porode ak to bude mozne..
ja som neni z ba a nikoho tam nepoznam 🙄

keziah
6. dec 2011

@linette
pozri sem: http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Kramare/kramare/...
je tam ambulancia rizikovej gravidity a viem, ze tam sa rizikovym pacientkam venuje doc. plank.
skus si tam zavolat a spytat sa, ci ako rizikova pacientka mozes ist priamo k plankovi (vsimni si poznamku v zatvorke za jeho menom) alebo ci je jedno, ku komu v ramci tej ambulancie pojdes. zrejme tam ta vyhodnotia a odoslu na hospitalizaciu? alebo uz si vypisana svojim gynekologom a pojdes priamo na prijem?
k hospitalizacii: budes asi lezat na 8. poschodi a dostavat lieky tlmiace cinnost maternice, pokial sa ti stav upravi, tak ta kludne poslu domov este pred porodom. ja som na kramaroch na udrziavani lezala 2 krat, prvy krat az do porodu v 36+4 tt a druhy krat (teraz nedavno) som mala lepsi nalez, tak ma pustili domov uz v 36+0 tt. Momentalne som 38+0 a uz sa neviem dockat, kedy sa uz konecne babo vypyta na svet.
co sa tyka partnera pri porode- odporucam ti kontaktovat pani Katarinu Jandovu, najlepsie mailom (zial adresu nemam, ale niekde v tejto diskusii sa nachadza, skus pohladat), da tebe a partnerovi termin na konzultaciu, mozes to kludne absolvovat este kym budes v nemocnici

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre