Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

liz_lemon
10. júl 2012

@veronika66 ja davam vzdy spat na inu stranu, nech sa mu to strieda

veronika66
10. júl 2012

@liz_lemon aj ja ale vždy sa otočí na ten istý bok s tou hlavičkou no skúsim keď bude zaspávať si ho dať na druhú stranu

liz_lemon
10. júl 2012

@veronika66 jaj, tak moj to este nevie, tak jedine ty mu to musis pretacat

veronika66
10. júl 2012

@liz_lemon no my máme už 4 týždne a on hlavičku drží sám a pretáča snou hore dole furt.Tvoj má koľko?

liz_lemon
10. júl 2012

@veronika66 moj ma 11 dni 🙂

veronika66
10. júl 2012

@liz_lemon aha no my už 28 joj ako to ale beží a tiež tolko placka ?

ivka289
10. júl 2012

Ahojte holky, prosim vas neviete niektora kde sa este robia seminare pre oteckou aby mohol byt pritomny pri porode??? p. Jandova ma na fullovane a potom ma dovolenku a volne ma az v auguste co uz ja budem doma s malym 😒 a naozaj velmi chcem mat pri sebe muza, len bez toho ho vraj nepustia dnu... ☹
poradte mi prosim

dandelions
10. júl 2012

@ivka289 ahoj, ja som pani Dr.Jandovej pisala ze by som mala zaujem aby bol otecko pri porode ze kedy by som mohla prist, napisala mi ze je potrebne najskor prist na uvodnu prednasku, bola som na nej dnes o 10.00 na kramaoch , 7.poschodie z vytahu zabocis dolava a hned je tam napisane gynkologicko-porodnicka klinika, ona nas uz pred desiatou cakala aby nas vpustila do kniznice, dnes robi 13.30 prednasku o kojeni a dalsia najblizsia prednaska bude az 31.jula dnes vravela, lebo ide na dovolenku, spominala ze je potrebne mesiac pred porodom spravit tu prednasku pre oteckov ktora trva cca 2 hodiny, kde sa preberie do detailu ako prebieha porod od zaciatku az po odchod z porodnice, dostanes peciatku aj do tehotenskej knizky a aktiez aj papierik s ktorym pojdes do pokladne a zaplatis 30€ za pritomnost otecka, spominala ze nie kazde maminky vedia o tychto prednaskach preto sa vie dohodnut ze by spravila taky rychlo kurz , treba jej pisat mail, NIE VOLAT ! dnes to taktiez spominala ze nevolat pretoze na telefone je malokedy a na mailoch je skoro stale, takze jej napis co najskor co spravit a kedy sa mozes zastavit 🙂 je neskutocne mila a ochotna a urcie sa dohodnete 🙂

ivka289
10. júl 2012

@dandelions Ahoj,dakujem na info, uz som jej pisala mail a vravel. Mam termin 1.8. a ona ma najblizsie volno 1.8. 🙂 ale vravela ze keby sme to nestihli a na mna by to prislo skor, ze sa mame v porodnici/na porod. sale odvolat na nu, ze sme s nou dohodnuty a mali by pustit aj manzela ku mne, ze by nemali robit problemi lekari. Tak hadam to tak bude....

klemente
10. júl 2012

baby, ďakujem za info ohľadom čakania na ctg a poradňu.

Čo všetko sa robí na poradniach? Robí doktor zakaždým usg? Budú ma aj vážiť? Či len merať tlak a kontrolovať moč? Vyšetrujú aj odspodu alebo len cez brucho? Som zvedavá, akého dr. mi pridelia.

ella_joy
10. júl 2012

Kocky, ako to chodi ked uz som pri prvom dietati absolvovala poucenie pre otca pri porode, tusim staci uz len stempel od Jandovej pri dalsom, je tak?

zuzkaamato
10. júl 2012

@klemente Na poradnu donesies moc, doktor ta vysetri zo spodu, povies, aku mas vahu, sestra zmeria tlak. Doktor sa opyta, ako sa citis. A podla toho, na akeho dr. natrafis, tak ti mozno povie aj nieco viac. Ja mam Mudr. Zidzika a ten nic moc nevravi 😀 Takze ak ta nieco zaujima, pytaj sa. Ja som mala poradnu 2 krat a ultrazvuk som mala len raz. Nerobia ho na kazdej poradni.

liz_lemon
10. júl 2012

@veronika66 ani nie, len ked je hladny, inak pekne spinka

liz_lemon
10. júl 2012

@ivka289 neboj sa, my sme pripravu tiez nestihli, lebo porod prisiel velmi necakane (o 3 tyzdne skor), tak som si myslela, ze otec tam nemoze byt, ale oni sami mi ponukli, ze ho poucia, a kludne tam moze byt (aj ked uplne tam nebol, lebo som mala sekciu), hned to zaplatil na mieste (sice sme ziadny doklad nedostali) a videl aspon babo, ked sa narodilo

veronika66
10. júl 2012

@liz_lemon to iste aj my 😀 že podte a hned to zaplatil a tiež bez papieru ...

liz_lemon
10. júl 2012

@veronika66 no, pekne tam zarabaju 🙂

majusqwa
10. júl 2012

@ponyxx no, praveze my mame teraz s mlieckom troska problem. mam ho malo - v noci a cez den jej staci, ale navecer jej je vzdy malo. posledne 2 dni sme museli zacat dokrmovat - nutrilonom, ale dnes ho cely vygrckala. myslim, ze pediatricka je z nas uz pomaly na prasky...

ivka289
11. júl 2012

@liz_lemon tak dufam, ze natrafime na dobru sestru co sa nebude hrat na chrumkavu 🙂

liz_lemon
11. júl 2012

@ivka289 ich je tam viac, osobne sa mi kazda zdala najprv mila, ale neskor som dosla na to, ze to bola len falos, kazdopadne ti odporucam sestricku Eriku, ta je skvela, velmi ochotna, cloveka pozitivne naladi a povzbudzuje, zlaty clovek

ponyxx
11. júl 2012

@majusqwa skus sa obratit na tu Mamilu, pripadne ju castejsie prikladaj, aby sa ti tvorilo viac mliecka...pi caje na podporu tvorby mlieka a vraj je dobre sampanske 😀

katuch30
11. júl 2012

dievcata vcera som bola 1x na CTG, vsetko dobre dopadlo, objednali ma na pondelok do poradne a pridelili mi Mudr. Prochazku..snad dobre lebo ked som citala jeho alkoholovy preslap tak som aj vahala 🙂 Ale odbornik by mal byt tak snad nebude pod parou 🙂

marianka0101
11. júl 2012

ahojte, prosím vás, ako je to s rizikovou poradňou na kramároch. Mojej pani doktorke sa nezdá srdiečko, poslala ma tam, mám ísť čo najskôr zajtra-pozajtra, chodíte tam niektorá? niečo som našla že by tam mal byť zajtra Mudr. Plank od 12:00 do 14:00. Objednávate sa tam? Ona mi hovorila, že sa tam neobjednáva, iba mám prísť a dať ten lístok od nej. Riziková poradňa je tam na tom poschodí ako sú normálne poradne pre tehuľky, monitor....?

veronika66
11. júl 2012

@marianka0101 ahoj neviem kde je to ale skús sa opýtať na č.d 217 a keď tak ti povedia a ak tam bude Dr.Plank tak držím palce je to taký starší doktor ale veľmi milý a zlatý 🙂 a ten máva aj rizikové rodičky pri pôrode ale fakt je veľmi zlatý 😉

strihalka
11. júl 2012

@marianka0101 chod hned rano, hned u vchodu mas informace, tak se zeptas tety aona tipovi presne co a ako...🙂 a hlavne kde 🙂

leteku
11. júl 2012

@marianka0101 - ahoj Plank si pacientky objednáva ale keď ideš prvýkrát tak ťa určite zoberie, sedí na prvom poschodí tam kde všetci ostatní gynekologovia, je to tuším prvá gynekologická ambulancia na tej chodbe. Plank je strašne zlatý a milý lekár. Držím palčeky

liz_lemon
11. júl 2012

@marianka0101 dr. Plank mi robil sekciu, a suhlasim ze je to velmi mily lekar

ivka289
11. júl 2012

Ahojte tak dnes som mala prvu poradnu a dostala som sa k Dr. Rukovicovej, mate s nou niektora skusenosti? 🙂

leteku
11. júl 2012

@liz_lemon - aj mne mal robiť sekciu ale malý nepočkal kým nastúpil ráno do služby a vypýtal sa na svet skôr, však čo on bude čakať na plánovanú sekciu 🙂

liz_lemon
11. júl 2012

@leteku ja som mala neplanovanu sekciu, ale nastastie mal akurat vtedy sluzbu

leteku
11. júl 2012

@liz_lemon - jej a gratulujem k chrustikovi nech ste zdraví

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre