Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

vejkadu
24. nov 2010

@klaudiab ahoj, dakujem za odpoved. A to vazne nerobia uzv? ako vedia potom ako je bábo veľké a či je správne otočené a pod.?

smejkaba
24. nov 2010

Ahojte, ja som sa v 37 t. objednávala na prvú poradňu na tel. čísle 595 42 794. Najskôr sa sestrička spýtala, či mám zazmluvneného lekára. Ak nie, tak ma priradila k lekárovi. Dali mi termín aj presný čas. Teraz chodím každý týždeň v obedňajšom čase a nečakám dlho. Odovzdám ranný moč, pokračuje to kardiotokografom a potom vyšetrenie lekárkou. Robili mi aj ultrazvuk, ale ten bol v inom termíne na 8. p. Celkovo som s prístupom sestričky aj lekára veľmi spokojná.

klaudiab
25. nov 2010

@vejkadu Ahoj, ultrazvuk naozaj nerobia, pravdepodobne vychádzajú z posledného ultrazvuku, urobia ho naozaj iba , ak má doktor nejaké podozrenie.Uzv robia potom až na pôrodnej sále, aj to nie vždy.Aké je bábo veľké sa dozvieš po pôrode 🙂 Ja, keď som chodila do poradne, urobili uzv, len tým, pri ktrorých sa muasi nezdala poloha dieťatka, hmatom alebo nepočul dobre ozvy.
Ťo čo ti píšem ja sú informácie, ktoré mám ja z pred 1,5 roka.To, čo píše smejkaba, sú asi zavedené nové pravidlá, ktroré by boli samozrejme lepšie, takže si po 36 týždni zavolaj a dohodni sa so sestričkou 🙂 pá

kiwinka
26. nov 2010

@vejkadu ja suhlasim so smejkaba... mam taku istu skusenost. rodila som april 2010.
rano dojdes s močom,, ked terba vezme Ti krv sestricka odvazi ta,ides na monitor, vratis sa do cakarne a cakas na lekara/lekarku,,, ked dojde, kukne Ta, prehmata z vnutra a ultrazvuk sa robi len pri morfologii okolo 21tt tusim a potom este raz tusim okolo 31tt...potom uz nie..jedine ak by si lekai chceli nieco potvrdit....ako pise klaudiab,,overit polohu babetka...
inak sa sustredia na monitory, tie su dolezite uz v koncoch tehu 🙂)) a az na porodnici ked stihnu 🙂 robia este poslednu ultrazvuk a tam sa dozvies pribliznu velkost babetka,,,
ale ja osobne si myslim,ze sa nato vooobec neda spolahnut ,,,je to len rozmer vypocitany strojom... mne sa mylili o 400g a to uz je celkom dost nemyslite? 🙂
a aj som sa stretla viackrat stym, ze babam povedali viac ako v skutocnosti vazilo babetko po narodenil.

kiwinka
26. nov 2010

a prepacte z a chyby, preklepy, ponahlam sa s pisanim, lebo dcerka mi tu škrieka 🙂 hadam to vylustite 🙂

klaudiab
26. nov 2010

@kiwinka Ahoj, máš pravdu, mne sa stalo pri obidvoch deťoch s váhou to isté, tiež to minuli o 300-400 g., takže uzv je len orientačný, skôr ma vždy zaujímalo, či je bábätko v poriadku.Inak, s tou poradňou, to som rada, že zaviedli nový systém, lebo v roku 2009 to fungovalo ešte ako som písala, len prísť a čakať, jediné, čo sestrička dohodla, bol dátum poradne, tak sa teším lebo v apríli ma to čaká opäť 🙂 pá

vejkadu
26. nov 2010

@smejkaba
@kiwinka ďakujem Vám babuľky, tak to ma celkom teší, že to čakanie nie je také strašné. A ak sa ešte môžem opýtať čo je to vlastne ten monitor?

smejkaba
26. nov 2010

Monitor alebo kardiotokogram je zariadenie sledujúce jednou sondou odozvy srdiečka bábätka a druhou sondou sníma maternicu. Tým sa dokážu snímať aj kontrakcie. Obe sondy sú umiestnené na popruhoch, ktoré budeš mať napnuté cez bruško. Leží sa pri tom na chrbte, pokiaľ s tým nemáš problém. Mne je v takej polohe nevoľno, našťastie sa odozvy dajú nájsť aj pri ležaní na boku.
Dúfam, že sa s váhou bábätka mýlia, pretože mne pred týždňom namerali, že malý váži 3580 až 4000 g... a to bolo 2 týždne pred termínom. Nerada by som tlačila 4-kilového valibuka. Ahojte.

meggie7721
26. nov 2010

@smejkaba Ahoj.Neboj mne robili ultrazvuk dva týždňe pred pôrodom,lebo sa lekárovi zdalo že mám nejaké vačšie bruško,než by malo by,alebo čo a lekárka na ultrazvuku povedala že malá má tak 3800g a pri pôrode bude mat možno až 4 kilá a nakonie mala 3600g takže sa trošku kopla ,tiež som sa bála ako ja preboha porodím 4 kilové dieťa :P

smejkaba
27. nov 2010

@meggie7721 ďakujem Meggie, snáď to bude tak aj u mňa 🙂

miriam11
27. nov 2010

Ahojte, rodila som na Kramaroch a mne tam nikdy malu nikto nemeral pred porodom. nemala som velke brusko a tak kazdy lekar, co ma videl zahlasil, ze to bude male dieta nad 3000 g mat urcite nebude. Male dieta sa narodilo s vahou 3580g a 52 cm. Takze mam na to svoj nazor... "odbornici".

smejkaba
27. nov 2010

@miriam11 Podľa známych ani ja nemám veľké bruško. Tak sa čudujem, kde by sa tam schoval 4-kilový valibuk... Veď uvidíme, dám vedieť, či sa lekári trafili pri výpočte váhy.

meggie7721
28. nov 2010

@miriam11 Ňo ja som pri prvom tehotenstve mala tiež malé bruško,každý mi hovoril že to nebude velké bábo,dokonca ked sme boli na matrike s teraz už mojím manželom pre papier o uznaní otcovstva,to bolo asi tak 3 týždne pred porodom,tak matrikárka si ani nevšimla že som tehotná,bolo to síce v decembri,ale nebola som nejak naobliekaná a to bruško bolo vidno,no ona si ho všimla až ked sa lepšie pozrela dovtedy nechápala načo mi je ten doklad o uznaní otcovstva ked nie som tehu 🙂

lulkax5
28. nov 2010

juuuuj vsetky male brusko a my velikeeeeeeeee 😀 uvidime aka bude vaha v pred tyzdnom sme mali cca 3400

poppy1
29. nov 2010

baby prosim vas, caka ma prva poradna u mojho porodnika na kramaroch (sestricka mi do telefonu povedala,ze mam prist na 11:40 hod, ze pojdem najprv na monitor a potom na poradnu) neviete mi povedat kolko to bude cele trvat? neviem sa rozhodnut, ci mam manzela poprosit, aby ma tam pockal, alebo ci ho mozem poslat do prace zatial a potom mu volat, nech po mna pride... keby to bolo do hodinky, pockal by ma tam... Poradite?

zvedavec1
29. nov 2010

@poppy1 ahoj..ja Idem na monitor na 7;00 vo stvrtok.tak som zvedava...Ty ides dnes? Mne minule vravela kamaratka, ze tam bola objednana na 8;30 a odchadzala 14:00 ☹ tak neviem

poppy1
29. nov 2010

a este ma zaujima jedna vec. ja budem trvat na tom, aby mi urobili ultrazvuk, pretoze mala mala v 36 tyzdni iba 2000g, pricom v 30tom mala 1650g. takze chcem, aby skontrolovali, ci pribera alebo nie... no a zaujima ma, ci ultrazvuk maju priamo na poradni alebo ma budu posielat niekam inam... popripade mi este daju iny termin ☹

poppy1
29. nov 2010

@zvedavec1 ahoj 🙂 ja idem v stredu 11:40. To myslis vazne?? pat a pol hodiny???? ☹ to snad ani nie je mozne... to mozem manzela rovno poslat do prace! som zvedava, co odpisu ostatne baby

gumimaci
29. nov 2010

@poppy1 ahoj, ked ti buu robit ultrazvuk tak asi na osmom poschodi. Ja som to robievala tak, ze ked som mala poradnu o 11:00, objednala som sa na monitor na desiatu. Muz ma priviezol, odbehol do prace a ked som bola o takej pol 12- 12:00 vybavena, tak prisiel po mna. Moze sa stat, ze budes cakat na dr, ale to vacsinou ked ma nejaky porod.

poppy1
29. nov 2010

@gumimaci a to sa da objednat aj na monitor zvlast aj na poradnu? lebo mne len sestricka do telefonu povedala, aby som prisla na 11:40, to je vsetko... a teda trva to cca dve hodinky? poradna plus monitor?

zvedavec1
29. nov 2010

@gumimaci a kde sa treba objednat na poradnu? Ja tam nemam zazmluvneneho lekara.Moj gynekolog mi povedal, ze sa mam objdenat na monitor..ale asi aj na poradnu...teda tak to asi je , nie?

gumimaci
29. nov 2010

@poppy1 no ked ti sestrick a povedala, ze mas ist najprv na monitor, je lepsie sa na monitor objednat, ale cislo tam neviem... ja som sa vzdy osobne, ked som odchadzala z poradne. Lebo toho mavaju vela. Su tam 2 pristroje a uz sa stalo, ze kocky co sa neobjednali museli cakat, az bolo volne miesto. Monitor trva cca pol hodinku a pripocitak si aspon 15- 30 min., lebo malokedy zoberu presne 😅

@zvedavec1 zavolaj si tam, cisielku tu niekto uz par krat pisal, skus prelistovat par stran dozadu. Ak nemas zazmluvneneho lekara sestricka ta priradi k lekarovi, ktory bude volny. Opytaj sa jej ci sa mas uz objednat aj na monitor a co vsetko treba priniest (myslim vysledky, moč, atd)

poppy1
29. nov 2010

@gumimaci len sestricka povedala, ze mam proste prist na 11:40. ze pojdem na monitor na c. dveri 222 a potom na poradnu na cislo dveri 221... tak teraz neviem, ci si tam mam volat a este sa objednavat. Ja som to z toho telefonatu pochopila tak, ze proste mam prist na dany cas na monitor a potom mam hned z monitoru prist na poradnu. Snad som ju teda pochopila spravne!

zvedavec1
29. nov 2010

@gumimaci uz som tak spravila..Dakujem - objednali ma na monitor a k DR. Prochazkovi....poznate niekto?

zvedavec1
29. nov 2010

@poppy1 to je ok. Aj mne tak povedali, ze na monitor a potom do 221. Takze asi ok. daj potom vediet. A inak UTZ sa nerobi uz vobec tam ☹ takze sa nedozviem, ci Stela rastie .....neda sa niekde ist sukromne? 😖

poppy1
29. nov 2010

@zvedavec1 u toho budem rodit 🙂 zevraj je super!!

poppy1
29. nov 2010

@zvedavec1 a na kedy presne ta objednali na ten monitor? 🙂 a odkial vies, ze tam vobec utz nerobia?? ved je to nemocnica, musia niekde robit! ja si ho urcite vyziadam, ved co ak mala nerastie? placenta uz nema schopnost vyzivovat ju?? to si musia predsa overit!

prettybaby
29. nov 2010

@miriam11 ahoooj a kedy si tam rodila? lebo mame asi priblizne rovnake deticky, ja som rodila 27.10.2009 .-)mozno

smejkaba
29. nov 2010

@poppy1 Ahojte, Poppy1, nejdeš náhodou zajtra na 11:40? Ja chodím utorky na 12:20 hod. Najskôr je monitor, odovzdanie moču a zmeranie tlaku. Pred týždňom som čakala možno 5 minút a hneď ma vzali, napriek tomu, že teraz funguje iba jeden monitor. Monitor trvá 10-15 minút. Doktorka prišla o jednej, bolo to načas, pretože práve od vtedy jej oficiálne začínali ordinačné hodiny. Zanalyzovala výsledky monitoru a prezrela ma. O 13:30 som už bola vybavená. Pred dvomi týždňami som čakala o niečo dlhšie, bolo objednaných viac tehuliek.
Ja keď som prišla na prvú poradňu na Kramáre, hneď na piatok ma objednali aj na ultrazvuk na ôsme poschodie. Vzali ma presne na čas. Preto si myslím, že ti ultrazvuk urobia, len ťa objednajú na iný termín, pretože v tejto ambulancii ultrazvuk nemajú.

klaudiab
29. nov 2010

@poppy1 Ahoj, uzv nerobia, len, ak majú nejaké podozerenie, že niečo nie je v poriadku.Uzv majú aj na 1.posch. v poliklinike, na tej istej chodbe kam pôjdeš do poradne, na č. dv.204 (uzv) alebo v nemocničnej budove na 8.posch. Ak máš pochybnosti, určite na ich tlač.Procházka robí v abulancii len vaginálne vyšetrenie a popočúva lievikom, či počuť srdiečko.Absolvovala som to tam 2x.pá

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre