Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

babulka
20. feb 2009

reni, ze si ma dlho nevidela, ved tu som ti pisala odpoved, na predchadzajucej strane 😀

dula_renka
20. feb 2009

babulka pre tou odpovedou sa ta nejako dlhsie nevidela, nakoniec ani ja som nemala casu nazvys ☹

babulka
20. feb 2009

Reni, ja sa tu pravidelne tulam, len skor v temach, ktore sme zalozili s babami, co sme na koniku uz 4 roky (teda predtym na mojasvadba.sk.
Teraz ma napadlo - je vobec nevyhnutne povedat, ze idem rodit s dulou? myslim tym, ze ked na Kramaroch pustia k rodicke jedneho cloveka, a viem, ze to moze byt aj kamaratka, tak nepoviem, ze si dula, ale kamaratka. Alebo je to v tom, ze aj kamaratku pustai dnu az ked sa ide na "vec"? A dula by predsa mala byt pritomna pocas celeho porodu, teda aj pocas prvej doby...To je inac cele zvratene, ze ten, kto by mal byt pomocou a oporou (manzel, kamoska, dula, mama....) musi cakat na chodbe. Ja ich na druhej strane aj chapem, ze z priestorovych dovodov to nie je vzdy mozne, ze ak su na cakacke (dve izby) viacere rodicky, a keby kazda mala dnu ineho cloveka...teda neviem, ako by som sa ja zachovala, kebyze sa tam zvijam od bolesti a vedla na mna cumel mazel nejakej druhej zeny...asi by mi to prekazalo. To ja len tak teoretizujem.
A inac musim povedat, aj ked som teda nikdy nevidela dulu "v akcii", vazim si vasu pracu. Pozanm jednu kocku z BB, ktore je tiez dulou (marianna) a je to velmi mile, decentne ziena. Taku si predstavujem dobru dulu, pokojnu, vyrovnanu, kludnu... 😵

kika76
21. feb 2009

ahojte, viete, ako to vyzera teraz na Kramaroch? maju tam teraz vela zien? alebo je tam skor prazdnejsie? neviete?

miruska78
21. feb 2009

Ahoj Kika, tiež by ma to zaujímalo, ja v pondelok nastupujem už do porodky, asi budú malému musieť pomôcť, veľmi sa mu u mňa v brušku páči, už skúšame všeličo možné, aby sme mu pomohli 😀 Ty nemáš tiež nástup teraz niekedy náhodou? 😵

natashkaa
21. feb 2009

!!!Ahojte Baby!!!

potrebujem poradit. Rozmyslam nad porodnicou na Kramaroch zda sa mi ovela ustretovejsia ako Ruzinov viem, ze sa to tu spominalo len vyse sto stran precitat fakt nestiham. Potrebujem poradit fakt velmi dobreho porodnika na Kramaroch skor muza ktory by mal skusenosti s rodickou ktora ma panicku poruchu alebo by ju aspon vedel maximalne pochopit, teda kludneho mileho schopneho vysjt v ustrety. Velmi by mi to pomohlo lebo pri tejto poruche kazdy kludny miliy rozvazny clovek naozaj pomoze a hlavne ak sa jedna o porod.

Ak by sa dalo info do IP

Dik moc Nataša 🙂

alififi
21. feb 2009

kocky nestresujte sa tym, kolko je tam bab 😉
nech vas neporazi
drzte sa - uz to mate fakt za par
😎

kvietok23
22. feb 2009

ak tam je aj vela, tak ako maminky odchadzaju, tak hned sa ubytovavaju nove maminky, takze je to v pohode 😉

zzuzana2
22. feb 2009

mne sa zda zvlastne, ze sa tu riesi hlavne sestonedelie, ale to, ake su tam porodne saly, boxy, kresla alebo postele som sa vobec nedozvedela 😒 . podla mna je hrozne, ze sprevadzajuca osoba je pustena az na druhu dp, ved prave pocas prvej je to najhorsie a tam zena potrebuje tu najvacsiu podporu. je mozne vyjst zo vzdycharne niekde na chodbu a tam byt s manzelom? lebo ja ho pri sebe skutocne budem potrebovat a pri sucasnom babyboome pochybujem, ze tam budem sama...co si myslite? alebo preco nemozeme byt aj pocas prved dp na porodnom boxe? je vobec na kramaroch nejaky nadstandartny porodny box? budem vdacna za kazde info, mam velmi zle skusenosti z antolskej a dost sa bojim.

capy
23. feb 2009

zzuzana2: porodne boxy nic moc ale to t az tak netrapy pretoze sa zaoberas inymi vecami a preto je ovela dolezitejsie ake je sestonedelie lebo tam stravis 3-a viac dni 😉 my sme teraz boli sedem.a ak ti mozem pordit ked chces byt s manzelom aj pocas pvej doby tak ostn doma dokedy to bude mozne. aj ja som to tak spavila a prisli sme doporodky urobili mi tie predporodne vysetrenia a sup na salu a manzel so mnou 😉 dokonca sme tm boli sami 😉 a nemozes byt pocas prvej dp na sale lebo to moze trvat aj niekolko hodin a maju tam tusim len tri boxy.tak preto 😒

natashkaa
23. feb 2009

Baby porodnik Valent na Kramaroch ma kolko rokov? lebo zistila som, ze oni su vraj dvaja jeden starsi pan a vraj niaky mlady 35 rocný

titkovamiriam
23. feb 2009

valenta mi rodil michala a mlady bol pred 14 rokmi,nemam sajnu kolko ma 😀

pemar
23. feb 2009

natashkaa on ma okolo 40 a pokial viem on je jediny Valent na kramaroch

avemaria
23. feb 2009

ahojte valent je jediny na kramaroch.ja som tiez tam rodila a je to tam suprove,nemala som si nanic stazovat.

kukulienka11
23. feb 2009

ahojte,

viete mi poradit aky je Dr. Roman Procházka? Aké mate s nim skusenosti? A kde konkretne ordinuje..je potrebne sa objednat ak by som k nemu chcela ist po prvykrat?

zzuzana2
23. feb 2009

no to je super, ale ked mne pri prvom porode praskla doma voda a to sa porodky musi, ci chcem ci nechcem ☹ . takze velmi dufam, ze tentokrat to zacne kontrakciami a budem moct byt doma co najdlhsie. lenze to su veci, kt. sa naozaj dopredu naplanovat nedaju. 3 porodne boxy? tak to je fakt zufale, a co ked rodi viacej zien naraz?

capy
23. feb 2009

zzuzana tak to neviem ja som bola vzdy sama na boxe 😒 mne vodu vzdy prepychovali 😅 tak ti drzim palceky. inak ti ho pustia aj na prvu ak si tam sama 😉 a pekne poprosis 😉

kukulienka prochadzka je tam v stredu c.d.222 tusim od 12:30hod.objednat sa myslim nemusis proste tam prides a povies ze ides rodit na kramare. a prines si zo sebou moc. neviem co by som ti povedala o nom. kontroly su tam strasne rychle a ked chces nieco vediet musis sa pytat. inak je mily a profesional

alififi
24. feb 2009

kukulienka ja som so mala zazmluvneneho a bol ok.
ak by som cakal 2 babo, pojdem k nemu

mataaaaa
25. feb 2009

kukulienka, ja som mala Prochadzku asi na poslednych dvoch poradniach, a potom este v porodnici na sestonedeli, a podla mna je mily, a fakt ze dobry doktor. a ma nieco do seba 😀

zzuzana2
25. feb 2009

dievcata neviete, ci maju na kramaroch porodnu stolicku?

krpcek
25. feb 2009

zzuzana nie nemaju - uz som sa na to pytala, da sa rodit len na polohovacej posteli.

zitaje
25. feb 2009

Cau Zuzi 🙂
Na Kramaroch ziadnu stolicku ani nic podobne nemaju. Este vahas?
Ja som sice porodila tak rychlo, ze som na vzdycharni vobec ani nebola, mala som pocit ze porodim na chodbe, nemala som od toho daleko. 😖 Ale musim povedat, ze na Zochovej (ktoru medzitym zavreli) bolo stokrat lepsie a prijemnejsie.
Ja neviem, Kramare mi pripadaju ako taka uplna normalka v tom horsom zmysle slova - teda nic navyse. Mne to az tak nevadilo, ja som si odrodila a vyckala tie 4 dni kym nas pustia domov a uz ma nebolo, ale rozhodne tam nebolo nic, na co by som s radostou spominala - mozno jedine to, ze omylom mi dali Sofusku do narucia, ked mi ju priniesli uz zabalenu v perinke, a nechali mi ju cca. 20 minut, az kym prisla nejaka akcna doktorka, ze ja si mam drzat maternicu a dala ju vedla do postielky. Ale tych 20 minut som si uzila. 🙂

ivanapor
26. feb 2009

Som 37tt a chcela som sa objednat do predpôrodnej poradne k Dr. Čunderlíkovi. Akurát mi vysvetlili že Čunderlík tam býva cez víkendy a cez týždeň je vo svojej súkromnej ambulancii. Ponúkli mi Prochádzku a Ferákovú. Naozaj sa k nemu dostať do poradne? Kedysi tam býval utorky pred obedom. Nemáte niektorá s tým skúsenosť v poslednej dobe.

bubatenko
26. feb 2009

ahojte,

tak my sme rodili na Kramarcoh pred 3 týždňami..... poviem tak.... jedinú výhradu nemám, bola som aj dva dni na štandarde kvôli prenášaniu a bolo to ok... sestričky sú všade milé. Čo sa týka pôrodu, tak tiež som mala obavy, že manžel nebude so mnou 1. dobu, ale v podstate ani to nie je pravda, že nie je s vami, mne akonáhle prepichli vodu a napichli Epi, to bolo o 7,00 večer pustili manžela za mnou , to so už bola na pôrodnom boxe a porodili sme až o 22,15, takže v podstate to najhoršie 3,5h bol so mnou ..... a to stačí... personál všade na pôrodnici aj na šestonedelí si neviem vynachváliť... mali sme problémy s kojením a sestričky aj v noci, okolo nás behali a snažili sa mne aj malému pomôcť, chodili sa stále pýtať, ako sme na tom.... ja musím celý personál len pochváliť.

Čo sa týka Dr. Valenta.... mala som ho zazmluvneného, je to super človek aj pôrodnik... ma cca 40 neviem presne, ale vdaka nemu mám na pôrod krásny zážitok... super odľahčená atmosféra a akonáhle som malého vytlačila sme celé šitie vtipkovali a mali dobrú náladu... vrelo odporúčam..... 😉

kannah
26. feb 2009

Ja som u Valenta tiez rodila
podla mna je celkom v poho
je to sestrin spoluiak, takze viem uplne presne, ze ma 40 rokov
mozno ten tato a syn boli Slezakovci, aj ked starsi Slezak robil v podunajskych a mladsi na kramaroch, ale pocila som, ze teraz odisiel do onkologickeho ustavu, neviete niekto o tom nieco?
inak, ked by ste chceli zoznam do porodnice kramare, tak som tu jeden nasla:
http://www.dietaaja.sk/zoznam-do-porodnice-kram...

pekne porody
aj ked si myslim, ze sila karmarov je skor v novorodeneckom, porody su tam hooodne klasicke

kristina.jo
26. feb 2009

Ivanapor, poslala som ti IP 😉
Len teraz ma napadlo, ze ci chces aj rodit u Cunderlika, ci len do poradne chodit...

vinyan
26. feb 2009

Ja som "rodila" (cisarskym) na Kramaroch presne pred 3 tyzdnami. Zazmluvnila som si doktorku Ferakovu, ktoru som spoznala raz na pohotovosti a zdala sa mi velmi prijemna, jemna (je aj detska gynekologicka, tak asi aj preto). Som rada, ze ma mala na starost, viackrat sa za mnou aj potom zastavila, dokonca asi dvakrat neskoro vecer volala sestrickam, ze ako sa mam. Velmi pekne ma zasila nejakym "skrytym stehom", takze rana vyzera v pohode.
Ja som velmi chcela rodit normalne, ale mi "zdiagnostikovali" "cefalopelvicku disproporciu", ze ako nepomer medzi mnou (156cm) a dietatom (mal 4,5kg a 54cm) a nezostupoval nizsie...
No, ked mam zhodnotit celkovo starostlivost, pristup atd., so sestrickami z gynekologie a sestonedelia 8.posch. som nemala ziaden problem. Mali sa co obracat, najme pocas niektorych nocnych, ked je tam sestricka sama...
Niekedy bolo dost citit, ze nestihaju a mozno niektore pacientky aj odbijali, ked chceli cosi viac. Jedna sestricka mi bola velmi sympaticka, pripadalo mi, ze je mila nie kvoli sympatiam ale ze je mila ku kazdemu, a to na mna posobilo z jej strany tak profesionalne, ze by splnala naroky aj zahranicnych sukromnych zdravotnych zariadeni... A zase jedna sestricka tam hadam nema co robit - vadili mi jej vulgarizmy pri komunikacii so sanitarkami... aj ked bola mozno pravom vytocena... maju tam ozaj vela roboty (niekedy 19 porodov za den) a medzi oddeleniami sa dohaduju, ktora pacientka kam patri... (mna z Prijmu poslali na Maternofetalne centrum, odtial ma hned poslali na porodne saly, tam ma vysetrili a poslali na 8.poschodie sestonedelia, takze chaos; bolo citit, ze maju vsade malo miesta).
Mlade lekarky, co si tam asi robia atestacie, su najmilsie a mam skusenost, ze vsetky zeny-lekarky vysetrovali jemne a dvaja lekari-muzi vysetrovali trochu neprijemnejsie... ale mozno je to aj velkostou ruky alebo co...
Ja som tam velmi vnimala, ze je tam vela prace, lekari nemaju cas venovat sa osobnejsie a ziskavat "informovane suhlasy" pred kazdou vecou, co idu urobit. Vadil mi trochu ten masovy pristup ako na beziacom pase, chybal mi niekedy individualnejsi pristup, informovane vysvetlenie co mi presne idu robit a ako a ci suhlasim...
Myslim, ze mi vadil aj ten "system" starostlivosti, mam pocit, ze sa vela nezmenilo, hoci nemocnica sa hrdi tym, ze je "baby friendly hospital", a pritom mi nepripadalo velmi "baby friendly", ked sme museli ako v pionierskom tabore uzkostne upratovat pred kazdou vizitou kazde rano a nebol cas ist sa poriadne osprchovat, ist na zachod, najest pomedzi vsetky tie vizity, ak vam do toho aj plakalo babatko a vy ste asi 5x prerusili kojenie, lebo ste ho nemohli kojit alebo prebalovat pocas vizity... a ze ked bude plakat, popestuje vam ho sestricka-praktikantka... akoby nebolo prirodzenejsie, keby ho pestovala vlastna mama, ved to nijako nezavadzalo "vo vyhlade" pocas velkych vizit, ked s jednym peanom odhrnali vlozky vsetkym pacientkam z oddelenia...
Ale gynekologicke oddelenia sa mi zdali OK. Nemala som ziadne extra poziadavky a naroky, citila som sa vyborne dost skoro po sekcii, takze co som potrebovala, som si lahko obhospodarila sama a ked som aj nejaku sestricku o nieco poprosila pre seba, bola ochotna, ak mala cas tak aj hned mi splnit zelanie.
Este som mala velmi milu skusenost pocas operacie, lebo v anesteziologicke som spoznala svoju byvalu susedu z vedlajsieho bytu. Robila mi spinalku a bola velmi mila, ozaj ma prijemne sprevadzala pocas celej operacie. Ja som sa ohromne bala, jedina vec, ktoru som chcela urobit pred tym, bolo ujst, ale vedela som, ze by to bola blbost a ze teraz jedina cesta je ist, sadnut si na ten stol... velmi ma susedka ukludnila a bolo to cele ovela lahsie, ked som tam mala niekoho, s kym som si tykala a bavila sa pocas operacie... Aj ked to bol divny zazitok byt pri vedomi, citit vsetky zmeny tlaku, divne pocity z brucha, hoci nic necitite, ale zaludok reaguje...
Najviac ma dostalo Novorodenecke oddelenie. Asi k nemu sa aj najviac ma viazat titul "baby friendly". Celkovo to zhodnotim tak, ze som tam nasla velku roznorodost pristupov k novorodencovi, ku vztahu matke a novorodenca, ku kojeniu a k pomockam na kojenie... Mam pocit, ze niekedy to viac kazilo ako pomahalo... ale vyplynulo mi z toho poucenie, ze musim sa rozhodnut sama, pripadne dat na svoju intuiciu a tak... ale k tomuto som dosla len vdaka tomu, ze som tam stretla aj ludi, ktorych nazory mi boli sympaticke a ktori ma povzbudili... po predchadzajucom zdeptani zdravotnikmi s inymi nazormi...
Konkretne sa mi stalo to, ze pocas detskej vizity v jeden den ma neupozornili na to, ze syncek uz schudol viac ako 10% z porodnej vahy, pretoze vizitu viedla lekarka, ktora respektovala aj vacsie straty, ked su prirodzene, lebo mlieko sa zenam po cisarskom tvori trochu neskor a babo bolo OK, co sa tyka hydratacie a pod. Vecer ma ale zavolali, ze na prevazenie dietata, zistili, ze za ten den nepribral ako mal, tak ze ho treba dokrmovat. To mi oznamila najneprijemnejsia a najnemoznejsia sestricka z novorodeneckeho, stylom : "Dohodneme sa takto: teraz mu dame takuto davku mlieka, nechate ho tu, o polnoci takuto davku, o tretej takuto..." Neznasam manipulaciu, tak som jej na jej "dohodneme sa" neodpovedala ze ano. Povedala som, ze pridem o polnoci. O tej polnoci som ho chcela vziat a ze pridem o tretej rano, ale sestricka mi chcela dieta vziat a ze to naordinovala lekarka. Na to som chcela hovorit s tou lekarkou, co sestricku mozno aj vytocilo, ze ona si to nevymyslela, ale zaviedla ma k nej. Nemala som pocit, ze lekarka naordinovala, ze dieta ma ostat hore... (Inak, bola to samozrejme ina lekarka s inym nazorom na kojenie a chudnutie dietata atd. ako ta, co mala sluzbu rano). Samozrejme ze po stretnuti s lekarkou som si dieta mohla vziat k sebe. Este mi lekarka stihla povedat, ze mu naordinovala odbery, ze ked tak schudol, ake ma zapalove markery a ze ked vyjdu zle, pojde na antibiotika... 4-dnove dieta... Zdalo sa mi to strasne, lebo to suviselo aj s tym nejednotnym pristupom, aky tam maju. Keby mala sluzbu ina lekarka, tak ho dokrmuju uz davno a urcite by mu toto nehrozilo... (Nastastie mal vysledky potom v poriadku). Cely vecer som preplakala, najviac som bola nazlostena na tu sestricku a za jej sposob komunikacie so mnou... Kebyze zachovavaju "baby friendly" pristup, tak mi sama nosi ten prikrm pre neho na moju izbu a nie ze ja som si musela vybavovat u jej nadriadenej, aby som ho mohla v noci nosit hore ja... Ked som tam chodila kazde 3 hodiny, tak so spolusestrou pozerali celu noc telku a nadavali na pacientky, ktore prichadzali kvoli nejakym potrebam... Rano som bola este stale dost hotova a najviac ma dostalo, ked mi pocas detskej vizity sestricka posepla, ze pred "touto doktorkou nemam hovorit, ze dokrmujem, ze ona to nema rada", no tak do mna vosiel uplne jed aj radost naraz a opytala som sa lekarky, ci za nou mozem zajst na rozhovor potom a ona suhlasila. Poobede sme sa skutocne stretli a bolo to fantasticke stretnutie. Povedala mi, ze tusila, preco sa chcem rozpravat a odhalila mi svoje nahlady na kojeie, dokrmovanie atd. ze ona este nikdy nikomu neradila dokrmovat (a to je uz doktorka v dochodkovom veku) a ze niektore deti schudnu viac a povzbudila ma v kojeni a nedokrmovani a neprikrmovani glukozou (ako mi radila zase ina detska doktorka a nasledne vecer mi sestricka z gynekologie nechcela glukozu dat, lebo mala iny nazor a ina estra z novorodeneckeho s podobnym nazorom mi vzala striekacky s glukozou, ze v "baby friendly hospital" toto nie...) a teda spomenula aj sestricky-dealerky pomocok na kojenie... Totiz, vsimla som si, ze dost vela sestier aj mne aj spolupacientkam ponukalo pomocky ("na vase bradavky by sa hodili klobuciky na kojenie", "to mlieko si odstriakavajte..."), nuz, sestricky si privyrabali... z mojho pohladu nie vzdy boli tie pomocky nutne pre mamicky, ale ked uz nejaka sestricka nejaku propaguje, iste je citlivejsia na zakaznika ako keby ich ona nepredavala... (Ale najsilnejsi zazitok z dealerstva bol tiez od jednej sestry z novorodeneckeho, ktora nukala poistenie pre deti. Neviem, ci o tom vedela nejaka jej nadriadena. A ak maju zdravotne sestry nejake "Standardy profesionalnej etiky", tak by iste islo o "zneuzivanie moci". Pomahajuce profesie (zdravotnici, soc.pracovnici, psychologovia a pod.) maju istu mieru moci voci svojim klientom, lebo klienti im veria, a teda skor si od nich mozu zakupit nejaku vec ako od niekoho ineho a to je zneuzivanie...). Tak to bola tiez vec, co mi vadila.
V ten isty den som sa konecne stretla s pani Labathovou, laktacnou sestrou, ktora na mna posobi ako mamicka z rozpravky. Velmi mi pomohla a ma povzbudila s kojenim, naucila ma prijemne polohy na kojenie pre mna i babo a okrem toho "technickeho" mi ukazala cosi aj zo vztahu matka-dieta a povzbudila ma aj k jeho pestovaniu a to vsetko takym prirodzenym a materskym sposobom... Skoda, ze som sa snou videla dohromady len dvakrat, pripadala mi ako jedina plne kompetentna na tuto temu a ma sama na starost cele sestonedelie 8.aj 9. poschodia a cez vikendy tam neni☹
Vsetky zazitky som sem ani nedala a asi je viac tych negativnych popisanych, ale stretnutie so susedkou-anesteziologickou, milota MUDr.Ferakovej a ze operacia dopadla dobre a babatko malo plny pocet bodov na Apgar skore a je krasne a krasne po manzelovi a stretnutie s tou fantastickou docentkou z novorodeneckeho a s pani Labathovou to vsetko vynahradili. A uz som rada, ze som doma.

ivanapor
26. feb 2009

Pani Labathová - laktačná poradkyňa je naozaj ako mamina z rozprávky.

ivanapor
26. feb 2009

Ako približne vyzerá Dr. Feráková, koľko má asi rokov?

zzuzana2
26. feb 2009

no mne behaju zimomriavky z toho co citam. ahoj zori, tesim sa, ako zajtra pridete. nechcem upadat do hlbokej depresie a ale nase porodnictvo a nasledna starostlivost je des na entu. len aby som sa nezasekla a nezostala doma!!!!! pichanie vody, postlele, infuzky, odnesene baba, hromadne vizity a dokrmovanie, to je HROZA!!!! lenze kde mam ist rodit, ked na antolsku mam z predosleho porodu psych. blok a ruzinov je presne to iste. som dost zufala. a ta ds padla, tam su tiez sto rokov za opicami. hlavne neprepadat panike, to si dam asi vytetovat na ruku a budem si to drmolit ako mantru ked ma zomelie tato desna masineria ☹ ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre