Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

martina1912
4. jan 2009

PF 2009 🙂

katuli
4. jan 2009

zdravim babule ...
dakujem vam obom za odpoved ...
bubatenko ... no, mne lekarka napisala, ze 7.1. sa mam hlasit o 13,00 na kramaroch, c.dv. 222 ... ze vtedy maju poradne pre tehule ... tak zato sa pytam, kedze som nasla tu stranku, co som nasla, a tam su komplet ine info, ze teda co a ako, ci nahodou nema moja lekarka neaktualne info ... horsie je, ze som z malaciek a lietat tam, len aby som si mrkla kedy kto a ako ordinuje, tak sa mi to neoplati ... no ale uvidim, skusim si rano zavolat aj do ambulancie a aj rovno na anesteziologiu, nech jednou navstevou vybavim rovno dve veci, nech tam nemusim lietat jak na kazanie do kostola 😉
bubatenko, inak, co sa terminu tyka, tak u mna to je take, no ... podla ms mame termin 2.2., podla sona v 12tt toho 30.1. no a podla posledneho sona, co mi lekarka robila, tak maly je asi o cosi vacsi, vyzeralo to na 24.1. .... no a kedze mam uz take vselijake pocity, hlavne co sa bolesti klbov tyka a take to vystrelovanie bolesti do noh a tak, vraj to moze byt uz ukladanie hlavicky do panvy, tak to mozno pride aj skor ... no nechame sa prekvapit .... ozaj, budes si tam niekoho konkretneho vyberat a platit? alebo to nechas na nahodu, ze kto bude mat sluzbu v dany den? a k akemu lekarovi si objednana do poradne?

bubatenko
4. jan 2009

katuli,

aj ja mám termín 1.2., potom 29.1. a naposledy zase 31.1.... takže náš krpec sa moc neponáhla a čo sa týka bolestí, tak väčšinou večer, keď sa malý naťahuje a hlavičkou naráža na krčok.... vtedy mi nie je všetko jedno, alebo napr. ked robím nejakú aktivitu , tak mi začne tvrdnúť bruško, ale inak v pohode.

No ja som volala do rizikovej poradne, lebo som tam bola asi pred 3 týždňami, kvôli mojej cyste a tam bol práve lekár, o ktorom som počula len dobré veci a chcela by som uňho aj rodiť - chcem ísť k Dr. Plankovi.... mám cystu, som Rh negatívna a ešte mám aj streptokoka, takže nechcem riskovať.... nechcela som zazmluvňovať, ale aj manžel ma ukecal, lebo mám pocit, že on je viac vystresovaný ako ja.... chce mať pokoj na duši, že sme urobili všetko , aby prebehlo všetko ľahko.

Zavolaj si tam ráno, neoplatí sa tam zbytočne chodiť a keď ti môžem poradiť spýtaj sa či môžeš ísť k Dr. Čunderlíkovi, alebo Valentovi... vraj sú to veľmi dobrí odborníci, keby ma nezobral Plank, tak idem jednému s týchto dvoch.

No ja idem vo štvrtok na prípravu s oteckom a chcem vybaviť aj EPI a potom mám aj prvú poradňu ... takže dúfam, že všetko dopadne ok.

krpcek
4. jan 2009

ahojte. 🙂 🙂

chcem sa spytat, ako to je s nadstandartom na Kramaroch? asi sa vopred neda objednat, ze?
a kolko je posteli na normalnej izbe? ak by sa nepodarilo na nadstandart.

katuli
4. jan 2009

bubatenko ..
dakujem za odpoved ... no ja som tiez velmi o zazmluvneni lekara neuvazovala, to skor manzel ... ja tym, ze som cele tehotenstvo chodila k mojej lekarke, tak by som si naozaj velmi tazko vyberala z neznamych lekarov ... kamaratka, ktora pred vyse rokom rodila na kramaroch akurat hovorila, ze ju rodil nejaky lekar, taky pocerny, nejaky mulat a ze nad nim bola este nejaka lekarka, ktora na neho dohliadala a bola s nim velmi spokojna, bol velmi mily a aj jeho pristup ako k pacientke bol vyborny a aj porod odviedol vyborne, len si zial nepamatala jeho meno .... no .. tak a ostatne baby, ktore nepoznam, a pisu tu na net, tak tazko si vybrat, kazda ma ine skusenosti .... jedna chvali toho, ina toho a ono asi aj vzdy zavisi od rozpolozenia rodicky a od nalady personalu, takze ... preto som ani tak neuvazovala nad vyberom lekara .... ale ked by som mohla chodit do poradne stale jednemu lekarovi, tak by som samozrejme bola najradsej ... ale co sa chlapov tyka, no nemam s nimi moc dobru skusenost a preto mi az zimomriavky po tele behaju, ked si na to spomeniem, ze s najvacsou pravdepodobnostou natrafim na chlapa a tak isto ze ma asi bude aj chlap rodit ... no ale to neovplyvnim, co uz ... ale skusim sa na toho dr. cunderlika alebo dr. valenta opytat, snad pochodim dobre ...
zajtra rano si tam skusim cinknut, snad dobre pochodim ... asi ma aj tak daju do normalnej poradne a nie do rizikovej, aj ked som rh negativ, streptokoka nastastie nemam, mam sice v anamneze nejake veci, ktore patria k rizikovym, ale nie je to az take zle, tlak mam taky dost divoky a aj som sice bola cele tehotenstvo doma na pn kvoli hroziacemu potratu, brala som lieky na udrzanie tehotenstva a aj magnezko na zastavenie krcov a tak, ale sak asi ma daju do klasickej poradne, no uvidime, ked im tam zavolam, co povedia ....
ozaj, co sa tej pripravy pre oteckov tyka, treba to na kramaroch podstupit aj v pripade, ze sme to absolvovali u nas v malackach? nevies nahodou? a na tu epiduralku na ten pokec sa treba objednavat tiez? chcem si tam sice rano zavolat, ale uvidim, ci sa dovolam ...

krpcek ....
nadstandard sa na kramaroch dopredu objednat neda .... ked porodis, a predtym im nahlasis, ze mas zaujem o nadstandard, a oni budu po porode mat volne miesto, tak ta tam daju, inak ta daju na klasicke oddelenie a si v poradovniku, ale hovorila mi tam stanicna, ze oni tam priebezne stale prepustaju, tak trebars aj ked sa prvy den hned na nadstandard nedostanes, je pravdepodobne, ze sa tam dostanes neskor, ale takto to funguje aj v ruzinove, mas to v podstate jedno .... no a ono to tam na tom nadstandarde vyzera dobre, boli sme tam s manzelom pozriet ... dve baby na izbe, samostatne wc a sprcha na kazdej izbe, babatko na izbe, kupat ti naucia aj manzela aj rodinu, navstevy kedykolvek mimo vizit, s babenkom ides von do cakarne, ktora je velmi pekna ... ked to porovnam s ruzinovom, tak v ruzinove ukazuju babenko iba cez sklo, kupat ked naucia teba, tak budes rada, no a ostatne je tam podobne, ako na kramaroch, len ked sme tam boli s manzelom a naozaj sme si porovnali ten ruzinov a tie kramare, tak tie kramare na nas lepsie posobili ... ale to je osobny nazor, najlepsie je ist sa pozriet tam aj tam .... no a na kramaroch na normalnych izbach to je tak, ze su tam tri mamicky aj s babenkami, sprcha a wc je na chodbe pre cele oddelenie ... na nadstandard si nemusis nosit plienky, vlozky a vsetky take somarinky, vsetko dostanes, mas na vyber z viacerych jedal a tak .. je to tam aj pohodlnejsie, mas tam aj telku, a taky vacsi klud, ako na normalnom oddeleni ... takze, skus mrknut a uvidis, ale hlavne, treba mylsiet na to, ze vsetko hlavne zavisi od toho, ze kolko rodiciek bude v tej ci onej nemocnici, ked tam pojdes aj ty a ako budu obsadeni, to ti nikto dopredu nevie povedat ... takze je to dost loteria ... ale co narobime 😉 snad som zodpovedala tvoje otazky, keby nieco, pytaj sa 😉

bubatenko
4. jan 2009

katuli tak s tou prípravou neviem, ale keď máš zapísane v knižke, že ste to absolvovali tak určite nie, len viem, že je ich podmienka, aby muži prípravu absolvovali.....

no na EPI idem volať aj ja zajtra, tak uvidím, čo mi povedia.. neviem, či tam stačí prísť len tak, alebo sa objednávať....

Ono s tými lekármi je to také indi-vindi.... ono ja si myslím, že je to skôr o pocite... však uvidíš ako sa rozhodneš nakoniec....

Idem si lahnúť .... som off... dobrú noc.....

katuli
4. jan 2009

bubatenko .. tak uvidim, ako zajtra pochodim, ci sa dovolam vsade, kam budem potrebovat .. ved ked tak sa ozvem 😉 tak bruu noc .... aj ja uz idem ... pa

katuli
5. jan 2009

bubatenko ... zdraviim ... no ... tak som objednana na piatok .. tak uvidim .. 😉 ako to tam bude vyzerat

bubatenko
5. jan 2009

no uvidíš... ja som volala dnes kvôli EPI a povedali, že môžeš prísť hocikedy...

a vieš k akému lekárovi ideš, to ti povedali?

kvietok23
5. jan 2009

bubu, ale vyckas si rad - je to tam naozaj hrozne...kopec ludi... ved som pisala vo Februari 2009 😒

bubatenko
5. jan 2009

kvietok čítala som, ale čo narobím... mám medzi prednáškou pre otcov a poradňou skoro dve hodiny medzeru, tak ju skúsim takto využiť..... 😉

kvietok23
5. jan 2009

no ale je to otras, nastastie ta lekarka je taka mlada a je super 🙂 ale aj tak, plati sa za to, a musis tam cakat ako pako

bubatenko
5. jan 2009

hej, pôsobila aj v telefóne veľmi milo....... no dúfam, že to zvládnem a nenakričím tam na niekoho, lebo ja keď musím niekde dlho čakať amen-ma 🙂 A to ti dali hned , šek , že chod si to zaplatiť,alebo ako to vlastne funguje... čo ma čaká vo štvrtok, aby som vedela...

kristina.jo
5. jan 2009

Ahojte. Ja sa tiez chystam rodit na Kramaroch. Oficialne mam termin 30.1. ale myslim, ze to bude uz coskoro (podla toho, ako sa citim..)
Na Kramaroch som uz raz rodila pred 3 rokmi a vtedy, ked som sa rozhodovala, tak som si ich vybrala kvoli dobrym referenciam na novorodenecke oddelenie. A to bolo vtedy naozaj super.

kvietok23
6. jan 2009

dala mi taky vymenny listok a ze nemusim to ist hned platit, ze staci najneskor do porodu -tak niekedy, ked pojdem do poradne to tam zaplatim 😉

krpcek
6. jan 2009

ahojte, chcem sa vas spytat od kolkeho tt sa chodi na tu preporodnu pripravu k Dr. Jandovej? plati sa za to nieco alebo je to bezplatne?

krpcek
6. jan 2009

katuli dakujem za vycerpavajucu odpoved. 😉

a ako sa plati za ten nadstandart? za noc? alebo je dany nejaky fixny poplatok? a kolko?

bubatenko
6. jan 2009

ahoj krpček,

na predpôrodnú k Jandovej môžeš začať chodiť od 25tt a je to bezplatné. Stačí jej zavolať, alebo ešte lepšie napísať mail a ona sa ti ozve, s tým, že ti ponúkne termín na úvodnú konzultáciu.

čo sa týka nadštandardu platí sa pri odchode z nemocnice, pretože ako píše katuli do poslednej chvíľe nevieš, či sa tam dostaneš, až po pôrode sa ťa spýtajú kam chceš ísť ak je na nadštandarde niečo volné. Platí sa 500 SKK/deň v prípade dvojlôžka s tým, že tam máš spolubývajúcu, alebo SKK 1 000,00 ak chceš byť na izbe sama.

krpcek
6. jan 2009

bubatenko dakujem za info - kontakt na Dr. Jandovu bol myslim niekde dozadu - si to pohladam.

ten nadstandart nie je az taky drahy - to je v pohode. ved mesiac tak snad nebudem 😀 .

a vy ste niektora chodila na tu predporodnu konzultaciu? je to dobre? teda, ci tam nebudem chodit zbytocne, aj ked asi ako prvorodicke mi pomoze hocico. 😖

katuli
6. jan 2009

zdravim babulky ...

bubatenko ... no, objednali ma k dr. Ferakovej ... pytala som sa na dr. Cunderlika aj na dr. Valenta, ale musela by som asi dlhsie cakat na poradnu a tak isto aj vyvolavat niekam inam a to sa mi nechcelo a kedze naozaj nebudem riesit lekara k porodu, tak je to asi aj tak jedno ... a kedze mam aj horsie skusenosti s chlapmi gynekologmi, tak som celkom rada, ze pojdem k tej pani dr. .... ved uvidim, aka bude ... a tu epi si skusim tiez v ten piatok rovno vybavit, ked uz tam budem, a skusim aj tej dr. jandovej napisat, ci je potrebne, aby sme tam s manzelom dosli na pokec, ked sme to absolvovali u nas ...

krpcek ... vidim, ze bubatenko ti uz odpisala info o tom nadstandarde .. ten poplatok je tak, ako ti napisala, dokonca, moze tam byt ubytovany aj tvoj muz s tebou na izbe, ak budete chciet, vtedy ty platis 500 sk/noc a on 1000 sk/noc ... ale ako uz bolo spomenute, neda sa to vopred rezervovat, iba dufat, ze ked tam dojdes, ze budu mat akurat volne, alebo, ze sa ti po porode cim skor uvolni miesto .... kamaratka tam minuly rok rodila a bola ubytovana na standarde, nad nadstandardom ani neuvazovala ... a bola aj s tym spokojna, aj ked tie toalety boli na chodbe a na izbe boli tri, vraj sa to tam daa ... ako, na tom nadstandarde mas vyhodu, ze ste max dve na izbe a mas tam poruke to socialko a nemusis si nosit do porodnice vlozky ani pampersky, to tam vramci nadstandardu mas, tiez mas na vyber z viacerych jedal (na standarde ti daju, co maju planovane) ... ale sranda bola, kamaratka, co rok dozadu zase rodila v ruzinove, tiez na nadstandarde, tak vraj aj v tom vybere boli take jedla, ktorym sa maju tehule vyhybat 😀 tak uvidime, ako to bude tu na kramaroch ...

ozaj baby, napadla ma otazka, pocas prvej a druhej doby porodnej sa nesmie pit a jest, ale co tak kusok cokolady bez orieskov a takych somarin? hmmm? to sa predsa rozpusti v puse, nee? 😀

a ozaj, tiez by ma zaujimalo, ci je sucastou poradne v porodnici aj uzv a monitor ... mne trebars ani moja gyndoska nemerala panvu, aj toto by mi tam mohli zmerat?

bubatenko
6. jan 2009

krpček,

ja tam chodím... tá úvodná konzultácia je povinná, tam ti vysvetlí čo všetko na predpríprava obsahuje, aké prednášky, kedy sa cvičí, ako sa prihlasuje a tak... je vás tam viac takých 10-15 naraz... takže to je v pohode...

ja chodím cvičiť , tak raz do týždna, trvá to hodinu... poviem to tak... učí sa tam ako dýchať v jednotlivých fázach pôrodu , trochu si pretiahneš kosti... taký relax...

potom je tam prednáška o dojčení, prednáška s partnerom pri pôrode , prednáška v prípade ak chceš odber pupočníkovej krvi a tak..... je to individuálne , keď chceš prídeš, keď nie, tak nie... však uvidíš sama...... 😉

krpcek
6. jan 2009

takze sa tam dozvies celkom zaujimave veci - no hlavne sa nebudem nudit doma, kedze som aj tak na PN. 🙄

skusim jej zajtra napisat a uvidime. 🙂

bubatenko
6. jan 2009

na PN? prečo... si chorá, alebo kvôli babatku.... to je musíš napísať a v takom prípade mať aj súhlas od svojho doktora, že môžeš cvičiť.

krpcek
6. jan 2009

PN, len preto, ze som si chcela oddychnut . mam dost stresovu pracu a navyse sa stahujeme a moj sef nejako pozabudal na to, ze som tehu.

bubatenko
6. jan 2009

tak potom nemas problem.... však v podstatne za 3tt môžeš íst na MD, ja som tiež išla v 32tt, kvôli práci... som účtovníčka a koniec roka som si už chcela odpustiť... 😉

krpcek
6. jan 2009

a ako to je potom s MD, ked ides uz v 32tt? som citala, ze si potom kratsie na MD. ja si vsak myslim, ze je to jedno, lebo aj tak ked mi skonci MD, tak prejdem na RD az do troch rokov malej, ci nie? mylim sa?

kristina.jo
6. jan 2009

Ja som chodila na predporodnu pripravu na Kramare pred 3 rokmi. To vtedy este robila taka super sestricka. Musim povedat, ze mi to velmi pomohlo. 1. psych. som bola pripravena na porod, ze je to nieco prirodzene (kedze sa tam o tom rozpravalo), 2. zrelaxovala som pri tych cviceniach a hlavne 3. som sa tam naucila kedy a ako dychat.
Toto vsetko mi pomohlo, ked som zostala v porodnici celu noc sama a vedela som co sa somnou deje a co mam robit... Takze Vam to dievcata- prvorodicky odporucam, ak mate cas na to.
Teraz (kedze mam uz doma jedneho sarkana) som ziadne cvicenie nestihala.
U Dr. Jandovej som bola na tom pohovore ohladom otecka pri porode sama (uz sme to spolu absolvovali pri prvom), dala mi peciatku do tehu knizky a taky papierik s ktorym som potom isla do pokladne zaplatit.

Ja si tentokrat zazmluvnujem doktora. Mam celkom stres z porodu (sladka nevedomost pri prvom 😉 ) a chcela by som tam mat nejakeho "svojho" cloveka, co sa bude o mna zaujimat. Zial spred tych troch rokov nemam dobru skusenost.

bubatenko
6. jan 2009

no kratšie nie si, na MD si 28 týždňov, takže skončíš o 2 týždne skôr ako keby si išla v 34 týždni a prejdeš rovno na RD.... to je jedno... ja si radšej oddýchnem teraz a pripravím všetko v kľude, keď bude už na svete mi to je už jedno, či som na MD, alebo RD....

krpcek
6. jan 2009

bubatenko to iste si myslim aj ja.
no nic v pondelok sa s Dr. dohodnem, ze od 32tt by som sla na MD.

to sa pocita skonceny 32tt?

bubatenko
6. jan 2009

hej skončený 32tt....8tt pred termínom pôrodu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre