Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

lucy1990
18. júl 2010

@verulienka tak som rada 🙂

kacenqa
18. júl 2010

ahoj kocky, mam pre vas spravu od jaz - v piatok o 11 sa jej narodila dcerka Lea, 3530g a 51 cm...sice o 2 tt skor, babulka sa poponahlala, ale vsetko je OK, hovorila mi, ze porod bol v pohode, stihla aj epi (odtiekla jej voda), ani ju velmi nenastrihovali, tak je spokojna.

povedala, ze je tam tolko porodov, ze sa rodilo aj na vzdycharni, a ze hned po odrodeni ju supovali na izbu, nadstandard plny, ale je spokojna aj so standardom, lebo ten zas plny nie je, takze sa to da...a su tam mile sestricky tiez

lenockaaa
19. júl 2010

@lucy1990 akoj lucy citala som, ze ides zajtra na poradnu k zidzikovi, aj ja som k nemu objednana na stredu a tusim mame aj rovnaky termin 🙂 nedas mi potom prosim vedeit ako to tam prebiehalo, aky je a taak kolko sa caka 🙂 dakujeeeeem 🙂

marija
19. júl 2010

@lenockaaa a kedy ides k nemu do poradne? ja idem tiez v stredu, ale okrem poradne mam este CTG a UZV...minuly tyzden som boal tiez u neho v poradni ale nebol tam. Neviem ci rodil, ci mal dovolenku ale namiesto neho tam bol Dr. Lovisek.

domcika
19. júl 2010

ahojte, chcela by som sa opytat, ako je to s nemocnicou na kramaroch, mozem sa tam ist len tak pozriet, a obhliadnut si nemocnicu? a ked ano, tak na koho sa mam obratit, resp. komu zavolat? aby som tam nemusela ist osobne.. dakujem 🙂

lucy1990
19. júl 2010

@lenockaaa jasne, dam vediet 😉 napisem sem zajtra 🙂

lenockaaa
19. júl 2010

@marija ja tam idem na desiatu a ty? a mna objednali len do poradne, o ctg a utz mi nic nehovorila ta sestricka 😒 ci myslis, ze to az na tej druhej poradni? 😨

marija
19. júl 2010

@lenockaaa ano az na druhej. Ja som bola minuly tyzden prvykrat, tak mi po poradni povedal, ze sa mam ist objednat na CTG a na UZV. Tak teraz v stredu idem o 9 na CTG, o 10:30 na UZV a do poradne mi cas nedali nakolko ja do poradne chodim Pruzincovi, ale ten je na dovolenke, tak ze mam prist, ze si pockam 😒 a mam byt trpezliva... minuly tyzden som na Kramaroch stravila 4 hodiny... a to som nemala CTG a ani UZV len prednasku o EPI a poradnu.

lenockaaa
19. júl 2010

@marija no ja si tiez pamatam, ze som tam cakavala aj tri styri hodiny takze som pripravena 😀 😀 a kde si sa bola potom objednat na ten utz a ctg? inak ctg to je vlastne ten monitor? a nevies nahodou kedy tam byva Jandova? a inak ako sa citis? ja uz by som celkom prijala keby to bolo aj o cosi skor 😅 😅 chichi

marija
19. júl 2010

@lenockaaa na ten UZV a CTG (ano, je to ten monitor) som sa objednala hned po poradni. CTG robia o 4 dveri dalej ako je c. dveri 217 kde ma poradnu Zizdik a na UZV sa treba objednat v nemocnicnej casti na 8 poschodi jak je porodnica. A jandova tam byva tusim kazdy den o tej 9? ale to ma vzdy bud nejake prednasky alebo cvicenia, a cvicenia byvaju pon, streda a stvrtok o 11 ak si dobre pamatam 😀 a tiez by som uz rada rodila, mam pocit, ze kazdym dnom sa dokazem menej hybat a teraz ked je tak prijemne vonku...jaaaaj idealne pocasie na porod 😀 kde si rodila prvu dcerku?

lenockaaa
19. júl 2010

@marija dominiku som rodila tiez na kramaroch 🙂 ty si bola s prvou niekde inde?musim totiz u jandovej zistit, ze ak je to s manzelom pri porode, ci musi znovu absolvovat tu prednasku alebo ci uz netreba ked tam bol pred dvomi rokmi.

marija
19. júl 2010

@lenockaaa netreba aby to absolvoval ale musis sa s nou aj tak stretnut aby ti to zapisala do knizky a dala potvrdenie aby si to mohla v pokladni zaplatit. Napis jej emaila opytaj sa a dohodni napr. na tu stredu ked tam uz budes. A malu som rodila na Antolskej. U koho si rodila Dominiku? Aky si mala porod? Ja mam trocha z Kramarov strach, neposobi na mna ta nemocnica velmi prijemne, ale uz som sa rozhodla tak uz nemam kedy cuvnut 😝

lenockaaa
19. júl 2010

@marija ahaaa jasne viids tak jej napisem 🙂 rodila som u cunderlika, ale nemala som ho zazmluvneneho, mal sluzbu teda lepsie povedane rodil ma taky cernosko mlady co tam je, a on vlastne akoby len dohliadal, ale prebehlo to v pohode, nemozme sa na nic stazovat a potom som isla na nadsatndard a tam naozaj su velmi mile sestricky a na novorodeneckom tiez uplne super, na to obycajnom standarde som lezala len chvilu ani nie cely den tak neviem posudit ale tie wc a sprchy na izbach su fakt velkou vyhodou 🙂 ze vraj je ale stale uplne plno, i ked to sa vravelo aj pred dvomi rokmi ked som tam bola 😉 mozno ta nemocnica nevyzera dako supermoderne, mozno ani nie moderne hihi 😅 😅 ale ja naozaj nemozem povedat na personal ani krive slovo...a preco si sa rozhodla teraz vlastne pre kramare? inak na ten utz a ctg to ta nahodou objednali v jeden den alebo to tak robia? 🙂

marija
19. júl 2010

@lenockaaa lebo som chcela ist rodit k Pruzincovi, lekarka u ktorej som rodila na Kramaroch je na materskej. Ale Pruzinec ma aj tak dovolenku az do 27.7. Si ma trosku ukludnila ohladom toho ako to tam vyzera a ake to tam je. Hlavne nech je dobry personal a dobri lekari, ostatne prezijem 😀 a rodila si s EPI? Ja som sa tak naschval objednala nech nemusim chodit stokrat 😎

lenockaaa
19. júl 2010

@marija jeeeej no vidis to sa potom aj ja tam objednam ked s tym nerobia daky problem 🙂 dufam, ze sa to bude dat 🙂 hej hej mala som aj EPI, aj teraz si ju planujem minimalne zaplatit a rozhodnem sa podla situacie az na mieste ale zase sa tomu dako nebranim 🙂 i ked viem, ze su na to rozne nazory. ty si ju mala pri malej? no mna to aj s EPI celkom doooooost bolelo tak si neviem predsatvit ake to musi byt bez nej 😅 ale zase vsetko sa da vydrzat, ked mas prah bolesti vysoko hahahha 😀 😀 ja ho mam asi nizko 😅 ale asi to zavisi aj od celeho porodu a kolko to trva a taaak. a pruzinca ti niekto odporucil? moja mamina tusim u neho rodila mna 🙂 ale pocula som na nho vela dobreho 🙂

gagarinka
19. júl 2010

Ahojte, aj ja idem zajtra na poradňu, ale až o 13. h, takže sa celkom "teším", ako si tam tých pár hodín odsedím. Monitor som mala pred týždňom, toto je moja prvá poradňa, neviem, prečo takto neskoro, ale neriešim. Maličká ešte vydržala v brušku, to je hlavné 😉 Tak všetkým želám pevné nervy a veľa trpezlivosti 😀

lenockaaa
19. júl 2010

@gagarinka a ku komu ides? 🙂

lucy1990
19. júl 2010

@gagarinka ahoj, ja som objednana na 10.00 🙂 ku komu ides? Este by ma zaujimalo, to sa ide do tej casti Poliklinika alebo Nemocnica?

gagarinka
19. júl 2010

Neviem, nepovedali mi, ale keď som bola na tom monitore, tak som to obzerala na dverách a vtedy má poradňu nejaká žena, zabudla som meno 😅 ale také neznáme, takže asi y tých mladších. Idem pozrieť tu v diskusii, či mi to niektoré spomínané meno nepripomenie. A @lucy1990 ideš do poliklinickej časti, hneď oproti vchodu je schodisko, vyjdeš po ňom a hore zamieriš doprava a stále doprava. Gynekologické amb. sú úplne posledné na tej chodbe 😉

lucy1990
19. júl 2010

@gagarinka diky za vysvetlenie 😉 to je ale 2.posch. nie?

gagarinka
19. júl 2010

nie, to je prvé, ideš iba po jednom schodisku

lucy1990
19. júl 2010

@gagarinka ok, lebo som myslela ze c.d.217 bude na 2. 😅 som zvedava kolko si tam pockam....

gagarinka
19. júl 2010

Takže buď Dvorecká alebo Gerincová. Iné mená mi to nepripomínajú. 😉

gagarinka
19. júl 2010

zajtra večer si môžeme porovnávať čakacie doby 😀 ale snáď to nebudú tie spomínané 4 hodiny, veď to aby som si zobrala so sebou nejaký román 😅

lucy1990
19. júl 2010

@gagarinka a ja zasa obed 😝 😅

kiwinka
20. júl 2010

baby, ja keby som si mohla vybrat pre buduci porod - kedze planujeme s muzom este jedno babetko apson 🙂 , tak Kramare urcite a Dr. Elo / druhe meno neviem je zlozite 🙂 /, ten mlady cernosko, alebo Dr. Cunderlik! 🙂

nadstandard je uplne super a hned oproti na chodbe je aj novorodenecke a vlastne aj porodnica, to vsetko na 9 poschodi 🙂 !
ak vam mozem poradit, snazte sa hned kojit, davat mimi na bradavku nech od zaciatku sa prisava,,aby babo aj priberalo, lebo ak schudne vela, co vooobec nie je problem, tak vas nebudu chciet pustit domov z novorodeneckeho.....
Prajem krasne deticky, vela radosti a velaaa mliecka maminky! 😀 😀 😀

marija
20. júl 2010

@gagarinka kolko si nakoniec cakala v tej poradni? 😉 bo lucy tam cakala 2 hodiny a z poradne ju rovno poslali na 9, ze je otvorena na 3cm, porodne cesty pripravene na porod. Tak je na cakacke a caka co sa bude diat. Zatial sa to velmi nerozbehlo.

A dobra sprava pre vsetky co sa chystaju na Kramare, napr. dnes su tam az DVE rodicky cakatelky a aj nadstandard je volny 😉

lenockaaa
20. júl 2010

jeeeeeej tak super 🙂 nooo tak sa mozem pripravit na minimalne dve hodiny cakania 😅 no nevadi, jeeeej tak lucy to bude mat coskoro za sebou 🙂 ako seba vidim tak ja tam este tak dobre tri razy urcite do poradne pojdem 😀 😀

marija
20. júl 2010

@lenockaaa ja som sa tiez zmierila s tym, ze tam zajtra stravim cele dopoludnie, ale tentokrat si zoberiem dostatok vody aj jedlo 😀

lenockaaa
20. júl 2010

@marija nooooo aj ja vezmem 🙂 tak sa tam asi aj uvidime 🙂 sice ty si mas este ten utz a monitor, ze? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre