Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

amouramour
8. nov 2012

@lin123 ja som zas bola prekvapena, ze som nemala zazmluvneneho a vobec ziadny rozdiel v spravani som nezbadala...boli velmi mili...a rovnaku skusenost maju aj dalsie kocky v mojom okoli...ono asi to bola fakt nestastna zhoda nahod...

liz_lemon
8. nov 2012

@kikuska16 ano, za 36E/polrok, pri odchode z porodnice sa treba dohodnut s vrchnou sestrou, daju ti normalne zmluvu, a po polroku ho treba vratit, ale da sa pozicat aj na dlhsie

domeli
8. nov 2012

ahojte, na Kramároch sa robia iba prednášky (k epi, k mm pri pôrode a k dojčeniu) alebo zvlášť aj cvičenia pre tehotné? Od koľkého týždňa to je (resp. koľko hodín cvičenia je) a v akom čase to zvykne byť? Kontaktovať p. Jandovú?

kikuska16
8. nov 2012

@domeli Ahoj ja som bola na prednaške pred par týždňami, Jandová hovorila, že cvičenia sa tam už nerobia (zobrali im priestory) od 25 týždňa robí prednášky

nibocka
8. nov 2012

Baby prosim vas rodila niektora na Kramaroch s Dr. Mesarosom?Ake mate z neho dojmy?

lovesista
8. nov 2012

@kikuska16 to vazne sa uz necvici?????? preboha.. to je skoda. a co nejake nahradne priestory? uz ani nebudu? nevies?

lin123
8. nov 2012

@lovesista
@kikuska16
@domeli
ahojte, cvicenia prebiehaju v novych priestoroch, niekde v Petrzalke za poplatok. je potrebne kontaktovat. Dr. Jandovu.
miesto cvičenia - KC Brána do života, Medveďovej 4 (Petržalka - oproti Ekonomickej univerzite cez hlavnú cestu , spoj: autobusy 68, 88 - zastávka Ekonomická univerzita)

- cvičenie trvá cca 1 hod., je vhodné dopredu sa prihlásiť (na jednu kondíciu je limitovaný počet žien - cca 15)

- cena - 1 cvičenie 7,- Eur; balík 5 cvičení 25,- Eur;

- v prípade 1-razového cvičenia sa platí poplatok na mieste

domeli
8. nov 2012

@lin123 ďakujem za info. Petržalka je ale odo mňa vzdialená dosť a s malou dcérou to asi nezladím, takže pokúsim sa popozerať, či to nerobí nejaké materské centrum alebo niekto bližšie

anjelicek30
8. nov 2012

Ahojte kočky 🙂

Tak ja som absolvovala s Dr. Jandovou jednu prednášku, už som bola aj prihlásená na tehotenské cvičenia, naneštastie mi na poslednej poradni doktor zistil skrátený krčok, tak som bola doma a oddychovala. Musela som sa odhlásiť z cvičenia.
Dnes som bola na kontrole, poslal ma na Kramáre na vyšetrenie. Dostala som sa k dr. Židzikovi, bol veľmi príjemný, aj jeho sestrička. Máte niektorá s týmto pánom dr. skúsenosť? Na správe, čo mi dal, bola ale pečiatka pána dr. Pružinca. Rozmýšľala som aj nad výberom dr. na poradňu a zazmluvnenie, teraz neviem, či platiť alebo neplatiť, keďže sú tu rôzne názory na to. Lenže keď sa dr. Jandovej pýtali, že či je tam nejaký rozdiel v prístupe, tak sa pousmiala a povedala, že ánio. Tak že teraz neviem, zazmluvniť, či nie? 🙂

lovesista
8. nov 2012

@lin123 tak to je sila s tymi cviceniami!!!!!!!! 😠
dakujeme za info

ponyxx
8. nov 2012

@lovesista no povodne priestory su v havarijnom stave, takze ma len kancel na prednasky na 7.posch.
@anjelicek30 tak to sme sa potom mozno dnes stretli, ak si to bola ty, co si zhanala dvere, do ktorych vojst 😀 . Ja som pri prvom nezazmluvnovala az teraz pri druhom, lebo ma streptokoka a tak sa rozhodla zazmluvnit, aby som sa vyhla nahodnej lajdackosti 😉

lovesista
8. nov 2012

@ponyxx viem ze su v havarijnom stave, chodila som tam pred rokom. takze jej dali novu kancelariu? tak to je aspon jedna dobra sprava 🙂

anjelicek30
8. nov 2012

@ponyxx hehe, jasne, to som bola ja 😀 a Ty si bola kde? Pri ktorych dverach? 😀
Ku komu chodis? 🙂

lumari
8. nov 2012

@anjelicek30
Dr. Jandová má v tomto pravdu, síce sú to nemalé peniaze za zamluvnenie, ale stoja za to a ver, že vie prečo to povedala 😉

liz_lemon
9. nov 2012

@anjelicek30 aj tu na fore si mozes precitat, ze ten pristup nie je iny, ked nemas zazmluvneneho lekara
dr. Jandova je stale zamestanec nemocnice, a nemocnica chce tvoje prachy, takze ona to asi musi hovorit, aj ked priznat, ze je rozdiel v pristupe je dost faux pas...ja som nastastie nijaky rozdiel nezazila, lekari su profesionalni, horsie je to so sestrickami
a ten dr. Zidzik tusim nechodi k porodom, o nom si tu tiez mozes vela precitat, a nie je to velmi pozitivne

anjelicek30
9. nov 2012

@lumari len otazne je, ci dany doktor bude ochotny sa dat zazmluvnit, lebo vraj to mozebaj odmietnut

anjelicek30
9. nov 2012

@liz_lemon ach jo, tak asi si lekara preistotu zazmluvnim, sice neviem este koho, a odovzdam sa do ruk lekarov a sestriciek, dufajuc, ze budu na mna mili a vsetko prebehne v poriadku 😀

domeli
9. nov 2012

dilemu či zazmluvňovať alebo nie riešim aj ja. Rodila som na Kramároch pred 2,5 rokom a nakoľko ma čakala sekcia kvôli tomu, že dcérka bola KP (naviac si o nej mysleli, že je chlapec do poslednej chvíle) a na odporúčanie môjho gyndoša som si sekciu zazmluvnila. Teraz je bábo otočené dobre, takže je veľká šanca rodiť normálne a práve preto riešim to zazmluvnenie. Obávam sa totiž, že ak si zazmluvním, tak dotyčný Dr. bude určite radšej, ak ma odrodí počas svojej služby a nebude ku mne musieť letieť v nočnú hodinu (prip. cez sviatky, nakoľko mám predvianočný termín). Teda kde mám istotu, že sa nerozhodne zbytočne pre vyvolávačku či Hamiltonov hmat? Toto ma od zazmluvnenia odrádza. Alebo viete o niekom, kto je až tak ochotný, že toto rešpektuje?

liz_lemon
9. nov 2012

@anjelicek30 podla mna je to zbytocne, tiez som nad tym neustale rozmyslala, a nakoniec ma to chytilo necakane, o 3 tyzdne skor, takze ma odrodil lekar, co mal sluzbu

anjelicek30
9. nov 2012

@domeli ja mam tiez taky termin, ze sa moze stat, ze to bude cez sviatky, sice mi vychadza na 3.1., ale tak ktovie kedy sa babo rozhodne ist von. To su presne tie veci, ze kazdy je rad, ked je cez sviatky doma s rodinou a nie letiet trebars po dobrej stedrovecernej veceri, alebo na Novy rok, k pacientke do nemocnice.

domeli
9. nov 2012

@anjelicek30 veď to. Uvidím, ako to nakoniec s manželom rozhodneme. Ja som si totiž objednala ešte aj epino a tak by som bola rada, ak by Dr. akceptoval, že chcem nástrih iba v nutnom prípade, nuž a to možno skôr dohodnem so zazmluvneným. Ale ktovie - kámoška rodila nedávno, bez zazmluvnenia a bez nástrihu.

anjelicek30
9. nov 2012

@liz_lemon no vidis, tak Tebe babatko dilemu vyriesilo 😀

liz_lemon
9. nov 2012

@anjelicek30 nie, rozhodla som sa vtedy, ked som uz vedela, ze to bude cisarsky, a lekar nad ktorym som zo zaciatku uvazovala v case planovaneho cisarskeho aj tak mal byt mimo SR, no a nakoniec som aj tak rodila skor

anjelicek30
9. nov 2012

@domeli tak snad to vsetko prebehne tak ako si prajeme my 😀

ponyxx
9. nov 2012

@anjelicek30 sedela som vzadu pri CTG..
ja som si prve nezazmluvnovala a bola to pohoda,
@domeli hemiltona mi robili tak ci tak, lebo som tam bola od rana od pol desiatej a do siestej so stupnujucimi kontrakciami som bola furt otvorena iba na 1,5 cm. Vodu mi pichali o 12stej v noci a malinka sa narodila 3,35...takze niekedy sa takymto veciam neda vyhnut aj ked sa nezazmluvnuje.
Teraz som sa rozhodla zazmluvnit len na margo streptokoka u lekarky, ktorej sa vsetci "boja" a personal si da vacsi pozor, aby nieco neposrali 😀

lumari
9. nov 2012

@anjelicek30
Áno to máš pravdu, ale odpoveď na túto otázku ti dá konkrétny lekár, ktorého oslovíš...je to vec šťastia 😉
Prajem veľa šťastia 🙂

ponyxx
9. nov 2012

@lumari
@anjelicek30 no a pozor, bohuzial sa na Kramaroch objavil aj nepoctivec, ktory si vypytal eurase aj mimo zazmluvnenia, ale to bol iba jeden a neviem, ci tam este je, alebo nie ... 😒

edibedi
9. nov 2012

Ahojte baby! Planujem rodit na Kramaroch, termin mam koncom marca. Ako to funguje, kedy sa treba hlasit na tie prednasky a do porodnice? Treba to vobec? Vobec neviem ako to funguje, takze ocenim vsetky Vase rady. Dakujem.

ponyxx
9. nov 2012

@edibedi do paradne na Kramare sa chodi od 36tt, teda posledny mesiac, kazdy tyzdnen jeden monitor+poradna. Ak si budes chciet zazmluvnit, tak ti budu planovat monitory podla toho,kedy ma poradnu dany lekar, Inak ti niekoho pridelia. Na monitor sa objednava vopred, cislo na CTG je tu kazdu chvilu 🙂
Tie prednasky u p. Jandovej su nepovinne, jedine ak by si chcela mat otecka alebo inu sprevadzajucu osobu pri porode, tu musite absolvovat, dostanes peciatku do knizky + zaplatis potom poplatok na platenych sluzbach. U Jandovej sa objedava pisomne mailom a ona ti da termin. To tiez tak mesiac pred porodom staci. Plus mesiac pred porodom sedenie u anesteziologicky v pripade, ze budes chciet epiduralku 🙂

anjelicek30
9. nov 2012

@edibedi tie prednasky stacia mesiac pred terminom porodu, aj Dr. Jandova tak vravela, ked som sa jej na to pytala, ale ich mozes absolvovat od 25 tyzdna. Ja som na tej prvej uz bola, a na tie dalsie dve pojdem, ak budem moct, zaciatkom decembra. Su totiz tri 🙂
Ci to treba, tak neni to na skodu, dozvies sa rozne informacie, neplati sa za ne.
Do porodnice do poradne sa tusim chodi od 36 tyzdna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre