Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

babulka
22. nov 2008

Hanka, mne sa maly otocil KP asi v 32tt a naspat sa uz neotocil. Rodila som planovanym cisarskym, v 39tt, ale preto tak skoro, lebo som vedela, ze maleho budu hned operovat po narodeni. Rodil ma Dr. Slezak, ktory hovoril, ze prvorodicky ak maju babo KP, tak nerodia prirodzene, ale voli sa cisarsky. A hlavne ak je to chlapec. tak neviem, ako s dievcatkom...

care
22. nov 2008

Hanka, aj moj certik bolo KP..moj gynekolog chcel planovany cisarsky, po prijati do nemocnice v dany dohovoreny termin to jeho nadriadeny zmenil.Cakalo sa na spontanny porod, ktory sice prisiel, ale nastali komplikaci a bola kutna sekcia.
Ale nie je jednotny postup, nazory roznych "skol" su rozne....niektori tvrdia, ze KP nie je dovod na SC ani pri chlapcekovi, ini volia SC automaticky nezavisle od pohlavia.

capy
23. nov 2008

ahojte ja som bala na nadstandarde ale nefajcilo sa v izbe. asi zalezi od tej mamicky ktoru mate na izbe. ak nechcete riskovat tak si dajte izbu kde budete same.

hanka babo sa moze otocit spravne aj v posledny den ci hodinu ako mojej svagrine. maly sa otocil dole hlavou v den porodu 😉

vazka13
23. nov 2008

Ahojte kocky, chcem sa spytat, ci ste si v poslednej dobe (myslim posledne 2-3 tyzdne) niektora z vas zazmluvnovali doktora na kramaroch. Zacala som tam chodit minuly tyzdnen do poradne a na otazku zazmluvnenia mi doktor odpovedal, ze im prerabaju zmluvy, takze to chvilu potrva. Nie som si ista, ci je to pravda, alebo ocakaval nieco do vrecka, pripade ze sa s nim dohodnem mimozmluvne.
Do porodu mi ostavaju 4 tyzdne, tak by som to rada stihla oficialnou cestou. Kedze ho dobre nepoznam, je mi blbe sa pytat. Nezda sa mi to a tiez pochybujem ze by si nechala nemocnica ujst tolke peniaze, ked sa tam denne narodi 5-15 deti a urcite aspon iste percento z nich ide cez zazmluvnenych doktorov.

Ak mate niektora podobnu skusenost, budem rada ak sa s nou podelite. Dakujem.

klementina
23. nov 2008

ahojte, ked mam naplanovany cisarak a chcem ist na kramare, oplati sa mi zazmluvnit lekar? alebo je to zbytocne?

vazka13
23. nov 2008

Hanka, mam znamu ktora rodila dievcatko KP, bolo to sice v Ruzinove a vyuzila aj epidural, ale bolo to normalnou cestou, malinka sa narodila trochu mensia (cca 2.9kg), hoci ju prenasala 2 t, takze to bolo v 42 tyzdni. Myslim ze to je individualne, a zavisi to aj od osetrujuceho lekara, dvaja lekari - dva nazory, zalezi na koho narazis.
Ale urcite nedavaju pausalne cisarak, jedine ak by boli pridruzene este ine problemy. Skor to beru ako raritu, mala pri porode skupinu studentov, aby videli ako vyzera takyto porod KP.

kacenqa
23. nov 2008

jeee care - ahoj, dlllho si sa neukazala...alebo som ta len asi nezhliadla....dufam, ze sa mate dobre, my uz mame zajtra 9 mesiacov, straaasne to leti....

vazka - ja ked som si chcela zazmluvnit dr. tak mi rovno povedal, ze on zmluvy nepodpisuje, ale vieme sa dohodnut...tak jasnejsie to uz ani nemohol ovedat. tak som sa na to vykaslala.

babulka
24. nov 2008

vazka - ak toho lekara, a ani ziadneho ineho na Kramaroch nepoznas, tak si nikoho nezazmluvnuj, odrodi ta rovnako dobre kazdy sluzbukonajuci. Podla mna ma zazmluvnovanie zmysel vtedy, ak porodnika poznas, a chces vylucne iba jeho.
Klementina - podla mojich skusenosti naplanovany cisarsky znamena naplanovany az vtedy, ked to schvali primarka. Ak nemas ekara z Kramarov, tak s ytm, ku ktoremu budes chodit posledny mesiac do poradne, sa dohodni, musis doniest vsetky papiere, ktore dosvedcuju, ze inak rodit nemozes, len cisarskym, a predoperacne vysterenia.

dula_renka
24. nov 2008

babulka.....ako sa len zide tvoje pravnicke vzdelanie 😉
klementina....o planovanom cisarskom vazne rozhoduje primar v danej porodnici, pocuvaj babulku 😉

babulka
24. nov 2008

Renka 😀 teraz neviem, ci to mala byt ironia (akoze co uz sa len mozem rozumiet este aj porodnictvu), alebo akoze si treba precitat aj zmluvu s porodnikom 😀 😀 😀 Je pravda, ze porodnictvu sa nerozumiem, ale zmluvy citam aj medzi riadkami 😵 Este nebola taka, aby som nemala aspon jednu pripomienku 🙂

klementina
24. nov 2008

jaj baby, to ziram o com sa tu dokazete natahovat ☹ mam odporucanie od ocneho lekara, takze nepredpokladam, ze by mi to primarka zmenila, aj ked stat sa moze vsetko. pytala som sa, ci je bezne zazmluvnovat si lekara, ak sa rata s cisarskym, aby som vedela, lebo sa mi to zda dost zbytocne. nevedela som, ze sa tu treba vyjadrovat exaktne ako pri formulacii zmluv. tak ma prosim ospravedlnte. moja otazka mala zniet: ak sa predpoklada s istou mierou pravdepodobnosti, ze budem mat porod cisarskym rezom, je predpoklad istej miery navratnosti ( ci uz vo forme dusevnej alebo fyzickej pohody) vlozenych prostriedkov vo výške 7.500,-Sk? dakujem

dula_renka
24. nov 2008

babulka...kdeze ironia, vysvetlila si to super, nemusis rozumiet porodnictvu, ale napisala si kedy ma zmysel zazmluvnit si lekara a s tym mozem len suhlasit 😉
klementina ...maminky si zazmluvnuju lekara aj ked maju planovany cisarsky. Ci to ma zmysel uz musis posudit sama. Niekomu to da istotu a niekto to povazuje za zbytocnost. Kazda mame ine priority.

cat
24. nov 2008

klementina, pozor !!od akeho ociara mas indikaciu, mna poslala primarka Bohacikova potvrdit indikaciu od mojho ambulantneho ociara z Ruzinova az prednostovi ocnej kliniky na Antolsku. Bez jeho peciatky by som si mohla trhnut asi..a vysvetlila mi to tak,ze oni potrebuju istotu,lebo kopec bab normalne podplati svojich ambul. lekarov len aby im napisali papier na cisarsky. Takze az ked som zohnala druhy stempel sme sa mohli bavit o sekcii..

klementina
24. nov 2008

no dakujem, to som nevedela. ale kedze som nikoho nepodplacala, ale bohuzial mam fakt problemy s ocami, nepredpokladam, ze by mi to lekar z antolskej nepotvrdil. jasne, ze by som radcsej rodila normalne, ale nerada by som si tym privodila dalsie komplikacie. a tesim sa, ze budem nahanat este lekarov pred porodom. ja som nezacala chodit do porodnice na poradnu, to sa chodi az posledny mesiac, nie? a az vtedy ta poslala na tu antolsku? ako si to mala potom urcene s terminom porodu? rodila si skor, alebo ako?

cat
24. nov 2008

ano az posledny mesiac som chodila na Kramare,nejak v 36 ci 37tt som bola na tej Antolskej. Brala som to ako dobru buzeraciu s takym pupkom zbytocne na 2.koniec BA sa trepat..Ked uz som mala ten papier, dohoda bola ze spravia cisarsky par dni pred TP podla velkosti babatka na ultrazvuku. Zial mala sa zamotala do pupocnej snury,mne prislo doma zle..teplota, zavrate, tak ma rezali akutne 2 tyzdne pred terminom. Zaco som im vdacna,inak by tu moja mala nemusela byt.

vazka13
24. nov 2008

Babulka, toho lekara mi odporuciili, akurat mi zabudli poradit "aky je" co sa tyka penazi. Tiez som sa dopocula, ze ked na kramaroch nemas zazml. lekara, tak pri porode (ak trva dlho) po tebe ani pes nestekne - tak sa vyjadrila kamaratkina znama, ktora tam robi priamo na porodnej sale.
Ja idem na istotu, prvy porod som mala komplikovany a tazky (vakuumextraktor) a to som mala pri sebe svoju lekarku, ktora sa mi venovala od prvej kontrakcie az do konca porodu, a tiez som k nej chodila do poradne len posledne cca 2 mesiace, takze sme sa az tak dobre nepoznali. Tiez nie som najmladsie (37r.), takze predpokladam ze ani druhy porod nebude malina a teoreticky sa moze skomplikovat. Rada by som tam mala niekoho koho nevidim prvy krat v zivote a mozem mu aspon ako tak doverovat. Tie peniaze mi za to stoja.

Kacenqua, ktory lekar ti to povedal? Mozno hovorime o tom istom, aspon budem vediet na com som.

vazka13
24. nov 2008

Baby, zabudla som sa opytat, nemate niektora co sa chysta rodit na kramaroch termin okolo 23. decembra?

dula_renka
24. nov 2008

vazka13....a vek je primerany, ženy v našom veku rodia veľmi dobre 😉

vazka13
24. nov 2008

Dula Reni, a to je pravidlo? Kazda zena rodi inak, moja mama mala 3 tazke porody, kazdy bol bud vakuovy alebo kliestovy. tak neviem ci je to v rodine, alebo je to anatomiou tela, ze nam to ide tazko. Ja som maleho niekolko dni prenasala a potom mi vyvolavali , lebo som mala tehot. cukrovku a bol velky, a neslo to a neslo, malemu sa nechcelo von, tak som sa vytrapila a nakoniec ten vakumextraktor. no neviem, ked aj dalsi porod bude takyto...tak sa mam na co tesit

kristina.jo
24. nov 2008

vazka13, toto je presne dovod, preco si chcem tentokrat zazmluvnit lekara..... 1. porod tiez "psycho"... Maly sa zakliesnil v porodnych cestach, vrch hlavy mu trcal von a dalej to neslo.... Okolo mna panika. A to nevravim o tom, ze som tam bola celu noc sama a ani pes po mne nestekol (len raz v noci prisla mlada natocit mi monitor...). Prvy clovek,ktory sa mi prihovoril bola rano mlada upratovacka...
Teraz mi v brusku rastie dalsi tucko, tak mam strach. No a ze mam 38 rokov,to je uz len "bonus"...
Z porodu mam totalnu paniku. Nie kvoli bolestiam..

babulka
25. nov 2008

Klementina, ja som to vobec nemyslela v zlom, chcela som napisat presne to iste ako Cat... Primarka je tam echt baba, a v dnesnej dobe bohuzial stale viac zien uprednostnuje dobrovolny cisarsky (z dovodov - akoze nebudem ja predsa tlacit, potrham si onuuu a muz ma opusti, bojim sa bolesti...) a neuvedomuju si, ze cisarsky rez je velka brusna operacia, pri ktorej (a po ktorej) je bolesti ovela, ovela viac, nehovoriac o moznych komplikaciach (zle hojenie jazvy, zrasty na crevach, poskodenie mocovych ciest), ktore sa mozu vyskytnut. A kedze podla nasej legislativy je za priebeh a vysledok porodu zodpovedny aj trestnopravne vylucne lekar, daju si lekari sakra zalezat, aby sa nedopustli ziadneho formalneho omylu. Takze len na vysvetlenie. Je samozrejme vela pripadov, kedy mamicka rodit prirodzene nemoze (to je aj tvoj pripad) lebo by hrozili zdravotne komplikacie jej alebo drobcovi. Ja som tiez rodila planovanou sekciou a tu som, aj ked nabuduce by som dala neviem co za to, aby ma uz nemuseli rezat a dufam, ze budem rodit prirodzene.

Vazka - a kto je ten lekar? Mozno budem vediet, poznam ich tam par 🙂 BTW, neviem, ako je to s tym, ze "pes nestekne", ked som cakala na sekciu (asi dve hodiny) stradovala som sa po porodnici, kedze som nemala porodne bolesti ani nic ine, tak som si tam vsetko mozne stihal povsimat a boli tam dve "volne" porodne asistentky a co som mala moznost vidiet, tak sa naozaj starali, pytali sa, debatovali, kym sa dalo. Neviem, ci sa teraz vyjadrim spravne, Renka oprav ma, ale ak porod prebieha fyziologicky, tak az do samotnej druhej doby sa o porod stara viac-menej por. asistentka, lekar pride naozaj az na samotnu druhu dobu, teda ked PA povie, ze ideme rodit 😀

Na Kramaroch su lekari, ktori sa oplatia zazmluvnit, pisala som o tom vyssie, a aj taki, ktorych by som pri svojom porode nechcela mat a radsej by som porodila sama kdesi za buckom 😝 Prave kvoli ich "ludskemu" pristupu. Ale taki su asi vsade.

dula_renka
25. nov 2008

vazka13, kristina.jo.........babulky myslite pozitivne. Uz ste v zivote nieco dosiahli a slo Vam to dobre a teraz VAS OBE cakaju materske povinnosti, ktore tiez zvladnete. Drzim Vam palce a moznost, ze by nieco neslo jednoducho ani nepripustam. Fakt su zeny v nasom veku v porodnici sikulky 😉

moncicka
25. nov 2008

ahoj vazka13 ja mam termin 23.12. 🙂mozno sa tam stretneme 🙂 😉

dula_renka
25. nov 2008

babulka zabudla som ti napisat, ze si to opisala dobre 😀 😀 Porodna asistentka by to mohla dotiahnut aj do finale 😅

kvietok23
25. nov 2008

ahojte, mali ste pri porode niektora dr. Cukasovu?

mataaaaa
25. nov 2008

ja som sice nemala zazmluvneneho lekara, ale prvunoc ked som bola na porodnej- cakacke.. taktam bol taky mlady doktorko, a bolsuper. stale za mnou chodil .. venoval sami celunoc..potom hovystriedala taka tiez mlada doktorka ktora ma vecer odrodila.. a ta sami tiez venovala.takzesom mala asi stastie na doktorov.. 🙂len tie sestricky.. no nic moc.. stale mi opakovali aby som si isla lahnut.. no neviemako by som mohla ked som mala tie najhorsie kontrakcie..

alififi
25. nov 2008

ja som Prochazku nepoznala a cez to vsetko som si ho zazmluvnila.
myslim, ze som si nevybrala zle
a vazka v tvojom propade by som si niekoho asi tiez zazmluvnila
ked uz pre nic ine, aspon kvoli dobremu pocitu

vazka13
25. nov 2008

Babulka, nechcela som menovat, ale chodim k Dr. Valentovi, poznate ho niektora? Je celkom prijemny, akurat to zazmluvnenie mi neda spavat. Ked to iste povedal aj inej kocke pred 3-4 tyzdnami, tak je to asi jasne. Ja sa nedokazem bez okolkov rozpravat s doktorom o takych veciach, este k tomu ked je pritomna aj sestricka.
Kocky co ste tehotne, chodite k nemu niektora, resp. ak uz nie ste, rodil vas? Dost malo sa tu o nom pise, nasla som len par starsich prispevkov.

Moncicka, chodis aj na tehotenske cvicenie k Dr. jandovej? Ku ktoremu lekarovi chodis?

vazka13
25. nov 2008

Alififi, ked si zazmluvnis lekara, a zacnes rodit, volas ho sama (ak ti da sukromny mobil) alebo ho volaju sestricky na zaklade toho ze im predlozis doklad o zaplateni? Ako to funguje v praxi?

Pocula som tiez ze ked mas zazmluvneneho doktora, tak potom ti ostatni na teba kaslu, lebo z toho nemaju prachy, tak nech sa stara ten kto za to nieco dostane.

alififi
26. nov 2008

vazka ano, dal mi sukromny mobil
ale samozrejme sa snazi ta odrodit pocas svojej sluzby
ja som mala nakoniec CR

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre