Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

alififi
17. okt 2008

ten pohovor trva asi hodinu a pol, je tam viacero dvojic. jandova vyda potvrdenie a s tym sa ide k okienku zaplatit.
na ine *metody* by som sa nespoliehala

sonik28
17. okt 2008

...presne tak, ako píše alififi...je to inak veľmi pohodovo strávený čas na tom pohovore, teda skôr debate... 🙂 ...a myslím si, že pre otecka je veľmi-veľmi potrebný...on totiž nejde na pôrod iba ako neaktívny účastník - pozorvateľ...😀...mal by práve mamičke pomáhať 😉 ...a mal by byť pripravený na viacero situácií, ktoré môžu nastať a kde môže práve svojou prítomnosťou pomôcť...ale aj uškodiť, keď "nebude správne poučený"...ako tomu hovoria lekári...🙂

takže oplatí sa ten čas stráviť...

inak je to zaujímavé, že pokiaľ otecko nejde k pôrodu, ani mamička neabsolvuje ten pohovor povinne a to je myslím si veľká škoda...lebo prvorodička, hoci si môže pozisťovať informácie z viacerých zdrojov, práve Dr. Jandová povie všetko tak, ako je to na Kramároch, a podľa mňa všetky budúce mamy by ten pohovor mali absolvovať, aby vedeli, čo všetko môžu čakať a aby boli pripravené na rôzne alternatívy...🙂

ivana0107
17. okt 2008

diki a kedy su tie pohovory? ked som tam volala tak mi nejaka sestricka povedala, ze mam prist hoci kedy a je ze to je kedy? a ona ze kedy chcete .... takze asi tak.

sonik28
17. okt 2008

Ivi, zavolaj na číslo 02/59545215 v čase od 9:00 do 12:00 a dohodni sa s pani Dr. Jandovou.

sestrička myslela, že kedykoľvek osobne máš prísť do kancelárie pani Dr. Jandovej a tam by si sa s ňou osobne mohla dohodnúť...no podľa mňa je lepšie telefonicky sa dohodnúť...🙂

inak ako pozerám na Tvoj plánovaný termín pôrodu, možno sa na Kramároch aj stretneme...🙂...už keď budú naše bambulky na svete...🙂

krajcoanka
17. okt 2008

no, ale neviem či ju telefonicky zastihnete.Ona tie telefony moc nezdvíha, ked ma pohovor (vlastná skúsenosť) 🤐

alififi
17. okt 2008

jej vy ste medzi, ja som mala termin 3.11

ivana0107
17. okt 2008

no soni, je to mozne 😉 . uz mam z toho pekne nervy...aby uz bolo po porode. babo mam o 2 tyzdne vacsie, tak doki hovori, ze to bude mozno skorej. len dufam, ze to nebde mala obryna, lebo potom neviem ako sa dostane von!

cryonae
17. okt 2008

no hej, dovolat sa je zazrak 🙂 napiste na katarina.jandova@kramare.fnspba.sk
inak ja idem na ten pokec buduci stvrtok, tak som zvedavaaa

sonik28
17. okt 2008

ivi, a ako Ti to doki zistil, ze je o dva tyzdne väcsie?...pohmatom?...alebo chodis k takemu, co ma UTZ?...🙂

lebo ja som bola na poslednom UTZ na konci augusta a odvtedy nic...ale vsetko je v poriadku, aspon ja sa tak citim...6.10. ma dokonca doktor vysetril zo spodku a povedal, ze vsetko OK...aj teraz v pondelok odbery su OK...na dalsiu poradnu idem 23.10.

ale o velkosti babätka vtedy 6.10. nic nehovoril...jedine, co mi hovoril, tak to bolo o mojej velkosti... 😀 vtedy mi vycital, ze do 37. tyzdna pribrat 15 kg je straaaasne vela a moze to byt pre mna nebezpečne, ked priberiem ešte 5 kg...no to by som asi musela v jednom kuse jest, aby som dokazala za 3-5 tyzdnov pribrat 5 kg... 😀

tak napis mailik tej pani Dr. Jandovej a uzite si ten pohovor...mozno Ty budes vela veci vediet, no pre Tvojho muza bude asi vela informacii novinka...😀

alififi
17. okt 2008

to UTZ by som brala s rezervou. mne povedali, ze ma mala 4300 - skoro ma drblo. mala nakoniec 3600
ku koncu ro dost klame

sonik, staci, aby telo zadrzalo vodu a len kukas kolko mas kg :o))

inak ja som chodila posledny mesiac kazdy tyzden na kramare do poradne. a vzdy ma vysetroval Prochazka *zo spodku*. na kramaroch tomu UTZ moc nedaju, tusim 1x som bola

ivana0107
17. okt 2008

ja teraz posledny mesiac choim na kramare k dr. slezakovi a kazdy tyzden mi robi aj utz. a kedze syna som rodila "kliestami", tak sa bojim ako dopadne toto. a dufam ze to bude baba ako mi 2 x povedali, lebo pri malom mi do osmeho mesiaca hovorili ze baba a zrazu ze tu je pisulak a tu su gulky. pekne ma to zobralo a uz sme mali nakupene vsetko ruzove..

sonik28
17. okt 2008

...diečatá, ja chodím k doktorovi Hladíkovi...on nevykonáva pôrody, je "iba" gynekológ na Kramároch...stále sa mi zdal v pohode, až na tú návštevu poradne 6.10.

počas chodenia do poradní, ktoré mimochodom neboli raz mesačne, ale každých 5 týždňov 🙂 ma vyšetril "zo spodu" niekedy v máji a teraz 6.10. a povedal, že všetko je v poriadku...mám bezproblémové tehu, takže asi nemal dôvod ma vyšetrovať inak, ako slovne, či je všetko v poriadku a ja že áno, je...aj všetky výsledky odberov sú OK...

jedine tá moja váha...inak ľudia, čo ma poznajú, tvrdia, že to vôbec nie je na mne vidno, že som toľko pribrala...🙂

alififi, tiež som mu argumentovala tým, že telo si prirodzene ukladá tuky a zadržiava vodu, že ja sa neprepchávam, tak nechápem ten prírastok...a on začal počítať, že veď dieťa má podľa UTZ 1,8 kg, placenta pol kila, kilo plodová voda a zvyšok sú tuky...a normálne som sa s nim skoro pohádala...že áno, dieťa MALO 1,8 kg...ale na konci augusta a nie prvý októbrový týždeň... 😀 ...a že či mi on ide vyčítať, že som veľa pribrala, keď sa cítim v pohode, akoby som ani tehu nebola....no bol to zvláštny rozhovor...lekára a pacientky...🙂))...vieš, ja si po hlave od nikoho skákať nenechám... 😀

ale teraz v pondelok 13.10. bol už OK...ale zasa ma nevyšetril zo spodu... 😀 ...čo už...mne to nie je trikrát príjemné, takže mi to aj vyhovuje...najbližšie idem 23.10., tak uvidíme...

tynushqa
17. okt 2008

Ahojte baby, chcem sa opytat na par veciciek lebo mam z toho hrozny bordel ☹
Chodim na poradnu k dr. Ferakovej, teda dnes som tam bola prvy krat a chcem sa opytat ci sa nemal robit nejaky UTZ a prietoky ako som od mnohych pocula, lebo ja som este na prietokoch nebola a UTZ naposledy v 30tt...Chcem uz vediet kolko vazi mala....Inak k tej dr. som dost sklamana lebo mi nic nepovedala a ani nic nezapisala do knizky takze vobec neviem na com som ... ☹

capy
17. okt 2008

tynus: mne ani raz nerobili prietoky ani utz. ani pri jednom. a na utz by som sa nespoliehala tak ako pise alififi dost to skresluje, nam tiez povedali ze cca 4 kg a mal 3380g. a to je podla mna dost velky rozdiel 😅 😅 😅

cryonae
17. okt 2008

no fasa, ja sa chystam prvy krat na kramare buduci tyzden a tiez mi este nikto nerobil prietoky, sono posledne v 30tt tusim a teraz zase nic? ach yo

capy
17. okt 2008

cryonae veru tak dockas sa ich az na primani do porodky 😅

cryonae
18. okt 2008

tak to si uz mozu nechat.. to sa aj tak coskoro dozviem, ako na tom sme a kolko vazi 😒

capy
18. okt 2008

cryonae: ved to uz nemas daleko do ciela. tak sa pekne drzte a nech mas tomina rychlo vedla seba. aj mi mame tomina. kto vyberal meno?

babulka
18. okt 2008

Mne Slezak robil vzdy sono a prietoky, a zacala som k nemu chodit len 6 tyzdnov pred porodom, tak neviem, ako to tam funguje...

sicilia
18. okt 2008

ahojte, tiez sa hlasim ku Kramarcankam, teraz som tam lezala tyzden, ale na JIS, takze som vobec nebola okuk ani porodku, ani sestonedelie... 😒 Ja idem tiez tento tyzden prvy krat di poradne na Kramare, idem k Dr. Valentovi, je strasne zlaty, ma uz bol pozriet aj teraz, ked som tam lezala 😵 😵

alififi
18. okt 2008

Valent vyzera pohodovo, zlaty
sicilia - to. ze so nebola nic okuknut, na to sa vy... k nicomu ti to aj tak nebude 😎
mas ho aj zazmluvneneho ?

cryonae
18. okt 2008

capy - vybrala som ho ja, ale to bolo tom, co mi drahy zrusil vsetko co som navrhla pred tym 🙂
krasne sa nam hodi k priezvisku, takze v poho
ja som chcela este martinka a viliama

no tak sa teda na poradni skusim nasukat k nim dvom ak budu zrovna ordinovat
dik za tip!

moncicici
18. okt 2008

sic a kedy ides do poradne k Valentovi???bo ja mam prist v stredu 😀

sicilia
18. okt 2008

Alifi, vsak jasne, viem, ze mi to k nicomu nebude, aj keby som to tam videla 😅 Ale Valent je fakt zlaty, zatial ho zazmluvneneho nemam a ani neviem, ci ano.. Nie som rozhodnuta, bola som rozhodnuta pre ineho lekara (mojho), ale ten prestal na Kramaroch rodit, fnuk, ale poradil mi Valenta, tak ak sa budem pri nom citit dobre, tak si ho zazmluvnim.. Nemyslim, ale zeby to tam hocikto zanedbal, ide asi len o psychiku, aby som sa citila, lepsie 🙂
Mon, tak sa stretneme, len ja idem este rano k Jandovej na tu prednasku s manzelom...

capy
18. okt 2008

cryonae- pytam sa len preto ze ja som chcela alexa alebo simona a moj syn mi zahlasil ze to bude tomas. a ja ze ked to bude dievcatko? tak ze tomas. a je to podla rozpravky lokomotiva tomas. 😀 😀 😀 tak som rada ze mame chlapca lebo keby to bolo dievcatko tak neviem ako by to predychal 😀 😀 😀

pemar
18. okt 2008

sicilia, myslim ze u dr.Valenta si v najlepsich rukach, a ak si ho este aj zazmluvnis, tak sa porodu vobec nemusis bat, len budes cakat co sa bude diat, on sa o Teba bezchybne postara. ja mam vdaka nemu na kramare aj na porod velmi dobre spomienky 🙂

moncicka
20. okt 2008

Ahojte kocky, chcela by som sa spytat, kedy koncim u mojho gynekologa a zacianam chodit na kramare do poradne mozem si zvolit komu chcem alebo ako to funguje? 🙂

cryonae
20. okt 2008

pokial viem, tak mozes ist ku komukolvek a chodi sa tam tak v 36-37tt, podla toho, kedy ta posle tvoj doktor
ja idem teraz prvy krat v 37tt

moncicka
20. okt 2008

a treba sa tam objednat alebo staci prist a ony ma hned zoberu

moncicka
20. okt 2008

pripadne mi vies odporucit niekoho na tych kramaroch ku komu by som mohla zacat chodit? lebo ja to tam vobec nepoznam sa priznam ani neviem ako to tam chodi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre