Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

sisa29
12. mar 2009

baby ja by som navrhovala aby tuto temu tehulky necitali vobec.a hlavne prvorodicky.ja sama mam dve deti jedna ma 3 roky a druha 3 tyzdne obidve som odrodila na kramaroch ja sa stazovat nemozem a to som bola bez vselijakeho zazmluvnovania a co ja viem coho.prvu dcerku som odkojila 2 roky dufam ze vydrzim aj s druhou.ak si toto citaju prvorodicky moze im to sposobit psychicky blok a vsetko pri porode moze dopadnut na chuja lebo budu mat strach ze sa im nieco take stane a nebudu spolupracovat s lekarom.druhy porod som mala dost bolestivy nakolko som mala velike babenko ale zvladla som to lekarka so sestrickou ma dost podporovali posluchala som ich rady a islo to.

babulka
12. mar 2009

Ono je vzdy zaujimave citat nazory laikov, ale este zaujimavejsie pozorovat, ako si z diskusie vacsina vyberie to horsie. teda pri rozhodovani nezavazi ani tak pocet spokojnych a pozitivnych prispevkov, ako skor tie mensinove, nepokojne, frflajuce. Je uplne jasne, ze nie vsetkym sa da vyhoviet, niekto bude nadavat na to, ze lekari "neprirodzene" zasahovali do porodu, niekto zas na to, ze sa nestarali, niekto povie, ze rodil 8 hodin a potom to uz chceli urychlit a niekto zas ze rodil 8 hodin a nic nepsravili, aby to urychlili.

Kazdopadne, dovolim si tvrdit, ze kto nema medicinske vzdelanie, nedokaze ani nahodou posudit, ci dany postup bol v poriadku, ci nevyhnutny, alebo naopak. Je zaujimave citat, ze prave v pripade porodu su vsetci lekarmi, porodnymi asistenkami aj neonatologmi zaroven.

Slovenske zdravotnictvo je v katastrofalnom stave, ale nie "vdaka" lekarom a sestram, ale vdaka niecomu inemu. treba si vazit, ze mame odbornikov, lebo ak sa tito zdvihnu, tak tu zostanu iba slendriani a potom uz len budeme nadavat.

sisa29
12. mar 2009

babulka vystihla si to uplne presne.

hlavne sto ludi sto chuti jednemu sedi to druhemu ono.

nika22
12. mar 2009

Babulka si moj clovek. Ale napriek tym "katastrofalnym podmienkam" v ktorych musia slovenskí zdravotnici pracovat, su tu a pracuju ako mozu. Ani v Anglicku a inych krajinach to nie je ruzove ako sa tu docitas. Tolko vychvalovane porody a starostlivost tam tiez mozu dopadnut velmi zle. Ale tam su na vine " ine dovody", na Slovensku je to vzdy "vina zdravotnikov". Je to vec nazoru. Preto si treba vyberat to pozitivne a nebrat si za svoje tie precitane negativa. 🙂

renatka86
12. mar 2009

Podla mna si treba vážit to čo máme, a ešte na slovensku jestvujú odborníci, len im treba dat priestor na to aby to vedeli dokázat, a nie ich len ohadzovat a frflat na nich...Každý z nich dokáže a vie niečo iné... podla mna, ako laik

fialka76
14. mar 2009

Je na každej,čo si °zoberie°z tejto diskusie.Ale ak vám lekár(pôrodník) dopomôže k postihnutému synovi alebo dcére,budete inak hovoriť.Nevymýšľam si,mám to potvrdené aj Úradom pre dohľad..,že MUDr.Čunderlík urobil niekoľko chýb pri pôrode.Takže ten váš geniálny MUDr. môže za to,že je môj syn postihnutý.Kto nevychováva také dieťa,nevie,ani netuší,čo prežíva celá rodina!!!
Nikdy som sa nesťažovala na sestričky,aj keď boli niektoré nechutné.Ale dokážem pochopiť,že ťahať nočné..nie je bohviečo.Ale aj tak je to pekne vidieť aké je naše zdravotníctvo podplatiteľné.Samozrejme,nájdu sa aj výnimky.

valka
16. mar 2009

neviete, ako sa vola sestricka na porodnej sale, ktora je tak dost pri sebe? cierne (tmave vlasy), nakratko...

klementina
17. mar 2009

Ahojte, ja sa tu chystam napisat uz strasne dlho, ale nejako mi to nevychadzalo. Rodila som na kramaroch vo februari a musim pochvalit, ze to bolo uplne super, lezala som na standarte pred porodom, mala som planovany cisarsky aj na nadstandarte a bola som spokojna, aj ten standart vobec nie je taky hrozny ako sa tu pise, mozno aj preto, ze som bola pripravena na najhorsie sa mi to zdalo vsetko prehnane. je tam sice jedno vecko na celu chodbu,ale sprchy su v pohode, boli tam velmi mile sestricky a taktiez na nadstandarte, ktory sa urcite oplati zaplatit, uz len pre to vacsie pohodlie. ale ak by nebolo volne, aj na tom standarte by som to prezila bez ujmy. inak sa mi tam zdali ovela milsie sestricky ako na nadstandarte, aj ked ani na tie nemozem nadavat.

a co sa tyka porodu, mala som Doc. Planka, strasne mily clovek, nemala som ho zazmluvneneho ale bol tak neskutone mily, chodil za mnou pred porodom aj po porode pozerat ako sa mam, naozaj mu musim velmi pekne podakovat, som si ho nemohla ani v najlepsich predstavach vysnit lepsie 🙂

jedine, co mi tam vadilo bolo to, ze cez vikend tam nebola laktacna sestra a mne sa spustilo mlieko zrovna v sobotu, takze mi nemal kto moc dobre poradit, kedze zrovna vtedy som natrafila na jedinu zostavu sestier, ktore boli fakt neprijemne, aj na novorodencekom aj na sestonedeli, nastastie sa vecer vymenili opat za velmi mile a ochotne sestricky, lebo neviem, ako by som dopadla.
a neviem valka, ci nemyslime rovnaku sestricku, taka silnejsia, kratke cierne vlasy, povedala mi, ked sa bola pozriet na kojenie, ze mam take naliate prsia, ze je to na zapal a mozem celu noc odsavat, aj tak mi to asi nepomoze, ze na druhy den dostanem teploty a skoncila som s kojenim a po tom zavrela dvere a odisla. 🤐 navyse mi mala strasne plakala, a ked som chcela nech mi ju aspon nachvilu zoberu na novorodenecke, nech si mozem odsavat mi povedala, ze ona nema cas mi malu strazit a mam odsavat ked neplace :- nastastie sa za hodinu vymenili sestry, dali mi oxytocin a pomohli mi rozmasirovat prsia aj odsavat, a po par hodinach bolo po probleme a krasne kojim doteraz.

a musim este spomenut to, ze som nemala odsavacku, kedze jandova hovorila, ze sa da kupit alebo pozicat v porodke, ale na to sa fakt nespoliehajte, lebo boli vsetky rozpoziciavana a cez vikend, ked tam neni laktacna sa tam neda ani kupit, tam som musela cakat, kym mi ju manzel prinesie. na kramaroch bola lekaren zatvorena, takze kym pobehal lekarne v meste, to chvilu trvalo a ono je to najlepsie odsat hned, takze aj preto som mala trosku problem.

ale zaver je teda taky, ze az na tu jednu smenu sestersku som bola fakt s kramarami spokojna a isla by som tam este raz 😉

kukulienka11
17. mar 2009

klementinka- si ma upokojila, gratulujem k dcerke..aj mna to o chvilku neminie , na co sa aj tesim,lebo malemu sa nechce von 🙂

som rada,ze mas pre nas prvorodicky dobre spravy a dufam,ze budu len a len lepsie 😉

co sa tyka sestriciek,tak to si nevyberies ..skoda ,ale to nejako tych par dni clovek prezije🙂

tak nam drzte palce,aby to dobre dopadlo...

kellka
17. mar 2009

Kukulienka, nemas sa coho bat. Pekne si chod pre svoje babetko pozitivne naladena a aj personal to vyciti. 😉 J e to ine, ked tam pride rodicka uz dopredu nasr. a v obrannej pozicii. Tak sa k nej potom aj ostatni chovaju. Ale to plati v zivote vseobecne. Ja som sa na moje babo strasne tesila a nenechala by som si tu chvilu nikym pokazit. S PA sme pri prijimani podebatovali, prebrali tehotensku knizku, posrandovali pocas toho, ako mi davala klystir... Fakt to bolo OK🙂 Ak budes mat pochybnosti, tak sa kludne pytaj, ale slusne a mozno s usmevom na tvari, ak sa bude dat. Ja som sa napr. PA celu noc vypytovala, kedy to uz bude... 🙂 Vsetci boli velmi zlati a ochotni mi veci vysvetlit. Preco, ako a kedy sa vysetruje a kedy sa baby uz naozaj narodi...🙂 Nase baby sa narodilo do super atmosky, kde sa vysmiata mamina a ocko na neho velmi tesili.
Sestonedelie je na Kramaroch uplne vyborne a to som tam stravila 9 dni. Na nikoho neprijemneho som nenatrafila. Dokonca aj ranne upratovanie kvoli vizite som povazovala za celkom vtipne🙂 Ako v tabore🙂 Ale clovek si tam aj tak velmi nema kde veci porozkladat.
A k lekarom: Ak sa aj nejakemu lekarovi nieco z casu na cas nepodari, je to velke nestastie pre obe strany (pre rodinu a babetko nepomerne vacsie). Verim ale, ze kazdemu lekarovi sa ta ista vec este raz nestane. Skor bude mat takyto strasny zazitok na pamati a v buducnosti urobi vsetko preto, aby sa mu vyhol. Mozno keby nebol na sale zrovna on, tak by neprezila mamina a ani babetko. Kazda minca ma dve strany. Pricom nechcem nic zlahcovat. Neviem, co by som robila, ak by sa mi nieco take stalo. Ale nadalej plati: Pytat sa na vsetko, comu nerozumieme... Nasi lekari zial nie su zvyknuti sami od seba pacienta informovat. Ale este sa mi nestalo, aby ma odbili, ak som sa ja na nieco opytala.
Tak sa drz, prajem ti krasny porod a zdravucke babetko🙂

valka
18. mar 2009

klementina, neviem, ci je to ona, lebo u mna bola ako PA. na sestonedeli som ju ani raz nezazrela...ale bola dost odmerana, tak mozno ano....

nana66
18. mar 2009

Ahojky, tak ja som rodila minuly tyzden na kramaroch a nemozem sa stazovat, bola som aj na standarde na 8 posch. ako aj na nadstandarte. Nemozem na kramare povedat jedno krive slovo, clovek je z tejto diskusie asi fakt pripraveny na to najhorsie ale potom je aspon milo prekvapeny. Personal je super, podla mna strava je oproti inym nemocniciam na velmi dobrej urovni a nadstandart si neviem vynachvalit zaplatila som si izbu iba pre seba a malu a bolo to super manzel mohol prist kedykolvek a aj ine navstevy, detitcky sa vzajomne nebudili takze super, mozem len odporucit 😀 .

levandula123
18. mar 2009

to ma tesi, ze mate dobre skusenosti s Kramarmi, ja len dufam, ze ich budem mat tiez, mam ist rodit o mesiac a tiez som si vybrala Kramare. Zial podla mna nemocnica Kramare je dost v zlom stave, co sa tyka technickej stranky, ale aj financnej, nakolko som si vypocula problemy, ktore maju medzi sebou jednotlive oddelenia, a tak dufam, ze personal bude na por. sale privetivejsi. Bola som rozhodnuta si dat zazmluvnit konkr. lekara, ale po dnesnom dni tak neurobim, lebo vlastne sa im to az tak neoplati, platia samozrejme z toho dane, co chapem, ale ja som zakony nevymyslela, a preco by som ako pacient, ktory si plati zdravotne poistenie, mala doplacat na neprofesionalitu nasho zdravotneho systemu. Myslim si, ze slovensko sa ma vela co ucit o profesionalnej starostlivosti a ak je niekto zo svojej prace znechuteny, nech ju nerobi, alebo nech ju ide robit radsej sukromne.
Tolko moj nazor, dnes som sa velmi nahnevala totiz. 😖
Prajem Vam same pozitivne skusenosti

kellka
19. mar 2009

levandula, ja som tiez nemala nikoho zazmluvneneho, a bolo vsetko ok. A lekar sa tam naozaj objavi az ked sa ide na vec. Ja som sa lekarky sotva stihla na meno opytat... tak rychlo to vsetko islo. Inak a este bola velmi uzasna p. anesteziologicka . MUDr. Carnogurska. fakt zlaticko🙂) Tak drzim palec, nech ti to vsetko dobre dopadne. A neboj sa, nie je coho🙂

valka
19. mar 2009

levandula, ja som sa spoliehala na zazmluvnenie lekara a napokon neprisiel...a mala som pocit, ze podla toho sa aj ku mne chovali ☹ teda mne to az tak nevadilo, viem sa odosobnit nad vela veci a brat to s humorom, ale viem, ze pri dalsom porode nezazmluvnujem...nema to vyznam...skor by som si zazmluvnila PA 😀 ta ma na priebeh porodu ovela vacsi vplyv...
ale odporucam byt doma co najdlhsie...hlavne ak to mas na kramare blizko...a potom na 9. poschodie pesi, nech ides rovno na stol 😉
drzim palceky...uvidis, budes spokojna (ale oplati sa priplatit nadstandard - vsetci su tam moc mili (mozno aj kvoli tym peniazom 😕 ), ale mat sprchu na izbe bola pre mna uzasna ulava pri bolestiach po nastrihu)...

macabi
19. mar 2009

Ahojte, ja som na Kramároch rodila 12.3.09...rodil ma doc. Rusňák...jedným slovom PERFEKTNÝ...je to naj lekár..aj prístupom a aj odbornosťou - no inak by nebol prednosta... 🙂 ležala som na nadštandarte, normálka, dobré...v pohode...čo sa týka sestričiek, v zásade ok, aj na novorodeneckom a aj na nadštandarte...snažia sa poradiť a su milé...jediné moje negatívum bolo, že sme mali problém s kojením...mám ploché bradavky a bez pomoci druhej osoby som nevedela dať malej prsník a ona sa nevedela prisať....nič nepomáhalo ani klobučiky...bola som dosť psychicky na dne, ale nakoniec odsávam a prikrmujem...inak to zatiaľ nejde...niekedy mi pripadalo, že na mňa pozeraju, že si vymýšľam a nechce sa mi kojiť... ☹ teraz sme spokojné obe... 🙂

livia76
19. mar 2009

Macabi-gratulujem 😉 teší ma, že to máte za sebou-takže sme sa zhodli že doc Rusňák je 1 😀

macabi
19. mar 2009

Ahoj Livia... 🙂 hej chvalabohu je pôrod za nami a jasné, že pán docent je 1. 😉

levandula123
19. mar 2009

Vdaka za podporu kellka, Valka, snad to pojde takto hladko, ako vravite 😉
Presne k tomuto nazoru som dospela aj ja, chcela som si zazmluvnit kvoli tomu, ze som chcela predist vs. rizikam, ktore by mohli nastat, pretoze som prvorodicka. Ale zistila som, ze to vobec nema vyznam, nakolko porodnik vobec nemusi prist. Ja som to brala ako otazku dovery lekar - pacient. Takze snad vychytim Doc. Rusnaka.
Ako sa maju deticky? Vsetko v poriadku? 😅

natashkaa
19. mar 2009

Ahojte!!!!!!!

maminy, ktore chodite cvicit na Kramare dnes som to bohuzial nestihla mozete mi napisat aky je rozvrh cviceni na buduci tyzden neviem to nikde najst.

Moc moc moc Dakujem

Nataš

krpcek
20. mar 2009

nataschkaa cvici sa kazdy tyzden pondelok, streda, stvrtok o 11.00h 🙂

kittyna
20. mar 2009

ahojte, prosím Vás kde nájdem zoznam čo so sebou do pôrodnice na Kramáre? Nieje ani Kramárska stránka aktualizovaná.
Ďakujem

kvietok23
20. mar 2009

kittyna - mne poslala Jandova do mailu zoznam, posli mail do IP a preposlem Ti 😉

ribizek
20. mar 2009

macabi - kuk IP, možno aspon trošku pomôžem. 🙂

petra.s
20. mar 2009

Na tie cvicenia sa treba nejako specialne prihlasit. Doktorke Jandovej sa totiz neviem cely tyzden dovolat. A od ktoreho tydna ste zacali pravidelne navstevovat cvicenia.
Dakujem 🙂

krpcek
20. mar 2009

petra skus jej napisat mail, ale tam jednoducho prid. vzdy sa stalo, ze niekto neprisiel.

cvicit mozes zacat od 25tt. ja som isla od 32tt, kedy som nastupila na MD. 🙂

natashkaa
20. mar 2009

krpcek

Dakujem lebo mala som ist prvy krat nestihla som a nevedela som ci sa ostatne dni nezacina uz o 9:00 dik moc 🙂

mata1980
21. mar 2009

Ja chodim k Dr. Cukasovej, je to ta najuzasnejsia doktorka, mila, zopdovedna a je velky odbornik na gynekologiu a hlavne na onkologiu.
Problem je v tom ze ma strasne vela pacientok.

mata1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babulka123
21. mar 2009

nataska dovolala si sa tomu valentovi? posielala som ti IP s kontaktmi na nemocnicu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre