Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

klemente
13. júl 2012

@amouramour to je zaujímavé🙂 Ako je to možné, že ani vyvolávačky nepomohli? Vysvetlili ti to?

evasbk
13. júl 2012

Zajtra bude rok čo som rodila na Kramaroch. Pobudla som tam 3 týždne tak som tam spoznala aj vela mamičiek a hlavne personál. najsmutnajšie na všetko je, že ak nedáš do obalky, tak žiadny dr sa ti nebude venovať tak ako by sa malo 😠 Ale to je isto v každej nemocke, naše SLOVENSKOOO

vevuska1
13. júl 2012

@klemente ano, vo stvrtok rano o piatej mi zacali, boli kazdych 5 min. ked som dosla na urgent hned som sla na osme poschodie kde ma dali na monitor, mm zatial cakal na chodbe, chudak, asi hodinu, potom ho poslali domov a mna tam nechali a sledovali kazdu chvilu na monitore, cely den az do vecera to bolo rovnake, tak mi na noc dali nejaku tabletku kedy ma to preslo, takze som si chvilu pospala, nad ranom to zacal znova, trochu silnejsie, ale otvorena som bola tak ako predosli den iba na jeden cm, pak ma vysetrovali a rucne ma dr otvaral, to uz potom bola na 2 cm, inak nic bolestivejsie som nikdy nezazila, ale stale nic, zase vecer a stale nic, bolesti silnejsie, spat a ani oddychovat sa nedalo, to uz ale mm zakrocil a volal znamej a ta to pourgovala, ze nech nieco somnou robia, vecer o 10 mi dali vyvolavacku, pichli vodu, dali infuzku, zavolali anesteziologicku, dosiel mm a vsetko sa rozbehlo o 4 rano v sobotu sa mala narodila

zuzkaamato
13. júl 2012

@vevuska1 booze, tak toto by som naozaj nechcela zazit. chudatko, si si uzila... ☹ tak snad to bude tentokrat lepsie...

vevuska1
13. júl 2012

@zuzkaamato ja dufa,. ze tento krat to bude tak, ze porodim este v ten den ako tam aj pridem 🙂 bo to cakanie bolo najhorsie, mamicky sa tam pri mne striedali ako na beziacom pase a ja stale nic 😖 to bolo najhorsie

amouramour
13. júl 2012

@klemente stava sa, proste priroda, neopotrebovaval sa krcok nic...tak mi spravili sekciu lebo mala by ostala tam aj naveky🙂))
@evasbk to nie je celkom pravda, my sme nedali nic, ani zazmluvneny lekar a starostlivost doktorov spickova, ale asi ako kto ma stastie...bohuzial, ale zo skusenosti v rovnakom case tam rodila kolegyna, vsetko super o tri tyzdne sestra, taktiez...takze mozno aj obdobie a suhra okolnosti

ivka289
15. júl 2012

No ako sa mate mamicky? 🙂 Ja uz cakam kedy to pride, v stredu mam poradnu tak som zvedava....
Uz nespim, ledva funim 😀

zuzkaamato
15. júl 2012

@ivka289 ahoj 🙂 ja mam dnes termin, ale dnes to urcite nebude 😀 navyse mala je podla uzv 2 tyzdne pozadu, tak mam casuuu..ja mam poradnu zajtra, tak som zvedava, co mi povie doky...

ivka289
15. júl 2012

@zuzkaamato Sa jej nechce do tohto blazniveho pocasia 🙂 Som pocula, ze na kramaroch nemaju moc presne ultrazvuky tak sa mohol spliest 😉
ja mam termin za 2tyzdne a vasa ked je pozadu 2, este budeme spolu rodit 😀

zuzkaamato
15. júl 2012

@ivka289 vie sco, mne ked robil moj gynekolog ultrazvuk a aj ked som bola na 3d, tak mi obaja vraveli, ze je asi tak o tyzdenm mensia, ako mam termin. takze ten vysledok z kramarov beriem s rezervou...
ale tak radsej nech sa narodi za dazda ako v 35 stupnovych horucavach 🙂
mas niekoho zazmluvneneho?

ponyxx
15. júl 2012

@zuzkaamato to ze je mensia neznamena, ze budes prenasat 😀 ., pockaj jak ta to v noci chytne 😀 😀

liz_lemon
15. júl 2012

@ivka289 to teda nemaju, u mna sa splietli o 500 g

zuzkaamato
15. júl 2012

@ponyxx 😀 😀 😀 tak dikyyy 😀 😀 ved ja viem, ze to nemus znamenat, ze budem prenasat.. ale radsej som si to v hlave tak nastavila, ze este mam cas 😀 aby som sa nestresovala 😀

ponyxx
15. júl 2012

@liz_lemon
@ivka289 no ono staci ak lekar klikne o milimetrik vedla a je z toho pol kilecko 🙂 , podla mna nie je lahke zamerat dobre babatka, a este ked sa to furt hyyybe 🙂 U mna sa splietli o 300g....

klemente
15. júl 2012

Tak som si dnes zistila, kto mi vyhodnocoval výsledky z ctg. Bola to dr Židzik. Veď to je ten mäsiar, nie? 😀 Ale zdal sa mi na prvý dojem celkom v pohode.

@zuzkaamato ty si spomínala, že si k nemu chodíš do poradne? dobre si pamätám? A nepísala si, že je nezhovorčivý? No mne mlel vkuse, až som sa nemohla sústrediť na termíny, čo mi sestrička popísala na papierik, a na ktoré som sa chcela spýtať.

zuzkaamato
15. júl 2012

@klemente hej hej, chodim ku nemu.. tak asi mal dobru naladu, ked furt kvakal 😀
a preco si napisala, ze masiar? mne sa nezdal, teda mna nic nebolelo.. uvidime zajtra 😀 a som zvedava, ci mi nieco povie...

aduskatt
15. júl 2012

@zuzkaamato ja si pamatam, ked som este lezala na Kramaroch, tak sme vzdy pozerali u sestriciek, kto ma sluzbu a hovorili sme si, ze len k Zidzikovi nie🙂)))tak vidim, ze ta povest mu ostala

zuzkaamato
15. júl 2012

@aduskatt ale preco? teda ja som u neho bola na vysetreni len raz, ale tak zas take strasne to nebolo? nestraste ma baby 😀 😀 😀

aduskatt
15. júl 2012

@zuzkaamato ja som unho na vysetreni nebola, ale za tie tri mesiace, co som stravila na kramaroch este aj sestricky hovorili, ze k nemu radsej nie...nenazyvali ho sice masiarom, ale ze velmi rad nechal babu sa co najviac vytrapit v bolestiach..ja sice neviem, ako je to z medicinskeho hladiska a ci je to tak mozne, ale laicky proste to vyzeralo tak, ze co najviac si uzit bolesti pri porode a potom este sekcia..proste aj ked uz bolo jasne, ze asi bude musiet byt sekcia, aj tak este nechal babu "uzivat si" prirodzene........a velmi mily tiez nebol, ale to zasa neviem ako je teraz, lebo rokmi sa clovek meni

zuzkaamato
15. júl 2012

@aduskatt s tym, ze by nebol mily nemam problem. len sa mne osobne zdal malo komunikativny, ale to zavisi aj od nalady. ale niekto mi vravel, ze on uz teraz nerodi, tak neviem... mozno to je kvoli jeho povesti 😀
no uvidime, co ma caka 🙂 snad ho nestretnem, ked pojdem rodit 🙂

aduskatt
15. júl 2012

@zuzkaamato to sme si hovorili vsetky kazdy den, ked sme zistili, ze ma nocnu🙂) nastastie som ho zrovna nevymakla, ked sa drobec vypytal na svet🙂...ako jhe todnes uz neviem, kedze som tam 8 rokov nebola..........ale vtedy som si to tam uzila teda naplno

zuzkaamato
15. júl 2012

@aduskatt hm, to ti verim. 3 mesiace by som asi v nemocnici neprezila.. mam paniku aj z tych par dni, co tam budem musiet stravit...
uvidiiime, ako bude 🙂

amouramour
15. júl 2012

@aduskatt ja si myslim, ze az tak strasny nebol...mne velmi ochotne vybral stehy, ktore mi neboli ochotni vybrat na pockanie v kochu, este sa mi ospravedlnil, ze prepacte asi to troska zaboli...sestra mala nehodu, ze spadla a aj ked tam este nechodila ochotne ju vzal lebo jej obvodna lekarka neordinovala

aduskatt
15. júl 2012

@zuzkaamato vydrzis🙂)) drzim palce🙂.sak ja som tam tiez nebola dobrovolne, ale mlady pan sa rozhodol, ze mu 5 mesiacov v brusku stacilo

aduskatt
15. júl 2012

@amouramour ja netvrdim, ze je strasny🙂) je fajn, ze si mala dobru skusenost🙂......ja som sa k nemu nechcela dostat prave preto, ze rad nechal baby vytrapit....

zuzkaamato
15. júl 2012

@aduskatt tak to mi je jasne, ze si si tam nesla oddychnut 😀 ale hlavne, ze vsetko dobre dopadlo.. ved co by sme nespravili pre tych nasich krpcov.. 🙂
a dakujem 😉

aduskatt
15. júl 2012

@zuzkaamato ale jasne......napchali do mna 1500 ks roznych tabletiek, ale udrzali sme to do osmeho mesiaca, tak som im vdacna.aj za to, ze ma nepustili domov ani na vik, aj ked najskor slubovali....ono tu noc nasnezilo a ze kde ma kto bude na dialnici rodit, ked sa nieco stane....takze boli fakt starostlivi a dokonca po porode sa izbovy lekar bol pozriet za mnou na porodnici a hodil sa mi okolo krku od radosti, ze je maly zdravy a dobre to dopadlo🙂))takze sice hotel to tam nebol, pecen mam dodnes posahanu, ale aj tak mam na Kramare fajn spomienky

zuzkaamato
15. júl 2012

@aduskatt chudatko.. ale super, ze sa im podarilo 3 mesiace maleho udrzat v brusku.. to ja mozem byt super stastna, ze nemam ziadny takyto problem.. mojim najvacsim problemom je, kedy mi odide hlienova zatka alebo zacnu poslickovia alebo odide plodovka... 😀

aduskatt
15. júl 2012

@zuzkaamato no ved to som rada a dokonca si mysleli, ze mam slabe prietoky, tak este vyziva specialna a maleho tak "vykrmili" v brusku, ze sa narodil 35+ nieco a mal 3230g.......keby sa narodil nacas, tak neviem, neviem🙂

aduskatt
15. júl 2012

@zuzkaamato no ved zachvilku to mas uz za sebou🙂

zuzkaamato
15. júl 2012

@aduskatt no to by snad mal aj 4,5 kila alebo aj viac, keby sa narodil nacas 🙂
hej, ved snad za chvilku.. uvidime, co zajtra povie Zidzik 😀 ale mohol by mi trochu dopomoct...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre