Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

aduskatt
15. júl 2012

@zuzkaamato no, tak ja som mala v case porodu 56 kg, by sa mi fajne rodilo, keby mal 4,5 kg🙂
tusim je tu niekto netrpezlivy🙂)ale tak hadam pomoze, ked sa bude dat🙂

zuzkaamato
15. júl 2012

@aduskatt no, tak uz som aj nedockava.. nemam rada, ked neviem dopredu, co bude.. najradsej by som si naplanovala den aj hodinu 😀

aduskatt
15. júl 2012

@zuzkaamato no, ja som sa akurat " modlila", aby to nebolo 29.2:-).inak som nemohla planovat nic, lebo som netusila🙂) nakoniec sa narodil 28.2:-) myslela som, ze to nestihnem a bude mat sviatok kazde 4 roky, ale porodila som za 80 minut, takze sme to stihli...17,45 zacali kontrakcie a 19,05 ma uz zasivali🙂

klemente
15. júl 2012

@zuzkaamato to baby tu o ňom písali také veci, ja s ním nemám zlú skúsenosť. Teda, zatiaľ skoro žiadnu, som zvedavá, či sa k nemu dostanem na vyšetrenie, a potom budem ohovárať 😀

zuzkaamato
15. júl 2012

@klemente tak ja budem ohovarat uz zajtra, ak sa z kramarov vobec dostanem 😀

ivka289
15. júl 2012

@zuzkaamato ee nemam nikoho, nechavam to na nahodu 🙂 kto bude mat prave sluzbu....

@zuzkaamato
@aduskatt
@klemente aj mne vyhdnocoval ctg zatial vzdy ten "masiar" 😀 Podla mna dooost nekomunikativny, dostal do ruk ctg popreciarkoval papie,r dal mi ho do ruky a dovidenia, ani bu ani mu... dufam, ze ked to na mna pride tak tam nebude! 😠

klemente
15. júl 2012

@ivka289 jááj, tak to nechápem, mne k výsledkom tiež povedal len :dobré, ale potom sa začal sťažovať na zdravotný systém a že na Slovensku je to tak a ukázal mi preplnený kalendár a že samozrejme, ja za to nemôžem, ja mám právo na vyšetrenie a bla bla...Ani poriadne neviem o čom točil, ale tuším bolo spoločným menovateľom sťažovanie sa na to, že ma nemôže objednať častejšie alebo skôr 😠

klemente
15. júl 2012

@zuzkaamato a kam chodíš? Dole na 217-ku? No, baby tu tuším písali, že práve pri vyšetrení je nešetrný, tak preto mäsiar, ale možno si to pletiem s niekým alebo niečím iným.

zuzkaamato
15. júl 2012

@klemente hej, chodim na 217ku. ale prvykrat, ked som bola na poradni, tak tam bol Turkota. minule bol Zidzik. tak uvidime, kto bude zajtra 😀 s vysetrenim som ozaj nemala problem.. vobec nic nebolelo...

zuzkaamato
15. júl 2012

@klemente @ivka289 no prvykrat mi tiez hodnotil ctg a presne takyto strucny, ze chodte este raz si to zopakovat a druhykrat ze je to v poriadku 😀 ale minule som len tak nadhodila, ze ake maju fofry a ze vela zien a tiez zacal nieco mrmlat o tom, ze tam je stale tolko zien a tak s rozkecal o niecom. stazoval si, ale neprisiel mi neprijemny.. teda na statneho doktora relativne v pohode 😀 ja im verim, ze toho maju plne zuby za tie nase slovenske platy.. ale tak je to ich job, nech sa snazia 😀
no poviem vam po zajtrajsku, aky bol

ivka289
15. júl 2012

@klemente no mne sa ani nestazoval 😀 len dal papir do ruky a otocil sa chrbtom....
@zuzkaamato tak jasne, ze maju toho vela a su z toho nervozny, ale ved my za to nemozeme ze nas stat ich ma takpovediac na haku... Mamicky na tom tiez niesu bohvieako dobre s tou uzasnou materskou ..atd...
Ale od lekara ocakavam lepsi pristup predsa len ide uz o 2 zivoty

zuzkaamato
15. júl 2012

@ivka289 to mas pravdu, hlavne buduce maminky aj vsetko inac vnimaju a ten pristup lekarov aj sestier je hrozny... a o materskej mi ani nevrav, to je almuzna... 😖
kiezby aspon bol u nas lepsie vyber sukromnych porodnic. teda myslim tym viac ako jednu tu v BA 😀 aspon by si lepsie konkurovali a snad by tomu aj ceny prisposobili a starosltivost tiez..

ivka289
15. júl 2012

@zuzkaamato tak tak.... no ta 1 porodonica co ma ceny akurat tak pre nase celevrity 😉
tak ja neviem ako ty ale toto je moje prve babo a fakt som cakala trochu iny pristup, predsa len je to tachsie ako ked ma zena uz druhe ci tretie vie co moze cakat a na co sa pripravit, ja som taka ze fakt potrebujem vsetko dopodrobna vysvetlit, inak som nervozna...

zuzkaamato
15. júl 2012

@ivka289 ja tiez cakam prve. popravde ja ani neviem, ja som toho necakala od kramarov vela.. pocas svojho zivota som nastastie chodila velmi malo k lekarom, v podstate len k obvodnej. a teraz, odkedy som tehu, som sa prihlasila do Procare a nemozem si to vynachvalit.. a odkedy chodim na kramare, tak to je jedno velke sklamanie..pokial uz nebudem musiet, tak statneho lekara uz nenavstivim... a to mas pravdu, ze lekari by aspon prvorodicke mali vsetko vysvetlit a nie robit ako na beziacom pase. nebyt konika, tak kopec veci ani neviem..

ivka289
15. júl 2012

@zuzkaamato sak to... ja som na kramare sla len pre to, ze plno kamaratiek ktore rodili v ruzinove alebo na antolskej malo len nepekne slovo na uroven tam... Ale tak tie 4 tyzdne v poradni a potom tyzden v nemocke hadam zvladneme a potom uz hadam v buducnosti budu aj ine porodnice 😀
ja som doteraz vzdy navstivila bud chyrurga abo pohotovost (som expert na rozne urazi, a zasivana som bola hadam uz milionkrat) No ked nemas znamosti alebo peniaze, kaslu na teba

ponyxx
16. júl 2012

@ivka289
@zuzkaamato dievcata a ved mate Koch, to je sukromna klinika.....pribalte so sebou 1200€ a mate to 😀

ivanka.7
16. júl 2012

@zuzkaamato mne na antolskej vsetko vysvetlili a to som chodila do ambulancie, kde cakalo vzdy plno dievcat, takze si skor myslim, ze je to o pristupe toho ktoreho doktora... jedine co bolo odlisne od Kocha (kedze tam mam svojho gynekologa) bolo to, ze sa cakalo - ale na to som bola pripravena, keby som mala zazmluvneneho doktora, tiez by som nechcela, aby v strede porodu odisiel lebo ma dolu poradnu.

ivka289
16. júl 2012

@ponyxx hehe anooo, ved co je to 1200 za to ze si dovolim rodit 😀 kde su tie casy ked stare matere porodili na poli pri kopani zemiakov 😀 nikto po nich nechcel ani gros za to heh

ponyxx
16. júl 2012

@ivka289 no vidis, ake su Kramare v pohode 🙂

amouramour
16. júl 2012

@ivka289 tak materska je este super🙂horsi je rodicovsky...ja sa aj vraciam do prace preto, lebo napr.stavat a byt na rodicovskej nejde dokopy🙂
@ivanka.7 no s tym cakanim v kochu je to indi vindi, ja som tam na presny termin na ktory som bola objednana cakala aj 2,5 hodiny

ivanka.7
16. júl 2012

@amouramour viem, ze take skusenosti mas, ja konkretne u Smolika jednoducho viac ako 10 minut necakam 🙂 (aj tie 10-minutove cakania mozem spocitat na prstoch jednej ruky)
A kde budes mat malu, ked sa vracias do prace? Ja mam taku robotu, ze by som vela veci mohla zvladnut z domu, ale pri mojej uzasnej malo cez den spiacej a stale nosiacej sa dcere zatial nemam sancu ani zvladnut domacnost, nie este rozmyslat o praci.

zuzkaamato
16. júl 2012

no kocky, tak dnes som nemala "stastie" na Zidzika 😀 bol tam Pruzinec. ten je iny srandista, uplne zlaty bol 😀 ze vy ste z Ivanky? a preco chcete rodit u nas, do Ruzinova to mate blizsie 😀 no trochu sa vo mne povrtal a povedal, ze by to mohlo pomoct, aby sa porod rozbehol. ale ze inac nevyzeram, ze som mala vcera termin 😀 😀 no a ked nic, tak v pondelok na prijem 😖

ponyxx
16. júl 2012

@zuzkaamato tak mi pozno robil toho Hemiltona...neboli?

zuzkaamato
16. júl 2012

@ponyxx no asi hej, ale praveze nic nebolelo ani neboli..

ponyxx
16. júl 2012

@zuzkaamato hmm, lebo Hemilton zvykne poboliet 🙂, a ako sa citis? Stihnes myslis skor porodit,ako v pondelok ? 😉

svet1
16. júl 2012

Ahojte. Tak som si ráno zavolala na Kramáre a objednali ma na piatok. Neviete, kto poradňuje v piatok?

amouramour
16. júl 2012

@ivanka.7 mozno to je tym,ze k nemu nechodi az tolko pacientiek🙂ten moj je zjavne vytazeny...inak nespave dieta poznam velmi dobre-ja mam donacnost na rade po 22.hod.:)s malou mi bude maminka

ivanka.7
16. júl 2012

@amouramour keby mi dieta zaspavalo o desiatej, som stastny clovek :D a ja teda maminu mam este minimalne 13 rokov pracujucu a kojim kazde dve hodiny, takze to by asi neslo :D ale uz spamujem 🙂 vela stastia, nech ten navrat popri malej zvladnes 🙂

zuzkaamato
16. júl 2012

@ponyxx prave som si o hamiltone citala tu na koniku a skoro vsetky baby pisali, ze strasna bolest.. no tak to asi nebolo ono a asi by mi povedal, ze sa mam pripravit na bolest. akurat do mna strcil ruku dost hlboko, ale inac nic..ani nespinim, krv ani hlienova zatka ani nic ine..
no citim sa pomerne dobre praveze. teda bolia ma strasne krize, ale inak pohoda.. bojim sa, ze to bude fakt az v pondelok...

ponyxx
16. júl 2012

@zuzkaamato mozno len skontroloval stav 🙂 Pri hemiltone urobi lekar taky ako keby kruzivy pohyb prstami vo vnutri v okoli krcka, myslim, ze je to krcek maternice...a to trochu zaboli...mne ho robila Gerincova, neprijmne, ale dalo sa vydrzat.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre